Malwarebytes и Winows Repair 10

Eво ме опет на својој теми, ако још увек неко наврати на њу, пошто има доста нових.
Пре 2 дана ми се овај Леново баш забелсавио. Помало грејао, успоравао. Онда одем и проверим, био сам м изгледа онеспособио апдејтовање виндоуса. Ослободим то, он се апдејтује пар пута (то знам јер ми све иконице сложи на леву страну), Ради 2 дана фино, а онда неће да се упали.
Изађе Windows is getting readiy dont turn off
И проценти... кад дође до 100 мислим ево га, кад врага. Али... Рестартинг па наново...
И ја га чекам 45 минута па га присилно угасим. Шта ћу сад? Овај човек ради од куће, не иде у фирму да га однесе на реинсталирање.
Зовем, каже да га добро охладим покушам опет и одмах притискам Ф дугме ра recovery . Али које, немам појма. Каже Ф11. Али то је на њему за слабије светло, а Ф12 за јаче. Онда притискам FN F11.
И он проради. Мада и даље помало греје.
Ту долазим до питања бр 1: Које је Ф дугме заrecovery
Осим те 2 команде за светло, ниједна друга Ф команда не ради ако не притиснем и FN. Рецимо, зам да је Ф2 за -Rename, ФТ за Go to Page, Ф12 за Save As. Или, Ф4 за поновити претходну радњу у ком год да си програму. Али, ако кликнем само Ф4 он хоће да затри програм, иако се то ради са АЛт Ф4.

Дакле, питањ,е које Ф дугме за recovery .

Онда, каже човек "стара машина". Како бре стара, једва јој 4 годне, код мене ради 2 а код тебе није ни пар сати... Ех, човече, не знаш да се дна справе тако да је старо после 3 године Јбг, велим ја...

Уз то, посаветова ме да га сваки пут пустим приликом паљења да се добро припреми, да не пробам одмах да отварам. чим престане да се врти кружић око миша. каже, сачекај још неки минут.

2. Питање:
Тај Repair Windows Outbyte који ми је Windows сам понудио, тражи ми неки број за активацију. Вероватно број овог Windows а, али ја га не знам, док не проради фирма власника.. Има ли неки Repair Windows да је слободан?

Значи, шта се има додати овде а што ја за сада не знам?

3. Питање и није питање, него је лингвистичко запажање: Зашто ми множину претварамо у једнину. Не прозор него прозори. Као NOTES множина средњег рода, ми је користимо као једнину мушког...
 
Eво ме опет на својој теми, ако још увек неко наврати на њу, пошто има доста нових.
Пре 2 дана ми се овај Леново баш забелсавио. Помало грејао, успоравао. Онда одем и проверим, био сам м изгледа онеспособио апдејтовање виндоуса. Ослободим то, он се апдејтује пар пута (то знам јер ми све иконице сложи на леву страну), Ради 2 дана фино, а онда неће да се упали.
Изађе Windows is getting readiy dont turn off
И проценти... кад дође до 100 мислим ево га, кад врага. Али... Рестартинг па наново...
И ја га чекам 45 минута па га присилно угасим. Шта ћу сад? Овај човек ради од куће, не иде у фирму да га однесе на реинсталирање.
Зовем, каже да га добро охладим покушам опет и одмах притискам Ф дугме ра recovery . Али које, немам појма. Каже Ф11. Али то је на њему за слабије светло, а Ф12 за јаче. Онда притискам FN F11.
И он проради. Мада и даље помало греје.
Ту долазим до питања бр 1: Које је Ф дугме заrecovery
Осим те 2 команде за светло, ниједна друга Ф команда не ради ако не притиснем и FN. Рецимо, зам да је Ф2 за -Rename, ФТ за Go to Page, Ф12 за Save As. Или, Ф4 за поновити претходну радњу у ком год да си програму. Али, ако кликнем само Ф4 он хоће да затри програм, иако се то ради са АЛт Ф4.

Дакле, питањ,е које Ф дугме за recovery .

Онда, каже човек "стара машина". Како бре стара, једва јој 4 годне, код мене ради 2 а код тебе није ни пар сати... Ех, човече, не знаш да се дна справе тако да је старо после 3 године Јбг, велим ја...

Уз то, посаветова ме да га сваки пут пустим приликом паљења да се добро припреми, да не пробам одмах да отварам. чим престане да се врти кружић око миша. каже, сачекај још неки минут.

2. Питање:
Тај Repair Windows Outbyte који ми је Windows сам понудио, тражи ми неки број за активацију. Вероватно број овог Windows а, али ја га не знам, док не проради фирма власника.. Има ли неки Repair Windows да је слободан?

Значи, шта се има додати овде а што ја за сада не знам?

3. Питање и није питање, него је лингвистичко запажање: Зашто ми множину претварамо у једнину. Не прозор него прозори. Као NOTES множина средњег рода, ми је користимо као једнину мушког...
1) Koji Lenovo model?
2) Repair Windows Outbyte ti je ponudio na neko F-dugme? Onda možda broj za aktivaciju nije vezan uz Windowse?
 
1) Koji Lenovo model?
2) Repair Windows Outbyte ti je ponudio na neko F-dugme? Onda možda broj za aktivaciju nije vezan uz Windowse?
Не него ми је Ф дугме предложио власник телефоном. Рекао да је Ф11, али није сигуран.
Негде сам био нашао како се види без папира који је тип Ленова, али сам заборваио где је то.
 
Не него ми је Ф дугме предложио власник телефоном. Рекао да је Ф11, али није сигуран.
Негде сам био нашао како се види без папира који је тип Ленова, али сам заборваио где је то.
?? Obično je na kućištu laptopa napisan model i serijski broj uređaja!?
 
Probaj F8,to je na desktopima,a i na starijim lapovima.To je u stvari dugme za ulazak u Safe Mode,ali tu ima komanda za Repair i Recovery OS-a
F8 je Safe Mode i ulazak u Windblowse bez instaliranja drajvera! Recovery opcije su obično neki drugi Fxx i to nema veze sa Windblowsima, već se onda pokreće recovery sa posebne SKRIVENE particije koju je napravio proizvođač laptopa.
 
Kao sto sam napisao tu su komande i za Repair i Recovery,cak i Restore.Kada pritisnes F8 prva komanda na spisku je Repair i kada pokrenes dobijes prozor i za Restore i Recovery.Safe Mode je sledeca komanda.
Ne dosađuj! F8 su Windblows opcije, a druge Fxx su opcije proizvođača laptopa, smeštene na skrivenoj particiji! Preko F8 možeš da prčkaš po postojećoj verziji Windblowsa, a Fxx opcija proizvođača ti vraća sistem na FABRIČKE postavke i briše SVE što si kasnije kenjuckao po njima!
 
Ne dosađuj! F8 su Windblows opcije, a druge Fxx su opcije proizvođača laptopa, smeštene na skrivenoj particiji! Preko F8 možeš da prčakaš po postojećoj verziji Windblowsa, a Fxx opcija proizvođača ti vraća sistem na FABRIČKE postavke i briše SVE što si kasnije kenjuckao po njima!

Mislio sa da ti znas nesto,ali sad vidim zasto ti i ne znas da instaliras OS.F8 nema veze sa postavkama.
 
Kao sto sam napisao tu su komande i za Repair i Recovery,cak i Restore.Kada pritisnes F8 prva komanda na spisku je Repair i kada pokrenes dobijes prozor i za Restore i Recovery.Safe Mode je sledeca komanda.
Је ли Ф8 са Fn или само, да не зезнем нешто. Је ли Ресторе оно кад ага вратиш на неки прошли датум?
И кажем, неки дан сам случајно налетео негде где ми пише и тип Ленова и који је Виндоус, баш пише датум када је са 8 прешао на 10. Али немам појма где то беше.
 
Је ли Ф8 са Fn или само, да не зезнем нешто. Је ли Ресторе оно кад ага вратиш на неки прошли датум?
И кажем, неки дан сам случајно налетео негде где ми пише и тип Ленова и који је Виндоус, баш пише датум када је са 8 прешао на 10. Али немам појма где то беше.
Samo F8 kada prodje logo lap topa.Ako imas onih 30 sec. pre paljenja sistema videces da pise ispod OS-a pritisni F8,ako nemas cim prodje logo pritiskaj F8 i trebalo bi da ti izadje komanda Repair i safe Modie.Ima tu jos komandi,ali tebe to ne intersuje.samo strelocom namesti na Repair i uradi Repair OS-a.Restore ti je komanda osvezavanja,necega sto si momentalni instalirao,a nije nasao,recimo neki dll fajl.Repair ti je osvezavanje OS-a komplet,a Recovery ti je vracanje na datum,kada ti je OS bio ispravan.
 
Је ли Ф8 са Fn или само, да не зезнем нешто. Је ли Ресторе оно кад ага вратиш на неки прошли датум?
И кажем, неки дан сам случајно налетео негде где ми пише и тип Ленова и који је Виндоус, баш пише датум када је са 8 прешао на 10. Али немам појма где то беше.
Znas sta.Napisi mi tacno naziv Lap Topa,pa da lepo potrazim koje su komanda za sta.Pa ti javim.
 
na F8 dobiješ Safe Mode i eventualno Windows Recovery, ali samo ako si pre toga nekada napravio Recovery-datoteku. I vraća ti na stanje kada si to napravio. Recovery na neko Fxx dugme ti vraća sistem na stanje koje si imao kada si ga kupio!
Opet ti kazem kada udjes na tu komandu,prvo stoji komanda Repair,pa kada pokrenes to,onda dobijes mogucnost Restore i Recovery.
 
na F8 dobiješ Safe Mode i eventualno Windows Recovery, ali samo ako si pre toga nekada napravio Recovery-datoteku. I vraća ti na stanje kada si to napravio. Recovery na neko Fxx dugme ti vraća sistem na stanje koje si imao kada si ga kupio!
 

Prilozi

  • IMG_20200415_191916.jpg
    IMG_20200415_191916.jpg
    79,5 KB · Pregleda: 2
  • IMG_20200415_192022.jpg
    IMG_20200415_192022.jpg
    53,7 KB · Pregleda: 1
Jesi li ti citao covekove postove i da sa F11 ne moze da udje u tu komandu.Tebi je lakse saterato 30 cm u dupe nego mm uglavu.
Ovo?: "... Онда притискам FN F11.
И он проради. Мада и даље помало греје.
Ту долазим до питања бр 1: Које је Ф дугме заrecovery .."

Na osnovu ovoga nemam pojma šta on to radi, šta to proradi itd....Sa brda i dola napisano!
 
Ovo?: "... Онда притискам FN F11.
И он проради. Мада и даље помало греје.
Ту долазим до питања бр 1: Које је Ф дугме заrecovery .."

Na osnovu ovoga nemam pojma šta on to radi, šta to proradi itd....Sa brda i dola napisano!
Ako ne moze da nam da pravi naziv lap topa,nek nadje Hirens Boot i nareze CD i pokrene ga iz BIOS-a i uradi repair OS-a.
 
Ako ne moze da nam da pravi naziv lap topa,nek nadje Hirens Boot i nareze CD i pokrene ga iz BIOS-a i uradi repair OS-a.
Ево неколико дана не залазих овде. У међувремену видех да се није избрисао скроз натпис на налепници. Значи Lenovo IDEAPAD Z 710.

Сад се не забсеави код паљења али почео да греје. Да ли је он већ престар за десетку, ко зна...
Где треба ући да се види када је направљен?
 
Poslednja izmena:
Eво ми сад понуди на сајту Ленова нешто што ће да препозна и серијски број.
Lenovo Service Bridge
Да ли да уградим?
Ево шта наводно може, да нађе проблем. Да није нека подвала?

Lenovo service brdge111.jpg Lenovos ervice brdge.jpg
 

Back
Top