Medicinski fakultet

Уписах и ја ове године медицину у Београду, па да се придружим теми :) Ишчитала сам целу тему и нашла доста корисних информација о самом факултету, али имам још нека питања, па бих била веома захвална ако би ми неко од старијих колега одговорио.

1. Прочитала сам негде да прве недеље наставе немамо вежбе из хистологије, генетике и ОКП, а да ли то важи и за остале предмете, па целе те недеље имамо само предавања?

2. Колико је заиста озбиљна настава из ОКП у првој години? Једни кажу да је то веома неорганизовано и неозбиљно, а други да су врло брзо почели са праксом, мерили притисак, вадили крв, присуствовали операцијама итд. Искрено, ја немам никаквог искуства са праксом јер сам завршила гимназију, па ме мало брине како ћу се снаћи ако се одмах креће са тим :confused:

3. Да ли је тачно да се студентске идентификационе картице користе за евиденцију на предавањима и да ли то мора одмах да се активира? Ја то нећу користити ни за дом ни за мензу, а чула сам да картице многи никад нису ни активирали, па чисто да се распитам :)

Ја се извињавам што сам досадна, али не познајем никога од старијих студената који би ми пренели искуства, а лакше ми је кад се на време информишем јер ћу ионако од првог дана на факултету бити изгубљена као куче у лифту док се не навикнем :lol:
 
Уписах и ја ове године медицину у Београду, па да се придружим теми :) Ишчитала сам целу тему и нашла доста корисних информација о самом факултету, али имам још нека питања, па бих била веома захвална ако би ми неко од старијих колега одговорио.

1. Прочитала сам негде да прве недеље наставе немамо вежбе из хистологије, генетике и ОКП, а да ли то важи и за остале предмете, па целе те недеље имамо само предавања?

2. Колико је заиста озбиљна настава из ОКП у првој години? Једни кажу да је то веома неорганизовано и неозбиљно, а други да су врло брзо почели са праксом, мерили притисак, вадили крв, присуствовали операцијама итд. Искрено, ја немам никаквог искуства са праксом јер сам завршила гимназију, па ме мало брине како ћу се снаћи ако се одмах креће са тим :confused:

3. Да ли је тачно да се студентске идентификационе картице користе за евиденцију на предавањима и да ли то мора одмах да се активира? Ја то нећу користити ни за дом ни за мензу, а чула сам да картице многи никад нису ни активирали, па чисто да се распитам :)

Ја се извињавам што сам досадна, али не познајем никога од старијих студената који би ми пренели искуства, а лакше ми је кад се на време информишем јер ћу ионако од првог дана на факултету бити изгубљена као куче у лифту док се не навикнем :lol:

1. Imaćete vežbe iz anatomije.

2. Zavisi gde upadneš. Uglavnom je, kao što kažeš, neorganizovano i neozbiljno ali možeš mnogo toga naučiti ako se sama potrudiš. Što se tiče iskustva, to ne treba da te brine jer će vam sestre prethodno pokazati kako se šta radi. Uostalom, niko te neće terati da, npr. vadiš krv, ako ne želiš.

3. Nisu se koristile prošle godine, čisto sumnjam da će i ove.
 
Poslednja izmena:
i ja sam na S XD

@theLastOne
jedan decko koga ja poznajem, on je sada treca godina je polagao anatomiju kod neke profesorke Milene ja mislim za koju je cuo da je najstroža na toj katedri i tako svašta nešto i da se dosta plašio pred sam ipit , ali je položio sa visokom ocenom i rekao mi da je ta prof. fina i korektna osoba, jedino što traži je znanje, tako da šta znam, najbitnije je da se dobro nauči u suštini.
 
i ja sam na S XD

@theLastOne
jedan decko koga ja poznajem, on je sada treca godina je polagao anatomiju kod neke profesorke Milene ja mislim za koju je cuo da je najstroža na toj katedri i tako svašta nešto i da se dosta plašio pred sam ipit , ali je položio sa visokom ocenom i rekao mi da je ta prof. fina i korektna osoba, jedino što traži je znanje, tako da šta znam, najbitnije je da se dobro nauči u suštini.

Проф Милена (Благотић) је у пензији и важила је за страх и трепет тамо, али то уопште није било тачно (знам јер сам полагао код ње). Према томе, студентске приче о професорима су врло врло нереалне.
За испит је доста битно колико знаш, али често знање није пресудно, видећете већ. Доста је битан и наступ и сигурност у оно што се прича, а, наравно постоји и пар професора код којих критеријум једноставно не постоји. Али такви професори су, верујте ми, мањина.
Наравно, чим дођете на факултет наслушаћете се свакаквих прича; само знајте једно - често многи људи изађу на испит потпуно неспремни, па им неке основне ствари делују тешко и као детаљисање. Мој вам је савет да се пред испит уопште не распитујете о професорима, него да изађете само са својим (не)знањем, па шта буде.
 
Zdravo ljudi, zavrsila sam 1. godinu na engeskom, i sad se prebacujem na srpski, i imam osecaj da ce biti pretesko, da cu dobiti samarcinu tako da se izrazim, ne mogu da se snadjem uopste. Pocev od rasporeda. ii samo da pitam, ko je taj hasan, posto citam da kod njega moze da se uzme gajton po pristojnoj ceni. Osecam se kao alisa u zemlji cuda.
 
Zdravo ljudi, zavrsila sam 1. godinu na engeskom, i sad se prebacujem na srpski, i imam osecaj da ce biti pretesko, da cu dobiti samarcinu tako da se izrazim, ne mogu da se snadjem uopste. Pocev od rasporeda. ii samo da pitam, ko je taj hasan, posto citam da kod njega moze da se uzme gajton po pristojnoj ceni. Osecam se kao alisa u zemlji cuda.
http://vukajlija.com/hasan-i/576324
Sve tu pise ;)
 
Zdravo ljudi, zavrsila sam 1. godinu na engeskom, i sad se prebacujem na srpski, i imam osecaj da ce biti pretesko, da cu dobiti samarcinu tako da se izrazim, ne mogu da se snadjem uopste. Pocev od rasporeda. ii samo da pitam, ko je taj hasan, posto citam da kod njega moze da se uzme gajton po pristojnoj ceni. Osecam se kao alisa u zemlji cuda.

Без икакве увреде, настава на енглеском и српском су небо и земља. Тј. на српском се учи знатно озбиљније (без обзира што је настава на српском и сама далеко од савршене).
 
Без икакве увреде, настава на енглеском и српском су небо и земља. Тј. на српском се учи знатно озбиљније (без обзира што је настава на српском и сама далеко од савршене).

A znam da se uci ozbiljnije, ali sam dala maksimum da naucim sve sto se trazilo, cak sam koristila i neke knjige na srpskom, bila sam jedan od najboljih studenata tamo. I sad kad krenem, radicu maksimalno, samo se eto plasim sta ce biti, jer je kao sto ti rece- nebo i zemlja. :confused:
 
Ljudi ajde molim vas ako neko moze da mi objasni(ko nije iz bg-a)sta sve treba da se obavi pre pocetka predavanja pod tim mislim na bus plus,karticu za menzu i ostale stvari,da ne dolazim dzabe 5 dana ranije. :)

Brate ja nisam iz bg-a,mislim da ne moras da dolazis ranije,kartica koju si platio na upisu je za predavanja,popuste na prevoz i jos neke stvarcice ali ujedno i za menzu..Dobija se u ponedeljak,prvog dana...Sto se tice bus plusa,nek me ispravi neko iz bga ako gresim,al msm da ti se to uzima na svakoj trafici...Samo je pitanje dal ces onu kartonsku koja vazi za par voznji ili onu tipa od 200 kinti na kojoj imas isto par voznji ali nju je moguce dopunjavati do besvesti..
 
Postoji personalizovana bus plus kartica za studente. Prvo se uzme potvrda o redovnom studiranju u skriptarnici (košta 10 din. ako se dobro sećam), popuni se i overi se u suterenu ili u studentskoj službi , a onda se to nosi u najbliže prodajno mesto bus plus kartica ( ja sam izvadila na glavnoj Lastinoj stanici). Sama kartica je 250 din., a kasnije se dopunjava na mesec dana :)
 
Јебла вас та ваша група, сад зовем жену на факсу, каже први пут чује за то и да ће картице послати у дом за расподелу :D

hahahahaha sto to "vasa" ,to je grupa svih nas :) Ma ne zna zena sa faksa,nju nismo ubacili,sta ce nam ona jao :) Aaaa pa ima taj fazon,ako nisi u domu,dobijas u ponedeljak,ako jesi,onda nesto malo ranije :)
 

Back
Top