Matematika - pitanja i odgovori

Bas očekujem odgovor , reci mi površinu dodira dve kugle( lopte) prečnika 10 centimetara .
2 teorijski savršene sfere presekle bi se u jednoj tački ako bi se presekle samo na njihovim površinama. Površina jedne tačke je nula. Jedini način na koji bi dobili površinu veću od jedne tačke je ako se površine saviju ili promene oblik prilikom kontakta - ako se sudaraju u kretanju. Kao bilijarske lopte kad udarie jednu od druge. Materijal se savija i povšina povećava.

Ako se dobro sećam.
 
2 teorijski savršene sfere presekle bi se u jednoj tački ako bi se presekle samo na njihovim površinama. Površina jedne tačke je nula. Jedini način na koji bi dobili površinu veću od jedne tačke je ako se površine saviju ili promene oblik prilikom kontakta - ako se sudaraju u kretanju. Kao bilijarske lopte kad udarie jednu od druge. Materijal se savija i povšina povećava.

Ako se dobro sećam.
Ocekivao sam takav odgovor, hoces da kazes da bilijar kugla i sfera od metar imaju istu povrsinu dodira , nemaju , cak da je lopta velicine naseg Suncevog sistema , da je dodir nula nikad se ne bi dodirnuli . Zato se gresi kada kazu da je dodir nula.
 
Ocekivao sam takav odgovor, hoces da kazes da bilijar kugla i sfera od metar imaju istu povrsinu dodira , nemaju , cak da je lopta velicine naseg Suncevog sistema , da je dodir nula nikad se ne bi dodirnuli . Zato se gresi kada kazu da je dodir nula.
Ako gledamo sa strane fizike, nijedno telo se ne dodiruje jer se atomi odbijaju i ne dozvoljavaju spajanje ma koliko god to sitno bilo, postojaće otpor. U tom smislu, sve to pada u vodu. Naš pojam dodira je opšte prihvaćen kako mi možemo dodirnuti površinu, kako ja sedim na stolici itd. Realnost je da ja nikada ne sedim na njoj u pravom naučnom smislu reči.

Ako ćemo tako da sagledavamo :D

P.S. Je li ovo zadatak za osnovnu / srednju školu ili?
 
Niža osnovna. :)
.............................
Idi na pdf Zanimljivosti
reši temu " Skup mozgalica" sa drugarima .
Šta rade toj deci danas. :D
Ne sećam se da sam to ikada radio u srednjoj, a posebno ne u osnovnoj. Ako i jesam, to je bilo kako sam i napisao odgovor o savršenim sfernim telima po teoriji.
Ne posećujem taj pdf osim ako ima nekih novosti i tome slično.
 
Za sva pitanja koja bi bila postavljenja pokušao bih da dam odgovor ako se sećam toga ili ako znam. Ako ne, pokušaću da naučim. Zaludo je brojati mi vreme. ;)
Posto si pomenuo osnovnu skolu , ovo pitanje sam postavio vrlo inteligentnom zidaru sa osnovnom skolom , i bio sam iznenadjen da mi je odgovorio za jedan minut razmišljanja.
Iskreno , ne bih se setio odgovora da nisam znao pitanje.
 
Koji su grane i podgrane matematike sledeći pojmovi:

1. logaritmi, cosinus i sinus,
2. kvadratne funkcije
3. trigonometrija
4. vektori
5. kompleksni brojevi
6. analiticka geometrija
7. matrice i determinante
8. granicna vrednost niza - linus, limit (na englenski, limit)
9. granicna vrednost funkcije
10. diferencijanbilnost funkcije
 
Pozdrav,
Nije mi jasno kako se ovde na kraju dobije da je alfa=0. Ako može neko da objasni postupno
Screenshot_20230322_072954_Word.jpg
 
Pozdrav,
Nije mi jasno kako se ovde na kraju dobije da je alfa=0. Ako može neko da objasni postupnoPogledajte prilog 1314303
Cela jednacina na kvadrat da se oslobodio korena je jedan,
Onda je Alfa kroz pi jednako sinus od 2 Alfa kroz 2 pi,
Zatim je Alfa jednako sinus od 2 Alfa kroz 2
Onda je Alfa arkus sinus od 2 Alfa sa 2
Znaci Alfa ni ne mora da bude nula
Sinus od pi cetvrtina je Koren iz 2 sa 2,
Arkus sinus je onda od
0, 79 priblizno je 0, 76,
Ali trazi se arkus sinus od 2 alfa
Sinus 2x =2x
Alfa je priblizno 23 stepena ili 0.
 

Back
Top