Merix prašak za veš - đubre?

mario80

Legenda
Banovan
Poruka
59.883
Kupio sam ovaj Meriks prašak jer navodno Henkel stoji iza svega... i zapanjilo me jer posle svakog pranja ostaju bele naslage nerastvorenog praška u kadi. Da ne drvimo, mašina je strana i ispravna, ovo se ne dešava sa arijelom. Primećujem da i u poslednjoj centrifugi ima jako puno pene? Znači da se ovaj prašak jaaaako loše rastvara? Ovo se dešava i prilikom pranja u boji i belog veša.
Prašak ostaje u garderobi, kasnije kroz znoj ulazi kroz kožu i jednog dana izaziva... Kancer?

Kakva su vaša iskustva?

 
Ja ne odustajem od Arijela jer on pere maltene u hladnoj vodi. Meriks je smetje nevidjeno. Moze da opere samo ono sto nije mnogo umazano, a sa decije odece mi nije skinuo ni najobicnije fleke od cokolade, a kamoli fleke od ostalih umazotina kojima su deca sklona.
E da, Arijel, za razliku od Meriksa i ostalih jeftinoca od praska, ne skida ostatke dezodoransa na odeci i onda se ti ostaci zapechate, zapushe rupice u tkanju i ostaju zauvek na odeci pa makar je kasnije prali i nekim boljim praskom.
 
Kupio sam ovaj Meriks prašak jer navodno Henkel stoji iza svega... i zapanjilo me jer posle svakog pranja ostaju bele naslage nerastvorenog praška u kadi. Da ne drvimo, mašina je strana i ispravna, ovo se ne dešava sa arijelom. Primećujem da i u poslednjoj centrifugi ima jako puno pene? Znači da se ovaj prašak jaaaako loše rastvara? Ovo se dešava i prilikom pranja u boji i belog veša.
Prašak ostaje u garderobi, kasnije kroz znoj ulazi kroz kožu i jednog dana izaziva... Kancer?

Kakva su vaša iskustva?

SVI praskovi za ves i praskovi za pranje sudja su KANCEROGENI!

Mora se sve DOBRO ISPIRATI nakon primeme deterdzenata.

Ovo je VRLO OZBILJNA STVAR o kojoj se jako malo vodi racuna.
 
ja sam pocela da koristim onaj novi ariel u kesicama koje se ubacuju u bubanj. fenomenalno! malo prostora zauzima pakovanje, samo se ubaci u bubanj, nema vise dozatora za prasak pa prosipanja i td, em mi nigde ne ostaju tragovi po odeci kao do skoro od nekih praskova za ves... merix sam samo jednom probala, kad sam videla grudvice koje ostavlja u fioki za deterdzente u masini, dala sam ga komsinici koja mi ga je preporucila :)
 
Te bele grudvice, tragovi i ostaci deterdženata su od gipsa. Dosta naših deterdženata imaju u sebi gips da bi dobili na težini. A drugo, strani deterdženti nisu isti u Srbiji i na Zapadu iako je ista firma u pitanju. Zapadni proizvođači prave jednu robu za zapadno a drugu za istočno tržište pa pogodite kakva je roba kod nas u Srbiji. Tako da npr. Duel u Srbiji nije isto što i Duel u Nemačkoj ili EU. Ima gipsa, manje je koncentrovan, slabiji, lošiji itd.
 
Nekada davno sam koristila DAS ...nemacki prasak koji se pakuje u malim kartonskim kutijama od po 2kg.:aha: i ni jedan do sada nije ispunio moja ocekivanja kao taj prasak...Pa sada zamislite kada cujem da ide neko za Dojce...
Koliko sam dosadna da mi donesu taj prasak:zroll:
Inace kupila sam u Grckoj Fery... koji je trajao sigurno pola god...
Bukvalno je trebala samo jedna kap da bi se sudovi oprali.
Volim da se prosetam do Subotice i tamo kupim madjarski Persil i ostalu hemiju....
A sa nasim praskovima vracam masinu na ponovno ispiranje jer ne moze lepo da se ispere...
I do ludila me dovodi taj gips...Mozes da sipas brdo omeksivaca ali sa nekim praskovima slaba vajda...
Takav su nam prasak uvaljivali Rumuni za vreme inflacijez:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Probajte da razmutite prasak sa vrucom vodom u nekoj posudi,pa neka odstoji 10-ak minuta.Ja tako radim odavno i nisam imala probleme sa ostajanjem fleka od praska.A koristila sam sve moguce deterdzente i zadrzala se na Arijelu.Jeste skuplji ali ga ne stavljam puno.Probajte pa javite za rezultate
.pozz
 
Ako su persil i Merix od Henkela, po meni su isto đubre kod nas u Srbiji jer ih pravi ista fabrika. U Persil stave malo više onih mirišljavih raznobojnih mrvica :mrgreen: Pričao sam i sa jednim tehnologom -kaže stavljaju "ispunjivače" tj neke kuglice milimetarske koje se ne rastvaraju uopste a pakovanje dobija na tezini i volumenu.
A sto se tiče gipsa, to je najprimitivniji način varanja potrošača.

I sad nekom mojom računicom, koristeći ariel, izadje jeftinije i ne dobije se rak kože posle izvesnog vremena ;)
Merix bi trebao da promeni ime u Kancer :lol:

Prevaranti...
 
Ako su persil i Merix od Henkela, po meni su isto đubre kod nas u Srbiji jer ih pravi ista fabrika. U Persil stave malo više onih mirišljavih raznobojnih mrvica :mrgreen: Pričao sam i sa jednim tehnologom -kaže stavljaju "ispunjivače" tj neke kuglice milimetarske koje se ne rastvaraju uopste a pakovanje dobija na tezini i volumenu.
A sto se tiče gipsa, to je najprimitivniji način varanja potrošača.

I sad nekom mojom računicom, koristeći ariel, izadje jeftinije i ne dobije se rak kože posle izvesnog vremena ;)
Merix bi trebao da promeni ime u Kancer :lol:

Prevaranti...

Čudno da u pravnoj državi može da se pakuje nešto što nije u deklaraciji i da se to javno prodaje u veletrgovinama. lako je uzeti vrećicu po sistemu slučajnog uzorka i ispitati sastav, zar ne?
Druga je stvar ako se roba kupuje na pijaci, ispod ruke.
 
Pričam o robi koja se kupuje u prodavnicama... Evo baš ću da pokrenem ovih dana i temu o Miškovićevom brendu "Premija" u koje prepakuje pokvarenu robu ili neko đubrište kupljeno na otpadima. Kupio sam neke stvari i bio užžžasnut grozotom koja je unutra spakovana. Mišković truje svoj narod pa se niko ne buni?
Uvek dobijete onaj isti odgovor - šta očekujete za taj novac? Očekujem korektnost jer za tu lovu koju dajem miškoviću govnaru, u bilo kojoj zemlji okruženja kupujem odlične proizvode. Mišković, Demokrate i milošević su jednoteista osoba!
 
Pričam o robi koja se kupuje u prodavnicama... Evo baš ću da pokrenem ovih dana i temu o Miškovićevom brendu "Premija" u koje prepakuje pokvarenu robu ili neko đubrište kupljeno na otpadima. Kupio sam neke stvari i bio užžžasnut grozotom koja je unutra spakovana. Mišković truje svoj narod pa se niko ne buni?
Uvek dobijete onaj isti odgovor - šta očekujete za taj novac? Očekujem korektnost jer za tu lovu koju dajem miškoviću govnaru, u bilo kojoj zemlji okruženja kupujem odlične proizvode. Mišković, Demokrate i milošević su jednoteista osoba!

Sta je "premija" nisam cula za to? Sta prepakuje?
 
Pričam o robi koja se kupuje u prodavnicama... Evo baš ću da pokrenem ovih dana i temu o Miškovićevom brendu "Premija" u koje prepakuje pokvarenu robu ili neko đubrište kupljeno na otpadima. Kupio sam neke stvari i bio užžžasnut grozotom koja je unutra spakovana. Mišković truje svoj narod pa se niko ne buni?
Uvek dobijete onaj isti odgovor - šta očekujete za taj novac? Očekujem korektnost jer za tu lovu koju dajem miškoviću govnaru, u bilo kojoj zemlji okruženja kupujem odlične proizvode. Mišković, Demokrate i milošević su jednoteista osoba!

Kupujem Premia ice tea - ako se izuzme Nestea, bolji je od svih ostalih. Kod Nestea me nervira to sto stavljaju nesto sto bi rekao Mile protiv trancije kad popijes jedan odmah hoces i drugi. Kad pocnes da ga pijes nema zaustavljanja. To me nervira, tako da kupujem Premiju.

Od ostalih stvari cips je los. Onaj kao Jaffa keks je jos i bolji od ostalih. Posto je i Jaffa postala cista hemija, a ostali nikad nisu ni valjali. Verovatno sam probao jos nesto, ali sad ne mogu da se setim.
 

Back
Top