Marcano ili Klej

Evo da otvorim temu...Ovo je verovatno nastalo posle gledanja filma o Rokiju Balboi(koji inace nije postojao) :) :) :) No,svejedno,moj glas ide Rokiju Marcanu.Imao sam prilike da pogledam neke borbe jednog i drugog preko TVa...Iako je definitivno Muhamed Ali bio leprsaviji i bolji za gledanje,mislim da Marcanov buldozer stil ipak bio neponovljiv.I da,Roki je SAMO JEDNOM u celoj karijeri bio u Knock Downu,pa vi vidite.A to nije poslo za rukom ni jednom bokseru.U kategoriji ove dvojice treba dodati i Larija Holmsa do prvog poraza.Posle je puk'o.
 
Yo Louis je bio neporazen.Ali onda je izazvao Rokija zbog upadanja u dugove i naravno bio porazen.Doduse mnogi za Rokija ni ne znaju.Mnogi misle da je on junak iz filma.Naravno junak iz filma je Balboa ali ne Marcano mada je to film kao o njemu.Koji je Alijev skor u karijeri??
 
Eto vidis, ja mislim da bi Alija dobio i Formen da su uslovi bili standardni. Ali je napravio citavu pompu u Africi i odigrao velike psiholoske igre na Formenu. Ja sam se u Formenovu moc i vestinu uverio tek kad sam odgledao njegova dva meca protiv Frejzera. Uzeo i razmontirao ga kao neku kantu u oba meca. Posebno u prvom, gde je Frejzer nokautiran u drugoj rundi, a samo ga je zvono spaslo da ne bude kraj u prvoj (na kraju runde su mu brojali). To covek kad vidi, shvati ko je bio Formen. Samo je Ali znao da igra te psiholoske igre i da pritisak prebaci na protivnika. U Africi je bio napravio toliku frku da su svi domoroci mislili da je Formen beo. Kao, taj mec je crnacka stvar. Kako li je samo crnacka stvar kad se bore dva crnca, to mi uopste nece biti jasno. Eto, raspisah se. Video sam par meceva Rokija i mogu reci da nisu lepi za oko. Ali da je razbijao protivnike, razbijao ih je. Tesko je porediti Rokija i Alija, jer nisu boksovali u isto vreme. Ja od svih teskasa, ipak najvise volim Holifilda...
 
Ivander je car!!! Ja sam njega mnogo voleo,evo opet hoce da boksuje...Objektivno,da stavis Holifilda sada u '70te pojeo bi svakog.Klicko je isto car,i njega stavi u neki raniji period i sve bi ih unakazio.Bez nipodostavanja ranijih sampiona,ali ova dvojica su ubice.Tajson,da nije toliko glup,mogao je da bude najveci svih vremena.Imao je sve sto je trebalo,samo mozak nije imao.
Rokijevi mecevi stvarno nisu bili lepi,ali niko mu nista nije mogao.Interesantno,on je imao SAMO 180 cm i 83 kilograma,a bio je to sto je bio!To treba umeti...
Vitali Klicko je imao skor 35-2 i cak 34 nokauta!!!!!!A Vladimir Klicko 47-3,42 nokauta.Pazite,ako pricamo o najboljim svih vremena,zaista treba pogledati i sampione iz poslednjih nekoliko godina.I Lenoks Luis je imao samo 2 poraza...
Muhamed Ali je mnogo voleo da lupa gluposti,a mene to strasno nervira.Cak je u nekim intervuijma,ako se ne varam,izjavljivao da je iznad Boga,strasno!!! I tacno,ona borba u Africi je bila cudo..Ko je gledao zna!Da je borba bila bilo gde drugde,Formen bi ga dobio...Verovatno.
 
Lenoks Luis je bio dobar.Ali desavalo mu se opusti se misli lako ce dobiti i onda nokautira ga Hasim Rahman.Bio je tek treci borac koji se povukao kao svetski sampion posle Rokija i Dzin Tanija.Kao svetski sampion ali ne i neporazen.Kao sto je slucaj sa Naravno ovaj mu je kasnije vratio.Videcemo sta ce biti izmedju Vitalija Klicka i ovog Rusa Valujeva.
Roki sa svojih 180cm morao je da se pazi i da se ne otvara puno, ali je zato imao razorne udarce.Izazivali su ga Yo Louis, pa zatim i legendarni mecevi sa Ezard Carlsom, Yo Volkotom i na kraju sa Arcijem Murom(144-120).Niko mu nista nije mogao jedino ga je Arci posalo jednom na pod.
 
Gledao sam taj mec sa Rahmanom..Lenoks se prvo nasmejao i spustio gard a ovaj je to iskoristio najpodlije :) Ovaj je samo pao i nije se dizao..Ali u drugoj borbi videlo se ko je najjaci!Ja mislim da ce Klicko da ubije Valueva,jeste ovaj i jak i ogroman,ali ovaj je cini mi se jaci udarac i pokretljiviji.I zna kakko se boksuje za titulu ;)
Dzin Tani je morao da bi dosao do borbe sa Dzek Dempsejem morao da pobedi cak 20 poluteskasa da bi ga izazvao na mec za sampionsku titulu...Koliko je Dempsej bio ubitacan za ostale,toliko je Tani bio neresiv za njega! Nesto slicno kao kasnije Holms i Spinks,kao Tajson i Holifild i konacno,kao Holifild i Luis. Svi prvi koje sam nabrojao su bili veliki borci,ali jednostavno nisu mogli protiv ovih ;)
 
Za bracu Klicko se uopste ne slazem. Posebno ne za Vladimira. Vitalij je postao dobar bokser tek u svoja zadnja dva tri meca. Sve pre toga je koristio samo direkte. Nedovoljno da bi bio neki veliki sampion kakvim ga neki ovde predstavljaju. Luis je prica za sebe. On je svoju karijeru dugo "namestao", nije mogao odmah da se pronadje i postane veliki. Jedan Mavrovic mu je zadao velikih muka, recimo. Mec sa Rahmanom itd. Luisovi najbolji mecevi su onaj protiv Tajsona i mecevi protiv Holifilda. Ali je ipak to nedovoljno da bi ga stavljali u istoriju u takvom formatu.

Vanjor:
Videcemo sta ce biti izmedju Vitalija Klicka i ovog Rusa Valujeva.
Nisam upucen, jel se to ugovara neki mec? Zar se nije Vitali povukao? Inace, o boksu na siroko mozemo raspravljati i na ovom forumu: mmaserbia.s4.bizhat.com
Dodjite, nemojte se stideti :D
 
Vladimir u petak nokautirao Ostina na pocetku druge runde.Nema nista od meca Vitali - Valujev.14. aprila boksuju Valujev i Uzbekistanac Ruslan Cazajev.Mozda u junu Vladimir boksuje protiv pobednika tog dueal.Ili bi naredni protivnik mogao da mu bude Rus Sultan Ibgarimov (20-0-1) koji je za 46 sekundi nokautirao Moru.
 

Back
Top