Microsoft

Imas opciju da blokiras itd

Sistemi su kompleksniji nego pre 20 godina ... sta je tu cudno.
прво увек се сети оне србске "пише на тараби она ствар па није" или "пише на аутобусу ласта па не лети".. :)

друго, пола је покренуто од svchost.exe то не можеш блокирати.
треће, шта ради додатно 170 процеса? Не може да се сазна јер је svchost.exe (види прикачен фајл)!
знам да су кортану ставили да "слуша" нон стоп тј. шпијунира
 

Prilozi

  • w10_procesi.txt
    3,2 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
прво увек се сети оне србске "пише на тараби она ствар па није" или "пише на аутобусу ласта па не лети".. :)

друго, пола је покренуто од svchost.exe то не можеш блокирати.
треће, шта ради додатно 170 процеса? Не може да се сазна јер је svchost.exe (види прикачен фајл)!
знам да су кортану ставили да "слуша" нон стоп тј. шпијунира
1) Iz bootabilnog DOS-a koji ima dodanu podršku za NTFS? Pa brišeš redom, jedno po jedno? :super:
2) Ili instaliraš Win10 na FAT32 pa udri sa standardnim DOS-om!?
 
прво увек се сети оне србске "пише на тараби она ствар па није" или "пише на аутобусу ласта па не лети".. :)

друго, пола је покренуто од svchost.exe то не можеш блокирати.
треће, шта ради додатно 170 процеса? Не може да се сазна јер је svchost.exe (види прикачен фајл)!
знам да су кортану ставили да "слуша" нон стоп тј. шпијунира
Ubijena je kurtana, dozvola za mikrofon je ugašena.
A još bolje i nema mikrofon hahaha.
Bolje se zapitaj zašto koristiš Android, Linux fork .

100x veca špijunka preko toga nego ceo win na kompu.
 
ја сам то решио на други начин.... ставио хр и ево листе СВИХ процеса:
wxp.jpg

где су
cthelper, allsnapw, ctaudsvc, persfw, standaloneslv
програми које сам ја инсталирао :)
 
Aman ne uzima se HW u Srbiji sa OS ... to nije Amerika ///

Ovde se konfe sklapaju bez OS // cak i laptopove pametni uzimaju bez sistema ... uzmes za manje para.
Једно време је мајкрософт уредио да се сви рачунари продају са Виндовсом... Али не лези враже, нашла братија податак да купац има право да му се врате паре за оперативни систем уколико му се не допада искуство рада са Виндовсом.... Кренуло је организовано враћање Виндовса (тада су још увек долазили да дисковима/дискетама) али нити продавци нити произвођачи нису знали ко је одговоран да врати паре кориснику већ су упућивали на Мајкрософт који је и гарантовао за свој производ тј Виндовс...
Тек после те акције је Мајкрософт дозволио продавцима да продају рачунаре без Виндовса да би и ми који не користимо виндовс могли на свој рачунар уградимо онај оперативни систем који ми желимо а не да изигравамо стоку којој неко одређује шта сме да користи...

Тако да продаја рачунара без виндовса није никакав недостатак већ плус јер купац може да купи само рачунар на који ће инсталирати оне програме који њему требају а не да зависи од једног произвођача...
 
Једно време је мајкрософт уредио да се сви рачунари продају са Виндовсом... Али не лези враже, нашла братија податак да купац има право да му се врате паре за оперативни систем уколико му се не допада искуство рада са Виндовсом.... Кренуло је организовано враћање Виндовса (тада су још увек долазили да дисковима/дискетама) али нити продавци нити произвођачи нису знали ко је одговоран да врати паре кориснику већ су упућивали на Мајкрософт који је и гарантовао за свој производ тј Виндовс...
Тек после те акције је Мајкрософт дозволио продавцима да продају рачунаре без Виндовса да би и ми који не користимо виндовс могли на свој рачунар уградимо онај оперативни систем који ми желимо а не да изигравамо стоку којој неко одређује шта сме да користи...

Тако да продаја рачунара без виндовса није никакав недостатак већ плус јер купац може да купи само рачунар на који ће инсталирати оне програме који њему требају а не да зависи од једног произвођача...
:mazipsa: da, ali to kazi Apple korisnicima.
 
прво увек се сети оне србске "пише на тараби она ствар па није" или "пише на аутобусу ласта па не лети".. :)

друго, пола је покренуто од svchost.exe то не можеш блокирати.
треће, шта ради додатно 170 процеса? Не може да се сазна јер је svchost.exe (види прикачен фајл)!
знам да су кортану ставили да "слуша" нон стоп тј. шпијунира
Besplatni savet mudracima u Majkrosoftu: Da bi nas mogli da špijuniraju preko Win10, trebaju postići da taj poluproizvod radi zadovoljavajuće i na 'starijim' kantama. Inače, ako ne moram baš koristiti Windblowse, ODHEBAĆU to i kupiti neko Android-govanjce! Sada već možeš 'spojiti' to govanjce i na televizor, gledaš i radiš kao da si u bioskopu! :zcepanje::zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Једно време је мајкрософт уредио да се сви рачунари продају са Виндовсом... Али не лези враже, нашла братија податак да купац има право да му се врате паре за оперативни систем уколико му се не допада искуство рада са Виндовсом.... Кренуло је организовано враћање Виндовса (тада су још увек долазили да дисковима/дискетама) али нити продавци нити произвођачи нису знали ко је одговоран да врати паре кориснику већ су упућивали на Мајкрософт који је и гарантовао за свој производ тј Виндовс...
Тек после те акције је Мајкрософт дозволио продавцима да продају рачунаре без Виндовса да би и ми који не користимо виндовс могли на свој рачунар уградимо онај оперативни систем који ми желимо а не да изигравамо стоку којој неко одређује шта сме да користи...

Тако да продаја рачунара без виндовса није никакав недостатак већ плус јер купац може да купи само рачунар на који ће инсталирати оне програме који њему требају а не да зависи од једног произвођача...
Srećom su to proizvođači hardvera ODHEBALI! Ja i danas još viđam 'kase' u trgovinama koje rade sa DOS-aplikacijama! A ima i nešto Linuxa itd. Neće valjda zbog Majkrosoft majmuna sebi odhebati 20 posto tržišta!? :zcepanje:
 
A to što su safe sistemi tek, kojima je podrška odavno umrla....
друже,
мом систему "хр" не може нико да приступи а да ја то ручно не одобрим :)
не може ништа да изађе док ја ручно не одобрим (па ни svchost.exe)!

дакле, апсолутно контролишем и ос и програме који су инсталирани
ти на твом систему не можеш да блокираш svchost.exe који шаље податке ко зна шта и коме (мајкрософту највероватније).

поновићу опет "Кerio personal firewall 2.15" програмчић од 2мегабајта ради посао ипо на хр!


већ неких 5 година купујем продајем на нету са пејпалом, кредитним картицама и ништа ми се још није десило!
 
Poslednja izmena:
Sta koji ***** driveri za ovo, za ono, pa valjda vi znate sta je najbolje, najbezbednije i za to cete i da napisete driver? Necete valjda da budete ko Microsoft da vam Os ima 20 gb. Naci, 500-600mb je dovoljno.
 
Sta koji ***** driveri za ovo, za ono, pa valjda vi znate sta je najbolje, najbezbednije i za to cete i da napisete driver? Necete valjda da budete ko Microsoft da vam Os ima 20 gb. Naci, 500-600mb je dovoljno.
?? Kome ću da prodajem OS koji radi samo sa 0,0001 procenata postojećih ploča i periferija? Dok i napišem drajvere za nešto, to će se prestati proizvoditi, i tako redom!
Usput, znaš li uz ostalo, zašto se lInux sporo probijao i nije osvojio tržište? U vreme MODEMA za spajanje na internet, izmišljeni su i masovno proizvođeni tzv. interni PCI WINMODEMI! Za svaki pojedinačni model si trebao da piskaraš POSEBNE drajvere! Jedino ti je bilo sigurno sa više puta skupljin spoljnim RS232 modemima!
 
Brt kontradiktoran si. Prvo je sta ce korisniku svi driveri i servisi i za ono sto ne koristi, sto je os dvadeset giga, a sad bi i ti isto radio.
Ali ne trebam SVE moguće drajvere i servise na sistemskoj particiji! Recimo, W98 je nabacio samo potrebno, a ostalo je OSTALO na Install mediju! A posebna je gnjavaža i kod virtuelnih mašina ako je sve na sistemskoj pa se kopira u više primeraka, i sve to duže traje! A Time is Money vredi samo za Majkrosoft, ali ne i za korisnike!? :zcepanje: Ovde je jedan mudrac 2015-e nešto tupio o tome:

https://vaso.weebly.com/budu263nost-razvoja-windowsa.html
 
недавно сам бројао колико процеса трчу у w-10 i w-xp:
w10 190
wxp 19!
еј, 10х више!! мени посо ради и један и други али шта онда ради оних 171 процес вишка у 10ци???
Znas kako XP je pravljen kada su kompovi imali 128MB rama. E sad imas 190 procesa koji spavaju, trose ram
i to je to.
 

Slične teme


Back
Top