Милановић: "Ништа без Срба"

Poruka
18.765

Милановић: "Ништа без Срба"​

Zagreb -- Српски члан Председништва Милорад Додик хрватски је партнер у Босни и Херцеговини, изјавио је данас председник Хрватске Зоран Милановић.
ИЗВОР: ТАН‌ЈУГ ПОНЕДЕЉАК, 17.01.2022. | 22:00 -> 22:15


Подели
EPA-EFE/FILIP SINGER

ЕПА-ЕФЕ/ФИЛИП СИНГЕР​
Он је рекао да проблем прегласавања Хрвата од бројнијих Бошњака не може се решити без босанско-херцеговачких Срба

"Нама је Република Српска, односно Додик партнер у овим превирањима. Ко то не разуме, или не разуме или је покварен", одговорио је Милановић на питање новинара о учешћу Милорада Пуповца, члана парламентарне већине и Српског народног већа, на прослави Дана Републике Српске.

"То је небитно јер Пуповац не представља никога осим шачице својих пајдаша, иако је део власти у Хрватској", рекао је Милановић на Пантовчаку, где је одликовао сарајевског надбискупа, кардинала Винка Пуљића, за изузетан допринос очувању хрватског идентитета, преноси Хина.

Додик, "који није окрвавио руке у рату", с друге је стране "легитиман представник српског народа и РС у држави Босни и Херцеговини коју поштујемо и коју ћемо поштовати", рекао је Милановић.

"Не видимо да српска политика ради проблеме Хрватима. Без Срба у БиХ ми овај проблем нећемо решити, ако нам је до њега стало, а мени је стало. Некима очито није (стало) довољно", рекао је Милановић осврћући се на захтев представника Хрвата у БиХ и Загреба за изменом Изборног закона БиХ како би се онемогућило бошњачко прегласавање Хрвата на изборима за хрватског члана Председништва и чланове Дома народа.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=17&nav_category=167&nav_id=2090280

Ако је Милановић као левичар ово схватио, онда је крајње време да сви то схвате. Србија и Хрватска морају боље да сарађују, посебно када су у питању права хришћана у тзв. БиХ. Данас дипломатска сарадња, а сутра што да не и војна сарадња против исламског агресора.
 
Ако је Милановић као левичар ово схватио, онда је крајње време да сви то схвате. Србија и Хрватска морају боље да сарађују, посебно када су у питању права хришћана у тзв. БиХ. Данас дипломатска сарадња, а сутра што да не и војна сарадња против исламског агресора.
Da li si spreman da svečano obilježavaš "Bljesak" i "Oluju" brate krvate?
 

Back
Top