Quantcast

Merix prašak za veš - đubre?

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.382
Sta je "premija" nisam cula za to? Sta prepakuje?
Sve prepakuje...

Npr. PREMIA "čokoladne bananice" pravi Swisslion :roll: .

Secate li se deterdzenta TASHA?

Ne znam da li jos uvek postoji....

Al po nekad mi na pamet padne stara reklama za njega:

"STA SE BELI POD SUKNJICOM VASOM,

JESTEL` RIBU OPRALI SA TASHOM!?"

Eh, ta stara, dobra vremena.....
:lol:
A gle ovo :hahaha1:
Ne znam šta im je bio problem da ubace ženski glas... Bilo bi još bolje :lol:

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
25.514
Henkel jeste kupio Merimu i Merix i Persil se zaista prave u istoj fabrici, ali po potpuno različitim recepturama.
Meni je Persil najbolji prašak za beli veš koji iskuvavam, a za obojeni koristim njihov tečni prašak i prezadovoljna sam.
Kada sam sama počela da vodim domaćinstvo i isprobala sam sve praškove koji postoje na našem tržištu. Jedino nisam probala Albin Axal, on mi je izgledao kao đubre i na prvi pogled.
Ariel, Bonux i Tide su isto sranje iako je ogromna razlika u ceni. Tide je za nijansu bolji od ostalih.
Od tih jeftinijih praškova je najbolji hrvatski Rubel.
Ali svakako su bolji svi tečni praškovi. Bolje peru i ne ostaju nikakve grudvice.

Furunash

Zainteresovan član
Poruka
154
U poslednje vreme sam malo istraživao praškove za veš jer polako počinjem sam da se brinem o svom vešu. S obzirom na krizu i sve, nisam baš u mogućnosti da odvajam mnogo para za prašak za veš. Tako sam sad čitajući tu tematiku zaključio da danas prašak za veš nije istog kvaliteta kao što je bio pre recimo 15 godina, a da ne govorim da se kod nas plasira svakakvo djubre. Staviš beli veš, ubacis recimo Ariel i veš izadj SIV. Medjutim, vidim, par ljudi koji hvale Lavax prašak za veš. Ali eto, treba videti, probaš pa vidiš kako ti se čini.

mario80

Elita
Poruka
20.019
U poslednje vreme sam malo istraživao praškove za veš jer polako počinjem sam da se brinem o svom vešu. S obzirom na krizu i sve, nisam baš u mogućnosti da odvajam mnogo para za prašak za veš. Tako sam sad čitajući tu tematiku zaključio da danas prašak za veš nije istog kvaliteta kao što je bio pre recimo 15 godina, a da ne govorim da se kod nas plasira svakakvo djubre. Staviš beli veš, ubacis recimo Ariel i veš izadj SIV. Medjutim, vidim, par ljudi koji hvale Lavax prašak za veš. Ali eto, treba videti, probaš pa vidiš kako ti se čini.
Obrni okreni zvučiš kao jeftin marketing neke priglupe domaćice u telešopu a sajt im izgleda kao da je juče izašao iz majstorske radionice nekog bageriste za 100 evra :)
Idemo dalje, proučavajući sajt Lavazza doo dolazimo do saznanja da nema nikakvih povratnih linkova prema matičnoj fabrici u Italiji što dovodi do zaključka da je brend izmišljen. Najobičnije prepakivanje nekog krša od hemije i dodavanja ispunjivača po potrebi i povećanju zarade na istom u svrhu što brže kupovine mercedesa. Sve u svemu, bačen novac, ovo niko normalan neće kupovati.
Pogledajte samo logo našta liči :) :) :)

greba

Elita
Poruka
20.037
ja kupujem `tide`,i bogme `lepa` mu je cena,a kontam da je i on gipsani,ostaju fleke od praska,i zadnju vodu koja izbaci-beli se pena...moram uvek 2x da ispiram

sledeci cu kupiti ariel,mada,onaj koji je kod nas na trzistu-nema blage veze sa onim koji je na zapadu,pouzdano znam

Tzar

Veoma poznat
Poruka
11.762
Ja ariel ne kupujem, kad god sam ga kupio cesao sam se kao nenormalan. Alergican sam na mentol, mozda to stavljaju ili neku drugu hemikaliju koju ne podnosim.

Inace, koristio sam Perwoll nekoliko meseci. Solidan. Jedino sto cena dere usi. Inace, Merix koristim standardno.

mario80

Elita
Poruka
20.019
Nove veš mašine AAA+++ su projektovane za koncentrat kvalitetnog praška i stavlja se jako malo, po novome imaju 2 ispiranja umesto 3. E sad zamislite kako to izgleda kada se sipa ovaj naš krš gips prašak, nema šanse da ispere i 3-4 puta da ispira... Čudi me kako nema više oboljenja tipa rak kože na ovim prostorima jer kada nosiš takvu garderobu i malo se oznojiš, odmah hemija prodire kroz kožu u organizam.

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.287
Isprobava sam sve i svasta, i (za)stala na Tajdu (Tide), zaista nemam primedbi. Lenor sam koristila redovno dok nisam primetila da nekako nije vise kao ranije, dosta je redji i miris se izgubi za jedan dan. Presla sam na Ornel, i zadovoljna sam...
Kuhinjske krpe praktijujem da jednom mesecno "iskuvam" u loncu sam za njih namenjenom, istucam 1-2 ljuske od jajeta (recept moje bake)dodam u vodu, budu kao tek kupljene. Znaci, perem ih u masini, ali jednom mesecno u loncu..

mario80

Elita
Poruka
20.019
De si našo kilo za 100 :confused: pa da je od krede.
Kupio ja jednom na akciji, 3 kg neka smešna cena... I sad, sumnjiv mi bio odmah na oko, ja uzmem i razmutim u čaši tople vode kad ono na dnu ostaju neke male bele kuglice kao oblutci... Ja izvadim, ne mogu da razmažem, ne mogu da zdrobim, kao kamen! Posle sam pitao jednog tehnologa - kaže to su ti ispunjivači, dodaju se kako bi se povećao volumen pakovanja... Što više to bolje :hahaha:

Ako ne gledaš, nema šanse da provališ

Miller

Buduća legenda
Poruka
41.707
Kupio sam ovaj Meriks prašak jer navodno Henkel stoji iza svega... i zapanjilo me jer posle svakog pranja ostaju bele naslage nerastvorenog praška u kadi. Da ne drvimo, mašina je strana i ispravna, ovo se ne dešava sa arijelom. Primećujem da i u poslednjoj centrifugi ima jako puno pene? Znači da se ovaj prašak jaaaako loše rastvara? Ovo se dešava i prilikom pranja u boji i belog veša.
Prašak ostaje u garderobi, kasnije kroz znoj ulazi kroz kožu i jednog dana izaziva... Kancer?

Kakva su vaša iskustva?

od 1 do 5 dajem 3

- - - - - - - - - -

Ma najbolji je rasistički Arijel "da belo bude belo." :D
arijel i TIDE