Mali problem u C

E sad, po definiciji C++ je pocheo kao nadgradnja samog C-a, jel tako ?!?! Otud ono ++ kao malo unapredjeni C. E sad kada ulazish u svet C++ jedina razlika koju vidish je (pored objekata koji dolaze kasnije) dosta pojednostavljena sintaksa i otprilike je to to, k'o shto neko reche pre mene. Kako su nastali objekti ?!? Tako shto je neko video da struktura ima jedan nedostatak tj dva: sakrivanje podataka i pristup samim podacima u strukturama. Pa su rekli OK, neccemo da optereccujemo strukturu hajde da napravimo josh jedan tip koji cce se zvati klasa i to je to otprilike, posle dolaze sve druge mnogo dobre stvari. A shto se tiche da li su C i C++ razlichiti ja lichno nisam primetio (nemojte me pogreshno razumeti) ali su mi rekli neki mnoooooogo iskusniji programeri da je C mnogo bolji zbog nachina rada jer se verovali ili ne mnogo razlikuje od C++ pri chemu ikljuchuju objektno programiranje vecc govore o samoj organizovanosti i sunutrashnje strukture jezika. E sad ja nisam doshao do tog nivoa da to primetim ali ok. Eto toliko od mene.

pozdrav
 
Niko se ne svadja. Samo tvrdim ono shto jeste - lupetanje na temu C++a je vec preterano.

C i C++ imaju slichnu sintaksu. Tu otprilike prestaju slichnosti.
C++ je potpuno razlichit jezik. Onaj ko tvrdi da je "C++ samo unapredjeni C, sa objektima" nikada nije koristio C++ kako valja, i ne bi ni trebao da pravi poredjenja. To je ochigledno onom ko zna shta sve mozhe C++. i uopshte nema potrebe raspravljati se oko toga. I ta pricha "C je bolji, jer ima drugachiju organizaciju" (?) je totalna nebuloza, ko god da ti je to rekao.
 
Lord British:
Niko se ne svadja. Samo tvrdim ono shto jeste - lupetanje na temu C++a je vec preterano.

C i C++ imaju slichnu sintaksu. Tu otprilike prestaju slichnosti.
C++ je potpuno razlichit jezik. Onaj ko tvrdi da je "C++ samo unapredjeni C, sa objektima" nikada nije koristio C++ kako valja, i ne bi ni trebao da pravi poredjenja. To je ochigledno onom ko zna shta sve mozhe C++. i uopshte nema potrebe raspravljati se oko toga. I ta pricha "C je bolji, jer ima drugachiju organizaciju" (?) je totalna nebuloza, ko god da ti je to rekao.

sta c++ ima vise od klasa-objekata , templejta , i java-like prefiksa static , volatile, .....

(ne znam o kakvim misterioznim nacinima koriscenja c++ -a govoris?)
 
Ti govorish o sintaksi. Sintaksa C++a se nije menjala eonima (btw, static i volatile nisu nastali u C++u, a josh manje u Javi.. to su standardni identifajeri koje ima svaki noramalan jezik. Naravno da je Java sve to pokupila iz C/C++a).
Ono shto se veoma promenilo je nachin na koji se razvija softver u C++u i nivo apstrakcije kome Java, niti bilo koji jezik, ne mozhe josh uvek da parira. Do pre nekih 10 godina softver u C++u je i bio razvijan kako se danas razvija softver u Javi - jedna bazna klasa za sve, ogromne hijerarhije, gomila virtuelnih funkcija... sve dok STL biblioteka nije pokazala drugachiji nachin, i dok ljudi nisu shvatili moc generichkog programiranja. Kog zanima moderan razvoj softvera, iskustva i najbolji nachini za razvoj netrivijalnih C++ programa bolje da pogleda sledece knjige (nego da ja drobim o tome, a i nemam vremena) : "Modern C++ Design", Andrei Alexandrescu, "(More) Exceptional C++", Herb-a Suttera, "C++ Coding standards" Sutter-a i Alexandrescu-a... (sve se mogu naci piratovane, ako vam se ne placa za knjige).
U principu, nadjite sve shto su ova dvojica ikada napisali, gledacete C++ drugim ochima.
 
Dakle,ovako:
Izgleda da su svi poceli da citaju one knjige pa niko nema vremena za c/c++ raspravu :-)
It's good!
Sledece:
Kako da na char ime []= "c:\\windows\\t"; dodam int n=156; (npr,jel). Znaci da na kraj jednog stringa dodam drugi string (ili int...) ?
 
Evo ovako sam ja jednom to odradio za potrebe nekog domacceg....dodushe ovo se ne radi vecc kao shto su momci rekli koristish string.h i pichish. Ali je dobro znati kako uopshte funkionishe spajanje stringova zbog neke optimizacije rada sa istim.

Kod:
char* MyString::concat (char* str1, const char* str2){
    char* temp = new char [strlen(str1)+strlen(str2)+1];
    int i=0, j=0;
    while (str1[i]!='\0')temp[j++]=str1[i++]; i=0;
    while (str2[i]!='\0')temp[j++]=str2[i++]; temp[j]='\0';
    delete [] str1; str1 = temp; temp = NULL;
    return str1;
}
pozdrav
 
Lord British:
"Modern C++ Design", Andrei Alexandrescu, "(More) Exceptional C++", Herb-a Suttera, "C++ Coding standards" Sutter-a i Alexandrescu-a... (sve se mogu naci piratovane, ako vam se ne placa za knjige).
U principu, nadjite sve shto su ova dvojica ikada napisali, gledacete C++ drugim ochima.

mislim da se mogu naci ovde za dz:

http://anatolix.naumen.ru/books/cplusplus

+ jos zanimljivih knjiga

koga zanimaju java knjige nek pogleda i :

http://anatolix.naumen.ru/books/java
 
JOJ,sucur ti si mi vec jednom reko sta za taj MSDN ali ja sam zaboravio i sta je to uopste.Cini mi se da je to help.Jesam u pravu?
E da, kad kucam npr strcat( treba da se pojavi neki help( npr. koje argumente funkcije treba da unesem),a nepojavljije se.Sto?
 

Back
Top