Међународни суд правде у Хагу 22. јула износи мишљење о Косову

u pravu si. on je sretniji, dobio je nešto, a tebi bi bilo svejedno:mrgreen:

kolega, meni ovo [odluka] sluzi za malo zezanja na forumu. onog dana kad nas srbija prizna, ili makar kad dobijemo tu stolicu, ja cu reci, izgleda da je gotovo, da vidim da li su to i "ovi" shvatili....
 
isto kao i pre te odluke, medjutim, uopste me ne iznenadjuje to sto neki prave dramu. njima je sve ma foruu od zivotnog znacaja.:dash::dash:

..е то.Да ли ће теби лично бити боље или ћете и ви и Срби доле имати проблема још много година.
 
..е то.Да ли ће теби лично бити боље или ћете и ви и Срби доле имати проблема још много година.

ne sagledavas realno situaciju. mi sa srbima ne mozemo imati problema. nadam se da ce oni to shvatiti, i da nece podleci raznim provokacijama koje dolaze sa strane.
 
ne sagledavas realno situaciju. mi sa srbima ne mozemo imati problema. nadam se da ce oni to shvatiti, i da nece podleci raznim provokacijama koje dolaze sa strane.

Вероватно не сагледавам јер никад нисам ни био доле.Власт у Србији (било која) тргује тим несретним људима који су остали.Али, како би се ти осећао да се деси 17.март у обрнутој режији?
 
ne sagledavas realno situaciju. mi sa srbima ne mozemo imati problema. nadam se da ce oni to shvatiti, i da nece podleci raznim provokacijama koje dolaze sa strane.[

С које ли то стране долазе те разне провокације, збиља? :think: :hahaha:
 
Вероватно не сагледавам јер никад нисам ни био доле.Власт у Србији (било која) тргује тим несретним људима који су остали.Али, како би се ти осећао да се деси 17.март у обрнутој режији?

nema sanse za bilo kakav 17 mart. mi to necemo ponoviti. a bilo ko drugi ne moze.
 
posle ovoga treba da zaseda skupstina Republike Srpske i da proglasi nezavisnost

istovremeno odmah nakon te sednice opet treba da zasedaju skupstine RS i Srbije i da proglase ujedinjenje u jednu srpsku drzavu.

Naravno to bi se desilo kad bi imali nekog Srbina na celu Srbije.

Al ja sam se probudio i video da se nije desilo nista.

Tadic je proglasio jos jednu "pobedu u moru novih diplomatskih pobeda" , proglasio sebe "za svetskog lidera" i zivot ide dalje

e nece se pripojiti srbiji................dok sam ja ziv. .......da smo manje petljali sa krajisnicima i bosancerosima ne bismo danas doziveli tu sramotu da nam otmu kosovo.................al kad se setim kolko su kosovari zasluzni za to sto smo izgubili kosovo, e nije mi zao.
jedino mi je krivo sto su amerikanci upotrebili sve te glupe srbe da bi se ukorenili na kosovo.

slobo slobodo slobo slobodo
 
Сад ће најмање још 50 држава признати Косово. А онда на ред долази Војводина, па Санџак, па Прешевска долина, па Источна Србија, па Јужна Србија, па Шумадија, па подела Београда на општине које ће постати независне државе....

nece.
posle ovog svega sto nam se dogodilo mislim da ce u srbiji izbiti gradjanski rat kako bi se srbija ocistila od izdajnika i kvazi srba.
posle ovoga tadicu siggurno leti glava kao uostalom i svakom crnogorcu koji se u srbiji nalazi na bilo kakvom rukovodecem mestu. zatim proterivanje , ako treba i ratom, sve izbeglice kao i sve one koji su podrzavali milosevicevu ubistvenu politiku rasparcavanja srbije.

mozete me banovati koliko ocete, mozete me proterivati sa foruma koliko ocete, mozete me pljuvati kao izdajicu..............ali dokazao sam ono sto sam oduvek govorio................a to je da ce nam crnogorci na vlasti u srbiji doci glave i da ce prekodrinski srbi i kosovari u potpunosti unistiti srbiju

amerika je sve te srbe van srbije ubacila u politicku igru balkana kao trojanskog konja i vesto ih iskoristila da bi razbila srbiju.

samo srbija, potpuno ociscena od crnogoraca i prekodrinaca , moci ce da smogne snage da stane na noge i da se reanimira i da se vrati na politicki nivo na kojem je bila pre dolaska srbozdera milosevica na vlast u srbiji.............sa neprijateljem u pozadini , boreci se izmedju dva fronta, nemoguce je zadrzati i beograd od podele a kamoli sacuvati srbiju.

kad ce to jednom da shvatite
 
To ćemo da vidimo na sledećim izborima, do njih važi sadašnje stanje iako
ja mislim da se strateška politika jedne države vodi dogovorom većine stranaka a ne većinom vladajuće većine.
To je po meni politikantstvo šta se sada radi ne politika i promišljanje o budućnosti

o kakvim vecinama ti govoris, o kakvim strankama i vladajucim vecinama.............?
nema nikakvih vecina ni politika................cela vlast je koncentrisana u milosevicevom duhu tadicu..................samo sto smo se mi 1990 necemu naucili i znamo sta da radimo kad se na terazijama opet susretnemo sa krajisnicima, kosovarima i bosancima koji ce i ovog puta pokusati odbraniti i ovog crnogorskog diktatora.
 
Што се тиче теме, Срби у овом случају треба да се сложе са Америком; тачније речено са њиховом констатацијом пре пресуде, да сама пресуда није обавезујућа ни за кога. :mrgreen:

Колико сам ја схватио, тај суд је само рекао да декларација, као декларација није у супротности са међународним правом, што укључује било какву декларацију као документ, не саму легалност постојања "Косова репубљукес".
Стога, ја на пример могу да напишем декларацију да сам цар универзума, и то такође не би било против међународног права јер спада у слободу изражавања. :per:

Невезано за моје тумачење ситуације, ако етнички Албанци имају право да проглашавају независност од Србије, онда би по истој логици етнички Срби имали право да прогласе независност од Косова.
А ако не могу, онда се не ради уопште о правима,него сили.
А ако се ради о сили, чему онда међународно право?


Што се тиче грађана Србије, за њих је једини обавезујући докуменат Устав Србије, а он каже да је Косово део територије републике Србије.


П.С

Што се тиче саме одлуке судија, занимљиво је њихово порекло:

Такво мишљење МСП подржали су председник суда Овада, Абдул Корома (Сијера Леоне), Он Шокат Ал-Касоне (Јордан), Томас Бургентал (САД), Бруно Сима (Немачка), Рони Абрахам (Француска), Кенет Кит (Нови Зеланд), Абдулкави Јусуф (Сомалија), Кристофер Гринвуд (Велика Британија) и Бернардо Сепулведа Амор (Мексико).

Против су били потпредседник Суда Петер Томка из Словачке, Мухамед Бењуна (Мароко), Леонид Скотњиков (Русија) и Антонио Аугусто Канкадо Триндаде (Бразил). Кинез Ши Ђујонг није гласао због процедуралних питања.


650px-CountriesRecognizingKosovo.png

Осим Мексиканца(земље која је под јаким утицајем САД, и која ће вероватно признати Косово),све судије које су утицале на доношење овакве пресуде су из земаља које су већ признале Косово, док су све судије које су биле за супротну одлку су из земаља које не признају косово.
Иначе судија Овада је отац јапанске принцезе Масако, и бивши јапански амбасадор.

Толико о "независности" и правној "објективности" међународних судија. :per:
 
nece.
posle ovog svega sto nam se dogodilo mislim da ce u srbiji izbiti gradjanski rat kako bi se srbija ocistila od izdajnika i kvazi srba.
posle ovoga tadicu siggurno leti glava kao uostalom i svakom crnogorcu koji se u srbiji nalazi na bilo kakvom rukovodecem mestu. zatim proterivanje , ako treba i ratom, sve izbeglice kao i sve one koji su podrzavali milosevicevu ubistvenu politiku rasparcavanja srbije.

mozete me banovati koliko ocete, mozete me proterivati sa foruma koliko ocete, mozete me pljuvati kao izdajicu..............ali dokazao sam ono sto sam oduvek govorio................a to je da ce nam crnogorci na vlasti u srbiji doci glave i da ce prekodrinski srbi i kosovari u potpunosti unistiti srbiju

amerika je sve te srbe van srbije ubacila u politicku igru balkana kao trojanskog konja i vesto ih iskoristila da bi razbila srbiju.

samo srbija, potpuno ociscena od crnogoraca i prekodrinaca , moci ce da smogne snage da stane na noge i da se reanimira i da se vrati na politicki nivo na kojem je bila pre dolaska srbozdera milosevica na vlast u srbiji.............sa neprijateljem u pozadini , boreci se izmedju dva fronta, nemoguce je zadrzati i beograd od podele a kamoli sacuvati srbiju.

kad ce to jednom da shvatite
nek te samo ćuje "krajinski fenix" ebo si ježa:mrgreen:
 
650px-CountriesRecognizingKosovo.png

Осим Мексиканца(земље која је под јаким утицајем САД, и која ће вероватно признати Косово),све судије које су утицале на доношење овакве пресуде су из земаља које су већ признале Косово, док су све судије које су биле за супротну одлку су из земаља које не признају косово.
Иначе судија Овада је отац јапанске принцезе Масако, и бивши јапански амбасадор.

Толико о "независности" и правној "објективности" међународних судија. :per:
a jel misliš da je trebalo bit više onih iz zemalja koje nisu priznale kosovo???
 
ne sagledavas realno situaciju. mi sa srbima ne mozemo imati problema. nadam se da ce oni to shvatiti, i da nece podleci raznim provokacijama koje dolaze sa strane.

ademe, da me ne shvatis pogresno, nemam nista protiv albanaca i ne vidim nista lose u tome da srbi i albanci zive u jednoj drzavi , kao sto su i ziveli do 1998................ali, ovaj teatar sa kosovskom nezavisnoscu moze samo budalu da prevari............a ja ne verujem da si ti od takvih.
problem su amerikanci na kosovu a ne srbi ili albanci.
a sta ja realno mislim o svemu ovome reci cu ti da srbija treba da krene u oruzani sukob sa amerikom i oslobodi kosovo kao svoju teritoriju a ne kao albansku.
amerika gubi ratove po celom svetu i od mnogo slabijih nego sto je srbija pa ni najmanje nisam u dilemi kako ce ameri proci u konfrontaciji sa srbijom.
e kad nestanu amerikanci sa kosova , kad se pobiju njihovi spijuni i agenti tipa tachi i tadic da ne truju srbe i albance sa americkom propagandom..........onda ce oba naroda da se dogovore o nacinu suzivota..........pa ako se dogovorimo za obostranu samostalnost , od sveg srca cu vam cestitati.............ali ne verujem da ce nasi narodi tako odluciti. kada nestanu amerikanci i njihovi agenti sa balkana, prestace krvavi ratovi i mrznje i strasno, strasno mi je zao sto mnogi srbi i albanci ove nase sukobe posmatraju kao medjusobne sukobe. tih sukoba nema. oni su vesto smisljeni i nametnuti preko crnogorskih politicara u srbiji (milosevic, tadic......) kao i preko albanskih politicara koji su placeni da svome narodu ne daju samostalnost vec da dovedu americke trupe na kosovo.

pitanje je samo koliko su nase obe strane zatrovane obostranom mrznjom koju nam je amerika nametnula....................ali nadu mi daje to sto sam upoznao mnogo postenih albanskih domacina od kojih je vecina , na moju radost, prepoznala ovu igru amerike na kosovu i izgovorila reci koje su mi naterale suze na oci : sta nam je sve ovo trebalo, a imali smo lepu zemlju i ziveli slozno
doci ce vreme kad ce ove reci izgovarati vecina nasih naroda .................ali , kazem dok vi ne proredite vase redove od uljeza i izdajnika i dok to mi isto ne uradimo..........mrzecemo se, voditi krvave ratove i zajedno cemo ekonomski, civilizacijski , politicki..........pa cak i bioloski propadati.


za kraj, napisi mi informaciju koliko dnevno umire tvojih sugradjana od zatrovanoscu biosfere na kosovu americkim eksperimentalnim bilosko-hemijsko-nuklearnim oruzjima.

ta cifra najbolje govori sta stoji iza americke podrske kosovskoj nezavisnosti.


dakle moj predlog je da zajednickim snagama isteramo amerikance sa balkana pa ako jos uvek budete zeleli nezavisnost od srbije , prvi cu vam pozeleti uspeh i blagostanje u vasoj samostalnoj drzavi.

u protivnom, veruj mi, izumrecemo jer smo i mi i vi samo poligon za ispitivanje rezulatata specijalnog rata , kao i to da smo deponija za deponiranje visoko-radioaktivnih ubistvenih otpadaka od americkih nuklearnih elektrana i od ostalih otpadaka biolosko-hemijskih eksperimenata koje sprovodi americka vlada.
 

Back
Top