Microsoft Windows Vista - Opsta Diskusija

Na laptopu je moguće bila instalirana vista sa oštećenog medija, jer da je hardverski problem ispoljio bi se i sa sedmicom a nije ni do operativnog sistema jer moraš shvatiti čovječe da vista i sedmica koriste isto jezgro. Želim ti reći da tvoj slučaj nije mjerodavan, vista i sedmica su jednako stabilni i to je kraj priče. Kao što sam mogao pretpostaviti osim ovih gore bezveze razlopga nemaš ni jedan drugi valjan razlog zašto ne voliš vistu. U suštini sedmica je istorijski podvig biznisa. Prodali su jedan proizvod pod dva različita imena, samo sad se nisu oslanjali na razradu programa nego na marketing. Ja sam nekad mrzio vistu jer su mi ljudi koje sam smatrao intelektualcima rekli da je vista loš OS. Kad sam kupio nov računar htio sam rastjerati predrasude, kupio vistu, koristio nekih 20 minuta i već u to vrijeme sam bio lišen želje da se vrati na xp koji je u tom trenu bio očigledno lošiji od viste, samo na prvi utisak. Tokom razvoja događaja sam vidio da je XP stvarno pojeden od strane vremena. Na visti je umrežavanje računara bilo toliko pojednostavljeno, kako lan tako i wifi. XP sam morao reinstalirati svakih 5-6 mjeseci (nije zbog samog programa nego do prirode posla na njemu, normalni korisnici mogu da ga ne reinstaliraju 2-3 godine a da ne osjete promjenu) a vista mi je radila 2 godine bez I JEDNOG problema, obrisao sam je da vidim kakav je windows 7 i više je nisam vraćao. Zato što je sedmica ljepša i tako to, stvarno ne znam po čemu se još razlikuje od viste. Što se tiče normalnih korisnika, znam lika koji ima vistu na prenosnom računaru već 4 godine i nikad nije uradio reinstalaciju operativnog sistema, a kad bude to radio staviće sedmicu. Ukratko, sedmica je bolja od viste ali ne u onoj mjeri koju si ti napisao. Ni blizu.
 
pozdrav svima, imam jedan problem, pa se nadam da medju vama ima mozda nekoga ko se razume dobro u instaliranje sistema. evo ovako- imala sam vista os, i dala sam drugu pre neki dan da mi instalira xp, i desilo se da xp nije procitao d particiju, tj. uopste je nije prepoznao, kao da ne postoji. a radio je samo formatiranje c particije. i onda da bismo vratili d, instalirali smo vistu opet, koja je prepoznala d pri instalaciji sistema, ali kad se sistem podigao d-a opet nije bilo, pa je drug je opet uradio particiju. d mi je sada prazan, pa me zanima ako je od vas zna, sta se tu desilo, i da li postoji nacin da povratim podatke koji su mi bili na d-u? pokusavam vec dva dana sa onim recovery programima, ponesto mi je pronasao, ali slabo...:( i izvinjavam se sto ne umem to sve lepo da objasnim, neznalica sam za te stvari, zato mi i treba vasa pomoc...
 
Recuva, besplatan program za vraćanje takvih stvari. Ako si imala muziku, slike isl, vratiće ti 95% materijala. Ako misliš vraćati programe, igre ili neke velike fajlove, to će biti teško. U svakom slučaju sve je to MOGUĆE vratiti dok god ne snimiš nešto na D particiju. Btw, ne razumijem zašto bi instalirala XP ako već imaš vistu. Da te to nije taj tvoj drug nagovorio: xp ti je bolji?
 
hvala ti puno, probala ja i s tim programom, ali slabo. recover my files mi je pronasao najvise, a svi ostali mi pokazuju samo ovo sto je recover my files nasao, posto sad vise ne pretrazujem samo d, ne znam vise ni gde da trazim, a da, slike sam smestila na c, pa valjda nisam nista prebrisala...
ma da, nisam ni mislila da vracam programe, neke slike su mi bitne samo. a xp, taj cd nam bio pri ruci, reinstalacija mi bila dosta potrebna, a vistu sam onda naknadno nabavila :) dobro se moj lap top i drzi ko rukuje njime :) pozdrav, hvala jos jednom, ako imas jos neki predlog, javi... probala sam getdataback, recuva, pandora recovery, recover my files...
 
Nemoj se zalijetati. Windows 7 je gotovo isti OS kao vista. Reci ti nama ko ti je instalirao 7 i da li si sa promjenom OS promjenila i računar. Imaš li ikakav Windows na boot disku? Ako nemaš, poslaću ti ja na PP neki link, nemoj da ti ja pričam priče, ali mislim da bi ti bilo pametnije da sama uradiš reinstalaciju sedmice, ako baš želiš vistu, nema problema.
 
Kako misliš. Pa svi mi imamokrekovane verzije. Onaj koima para da izvali tri stojdžera za OS nije kalibar forumaša. Pri instalaciji windowsa, prethodno formatiraj particiju nakoju ide frišak OS. Ako ti ne valja taj windows nađi od nekoga drugi disk, možda je taj faličan.
 
Instalirala sama, eh, znam da je bila loša ideja tražiti crackovanu verziju.ili šta god je ono bilo. Računar je ostao isti.

Cao pazi sta god da uradila probaj da nadjes neku dobru verziju windowsa 7 i instaliraj je, a na Vistu zaboravi mozda se tebi svidja zbog izgleda kao i meni u pocetku ali veruj mi ona trazi jak komp na hddu zauzima oko 7GB, vecina programa na visti ne rade, tesko prepoznaje wirelles kartice, i jos 1000stvari ne bi je dzabe zvali totalni promasaj microsofta. Vista je dobra za onoga ko samo slusa muziku i gleda filmove da kazem jodnom recju za multimedialni rad mada se ni tu nije pokazala dobra. A vec sada imas windows 7 ultimate sa dosta pluginovima i radi erfektnoooo, ja vec duze vreme imam windows 7 a imam i vistu ako ti nesto znaci moje misljenje windows 7 je zakon. Bolje nadji neku dobru verziju i instaliraj ili lepo odes u servis platis oko 1000 do 1500dinara ne znam tacno i sredis komp... hehh :) :) :)
 
Hehe samo treba paziti da nas ne uhvate u krekovanju, a i kada se windows 7 ili bilo koj windows skine sa torrenta nikad nije potpun retko kojjeste jer taj ko je postavio taj windows na torrent nije ga krekovao. Ipak nije dovoljno samo kopirati windows sa CD-a na HDD. Mada ko ima love nije lose da kupi sa licensom. :D
 
Pozdrav !
Imam laptop na kome je instaliran piratski windows xp, a hteo bih da kupim original vistu, pa me interesuje da li tada samo treba da se pokrene instalacija viste i ona se instalira preko xp-a.
I da li se onda normalno instaliraju drajveri za vistu ili prvo moraju da se deinstaliraju oni od xp-a? Da li bi piratski office mogao da bude problem kada se instalira originalan windows?

Hvala unapred !
 
Cao pazi sta god da uradila probaj da nadjes neku dobru verziju windowsa 7 i instaliraj je, a na Vistu zaboravi mozda se tebi svidja zbog izgleda kao i meni u pocetku ali veruj mi ona trazi jak komp na hddu zauzima oko 7GB, vecina programa na visti ne rade, tesko prepoznaje wirelles kartice, i jos 1000stvari ne bi je dzabe zvali totalni promasaj microsofta. Vista je dobra za onoga ko samo slusa muziku i gleda filmove da kazem jodnom recju za multimedialni rad mada se ni tu nije pokazala dobra. A vec sada imas windows 7 ultimate sa dosta pluginovima i radi erfektnoooo, ja vec duze vreme imam windows 7 a imam i vistu ako ti nesto znaci moje misljenje windows 7 je zakon. Bolje nadji neku dobru verziju i instaliraj ili lepo odes u servis platis oko 1000 do 1500dinara ne znam tacno i sredis komp... hehh :) :) :)

Momak, nemoj prditi, možda neko ozbiljan pročita ova sranja što si napisao.
@vyruz zašto bi kupovao original OS? Jesi možda jeo nekakvih crvenih pečurki sa bijelim tufnama? Za te pare mo'š sebi budžiti ovo:

http://2.***************/_tVSaAG6gDhk/Se0uIguMm6I/AAAAAAAAAHg/kO4ZimRkKdA/s400/Fica-003.jpg
 
Molim vas za pomoc!!!Drug mi je instalirao Vistu pre oko godinu dana.U jednom trenutku dok je dete listalo slike komp se samo ugasio i....od tada kad god ga ukljucim pojavi se sledece:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device ond press a key.Sta sada da radim?Napominjem da sam laik u svemu sto se tice kompa osim u brisanju prasine:hahaha:Mogu li ja tu bilo sta sama ili moram zvati strucno osoblje!!!???Hvala!
 
Molim vas za pomoc!!!Drug mi je instalirao Vistu pre oko godinu dana.U jednom trenutku dok je dete listalo slike komp se samo ugasio i....od tada kad god ga ukljucim pojavi se sledece:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device ond press a key.Sta sada da radim?Napominjem da sam laik u svemu sto se tice kompa osim u brisanju prasine:hahaha:Mogu li ja tu bilo sta sama ili moram zvati strucno osoblje!!!???Hvala!

Najbolje ti je zvati stručno osoblje. To što si napisala inicira jedan od tri moguća problema....
1. Sata odnosno ide kabal koji povezuje hard disk sa pločom,
2. Sata odnosno ide konektor na matičnoj,
3. Problem sa hard diskom iliti pokvario se hdd.

Ti tu ne možeš ništa sama...Po tebe nabolje bi bilo da je kabal.....
 
Molim vas za pomoc!!!Drug mi je instalirao Vistu pre oko godinu dana.U jednom trenutku dok je dete listalo slike komp se samo ugasio i....od tada kad god ga ukljucim pojavi se sledece:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device ond press a key.Sta sada da radim?Napominjem da sam laik u svemu sto se tice kompa osim u brisanju prasine:hahaha:Mogu li ja tu bilo sta sama ili moram zvati strucno osoblje!!!???Hvala!
Osveži boot sektor.

- - - - - - - - - -

Najbolji OS od Microsofta je VISTA! Dokazano!

Zato su je i zanemarili, ali srečom ima dobrih ljudi u svetu koji održavaju štošta, i na velikoj su nam pomoći. Samo neznam dokle će izdržati, jer su počeli da ruše servere i brišu sve što se tiče Viste.:(
 
Osveži boot sektor.

- - - - - - - - - -

Najbolji OS od Microsofta je VISTA! Dokazano!

Zato su je i zanemarili, ali srečom ima dobrih ljudi u svetu koji održavaju štošta, i na velikoj su nam pomoći. Samo neznam dokle će izdržati, jer su počeli da ruše servere i brišu sve što se tiče Viste.:(
vista je totalni promašaj ms-a , a windows 7 je ono što je trebala da postane vista
 

Slične teme


Back
Top