МАЉКОВИЋ ОТВОРИО ДУШУ ХРВАТИМА: Мрзео сам Слобу, Амери су требали да га убију, ...

kako ono reče đinđić...kome je do poštenja neka ide u manastir

Zamisli da smo svi zadovoljno sa likovima na vlasti , ko god da je , pa to bi značilo da svako ko bi rekao da baš i nije ekstatičan , dobio bi po brnjici, pre nego bi završio rečenicu...
Mislim da je tako jedino u S.Koreji , tj da tamo vlast valja bez preispitivanja
 
Poslao ih drug Konstantin Popović da ga sravne sa zemljom što su i učinili.

5rNk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTldJN01EQV8vYjhmMTY3OTZlMDI3Njk0NzkwOTkzMjVmODJhMjQ0ZmUuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE
Što ste iznervirali druga Konstatnina ?
 
Кад је Сале национале Ђорђевић на своју опроштајну утакмицу у хали Пионир у Београду звао Дина Рађу нико се од вас није бунио ... тада сте били пријатељи спорта и заљубљеници у кошарку. А Дино Рађа је да вас подсјетим сишао са постоља 1995 када се Ђорђевић пењао, па је касније исте године заједно са Туђманом дошао у Книн и "дивија се нашин војницима, како су отирали ћетнике" ... па је Дино 2008 био на "прослави олује" у Чавоглавама код Перковића "Томсона" и том приликом изјавио да је у Далмацији и Лици зрак пуно чистији откад нема Српског смрада.
 
Кад је Сале национале Ђорђевић на своју опроштајну утакмицу у хали Пионир у Београду звао Дина Рађу нико се од вас није бунио ... тада сте били пријатељи спорта и заљубљеници у кошарку. А Дино Рађа је да вас подсјетим сишао са постоља 1995 када се Ђорђевић пењао, па је касније исте године заједно са Туђманом дошао у Книн и "дивија се нашин војницима, како су отирали ћетнике" ... па је Дино 2008 био на "прослави олује" у Чавоглавама код Перковића "Томсона" и том приликом изјавио да је у Далмацији и Лици зрак пуно чистији откад нема Српског смрада.
Све су то иста г***а.
 
Погрешно тумачење.
Прво- "увјета" потписаних су само Срби морали да се придржавају, јер је "међународна заједница" јасно навијала за сецесионистичке републике и подржавала њихово "самоопредељење" и игнорисала Устав СФРЈ, али је лако мењала принципе и инсистирала на авнојевским границама, из истог тог Устава, свакако упозната са њиховим административним, а не етничким карактером.
Правила су се мењала у току игре, из истих разлога; такво маневрисање и изигравање свих међународних правила понашање незабележено је у новијој историји, некакве санкције и резолуције су доношене сваки час, да се притиска само једна страна- српска; војни напади на Србе, и само Србе- без одлука УН, СБ, или било којег тела које мора да одобри такве акције; кукавељи, који су збрисали из нападнуте државе нису вредни ни спомена, нити су предмет било какве расправе овде.
Димитрије Туцовић, хапшен од Монархије због ширења левичарске идеологије и антимонархизма није ни помислио да се не одазове 1914. позиву у војску, и погибе на Церу; како се не сети тог примера односа према држави и народу?
Људи у Крајини су се борили за себе, своје и личну имовину;Србија је помогла колико је могла, у оној ситуацији; ко је очекивао више- био је елементарна будала, и непоштен у оцени догађаја.
Једино фасцинантно у твом упису је то типично извртање чињеница, па ти предлажем да ме се манеш са тим форама; понављам, не занима ме таква "дискусија"...
Lako se sada ograditi od Krajine medjutim ne treba zaboraviti da je Beograd tu istu Krajinu i gurnuo u rat kada je “smaknuo” Jovana Raskovica. Ne mozes diktirati sta jedan narod treba da radi, a onda se ograditi od svega toga. Druga stvar, Srbi se nisu trebali ni buniti ‘91 jer ako su prihvatili ‘74 da budu deo tih republika onda su trebali da “otputuju” sa njima. Nema primera nacije, osim Srba naravno, koja je dobrovoljno iskasapila svoju teritoriju i narod zarad neprijatelja.
 
Глупост, Србијом и целом Југославијом је чврстом руком владао Тито. У таквим тиранским системима вођа намерно према врху гура што глупље и што неспособније, значи за напредовање у СФРЈ требао си бити глуп , неспособан и љигав. Успут, Слоба и Тадић су били Срби из Црне Горе а не Црногорци.
Ako se gleda ko je odakle dosao nazad koliko generacija onda se moze reci da su svi manje vise Crnogorci ili Bosanci.
 
Srbi se nisu trebali ni buniti ‘91 jer ako su prihvatili ‘74 da budu deo tih republika onda su trebali da “otputuju” sa njima.
'74, су "прихватили" да буду део тих република, јер су и републике прихватиле да остану у СФРЈ. Зато су имали државотворни статус у тим републикама, што је на папиру било гаранција да их се неће мајоризацијом натерати у наппуштање СФРЈ против своје воље.
Дакле- они су имали свако законско покриће да одбију цепање СФРЈ и одвајање од матице, које им је насилно одузето.
 
'74, су "прихватили" да буду део тих република, јер су и републике прихватиле да остану у СФРЈ. Зато су имали државотворни статус у тим републикама, што је на папиру било гаранција да их се неће мајоризацијом натерати у наппуштање СФРЈ против своје воље.
Дакле- они су имали свако законско покриће да одбију цепање СФРЈ и одвајање од матице, које им је насилно одузето.
Sve to ja razumem ali da budemo realni da je sve tako kao sto je na papiru onda ne bi bilo potrebe formirati republike manje vise zasnovane na naciji. Kako god da okrenes srpski narod je dozvolio cjepanje svojih teritorija, asimilaciju svog naroda u novonastale i na kraju se moralo zavrsiti onako kako jeste. Kada se nesto radi onda se mora uzeti u obzir najgori, a ne najbolji scenario.
 
Sve to ja razumem ali da budemo realni da je sve tako kao sto je na papiru onda ne bi bilo potrebe formirati republike manje vise zasnovane na naciji. Kako god da okrenes srpski narod je dozvolio cjepanje svojih teritorija, asimilaciju svog naroda u novonastale i na kraju se moralo zavrsiti onako kako jeste. Kada se nesto radi onda se mora uzeti u obzir najgori, a ne najbolji scenario.
То што говориш јесте тачно, али и "накнадна памет", која се ника дне користи, осим кроз искуство.
Сада га имамо, и у томе налазим наду да се такве грешке више никад неће правити, иако видим да има оних који би опет правили неке "заједничке државе" са сличним концептима какав је био југословенски.
Надам се да су Срби схватили колико је то бесмислено, опасно и штетно.
 
Председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић отворио је душу у Сплиту, где је одржана промоција књиге "Првопластика" аутора Марија Гарбера и свечано обележавање величанственог догађаја из 1989. године, када је Југопластика први пут освојила титулу шампиона Европе у Минхену против Барселоне.

Том приликом, Маљковић се осврнуо на рат на простору бивше Југославије и отткрио је неке веома занимљиве детаље.

- Аца Николић је предосетио да ће доћи до крви. Сећам се да сам му говорио пред полазак у Сплит: 'Профо, дај ме немојте сад и ви.' Он би само рекао: 'Немате појма, ја сам то окусио на својој кожи и осећам да се нешто наопако спрема.' Од њега је кренуло и, нажалост, био је у праву. Знам како је вама било, али и ми смо на својој кожи окусили мирис крви и смрти. Американци желе убити Милошевића. Па, убиј га, нема никаквих проблема, али не мораш зато бомбардирати целу једну земљу и убијати дјецу, жене, старце. Кад су студенти у Србији рушили Милошевића, први сам им послао подршку. Од четири наслова првака Европе које сам освојио, један сам поклонио њима.

Како је било бити Србин у Сплиту крајем 80-их, кад је било јасно да се спрема рат? Јесте ли имали каквих проблема?

- Никаквих. Никад. У свом комшилуку сваки дан кад бих долазио кући налазио бих огромне букете пред вратима. Ни у Водицама. Моја кућа је увек била чувана, а Водичани су чак, за сваки случај, доводили појачања из Муртера -
рекао је легендарни Божа, а пренео је Индекс.

**********

Божидар Маљковић,
bozidar-maljkovic-800-324x160.jpg


Марина Маљковић, његова ћерка је селектор женске кошаркашке репрезентације Србије,
images


Овај се очигледно увлачи *рватима. Само не знам због чега (Ма, знам!). А ћерка :think:, шта ли њу мучи, кога она мрзи?
on je gledao svoj interes.

Tamo je doziveo vrhunac.
 
То што говориш јесте тачно, али и "накнадна памет", која се ника дне користи, осим кроз искуство.
Сада га имамо, и у томе налазим наду да се такве грешке више никад неће правити, иако видим да има оних који би опет правили неке "заједничке државе" са сличним концептима какав је био југословенски.
Надам се да су Срби схватили колико је то бесмислено, опасно и штетно.
Ali nakon 1914 i 1941 Srbi su ‘74 trebali imati tu naknadnu pamet.
 
Ali nakon 1914 i 1941 Srbi su ‘74 trebali imati tu naknadnu pamet.
Било је и тада Срба који су говорили д се у то не улеће тако непромишљено, али их је надјачавала глупост и мејнстрим; исто, као и данас.
 

Back
Top