(Medicina, Pseudonauka) Zabranjena medicina

Interesantno bi bilo cuti koliko su onda alergije i slicna oboljenja prisutna u zivotinjskom svetu?

Teško je naći tačne podatke, pošto postoje sampling problemi (ako divlja životinja ima problema sa plućima, da li je to zbog astme, ili posledica neke infekcije?).

No, svakako postoji korelacija sa domaćim životinjama. Koliko mi je poznato, ozbiljne alergije su retke kod seoskih životinja - isto kao što su retke i kod ljudi sa sela (deca sa sela imaju neuporedivo manje astme i drugih imunih bolesti nego deca iz gradova).

Ali kako se krećeš u čistiju i čistiju sredinu, dolaziš do situacije u kojoj sve više i više mačaka i pasa ima baš gadne alergije.

Moj pas je dobar primer - još kao štene je razvila gadnu alergiju prema raznim vrstama hrane i polena, tako da danas ne može da jede ništa sa pšenicom, kukuruzom ili piletinom (počne da joj opada krzno, i otvaraju se žive rane na šapama), a neprestano ima neki nivo "kijavice". Tek sad, kada je imunitet počeo polako da opada u starosti (jedanaest godina; njena rasa živi deset do dvanaest, u proseku) su alergije počele da se stišavaju...

Inače, najbolji način da se smanji šansa da će dete patiti od astme u gradu je nabavka psa (mačke ne pomažu, suviše su čiste). Deca koja imaju psa u kući značajno ređe imaju astmu nego deca koja nemaju ljubimce.
 
Da li nas imuni sistem osim sto nema sta da radi pa se okrece protiv tela, moze da laze, da bude zbunjen, da nema prave informacije...?

U neku ruku. Sve to su suviše...antropomorfne reči. U stvarnosti, imuni sistem sam po sebi reaguje na čisto molekularnom nivou; onda se to modulira kroz nervnu aktivnost i hormone. Ali suviše ima još nepoznanica...

Ima li topik o neuropsihoimunologiji koja je po meni budusnost medicine?

Za sada ne. Suviše je komplikovana tema...

Biće uskoro jedna o placebo efektu, čim završim tekst. :D
 
Da li nas imuni sistem osim sto nema sta da radi pa se okrece protiv tela, moze da laze, da bude zbunjen, da nema prave informacije...?

p.s.
Ima li topik o neuropsihoimunologiji koja je po meni budusnost medicine?

Inace, posto je bilo potrebno posebno ti saopstiti da smes da ucestvujes u diskusijama na ovom podforumu, mozda nije lose pomenuti i da imas pravo i mogucnost, zamisli, cak i da otvaras nove teme. :D
 
U neku ruku. Sve to su suviše...antropomorfne reči. U stvarnosti, imuni sistem sam po sebi reaguje na čisto molekularnom nivou; onda se to modulira kroz nervnu aktivnost i hormone. Ali suviše ima još nepoznanica...

Dobro, da probam preko konkretnog primera. Moj imuni sistem je optuzen da laze i vara. Cesto voli da zbunjuje rezultatima koji ukazuju na lupus. Danas su svi apsolutno pozitivni sutra nisu, i tako se igra. Prevario je sve lekare a mene osudio na trovanje lekovima, laznim pozitivnim nalazom PCR na TBC bubrega. Slicnu situaciju je uradio sa nalazima Borelioze. Tek posle dugotrajnog lecenja, kada je bio tvrdoglav i davao nepromenjene rezultate, ustanovljeno je da je to "tipicno lazni nalaz". Tek kada je provaljen odustao je i dao negativan nalaz. Sa koskaki B virusom je uporan evo vec 10 godina.

Tako sam ja zakljucila da je moj imuni sistem posle napada koksakija izgubio orjentire, da nije svoj na svome i da cesto zbunjeno reaguje, tako da vise ne proveravam nista... za svaki slucaj ;)
 
Inace, posto je bilo potrebno posebno ti saopstiti da smes da ucestvujes u diskusijama na ovom podforumu, mozda nije lose pomenuti i da imas pravo i mogucnost, zamisli, cak i da otvaras nove teme. :D

Hvala na ohrabrenju. Jesam mozda suvise pazljiva, ali kao moderator par foruma, naucila sam da postujem i druge moderatore i forume i da postujem onu "za svakog gosta tri dana dosta", i da proverim da li je gostovanje moguce produziti na radost obe strane. Ipak je ovo ozbiljan deo ovog foruma.
 
Pa ja ovde vidim vrlo veliku logiku, mnogo vecu nego sto daje zvanicna mafio medicina. Meni kao laiku je normalnije da je uzrok vecine bolesti jedan a ne da je svaka bolest uzrokovana na svoj nacin. Zvanicna medicina gotovo i nikad ne proucava uzroke stvarne hronicnih bolesti vec samo leci posledice. Logicno je da je uzrok jedan a da su u zavisnosti od organizma individualnog ispoljavanje bolesti razlicita. Ako vec trule biljke a pri tom je trulez kisel zasto da ne trule i zivotinje a samim tim i ljudi i dok su zivi - kancer. Kad je zvanicna medicina povezala sve bolesti? NIKAD!!! Prirodna nauka moze da povezuje sve energije, sve sile (nuklearna, gravitacija, elektromagnetna) a medicina ne moze da nadje zajednicki uzrok svih bolesti! Malo sutra ne mze, povezala ih je nauka odavno ali u lecenju se to ne primenjuje jer zvanicnoj medicini i nije interes da se ljudi stvarno lece i izlece vec im je cilj da ljude drze u hronicnim bolestima do kraja zivota kako bi im uzimali novac svakoga dana. Ko to ne vidi stvarno je ćorav kod očiju !!! I pazi kako je moguće da bas u nafti ima gotovo svih lekova za ljude??? Zast nema u biljkama, ili kamenu ili pesku nego bas u nafti??? Kako vam sama ta cinjenica ne smrdi na prevaru??????


najveca opasnost po covekovo zdravlje je zivot.
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=15490926&postcount=117

Osim upucivanja na ispitivanja koje se navode na internetu, ne znam da kazem nista konkretno o hidrazin sulfatu, ali sam u prilici da prenesem reci jednog prijatelja koji se nesto u to razume.

Radi se o jeftinoj supstanci koja je, sama po sebi, prilično kancerogena i genotoksična (tj. izazivač je raka i genetskih oštećenja). Upravo ova supstanca je veliki problem za one koji žive blizu raketnih polja, posto se koristi kao deo raketnog goriva; ljudi u blizini dobijaju češće rakove, pogotovo pluća (zbog udisanja hidrazina). Slično važi i za one koji se hidrazinu izlažu na poslu.

Neki Dr. Gold je sredinom šezdesetih pokušao da upotrebi hidrazin kao hemoterapiju protiv raka, po principu blokiranja Warburg efekta - ćelije raka često prestaju da vrše oksidativnu fosforilaciju, i zavise od glikolize (anaerobnog korišćenja glukoze). Ovo je samo jedna od mnogo terapija koje su bile usmerene u ovom pravcu; prašinu je nedavno baš na ovom planu dizao dihloroacetat, koga su takođe hvalili kao "magični lek protiv raka;" ali sve ove terapije su se pokazale prilično neuspešnim.

Velike studije su rađene tokom sedamdesetih, i pokazale su da hidrazin sulfat nema pozitivne efekte. U najboljem slucaju, neke ruske studije su pokazale da možda ima marginalan (jedva statistički vidljiv) efekt kao potencijator jačih lekova za hemoterapiju.

Drugim rečima: u poređenju sa ljudima na teškoj hemoterapiji, ljudi koji su bili na teškoj hemoterapiji plus hidrazinu su malo bolje jeli, i malo slabije gubili tezinu.

Jedini siguran efekt hidrazina je euforija. Hidrazin je usput i neurotoksičan: polako truje nerve, i ubija mozak natenane; ali proizvodi psihodelični efekat u kome je čovek srećniji, pa se i oseća zdravije i bolje.

Otud je odbačen kao lek. Ali. Onda su se pojavili teoretičari zavere. Ideja je sledeća: posto hidrazin nije vise patentabilan, farmaceutske kompanije ne mogu da naprave velike pare prodajući ga (svako moze da ga pravi, cena je oko 25 centi za kilogram). Otud su te mračne kompanije potisnule lek sa tržišta! To što možemo da smislimo teoriju zavere je DOKAZ da je hidrazin čudotvoran lek!

(A naravno, svi stručnjaci slepo slede farmaceutske kompanije. Svi su odreda spremni da sami umiru od raka, i da gledaju kako im članovi porodice umiru od raka, umesto da upotrebe ovu magičnu supstancu. Tjah. Stara priča, već je znaš, pričala se povodom mnogo različitih stvari. Tandara, mandara, pa jedno veliko broć.)

I tako je počelo crno tržište hidrazinom. Danas se može nabaviti u Rusiji. Ja ga mogu kupiti u laboratoriji. Niko ga ne prodaje na zapadu kao lek.

Mislim da se mali pozitivni efekti ne isplate nuzefekata. Ljudi obično uživaju u euforiji, ali pitanje je koliko je to efektivno. Ako je neko baš pred smrt, neka uzima, neće stići da mu šteti, a euforija će mu pomoći da se makar pred smrt oseća malo bolje (mada, ako je to cilj, kanabinoidi su neuporedivo bolja opcija; u Americi su odavno legalizovani za pacijente koji pate od raka i sličnih oboljenja.

Ako se baš gura anti-Varburg terapija i ako želi ozbiljno da je proba, mnogo manje otrovna opcija je dihloroacetat (mada i on nije naivan, izaziva neurodegeneraciju!); u kombinaciji sa nisko-ugljenohidratnom dijetom, minimizuje se sposobnost za glikolizu i forsira se oksidativna fosforilacija. Ista meta kao hidrazin, manje otrovna raketa. U stvarnosti ništa ne pomaže (kanceri evoluiraju oko Varburg efekta u roku od par dana do par nedelja), ali nije toliko strašno da se proba kada su druge opcije potrošene...
 
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/234072/Organizam-ce-se-sam-leciti-od-HIVa
Organizam će se sam lečiti od HIV-a
Blic - Pre sat i 16 minuta

Naučnici su možda otkrili način da se telo samo leči od HIV-a. U seriji eksperimenata oni su uspeli da navedu imunosistem da porazi virus i potpuno ga ukloni iz tela. Iako je bilo napretka u lečenju same bolesti, neverovatna sposobnost ovog virusa da nadmudri imunosistem jeste ta što je najbolje naučnike širom sveta sprečavalo da nađu lek protiv side. Imuni sistem će uskoro moći da porazi virus

Poslednji eksperimenti su vršeni na miševima, ali naučnici veruju da se mogućnost pronalaska leka povećala, i to ne samo za HIV već i za druge teške bolesti poput hepatitisa B i C, kao i tuberkuloze.

Većina eksperimenata se fokusirala na to da imunosistem postepeno izbaci virus ili bakterije iz organizma. Ipak, poslednje istraživanje ukazuje da je mnogo bolje izvršiti jedan kratak i jak udar.

Sada se naučnici koncentrišu na gen po imenu SOCS-3 koji postaje aktivan i koči imunosistem da se bori protiv virusa poput HIV-a. Kada su povećali nivo hormona IL-7, taj gen se isključio i miševi su postepeno izbacili virus HIV. Ovo je inicijalno odlična ideja za nove ciljane terapije koje bi ojačale ćelije imunosistema (T ćelije) da se izbore s bolešću.

- Ovo otkriće bi moglo da dovede do razvijanja leka koji bi ciljao neke od molekula domaćina, na primer SOCS-3 i eliminisao ih jako brzo, a onda bi se T ćelije probudile, pregrupisale i borile protiv infekcije - rekao je doktor Mark Pelegrini sa "Walter and Eliza Hall" instituta.

Po meni ovo je vec sada vest godine - ako je tacno.

Ili nam saopstavaju da virusi, zapravo, i nisu krivi za sve? :think:
 
Dobra tema, steta sto je zamrla.
Sta kazu pobornici zvanicnih lekova na alergije i sokove koje izazivaju? Zasto organizam lek "prepoznaje" tako, pa se brani sokom? Na zalost vecinom smo prinudjeni na tu "sintetiku", a kako citam, ulaskom u EU, zabranice nam i lekovito bilje. Profit, profit, profit... Zar je bitan covek?
 

Back
Top