“Merkator“ želi “Deltu Maksi“?

Pa nisam baš sigurna da je najskuplji, nešto jeste skuplje, nešto je jeftinije, zavisi kakav ti je sadržaj kolica. Ja kupujem u Merkatoru ili Veru, zbog blizine.
Maloprodajni Maxi u odnosu na Merkator ima katastrofalnu ponudu, a Tempo mi je postao kao teški vašar, prosto mi je gadno da tamo kupujem hranu od onolikog krša i haosa. Pogotovo ne zbog "uštede" od cca 5%.
Tempo munze konza.

Pa u blizini Arene . I bas juce nesto razmisljam ..posto ovde je Vero.....i recimo ja stalno u Vero idem.....znaci Misko je imao konkurenciju......i zato je bas Maxi u ovom kraju pretvorio u Tempo.....Da nije Vero ovde kao konkurencija sumnjam da bi taj Tempo otvorio.......a ni IDEA i Rodic nisu daleko.....kolima 2 minuta....busom 5.

kako moze merkator da kupi deltu kad je manji od nje? ovo je isto kao ona prica da slovenacki telekom kupi telekom srbije, a 4 puta je manji:)))) glupost
Merkator finansira slovenačka država.Oni procenjuju koja su im preduzeća od strateškog značaja i daju povoljne kredite a ne kao u Srbiji što daju privatnim preduzećima rođaka i prijatelja.

A inače, razlika između monopola Merkatora i monopola Miškovića je....?

Razlika je ogromna.
Kada jednog dana u Srbij dodje koliko-toliko normalna vlast voljna da se obracuna sa monopolima - u slucaju Miskovica imace nekakve sanse da se izbori. Medjutim ako monopol bude drzao Merkator obracun sa njima bice daleko tezi zbog politickih i drugih pritisaka iz EU.

Razlika je ogromna.
Kada jednog dana u Srbij dodje koliko-toliko normalna vlast voljna da se obracuna sa monopolima - u slucaju Miskovica imace nekakve sanse da se izbori. Medjutim ako monopol bude drzao Merkator obracun sa njima bice daleko tezi zbog politickih i drugih pritisaka iz EU.

:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Izvini, ne smejem se tebi, samo zamišljam ko bi se to od naših političkih perjanica obračunavao sa Miškom...Na njega su kevtali samo oni koji još nisu dobili mrvice kolača, pa bi onda utihnuli...Ali slažem se, za Merkator bi ovo bio odličan izgovor, za peticu ;)

Back