Marko Đurić "prvi tapšač SNS": To ga ozbiljno kandiduje za Vučićevog naslednika

On ono reče da se neće kandidovati za predsjednika? Pa koliko se sjećam ni da neće za drugi mandat. Toliko o obećanjima i njihovom ispunjavanju.

To je rekao, pa porekao. Ovo je nešto što vrlo konzistentno tvrdi i najavljuje.

Još bitnije, u njegovom je interesu i sastavni deo njegove dugoročne strategije. Tako da je jedan takav potez i za očekivati. Jedno je ako ti daš jednu izjavu par puta, a onda je promeniš; i Ponoš je pre izbora u vreme septembarskih pregovora govorio da posle izbora nema neke namere praviti neku novu stranku, pa sada vidimo da sve ide u tom smeru.

On već duže vreme radi na derogiranju Srpske napredne stranke; na ovaj način dodatno obesmišljava razlog za postojanje SNS-a i izdvaja politiku izvan stranačkog okvira, dodatno personalizujući sve i približavajući se poziciji autokrate koji je nacionalni lider izvan politike. Ovaj period tranzicije biće dovršen posebno ako na čelo SNS-a stavi nekoga ko nije preletačević iz SRS-a, uništavajući i sve ostatke nasleđa Srpske radikalne stranke.
 
To je rekao, pa porekao. Ovo je nešto što vrlo konzistentno tvrdi i najavljuje.

Još bitnije, u njegovom je interesu i sastavni deo njegove dugoročne strategije. Tako da je jedan takav potez i za očekivati. Jedno je ako ti daš jednu izjavu par puta, a onda je promeniš; i Ponoš je pre izbora u vreme septembarskih pregovora govorio da posle izbora nema neke namere praviti neku novu stranku, pa sada vidimo da sve ide u tom smeru.

On već duže vreme radi na derogiranju Srpske napredne stranke; na ovaj način dodatno obesmišljava razlog za postojanje SNS-a i izdvaja politiku izvan stranačkog okvira, dodatno personalizujući sve i približavajući se poziciji autokrate koji je nacionalni lider izvan politike. Ovaj period tranzicije biće dovršen posebno ako na čelo SNS-a stavi nekoga ko nije preletačević iz SRS-a, uništavajući i sve ostatke nasleđa Srpske radikalne stranke.
Ako derogira stranku derogiraće i sebe. Jeste njegov rejting jači od rejtinga stranke. Ali kampanju ipak neko mora da radi. Sam čovjek to ne može.
 
Pa baš da vidim da on sam ganja hale, bilborde, organizuje birački odbor, prati sve rezultate...

Prati sve rezultate, ide od sela do sela, da...

Uglavnom, moja je poenta da se SNS svede na tehničku stvar.

Nešto je donekle slično radio i De Gol, pa i gomila drugih. Mislim, i Putin je napustio stranku.

Taj je korak nužan u procesu izgradnje nacionalnog lidera koji je, kako rekoh, iznad politike.

Na kraju krajeva, za sve neuspehe optužiće SNS, a sve uspehe će prisvojiti za sebe. Jerbo, kako ide ona stara? 'Nije problem u njemu, već u ljudima oko njega'. :mrgreen:
 
Prati sve rezultate, ide od sela do sela, da...

Uglavnom, moja je poenta da se SNS svede na tehničku stvar.

Nešto je donekle slično radio i De Gol, pa i gomila drugih. Mislim, i Putin je napustio stranku.

Taj je korak nužan u procesu izgradnje nacionalnog lidera koji je, kako rekoh, iznad politike.

Na kraju krajeva, za sve neuspehe optužiće SNS, a sve uspehe će prisvojiti za sebe. Jerbo, kako ide ona stara? 'Nije problem u njemu, već u ljudima oko njega'. :mrgreen:
Već sada postoji percepcija da je problem u Nebojši, Zorani, Lončaru, Brnabi i Malom. Neretko ljudi u kreditima i pijačni prodavci svrate do Vučića, žale se na ministre i onda Vučić reši problem a ministri ućute. I jasno se već na ovim izborima videlo u kojem pravcu stvari idu. :mrgreen:
 
Prati sve rezultate, ide od sela do sela, da...

Uglavnom, moja je poenta da se SNS svede na tehničku stvar.

Nešto je donekle slično radio i De Gol, pa i gomila drugih. Mislim, i Putin je napustio stranku.

Taj je korak nužan u procesu izgradnje nacionalnog lidera koji je, kako rekoh, iznad politike.

Na kraju krajeva, za sve neuspehe optužiće SNS, a sve uspehe će prisvojiti za sebe. Jerbo, kako ide ona stara? 'Nije problem u njemu, već u ljudima oko njega'. :mrgreen:
aleksandar vucic, nacionalni lider Srbije ili srpskog Ciganistana...odoh ja za Kaliforniju, ostavljam bracu Srbe, neka ih vodi aleksandar vucic...ovo je bozja kazna, za ovaj blentavi narod, kome mozes punih 30 godina prodavati jeftine price...a kako mi se cini. nece biti nista bolje ni u buducnosti
 
1651051177159.png


Strahovalada - Vojin Dimitrijević
I danas veoma aktuelna tema : Strahovlada – ogled o ljudskim pravima i državnom teroru.
Vojin Dimitrijević je knjigu „Strahovlada“ napisao svega dve godine posle objavljivanja svoje knjige o terorizmu, od koga je Evropa u to vreme bila u panici. On je usred tog straha od Crvenih brigada, Bader-Majnhofa, IRE, ETE… zaključio da je teror koji sprovodi država, odnosno nosioci vlasti, mnogo opasniji – da je on mnogo veća pretnja po život i dostojanstvo ljudi.
Izdavač Rad, godina izdanja 1985

- -

Сећам се из књиге, знаци тираније : "Не треба тапшати, треба френетично тапшати тиранину"

Ђурић се појавио у уџбенику када је још био у вртићу !
 
Dolazak Marka Đurića, karikature od čoveka, na čelo stranke bio bi početak kraja SNSa to jest uvod u njeno potpuno marginalizovanje . Toga je verovatno svestan i Vučić mada on verovatno baš i želi slabu ličnost, poslušnika i tapšača na čelu stranke jer ne želi da mu neko uradi ono što je on uradio Tomi. Đurić inače ima i jevrejske korene pa je kao lažni Srbin i politički korektan za vrhušku sa Zapada. Nije nemoguće.
 

Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić ugostio je nedavno izraelske srednjoškolce i razgovor sa njima počeo na tečnom hebrejskom koji je naučio od bake, a usavršio u Izraelu, gde je živeo neko vreme


Marko Đurić

IZRAELSKI srednjoškolci, buduće diplomate, koji su nedavno boravili u poseti Srbiji nisu ni slutili da će imati priliku da sa nekim od naših zvaničnika pričaju na - svom maternjem jeziku.
Takvo "iznenađenje" priredio im je direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić, koji je ugostio izraelskog ambasadora Josefa Levija i studente. Levi je gostima iz Tel Aviva rekao da će im se domaćin obratiti na njihovom jeziku i Đurišić je započeo razgovor na tečnom hebrejskom.
Ovaj jezik on je naučio jer mu je baka po majci Jevrejka, a usavršio ga je u Izraelu, gde je neko vreme živeo.

https://www.novosti.rs/vesti/naslov...html:547149-Spijunka-Djuricev-tecni-hebrejski
 

Back
Top