MiG-35 tehnoloski vrh u vojnoj avijaciji

Da, mislio sam na Rusiju (sto mozda nije ni mnogo bitno, imaju oni valjda dovoljno SU-27 u letnom stanju)...mada je pitanje da li Kina i Indija imaju jedinice tipa all-fighter wing (bio bi samo jedan, zar ne?)...doduse, ako postoji dovoljan broj, svakako da teoretski mogu da sastave jednu (stvarno nemam pojma kako su organizovani), jedino je pitanje kakvu podrsku ima takav wing, sto je izuzetno bitno. U svakom slucaju, ostajem pri svom misljenju, wing sastavljen od SU-30, bio kineski ili indijski, gubi u direktnom okrsaju sa wingom F-15 (mada mozda ni takav danas vise ne postoji, odavno nisam pratio sastav).
 
Direktan sukob 1:1 ne bi mnogo pokazao. Mozda bi merodavna bila borba dva winga, ali ne samostalnih fightera, vec celog sistema koji uz jedan wing ide - ne sme da se zaboravi cinjenica da je svaki ozbiljan avion designiran tako da obavlja odredjne zadatke u odredjenom okruzenju. Doduse, wing je prilicno velika formacija (obicno preko 70 aviona rasporedjenih u vise squadrona, cesto sa vise tipova aviona, ali u ovom slucaju pretpostavimo "cist" wing, sa samo jednim tipom) i pitanje je da li je u borbenoj taktici uopste (ili u kojoj meri) predvidjen direktan sukob dva winga. Verujem da bi danas wing sastavljen od F-15 odneo pobedu nad wingom SU-30 (ako takav wing uopste i postoji - po broju aviona, ne po konfiguraciji jedinice)...

E vidis, ja bi se radije odlucio za Su-30...
 
americka simulacija pomenute borbe je pokazala da bi F16 i F15 imali negativan score tj izgubili bi.

Americka simulacija te borbe je u najvecoj meri bezvredna posto joj je osnovna svrha da se izvuce sto vise novca sa aktuelni vojni budzet. Borba u realnim uslovima je nesto sasvim drugo i tu bi se poakazli sasvim drugi rezultati...ali kao sto Master rece, to je prica bez kraja...a tema je, ma koliko njen naslov bio kontradiktoran sam po sebi, MIG-35...
 
pa tex covece ako oni sami kazu, oni koji na propagandu daju milione samo da pokazu da su bolji onda tu nema dileme. Uostalom nije poredila samo ove avione vec i F22 iF35 za kope smatraju da bi imli veoma dobar kill ratio od oko 10:1 u sta vec ne verujem


U tome i jeste stvar, sto oni imaju veoma jaku antipropagandu...videces...kada po njihovim izvorima bude kill ratio F-22 pao naglo na 1:1, znaj da pokusavaju da izvuku vise novca za budzet jer im broj proizvedenih F-22 nije dovoljan...stara je to prica, ponavlja se decenijama...veliki novac je u igri i mnogo njih treba da se "ogrebu" o budzet, a siguran je profit u pitanju.
 
Zna li neko zbog chega je MIG-35 manevarbilniji od Su-37, Su-30MKI s obzirom da su sva tri veoma slichnog oblika i sva tri imaju TVC? Da nije stvar mozhda u motoru, tj odnosu snaga/masa?


Ne poznajem dobro ni jedan model koji navodis, ne znam ni cak da li jeste manevarbilniji MIG, ali ako jeste onda je velika verovatnoca da su dimenzije i masa "krivi" za to u nekoj, mozda velikoj, meri. Bilo bi interesantno videti anvelope i polare tih avina...
 
imam snimke i jednog i drugog aviona kako izvode akrobacije..
mislim da je migonja manevarbilniji od su-37..
jedino sto kod mig-35 nisam video da radi kobru 360 odnosno petlju a su-37 to radi..
a mig radi kobru od nekih 150-160 stepeni a su-37 radi kobru od 110-120 stepeni..
u svakom slucaju..
zaguljeni su i jedan i drugi avion
 
imam snimke i jednog i drugog aviona kako izvode akrobacije..
mislim da je migonja manevarbilniji od su-37..
jedino sto kod mig-35 nisam video da radi kobru 360 odnosno petlju a su-37 to radi..
a mig radi kobru od nekih 150-160 stepeni a su-37 radi kobru od 110-120 stepeni..
u svakom slucaju..
zaguljeni su i jedan i drugi avion

Hocesh ici na MAKS ove godine?
 
jaaaaaaooooooooo druze..
isho bi..
al vidis sta nam rade..
nego da te pitam..
gde mogu nabaviti dvd-ove sa MAKS 2007?
znam da su rusi izbacili dvd ali nema ga nigde

Ukucaj ovo u Google i trazhi neki rapidshare link:

Звезды авиасалонов мира на МАКС 2007


Ja sam pre 10tak dana skinuo na taj nachin, samo shto nije DVD vec CD (oko 700 MB, traje oko sat vremena).
 
inace..
mig-35 se prvi put pojavio na mitingu u indiji 2007 godine..
spada u 4 generaciju mlaznih aviona..
opremljen je OLS-om ili optickom sistemu lociranja i AESA radar..
postoji jednosed i dvosed verzija..
razvijen je na modelu mig-29m..
ubacena poboljsana elektronika..
nov radar..
vektorisan potisak 360 stepeni..
koristi cetvorostruki fly-by-wire sistem..
pokrecu ga dva Klimova RD 33-MK motora..
motori bez dodatnog sagorevanja postizu 53 kn potiska svaki..
a sa dodatnim sagorevanjem 88 kn svaki..
max brzina 2.4 maha..
plafon leta 19 km..
mogucnost dodavanja 3 dodatna rezervoara za gorivo..
sto mu daje ukupan dolet oko 3.100 km..
na sebi ima devet nosaca za rakete
 

Back
Top