Manastir Tumane postaje drugi Ostrog

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.955
image_750x_62aa4cc777558.jpg


Poslednjih godina sve veću pažnju počinje da privlači manastir Tumane.
Brojna su svedočanstva o čudesnim isceljenjima koja su se tamo dogodila
i možete ih pogledati na ovom linku:
https://manastirtumane.org/chuda

Manastir Tumane je srpski pravoslavni manastir. Nalazi se u blizini Golupca.

Da li je neko od vas posetio manastir?
Kakva su vaša iskustva?
 
posetio sam jer volim da fotkam manastire :D
lep, iznad imas u steni mini crkvicu sa nekom vodom koja je kao lekovita.

sve u svemu lepo za obici.

sto se tice tih cudesa, sve same price, zasto nikad niko nije izasao u javnost sa konkretnim slucajem osobe i medicinskom dokumentacijom?
U emisiji poslije rucka na Hepiju su bili ljudi koji su otisli u manastir da traze spas za bolesnu djecu.Tada cak i nisu bili vjernici tj. malo su sta znali o vjeri.
Sada im je manastir Tumane druga kuca.
 
mani me hepija i marica.
ko zna koga su doveli.

nesto relevantnije?

pazi, da cuda zaista postoje, mislis da SPC ne bi to na sva zvona udarao i reklamirao?
ne bi bilo emisije u kojoj popovi ne bi gostovali i pokazivali izlecene vernike.

nego se ovde radi o unutrasnjem smirenju i nadi. nista vise.
Nije Maric,vec ona novinarka Grgurevic.
Mozda imas na jutjubu pa ako hoces pogledaj.
Vjerujes ili ne vjerujes.To je tvoje pravo.
Ja sam bio i nevjernik ,a sada se trudim da budem vjernik,sto nije lako.
Svasta sam vidjao po manastirima.Sa kakvom mukom ljudi dolaze.Hvala Bogu nemam ljute nevolje i molim se Bogu da tako ostane.
Predlazem ti da odes u neki manastir na 2-3 dana.Da sa bratstvom ucestvujes u nekim radovima,molitvi i objedovanju.Naravno ako ti se ne svidi ne ostaj.
Velika je razlika otici u manastir na par sati i na par dana.
 
posetio sam jer volim da fotkam manastire :D
lep, iznad imas u steni mini crkvicu sa nekom vodom koja je kao lekovita.

sve u svemu lepo za obici.

sto se tice tih cudesa, sve same price, zasto nikad niko nije izasao u javnost sa konkretnim slucajem osobe i medicinskom dokumentacijom?


Vjeruj Srbine‼️ kakvi dokazi i dokumentacija
 
Када се иде у Тумане треба да се пође и зна зашто се тај манастир тако зове.Зашто је Зосим рекао Милошу :ТУ МАНИ, јер је од тих речи настало име. И треба знати зашто је Милош ту сазидао манастир.Када се пређе пут и упути до испоснице Светога Зосима то је једна друга прича која вуче свој корен са једног другог места, јер не треба никако заборавити да је пуно име Св. Зосима - Синајит.А свакако не треа ни заборавит зашто је Милош стигао у градњи до прозора само и отишао на друго послање - на КОСОВО, да се не врати.
 
pazi, da cuda zaista postoje, mislis da SPC ne bi to na sva zvona udarao i reklamirao?
U zapadnom svetu a sigurno i Rusiji je to popularno i prihvaceno, narocito Vatikan ima strucnjake koji se bave time
Vjeruj Srbine‼️ kakvi dokazi i dokumentacija
Po ovom forumu vidimo da Srbi jesu zatucani ali na obrnut (prizemno-materijalisticki) nacin. Moguce da se SPC ne hvali time upravo da ne bi izgubila na popularnosti.
 
Poslednja izmena:
posetio sam jer volim da fotkam manastire :D
lep, iznad imas u steni mini crkvicu sa nekom vodom koja je kao lekovita.

sve u svemu lepo za obici.

sto se tice tih cudesa, sve same price, zasto nikad niko nije izasao u javnost sa konkretnim slucajem osobe i medicinskom dokumentacijom?
Pa da komentarišemo da li je dokumentacija prava ili je falsifikat?
Ko hoće da veruje, verovaće bez dokaza. Ko neće, nikakvi dokazi
ga neće uveriti.
 
posetio sam jer volim da fotkam manastire :D
lep, iznad imas u steni mini crkvicu sa nekom vodom koja je kao lekovita.

sve u svemu lepo za obici.

sto se tice tih cudesa, sve same price, zasto nikad niko nije izasao u javnost sa konkretnim slucajem osobe i medicinskom dokumentacijom?
Ne budi admin.
Budi ti.

Nada...

:) svako čudo je sortirano nivoom nade...

Bez vedrog duha niko nije potpuno zdrav.
Ali znaš, da ne filozofiram previše.

Beh. Lepo je.

Iako sada popularno, ne možeš baš nazvati turizmom, i dalje omogućava određenu količinu otpuštanja negativne i prihvatanja pozitivne energije za osobu koja to tako razume i shvati...

Moj mir je u meni. Valjda...
Ali zajednički mir je na ovakvim mestima.
Deo koda, deo razuma, i deo trenutka...
 
Када се иде у Тумане треба да се пође и зна зашто се тај манастир тако зове.Зашто је Зосим рекао Милошу :ТУ МАНИ, јер је од тих речи настало име. И треба знати зашто је Милош ту сазидао манастир.Када се пређе пут и упути до испоснице Светога Зосима то је једна друга прича која вуче свој корен са једног другог места, јер не треба никако заборавити да је пуно име Св. Зосима - Синајит.А свакако не треа ни заборавит зашто је Милош стигао у градњи до прозора само и отишао на друго послање - на КОСОВО, да се не врати.
Jel to legenda? Koliko sam ja shvatila ne zna se kada je manastir tačno
podignut, niti poreklo imena.
 

Back
Top