METAL vs REP

Gryphon:
Na cemu je jak rep ha ha ha ha ha ha ha ha
Sedim na solji i stalno prdim
Komsinica kaze da ceo smrdim
Necu da kazem da nije vredna toga
Ali je do maloga moga
Koncentracija me ne drzi
I ne mogu da kenjam
Ali zar zbog komsinice
Da se sada menjam

Mogu ja ovako do sutra
c026.gif
verovatno si samo za takav rap i cuo ,za drugi ni ne znaš pa zato i bacaš takve rime

Metal je bolji od rapa,to je definitivno,bez diskusije.Metal ima svoju dusu,za metal je potreban kvalitetan pevac,gitarista,bubnjar,basista(u osnovi) a za rap crnac koji baca neke tamo rime sa melodijom koja se skoro neprimecuje,zlatne budze sto sijaju oko vrata i bazen pun riba...Ali nazalost,rap uzima sve vise maha medju mladjim ljudima a metal sve vise oznacavaju kao "satanskom" muzikom sto je potpuno pogresno.Mene u skoli prozivaju da sam satanista a onda ih lepo pitam:"A sta vi mislite da je satanizam?"Na sta oni odgovore:"Pa to ti je ono,kada se setas po grobljima nocu,drogiras se,oblacis crno i verujes u djavola."Ja se upisham od smeha.Niko vise i ne zna da je osnovna ideja satanizma "neka samo jaki prezive".A ako cu da verujem u Boga tj. u dobro,onda trebam da verujem da postoji i ono lose tj. djavo.I kako se onda razlikuje dobro od svega ostalog(kako treba) ako ne postoji zlo?Ja se nedrogiram,niti se palim na satanizam,ja samo slusam metal i rock i oblacim se malo darkerski i nosim rendzerke tj. shelijevke.Ako ce neko da mi zamera zbog toga,neka ga,mene bas briga.

Sentimentalna budala:
Iako ja gotivim metal moram reci nekoliko stvari:

1:Ja slusam metal ali zato imam dosta ortaka koji slusaju rep i to nas nikako ne sprecava da budemo prijatelji.

2:Milije mi je da vidim 2PACa ili bilo kojeg starog nekomercijalnog rep muzicara nego ove nove pozerske "metal" grupe kao sto su Evanesence,Rasmus,Him a pogotovu pozercinu nad pozercinama Merilina Mensona.
HEJ HEJ HEJ!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kako mozes da Marilyna Mansona koji je na muzickoj sceni jos od `89 stavis zajedno sa PRAVIM(DA NE KAZEM PROFI) pozerima Evanesence i Rasmus????????Ako mislis da je Manson pozercina zbog sminke,onda se vidi da ti imas samo predrasude.Marilyn Manson je jako dobar band koji je drugaciji od mnogih i to mu puno ljudi prebacuje.Ili ti mozda smeta sto je imao u pocetku uzere poput Alice Coopera i Kissa?I sa sminkom i bez nje oni prave odlicnu muziku. :roll:
Ja takodje mislim da je 2pac mnogo bolji od Rasmusa i Evanesence...Ali Manson ne moze ni sa kim da se poredi...

pff.. Ovo se ne poredi. Ne moze da se poredi.Sto ovo nije anketa? Pa da vidimo sta ko vise slusa???
A ne sada mi kao pljujemo rep, ili dokazujemo sta je bojlje... to ne moze

Mislim ali metal!!! ako bih odgovorio. Ovo je bas glupa tema

mozete vi da pricate sta hocete, ali kako oni divljaci sa masnom kosom i satanistickim porukama mogu da se porede sa reperima???Metalci su odvratni, i muzika im je takodje odvratna....a hip hop je kultura, ne samo pesmica koja se vrti na tv-u a onda padne u zaborav...
Opet, za repere ne smetram 50 centa seljaka i kompaniju

sta ti pricas nesrecna devojko??? To sa masnom kosom ti je toliko ofucano i pateticno da cu da placem...

Hip-Hop kultura? Koja crna kultura majke ti???

Pesmica koja se vrti na tv-u i padne u zaborav... Pa covece u kom svetu ti zivis. Ti malo da slusas MUZIKU i MUZIKU mozda bi i znala da pesme kao sto su najveci hitovi za sva vremena,zauvek, bili rock i metal... I takve pesme se pamte do kraja zivota... To su UMETNICI!!! Oni imaju neku kreativnost, ideju, nadahnuce i sto je najvaznije harizmu!
A ne reper koji izda jedan spot i nagrne 20 miliona dolara.

levrone:
Da li neko od vas repera ima dodira sa nekim instrumentom? Hoću da pitam, svira li iko išta?
Kako se to reperi muzički izražavaju? Pevaju? Sviraju tu muziku?
sta rade???Pa, sigurno ne skacu, ne vrte glavom da poplase komarce kosurdom i ne vriste u mikrofon!!!Mikrofon, lirika, ritam....sve sto nam treba!Reci, jedna pesma koja realno prikaze stvarnost, zivot, zelje i ciljeve....sta ima metal?

ROCK i METAL ( kao naslednik) muzika se navodi u udzbenicima kao jedno doba, poseban zanr... Kao klasicizam, barok, ipresionizam, ekspresionizam... Razumes???
A te gluposti sto nazivas hip-hop-opa-cupa, to ti je cisto nastalo iz dosade, a posto znamo kakvo je covecansto, to je postalo jedna velika masina za zaradu para... O posedovanju nekog kvaliteta tu ne mogu ni da govorim jer u tom komponovanju ljudska ruka ne ucestvuje. A te prazne rime moze svako da "baca".

Back