Quantcast

Mali problem u C

_Doctor_

Početnik
Poruka
34
E sad, po definiciji C++ je pocheo kao nadgradnja samog C-a, jel tako ?!?! Otud ono ++ kao malo unapredjeni C. E sad kada ulazish u svet C++ jedina razlika koju vidish je (pored objekata koji dolaze kasnije) dosta pojednostavljena sintaksa i otprilike je to to, k'o shto neko reche pre mene. Kako su nastali objekti ?!? Tako shto je neko video da struktura ima jedan nedostatak tj dva: sakrivanje podataka i pristup samim podacima u strukturama. Pa su rekli OK, neccemo da optereccujemo strukturu hajde da napravimo josh jedan tip koji cce se zvati klasa i to je to otprilike, posle dolaze sve druge mnogo dobre stvari. A shto se tiche da li su C i C++ razlichiti ja lichno nisam primetio (nemojte me pogreshno razumeti) ali su mi rekli neki mnoooooogo iskusniji programeri da je C mnogo bolji zbog nachina rada jer se verovali ili ne mnogo razlikuje od C++ pri chemu ikljuchuju objektno programiranje vecc govore o samoj organizovanosti i sunutrashnje strukture jezika. E sad ja nisam doshao do tog nivoa da to primetim ali ok. Eto toliko od mene.

pozdrav

Lord British

Primećen član
Poruka
560
Niko se ne svadja. Samo tvrdim ono shto jeste - lupetanje na temu C++a je vec preterano.

C i C++ imaju slichnu sintaksu. Tu otprilike prestaju slichnosti.
C++ je potpuno razlichit jezik. Onaj ko tvrdi da je "C++ samo unapredjeni C, sa objektima" nikada nije koristio C++ kako valja, i ne bi ni trebao da pravi poredjenja. To je ochigledno onom ko zna shta sve mozhe C++. i uopshte nema potrebe raspravljati se oko toga. I ta pricha "C je bolji, jer ima drugachiju organizaciju" (?) je totalna nebuloza, ko god da ti je to rekao.

opi

Primećen član
Poruka
642
Lord British:
Niko se ne svadja. Samo tvrdim ono shto jeste - lupetanje na temu C++a je vec preterano.

C i C++ imaju slichnu sintaksu. Tu otprilike prestaju slichnosti.
C++ je potpuno razlichit jezik. Onaj ko tvrdi da je "C++ samo unapredjeni C, sa objektima" nikada nije koristio C++ kako valja, i ne bi ni trebao da pravi poredjenja. To je ochigledno onom ko zna shta sve mozhe C++. i uopshte nema potrebe raspravljati se oko toga. I ta pricha "C je bolji, jer ima drugachiju organizaciju" (?) je totalna nebuloza, ko god da ti je to rekao.
sta c++ ima vise od klasa-objekata , templejta , i java-like prefiksa static , volatile, .....

(ne znam o kakvim misterioznim nacinima koriscenja c++ -a govoris?)

Lord British

Primećen član
Poruka
560
Ti govorish o sintaksi. Sintaksa C++a se nije menjala eonima (btw, static i volatile nisu nastali u C++u, a josh manje u Javi.. to su standardni identifajeri koje ima svaki noramalan jezik. Naravno da je Java sve to pokupila iz C/C++a).
Ono shto se veoma promenilo je nachin na koji se razvija softver u C++u i nivo apstrakcije kome Java, niti bilo koji jezik, ne mozhe josh uvek da parira. Do pre nekih 10 godina softver u C++u je i bio razvijan kako se danas razvija softver u Javi - jedna bazna klasa za sve, ogromne hijerarhije, gomila virtuelnih funkcija... sve dok STL biblioteka nije pokazala drugachiji nachin, i dok ljudi nisu shvatili moc generichkog programiranja. Kog zanima moderan razvoj softvera, iskustva i najbolji nachini za razvoj netrivijalnih C++ programa bolje da pogleda sledece knjige (nego da ja drobim o tome, a i nemam vremena) : "Modern C++ Design", Andrei Alexandrescu, "(More) Exceptional C++", Herb-a Suttera, "C++ Coding standards" Sutter-a i Alexandrescu-a... (sve se mogu naci piratovane, ako vam se ne placa za knjige).
U principu, nadjite sve shto su ova dvojica ikada napisali, gledacete C++ drugim ochima.

toxi

Zainteresovan član
Poruka
379
Dakle,ovako:
Izgleda da su svi poceli da citaju one knjige pa niko nema vremena za c/c++ raspravu :-)
It's good!
Sledece:
Kako da na char ime []= "c:\\windows\\t"; dodam int n=156; (npr,jel). Znaci da na kraj jednog stringa dodam drugi string (ili int...) ?

_Doctor_

Početnik
Poruka
34
Evo ovako sam ja jednom to odradio za potrebe nekog domacceg....dodushe ovo se ne radi vecc kao shto su momci rekli koristish string.h i pichish. Ali je dobro znati kako uopshte funkionishe spajanje stringova zbog neke optimizacije rada sa istim.

Kod:
char* MyString::concat (char* str1, const char* str2){
    char* temp = new char [strlen(str1)+strlen(str2)+1];
    int i=0, j=0;
    while (str1[i]!='\0')temp[j++]=str1[i++]; i=0;
    while (str2[i]!='\0')temp[j++]=str2[i++]; temp[j]='\0';
    delete [] str1; str1 = temp; temp = NULL;
    return str1;
}
pozdrav

opi

Primećen član
Poruka
642
Lord British:
"Modern C++ Design", Andrei Alexandrescu, "(More) Exceptional C++", Herb-a Suttera, "C++ Coding standards" Sutter-a i Alexandrescu-a... (sve se mogu naci piratovane, ako vam se ne placa za knjige).
U principu, nadjite sve shto su ova dvojica ikada napisali, gledacete C++ drugim ochima.
mislim da se mogu naci ovde za dz:

http://anatolix.naumen.ru/books/cplusplus

+ jos zanimljivih knjiga

koga zanimaju java knjige nek pogleda i :

http://anatolix.naumen.ru/books/java

toxi

Zainteresovan član
Poruka
379
JOJ,sucur ti si mi vec jednom reko sta za taj MSDN ali ja sam zaboravio i sta je to uopste.Cini mi se da je to help.Jesam u pravu?
E da, kad kucam npr strcat( treba da se pojavi neki help( npr. koje argumente funkcije treba da unesem),a nepojavljije se.Sto?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.