Maltezer

Za ovu hranu ti ne mogu ništa reći jer je nismo koristili.
Za pirinač....probaj malo da joj daš u usta, ili malo ispasiraj sa komadićem mesa da mu promeni ukus. Probiračica je bolje izgleda, što mi je drago čuti.
Agresivnost će je proći u velikoj meri. Najvažnije je da se ponaša normalnije sa drugim psima a i za to treba vremena jer je bila desocijalizovana. I stolica joj se normalizuje što je odlično, da stomak radi kako treba.
Znači, mlada dama se oporavlja i počinje da liči na malu svojeglavicu kao i što treba da bude :zcepanje:
Žensko je to.....žilavo :D
 
Tu hranu nismo isprobali, mada neke druge jesmo, moja kuca retko koju jede, i kad je trebalo da jede neku medicinsku za zglobove, nije htela. :( Inače što se tiče pirinča, nikad nisam uspevala da joj ga podvalim, osim ako ima 90%mesa i pirinač izmrvljen da bude kao pire, mada ja i ne vidim svrhu pirinča, ne dobija baš neku korist od njega. :dontunderstand:
 
Zdravo svima!
Nije nas dugo bilo (problemi sa laptop-om). Pa smo samo hteli da pozdravimo sve drugare forumaše! :zper:
Redovno se slikamo, samo da prebacim fotke sa aparata, pa cu okaciti!
nevena9222, mnogo sam se rastužila zbog Vaše kuce, držimo palčeve da sve bude OK!
Pozdrav svima od mene i Atine!
 
Pozdrav i od mene :)
Protekla tri meseca sam pratila dešavanja na forumu ali nisam pisala jer nije bilo razloga. Do danas :). Kamenicvet i gagasf hvala vam na savetima i kontaktima koje ste mi dale u vezi kupovine šteneta. Takođe se zahvaljujem i Dorothy 1111 i MarijiP88. Danas sam od gospođe od koje nameravam da kupim štene dobila informaciju da je novo leglo u najavi do kraja iduće nedelje. Nadam se će među njima biti i moja mezimica. Želela bih da kupim ženkicu i ne sumnjam da će biti pravi predstavnik svoje rase. Pozdrav svima.
 
Teodora, srecno i javite nam se kako ste prosli, mada sam sigorna da ce sve biti OK :D

Imam jedno pitanjce, Atina je usla u teranje i pocela je jako da joj se mrsi dlaka (ne znam da li je to povezano), iako je cesljam svaki dan... da li smem da je okupam sada kada je u teranju ili da cekam da prodje?
 
Sve sto sam probala ,rezultat je davalo samo na kratko vreme..Korisila sam bornu kiselinu 3%,, probala sa hlorarfenicol kremom,
gel za isbeljivanje All System , Angel Eyes je delovao dok sam mu davala po prestanku ,vec posle 10-ak dana se sve vratilo.. Davala sam i Orvagil tablete po preporuci veterinara, i vazemicin mast- iiiiiiiiii NISTA Sada planiran da probam AG za koga mi je nekoliko odgajivaca napisalo da je ipak najbolji, pa da vidim i to, ali mislim da ako je to genetski , sve sto radimo je -kako i rekoh malo pre-samo na kratko. Mnogo mi je to smetalo na pocetku narocito kad me neupuceni pitaju: ,,Juuu , jel ti kuca to bolesna?"
Veruj mi da je efekat svega cime sam ga brisala isti kao i kad ga brisem obicnom toplom vodom.Sada mu cesce secem tamne dlake ispod ociju i bar nije ruzno-ali problem nisam resila.Probala sam i sa razlicitim hranama i stavljala jabukovo sirce u vodu...Sve je bilo uzalud.OVO JE MOJE ISKUSTVO .Mozda tebi nesto i pomogne.
Pozdrav
 
Evo i nas, nismo dugo bili pa da vidite kako smo porasli
1383125_551554754915908_1797395487_n.jpg
1379505_551554751582575_1343465670_n.jpg
1377479_551554738249243_1829927770_n.jpg
to je Simba (muzijak kojeg sam ostavila)
 
Sto se crvenila ispod ociju tice , mi se samo umivamo svakog dana i dobro je, mada nam uzgajivac preporucuje angel eyes kad poraste jer kaze da izbeljuje celu dlaku ...Ne znam jos hocu li joj davati to...Sve se nadam da nece imati problema.
 
Sto se crvenila ispod ociju tice , mi se samo umivamo svakog dana i dobro je, mada nam uzgajivac preporucuje angel eyes kad poraste jer kaze da izbeljuje celu dlaku ...Ne znam jos hocu li joj davati to...Sve se nadam da nece imati problema.

Pa to zavisi od toga koju vrsta "crvenila" ima... Da li je ono bakterijskog ili nekog drugog tipa. Od toga zavisi i nacin "lecenja". Uostalom, nisu ni svi maltezeri podlozni tome...
I angel eyes ne izbeljuje dlaku vec iznutra deluje na promenu izlucevina kod pasa na kojima se odredjena bakterija razvija.
 
Pricala sa tri veterinara i dobila tri razlicita misljenja o nezi maltezera...Jos ucim.
Inace, na veterinaraskom fakultetu se ne izucava kinologija, tako da od veterinara tesko da ces nauciti nesto posebno o nezi rasa. Te informacije mozes pre dobiti od uzgaivaca nego od njih.

Na poslednjoj izlozbi na kojoj sam bila najvise mi se dopao ovaj malisa :)
DSC01015.jpg
 
Poslednja izmena:
Iz mog iskustva crvenilo najvise zavisi od ishrane, Hana nikad nije imala problem s tim, tek malo rozikasto sto smo resavali sa bornom kiselinom. Jela je Bosh granule dok ih nisu nedavno povukli iz prodaje, kad sam joj uzela drugu hranu dobila je crvenilo i pocela da dobija osip po kozi, veterinar mi je rekao da promenim hranu i to sam i uradila, uzela sam antialergijsku hranu i cvenilo je pocelo polako da se smanjuje.

Iidalje imamo problema sa tim osipom po kozi i analnim zlezdama koje se cesto pune a veterinar je leci tako sto joj daje inekcije,to se povuce neko vreme sve bude ok. i opet se vrati. Da li neko ima iskustva sa tim?
 
Pozdrav svima. Posle duzih pregovora pao je dogovor sa suprugom i sinom da kupimo žemkicu maltezera. Najveći problem je naći odgovarajuće štene, lepo, zdravo i ne mnogo skupo. Čula sam za odgajivačnicu "As Zemunski" pa me zanima kakvo je iskustvo i mišljenje o njima. Videla sam na KSS da je odgajivačnica registrovana. Hvala
 
Pozdrav svima. Posle duzih pregovora pao je dogovor sa suprugom i sinom da kupimo žemkicu maltezera. Najveći problem je naći odgovarajuće štene, lepo, zdravo i ne mnogo skupo. Čula sam za odgajivačnicu "As Zemunski" pa me zanima kakvo je iskustvo i mišljenje o njima. Videla sam na KSS da je odgajivačnica registrovana. Hvala

Mozda bi trebalo kao i ja da ukucas ime uzgaivacnice u google i da dobijes malo siru sliku o njima. Meni je izaslo http://www.zivotinje.rs/servisStrana.php?id=1442&alias=as-zemunski, kao i profil na FB na kojoj se ponavljaju par istih slicica.
Progooglaj pa odluci sama...
 

Back
Top