Masoni, Templari, Rotarijanci

Da, Millane. Sve sto pokusavam da kazem je da bi oni ovde bili puno, puno vise ugrozeni nego u razvijenim drustvima ... Ja ti garantujem da bi za manje od nedelju dana od otvaranja javnog bar jednog hrama taj isti bio zapaljen , oskrnavljen ili slicno... To stoji sigurno. Isto ti koji sto si rekao da zvrljaju i skrnave sve a kojih ima u poprilicno velikom procentu se time bave. Ljudi su izgubili smisao za postovanje, zbog toga pre svega treba kulturno delovanje i revolucija.

Znam da zelis dobronamerno da sagledas sve kod nas, ali neke stvari nikako ne mogu da se porede sa ostalim zemljama. I to dosta. Meni je na primer krivo sto je tako pa ukazujem na sve devijacije drustva i to objektivno i nepristrasno. Mozda izgleda neprijatno, al sto pre se postane iskreno svestan tih stvari, mozda moze nesto da se promeni na bolje.

Evo radi bojle poente, pogledaj kako je to u NSW, Au organizovano http://www.masons.org.au/. Imas tamo u COMMUNITY muzej cak i razne aktivnosti pa vidi razliku...
 
Poslednja izmena:
Da, Millane. Sve sto pokusavam da kazem je da bi oni ovde bili puno, puno vise ugrozeni nego u razvijenim drustvima ... Ja ti garantujem da bi za manje od nedelju dana od otvaranja javnog bar jednog hrama taj isti bio zapaljen , oskrnavljen ili slicno... To stoji sigurno. Isto ti koji sto si rekao da zvrljaju i skrnave sve a kojih ima u poprilicno velikom procentu se time bave. Ljudi su izgubili smisao za postovanje, zbog toga pre svega treba kulturno delovanje i revolucija.

Znam da zelis dobronamerno da sagledas sve kod nas, ali neke stvari nikako ne mogu da se porede sa ostalim zemljama. I to dosta. Meni je na primer krivo sto je tako pa ukazujem na sve devijacije drustva i to objektivno i nepristrasno. Mozda izgleda neprijatno, al sto pre se postane iskreno svestan tih stvari, mozda moze nesto da se promeni na bolje.

Evo radi bojle poente, pogledaj kako je to u NSW, Au organizovano http://www.masons.org.au/. Imas tamo u COMMUNITY muzej cak i razne aktivnosti pa vidi razliku...

Pa ti mozes naravno da mislis sta god hoces, ali ovde do danasnjeg dana postoje dzamije, koje od oslobodjenja od Turaka, preko rata u Bosni i svog kod nas i u inostranstvu prisutnog animoziteta prema muslimanima, niko nije tekao do 17. marta 2004. i scena skrnavljenja pravoslavnih svetinja na Kosovu.

Takodje, nevladine organizacije poput Fonda za otvoreno drustvo u nasoj javnosti imaju itekako negativan imidz, a njihove adrese su itekako poznate, pa opet nije zabelezen ni jedan slucaj podmetanja pozara ili demoliranja njihovih prostorija.

Uprkos tvojoj nesumnjivoj nameri da budes objektivan i nepristrasan, a ne dobronameran (ti si tako postavio stvari, ne ja), naprosto preterujes.

Ispade da su Srbi izmislili vandalizam, a da ga u ostatku sveta nema, ako ga je ikada i bilo. :confused:

Pretpostavljam da pod ,,kulturnim delovanjem i revolucijom'' podrazumevas propagandne kampanje u maniru Centra za kulturnu dekontaminaciju, medjutim, osim izuzetno isplativih izgovora za muzu novca iz stranih fondova u rupu bez dna nevladinog sektora, tu tesko da bi bilo neke koristi za bilo koga.

Ljude mozes naterati da cuju, vide, kazu i napisu, ali ne i da misle ono sto bi ti hteo.

Ako covek pokusava da ti kaze da nema sta da jede, da nema cime da prehrani porodicu, da nema krov nad glavom, a ti pokusavas da mu objasnis vaznost tolerancije i neophodnost nenasti u ispoljavanju bunta - razbice ti glavu.

Da bi jedno drustvo naterao da razmislja o finijim stvarima u zivotu o kojima razmislja neka gospoda u civilizovanom svetu, moras prvo da mu obezbedis neophodne preduslove za tako bezbrizan zivot.

Jednostavno - Maslovljeva teorija hijerarhije potreba.

U suprotnom, dobijas stanje anomije kakva vlada u nasem drustvu - pred gradjane se postavljaju evropski ciljevi i vrednosti, a za ostvarivanje tih ciljeva im se daju balkanski uslovi.

Rezultat: neki dizu ruke i predaju se, neki pokusavaju da se nekako bore sa onim sto imaju, a neki pribegavaju nelegalnim sredstvima...

Stvar je utoliko gora kada se sve to desava u zemljama u tranziciji gde je tanka linija izmedju kriminala i disidentsva i gde nije necuveno da organizovani kriminal ide ruku pod ruku sa buznisom i politikom - a to je ono sto je neretko javno...

Ako takvim ljudima jos das neke tajne stekove gde mogu da uzivaju nezvanicni imunitet u odnosu na zakon, pod ovim ili onim humanitarnim, verskim ili kakvim god izgovorom, iz toga sigurno ne moze da proizadje nista dobro.
 
Pa da, to je tako. Ali samo ne znam sto kazes da nisam dobronameran. Ne radi se o tome, kazem kako jeste. Cinjenica je da se ovi kriju i moraju tako i da nisu javni i lose organizovani... Cinjenica je takodje da ljudi imaju vrlo negativno ponasanje i kulturu vecinski i da su zatucani ( uz jedan deo dobrih ljudi). To nije tesko da vidis, malo samo izadjes van, makar do Austrije i vidi se nebo-zemlja razlika.

Ako je neko zatucan ja kazem konkretno , nema veze dal mi je brat, sunarodnik i sta god ... Prosto je tako :D
 
Poslednja izmena:
Pa da, to je tako. Ali samo ne znam sto kazes da nisam dobronameran. Ne radi se o tome, kazem kako jeste. Cinjenica je da se ovi kriju i moraju tako i da nisu javni i lose organizovani... Cinjenica je takodje da ljudi imaju vrlo negativno ponasanje i kulturu vecinski i da su zatucani ( uz jedan deo dobrih ljudi). To nije tesko da vidis, malo samo izadjes van, makar do Austrije i vidi se nebo-zemlja razlika.

Ako je neko zatucan ja kazem konkretno , nema veze dal mi je brat, sunarodnik i sta god ... Prosto je tako :D

Nisam ja tvrdio da si zlonameran, nego si ti sam napravio takvu paralelu: ja dobronameran, ti objektivan - iz cega proistice da za tebe dobronamernost iskljucuje objektivnost, te da je, samim tim, zlonamernost jedini nacin da se bude objektivan. :)

Ali, da, slazem se, zatucanost je jedna nasiroko rasprostranjena pojava i ne bira ni po nacionalnosti, ni po veroispovesti, ni po politickom opredeljenju, a ni po obrazovanju.

Nisam, doduse, imao prilike da vidim to istrazivanje koje meri zatucanitet u Srba, niti zatucanitet u Austrijanaca, ali verovacu ti na rec, posto vidim da se razumes u tu problematiku.
 
A ne ne , nesto ti tu izgleda kako ne treba, nismo se razumeli ... No nebitno :D Uglavnom sve je ok. LJudi kao ljudi generalno i njihovo duhovno-mentalno pa i fizicko stanje su posledica vodjenja drzave i nacionalnih ciljeva. Tako da je to maksimalno dobronamerno kad se skrene paznja na takve rezultate. Bas kao posledica decenija i decenija unazad atmosfere i nacina uredjivanja drustva i globalno nazadno shvatanje drustva i celine. Uglavnom ljudi ne mogu da se nauce ni smece gde da bacaju tako da zive okruzeni djubretom i psima lutalicama a gde je tek njima shvatanje nekih visih i plemenitih ciljeva... Eto odmah kad udjes u Srbiju dominira djubre, lutalice i iscepani billboard-i i smrad neke nafte i sta god ..

Nece niko sad da prodje ti ili ja da baci to sta vec ( kamen, bombu, flasu etc.) generalno, ali ce da se skupe iz ko zna kojih jama i dubina zemlje podlaci koji ce to da urade. Znas i sam gde zivis nemoj da zezas :D Zato ovi moraju da se kriju. Bas mi pricao jedan covek koji sad ima preko 80 u vreme komunista kako su ih proganjali tako da su morali da se sele, kriju i tako dalje ... Neki su otisli u inostranstvo i tamo nastavili da zive normalno.
 
A ne ne , nesto ti tu izgleda kako ne treba, nismo se razumeli ... No nebitno :D Uglavnom sve je ok. LJudi kao ljudi generalno i njihovo duhovno-mentalno pa i fizicko stanje su posledica vodjenja drzave i nacionalnih ciljeva. Tako da je to maksimalno dobronamerno kad se skrene paznja na takve rezultate. Bas kao posledica decenija i decenija unazad atmosfere i nacina uredjivanja drustva i globalno nazadno shvatanje drustva i celine. Uglavnom ljudi ne mogu da se nauce ni smece gde da bacaju tako da zive okruzeni djubretom i psima lutalicama a gde je tek njima shvatanje nekih visih i plemenitih ciljeva... Eto odmah kad udjes u Srbiju dominira djubre, lutalice i iscepani billboard-i i smrad neke nafte i sta god ..

Nece niko sad da prodje ti ili ja da baci to sta vec ( kamen, bombu, flasu etc.) generalno, ali ce da se skupe iz ko zna kojih jama i dubina zemlje podlaci koji ce to da urade. Znas i sam gde zivis nemoj da zezas :D Zato ovi moraju da se kriju. Bas mi pricao jedan covek koji sad ima preko 80 u vreme komunista kako su ih proganjali tako da su morali da se sele, kriju i tako dalje ... Neki su otisli u inostranstvo i tamo nastavili da zive normalno.

Wow... od ekologije do komunistickih proterivanja u 2 pasusa...

Nisi ti bas neki narocito suptilan trol, a? :D
 
Samo muskarci mogu zatraziti prijem u bratstvo masona jer je kao sto i sama rec kaze to zapravo bratstvo. Ulazak u bratstvo je moguc na vise nacina jedan od nacina je i poznanstvo vec postojeceg masona ali ima i drugih nacina. Za Master Chief-a

Masonstvo nije religija i kao takva nije u redu porediti je sa Islamom jer nemaju dodirnih tacaka. Za Crow-a

Hm Rotary predvorje masonerije , ne bi se slozio sa tom konstatacijom, vrlo je moguce da medju rotarijancima postoje i masoni ali nema nikakvih uzajamnih veza izmedju ove dve organizacije. Templari jesu bili hriscanski viteski red koji kao takav i danas postoji i cak imaju i svoju malu drzavu i imaju uticaja u mnogim medjunarodnim organizacijama. Za KiM-a

Danas postoje razne sekte koje se bave ucenjima rozenkrojcera i pojavljuju se kao njihovi sledbenici medjutim pravi rozenkrojceri jesu predodredjeni ljudi koji poseduju odredjene parapsiholoske sklonosti i koji se na takav nacin i razvijaju. Tacno je da Rozenkrojceri i njihova ucenja nisu bila kako se ovde pomenulo u tamnoj strani :twisted:

Templari danas i te kako postoje i prisutni su cak i u Srbiji jasno pokazujuci svoje simbole i u samom Beogradu, cime potvrdjuju njihovo prisustvo. (simboli-ko ih prepoznaje zna o cemu pricam)
Sto se O.T.O.-a tice nemaju nikakvih veza sa viteskim redom templara. OTO je zasebna organizacija koju je reformisao Krouli koji je preuzeo skotski ritual od masona primenjujuci ga u OTO-u ali organizacija kao organizacija nema veze ni sa masonima ni sa templarima.

Da li igrica Assassins creed ipak govori neku istinu i da li templari imaju veze sa smakom sveta hoce li stvarno ustanoviti novi svetski poredak?
 
@ Sto se O.T.O.-a tice nemaju nikakvih veza sa viteskim redom templara. OTO je zasebna organizacija koju je reformisao Krouli koji je preuzeo skotski ritual od masona primenjujuci ga u OTO-u ali organizacija kao organizacija nema veze ni sa masonima ni sa templarima.


Tacno. Krouli je poništio praksu pristupanja Masona visokih stepenova u red bez prethodnog iniciranja u revidirane koje je on razvio.
 
На овој теми би скренуо пажњу на антимасонску, антикомунистичку и антијеврејску изложбу од стране окупатора током окупације Краљевине Југославије која је првиобитно била најављена за 23. август 1941. године
Пошто се и на овом форуму могло прочитати о овоме свашта.

У тадашњој штампи изложба се називала час као антимасонска, час антикомунистичка, а час анијеврејска. За разлику од других изложби у поробљеној Европи током 1940. године, ова изложба је требало да прикаже не само рад масонерије, него делатност трију међународних интернационала, како су у пропаганди називани комунисти, масони и Јевреји.

Ради припреме изложбе у јулу 1941. формиран је Радни комитет од седам чланова који је радио у четри секције : пропаганда, антикомунистичка, антимасонска, антијеврејска.
Све припреме су обављење под контролом немачких окупационих власти.
Немачко пропагандно одељење "С" дало је 673 000 динара што је скоро половина утрошених средстава (1 465 000) динара.
Исто немачко одељење "С" се побринуло да у Београд буде достављен материјал енглеских слободних зидара ложе "Принц од Велса" са острва Њу-Џерси.
Немачки окупатор је преко својих официјалних представника давао упутства, одобрио идејни пројекат и свестрано помагао у припреми изложбе.
Инструкције давао је лично оберштумбанфирер Ханс Рихтер.
Због народног устанка у окупираној Србији изложба је померена за октобар, званично је отворена 22. октобра 1941. године у Гарашаниновој улици бр. 8 у просторијима бившег седишта Велике Ложе Југославија.
Представник пропагандног одељења "С" Шефер је сматрао да за јавност цела ствар мора бити приказана као српска и наредио да на њеном отварању мора да буде Милан Недић.
У име немачких власти изложбу је отворио фелкомандант Београда фон Кајзенберг, присуствовали су још заступник команданта за Србију капетан др Берге, др Шреде из пропагандног одељења "С", функционери служби безбедности из Београда и Загреба, предствници немачког Министарства иностраних послова Трелч и Позњак, немачки аташе за штампу Мителхамер...
Изложба је затворена 19. јануара 1942. године и по подацима окупационе штампе посетило је преко 90 000 грађана.


Коришћена литература:

Годишњак града Београда
књ. XVIII - 1971. год.

Др Надежда Јовановић
 
e sad odgovor na ista pitanja, samo ko to radi danas, ali prvo pitanje cemo da preformulisemo najbolji bankarski sistem
Доктор историје Лорен Далијез је био најбољи познаваоц историје витешкомонашког реда Темплара, написао је текст о Темпларима у "Енциклопедији Универсалис", његова књига "Темплари" се сматра најисцрпнијим приказом Темплара.
По др Делијезу временом начин преношења мајсторског звања је загубљен као и многи списи тако да је дискутабилно да ли ови што се представљају за Темпларе имају то за право, Темплари нису производили витезове већ су се витезови заређивали у Темпларе.
Њихова војна, политичка и финасијска моћ после 1307. године нагло опада, а преостали витезови никада нису успели да обнове витешкомонашки ред нити је после Великог Мајстора Жака де Молеа изабран нови Велики Мајстор.
 
Poslednja izmena:
sad ono sto je pisac hteo da kaze, tj u kontekstu zakljuc, templari su bili oko pape, danas je to svajcarska garda, kao sto i svajcarska danas ima nabolje banke, kod mene lezi osnovana sumnja , gde su templari otisli posle progona i spaljivanja Zaka de Molea, a to je Svajcarska, tj da su oni osnovali Svajcarsku
 
sad ono sto je pisac hteo da kaze, tj u kontekstu zakljuc, templari su bili oko pape, danas je to svajcarska garda, kao sto i svajcarska danas ima nabolje banke, kod mene lezi osnovana sumnja , gde su templari otisli posle progona i spaljivanja Zaka de Molea, a to je Svajcarska, tj da su oni osnovali Svajcarsku
Око папе су Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum, Ordo domus Sanctæ Mariæ Theutonicorum Hierosolymitanorum, Societas Iesu...
Између два светска рата у Швајцарској је основано преко 2 500 банака и предузећа, оснивачи су појединци или државе са све четри стране света. Тад почиње успон банкарства у Швајцарској, а Други светски рат је тај успон убрзао.
Постоји могућност да је неко од еснафских дрштва основао Швајцарску као мултинационалну државу, још ако се погледа застава црвена са белим крстом (данашњи грб Хоспиталаца) само појачава сумње, али дефинитивно Темплари после 1307. године више не функционишу као витешкомонашки ред. А трагови тог реда се могу једино назрети данас у Португалији и Шпанији, где делују два реда за које може да се каже да поједини чланови вуку порекло од витезова Темплара.
 

Back
Top