Maximum

Ne možeš sve izraziti rečima. Razumeš ti o čemu pričam, ali istrajavaš u svom imidžu.
Možda jednom shvatiš da knjige ne daju vernu sliku života.
Koliko sutra pišem nastavak moje bajke, verovala ili ne. :) Retko lažem... ;)

A koliko vec traje ta tvoja bajka? :P
Ne moze prevtrtanje utobe da bude imidz, to je unutrasnje prezivljavanje. :lol:
 
То је само страх од тога да те неко не повреди...

@ koto
Konačno sam dočekao da i tebi neko kaže. :hahaha:
Sad mogu da se vratim međ pobožne. :mrgreen:

:lol::lol:
evo, usrecila si zazija:D
cudno je to..peres zube, da sprecis karijes. pijes vitamine, da se odbranis od bolesti. trcis , da odrzis kondiciju. i to je sve u redu. ali reci da ljude , sve ljude, gledas realno, eeee..to vec upucuje na neku tezu psihozu:D
ok, kako god.
ja ljude volim takve kakvi su, nemam potreba da ih idealizujem. i narocito mrzim kad mene neko idealizuje..
idealizovanje je najbrzi i nakraci put da shebes nesto sto realno vredi...
 
Poslednja izmena:
Ne znachi da ako ne koristimo rechi koje nam zvuche "dublje" "jache" "efektnije" da bi opisali realno moguch odnos izmedju dve osobe ne verujemo u ljubav, da omalovazzavamo ljubav i da banalizujemo stvari.
To znachi samo da realnije posmatramo ljubav i znamo shta vodi ka njenom unishtenju a shta ka cvetanju.
Ovakav nerealan pojam ljubavi mozze da dovede do vrlo bolnih iskustava u zzivotu, jer ochekujemo neshto shto nema veze s ljubavlju, i ako imamo nesrechu, to i dobijemo.
Zdrav odnos izmedju mushkarac i zzene ne podrazumeva simbiozu niti brisanje granica individualnosti, jer ako to uradimo, momentalno smo srushili sve preduslove za ljubav.
Nema potrebe da se ljubav mistifikuje, suvishe je lepa da bi podnela smeshne male rechi koje je nikako ne mogu opisati...i koje zapravo opisuju posedovanje, a ne ljubav.
 
Nisu svi doživeli takve brodolome. Postoje i ljudi koji se ne plaše ljubavi, ne vide u njoj destrukciju...

Povraćaćeš čitav život? Po ljudima oko sebe? Ne plaši decu... Budi pozitivna... :)


Mozzda, ako samo malo pazzljivije budesh chitao shta pishe i potrudish se samo malo, mrvicu da razumesh shta je recheno budesh shvatio da ovo shto si napisao nema nikakve veze sa onim shto je recheno.
 
cudno je to..peres zube, da sprecis karijes. pijes vitamine, da se odbranis od bolesti. trcis , da odrzis kondiciju. i to je sve u redu. ali reci da ljude , sve ljude, gledas realno, eeee..to vec upucuje na neku tezu psihozu:D
ok, kako god.
ja ljude volim takve kakvi su, nemam potreba da ih idealizujem. i narocito mrzim kad mene neko idealizuje..
idealizovanje je najbrzi i nakraci put da shebes nesto realno vredi...

Заиста ми није јасно шта си хтела да кажеш овим што сам болдовала.
И ми овде не причамо о "свим људима". Бар ја нисам то тако схватила.

Елем, ко је спомињао идеализацију? Говори се о поверењу.
Да ли значи да неког идеализујем ако имам поверења у њега?
Не желим да живим "на пола", у страху, у неповерењу, у сумњама...
 
I ne treba. Ali treba biti sa obe noge na zemlji da bi se to moglo, a ne plivati u sferama preteranog. I preterano lepo nije vishe lepo nego nezdravo. Znachi prava mera je recept za srechnu ljubav i dobar kolach.
 
Заиста ми није јасно шта си хтела да кажеш овим што сам болдовала.
И ми овде не причамо о "свим људима". Бар ја нисам то тако схватила.

Елем, ко је спомињао идеализацију? Говори се о поверењу.
Да ли значи да неког идеализујем ако имам поверења у њега?
Не желим да живим "на пола", у страху, у неповерењу, у сумњама...
ne zaboga. naravno da ne.
kad ljude prihvatis objektivno, onda je cela prica o poverenju suvisna, narocito o bezgranicnom poverenju..
cinjenica jeste da su ljudi promenljivi, da zivot dugo traje, da ne mozes biti siguran ni u sta. ne mozes drzati pod kontrolom nista.
jedino sto mozes je da odaberes onog nekog, sa kojim si najbolji covek koji mozes biti, i da ga volis bez lupanja glave o tome da li mu i koliko mozes verovati. naravno da mu verujes, ne bi mogla da ga volis ako mu ne verujes. i to je poverenje u njegovu sustinu, poverenje u njega kao ljudsko bice vredno ljubavi i postovanja. sto opet nije garant da neces biti povredjena, jer i on kao takav, najbolji na svetu, te moze povrediti. kao i ti njega.
ne znam da li me razumes.
svi smo mi nesavrsena bica. sto ne znaci da smo losi.
i ljubav je retko vecna, sto ne znaci da ne treba voleti.
 
Povraćaćeš čitav život? Po ljudima oko sebe? Ne plaši decu... Budi pozitivna... :)

Dacho, mene deca obozavaju.:P
A ti cvikas od mene, uvek pojuris da me preduhitris toboze u necemu, kritici. Toliko o tvom nestrahovanju. Verovatno i silne hvale tvoje upucene drugima na forumu proizilaze iz istog straha. Nja! :P
 
ne zaboga. naravno da ne.
kad ljude prihvatis objektivno, onda je cela prica o poverenju suvisna, narocito o bezgranicnom poverenju..
cinjenica jeste da su ljudi promenljivi, da zivot dugo traje, da ne mozes biti siguran ni u sta. ne mozes drzati pod kontrolom nista.
jedino sto mozes je da odaberes onog nekog, sa kojim si najbolji covek koji mozes biti, i da ga volis bez lupanja glave o tome da li mu i koliko mozes verovati. naravno da mu verujes, ne bi mogla da ga volis ako mu ne verujes. i to je poverenje u njegovu sustinu, poverenje u njega kao ljudsko bice vredno ljubavi i postovanja. sto opet nije garant da neces biti povredjena, jer i on kao takav, najbolji na svetu, te moze povrediti. kao i ti njega.
ne znam da li me razumes.
svi smo mi nesavrsena bica. sto ne znaci da smo losi.
i ljubav je retko vecna, sto ne znaci da ne treba voleti.
Не желим да држим све под контролом, а одлично знам и да је немогуће.
Е баш то. Не лупам главу. Једноставно, верујем.
И не плашим се да ли ће ме неко повредити.

Ако је ово значила она реченица, да, сада знам шта си хтела да кажеш.
 
kada ste zaista znali da je to- to.. Da li je to bila njegova / njena nesebicnost, pozrtvovanost, ili drugi neki pokazatelj?. I da tema nije o dokazima u ljubavi ali prosto zivot namece cesto takve situacije da postoje 'testovi' gde neko taj 'dokaz' ili pruzi ili ne
ne ide to tako, mislim ne ide sa dokazima... ljudi su ljudi... recimo, imas ljude koji se potpuno idiotski i neprimereno ponasaju na sahranama... ili ih izbegavaju... moze ti se uciniti, ako ti nedajboze neko blizi umre da nemas podrsku od te osobe... ali to ne mora nista da znaci... u vasem odnosu... nego je neko zaista takav i ne moze ni kad je sam u pitanju bolje...
uzela sam smrt jer nema skoro nista drasticnije...

da ne *****m - moze da te ne voli sa dokazom i da te voli bez dokaza...
 
Dacho, mene deca obozavaju.:P
A ti cvikas od mene, uvek pojuris da me preduhitris toboze u necemu, kritici. Toliko o tvom nestrahovanju. Verovatno i silne hvale tvoje upucene drugima na forumu proizilaze iz istog straha. Nja! :P
Lepo, ljuljaju te na rukama, bacaju u vis. :ok: :) Samo budi pozitivna kao i do sada, sve će biti nja. :mrgreen:
Meni jedino preostaje da se zahvalim devojkama koje su mi dale poenčiće na ovoj temi za postove "obojene" patetikom. "Plašim" vas se drage moje. :hvala: :bye: :cmok:
 

Back
Top