MiG-35 tehnoloski vrh u vojnoj avijaciji

Neznam sta rusi imaju ali ovo je snimljeno n egde kod nas.
Negde u Srbiji.jpg
 
E vis' ne znam ni ja...
Ali ipak nece se vise proizvoditi, u USAF ostace samo F-35 i F/A-18E/F Super Hornet...
E kad bi i PAK-FA krenuo u serijsku proizvodnju bilo bi dobro...


E pa ne znam ko onda treba da zna...:)

Salu na stranu...u USAF ce SIGURNO ostati F-22, a ne samo F-35...uz to, koliko znam, USAF uopste ne koristi Super Hornet, a F-22 ce se proizvoditi i dalje, cak postoji mogucnost da jos neka ratna vazduhoplovstva dobiju ovaj "dragulj".
 
Poslednja izmena:
Ma batali sva ova cuda, za mene je moj Su-30MKK najbolji!:mrgreen:
Ma sve su ovo OK avioni, ali bi se najbolje videlo u direktnom sukobu koji je bolji, i ne mislim na one tipa 20 F-16 sa Amraamima na MiG-29 kome je crko radar, pa moze samo sa R-73 da se bori, nego na borbu skroz ispravnih aviona pod punim naoruzanjem,,,
 
E pa ne znam ko onda treba da zna...:)

Salu na stranu...u USAF ce SIGURNO ostati F-22, a ne samo F-35...uz to, koliko znam, USAF uopste ne koristi Super Hornet, a F-22 ce se proizvoditi i dalje, cak postoji mogucnost da jos neka ratna vazduhoplovstva dobiju ovaj "dragulj".


kako da ne...
evo nece ga ni amerikanci! nece imati ni 200 kom , a predvideli su 600. a sada obamu salecu da potvrdi ugovor o nabavci ukupno 183kom. a f-35 je jeftinija verzija f-22, a koliko je jeftina, videcemo kad izadje t-50, jer se nesto bojim da ce on biti jos jeftiniji....
 
Ma batali sva ova cuda, za mene je moj Su-30MKK najbolji!:mrgreen:
Ma sve su ovo OK avioni, ali bi se najbolje videlo u direktnom sukobu koji je bolji, i ne mislim na one tipa 20 F-16 sa Amraamima na MiG-29 kome je crko radar, pa moze samo sa R-73 da se bori, nego na borbu skroz ispravnih aviona pod punim naoruzanjem,,,


Direktan sukob 1:1 ne bi mnogo pokazao. Mozda bi merodavna bila borba dva winga, ali ne samostalnih fightera, vec celog sistema koji uz jedan wing ide - ne sme da se zaboravi cinjenica da je svaki ozbiljan avion designiran tako da obavlja odredjne zadatke u odredjenom okruzenju. Doduse, wing je prilicno velika formacija (obicno preko 70 aviona rasporedjenih u vise squadrona, cesto sa vise tipova aviona, ali u ovom slucaju pretpostavimo "cist" wing, sa samo jednim tipom) i pitanje je da li je u borbenoj taktici uopste (ili u kojoj meri) predvidjen direktan sukob dva winga. Verujem da bi danas wing sastavljen od F-15 odneo pobedu nad wingom SU-30 (ako takav wing uopste i postoji - po broju aviona, ne po konfiguraciji jedinice)...
 
mig-35 -->tehnoloshko dno.
airwing jedan na drugi, pa mozda bi bilo u nuklearnom ratu.
su-30 kao su-27sk ili izvozni?


Znas kako...u nuklearnom ratu wing na wing sigurno ne...:)...naveo sam wing da bih naglasio znacaj sistema u okviru koga dejstvuje lovacki avion, dakle u tehnickom i donekle staktickom smislu...iako o taktici pojma nemam :)

Sto se Su tice...ma bilo koji da ga ima u dovoljnom broju da se sastavi operativni wing...a i SK valjda jeste izvozni?
 

Back
Top