Mala maca Mimi

Ma da znam da jeste nego samo kazem. Simpaticne su mi skroz te njihove siljate macke, mnogo su smesne
ako budes mogla, bilo bi dobro, da ih slikaš, baš te njiove ulične mace, da ih vidimo, pošto mene baš zanima kako izgledaju kada su na okupu, mislim da bi mogle da budu interesantne fotografije, pošto su mimine divne
 
Evo recimo ove dve su odrasle macke, slike sam skinula sa sajta felne friends drustva koje se bavi udomljavanjem macaka. Ove su bas tipicne i takva ce verovatno i Mimi da bude kad poraste. Ipak ima i ovde i macaka sa manjim i usima i njuskom jer su se mesale sa raznim rasama, ali ovakve su tipicne za ovaj deo i nekako su mrsavije i krakatije od ovih nasih. Kad sam isla da vidim neku macku koju sam nasla na oglasma, ali nisam je uzela jer je bila mnogo divlja, zato sam uzela Mimi, kod te zene, koja je nasla i poklanjala, je bila njena prijateljica koja je udata za Srbina i bila je u Srbiji vise puta a voli macke. Bas je ona komentarisala kako su nase macke specificne i kako imaju jako lepu glavu.

peanut.jpg

bobb.jpg


A imam i ja neke slike macaka nekih sa plaze ali ne znam gde da pocnem da ih trazim. Kad ih nadjem postavicu, ali ja slikam non stop i imam bar jedno 30gb slika, sad me mrzi da pretrazujem. Bar su kako tako sortirane pa cu ih naci jenog dana
 
Poslednja izmena:
Hocu, hvala. Eno je spava sad. Epizode sa glupiranjem su najcesce uvece. Ovde su macke malo drugacije nego u Evropi. Imaju spicastiju njusku i siljatije i vece usi. Tako i ona, ali kod nje nije strasno. Inace ih ima mnogo smesnih, prvo su mi bile cudne ali sad sam se navikla, sad su mi nase macke cudne, kad nju gledam svaki dan

Da, to je taj orijentalni tip, isto kao što recimo evropski jelen izgleda skroz različito na krajnjem istoku i krajnjem zapadu Evrope a ista je vrsta u pitanju. I učinilo mi se, kad sam videla prvi put Mimi na slikama, pre nego što sam saznala da je gospođica mlada Arapkinja, da tom tipu pripada ali svakako će se uškice smanjiti, doćiće u neku srazmeru.
 
jao,kako su slatke tako izdužene : )
pa da, sad vidim da mimi liči na njih, tj da će biti taj tip mace i deluju mi nekako baš mačkasto, vitke su, ali ne onako mišićave nego nekako vretenaste
 
Ja ne bih rekla da je neuhranjenost, ali i ja sam u Grckoj vidjala slicne macke na ostrvima. Evo Mimi stalno ima pune cinijice al nekako mi stalno deluje mrsava, ali cimi mi se da su bas tako gradjene. Nisam nikad videla ovde debelu macku mada one sto se grebu od pecarosa nisu bas ni mrsave. Jednom sam bila u marketu i neka zena nosi ogromnu persijsku macku u rukama, a dve filipinke pomocnice je povremeno uzimaju. Dolazim na kasu ona ispred mene i drzi sladoled u ruci. Kaze ovo je macku obozava sladoled od cokolade :eek: .
Kad nadjem neku macu dok je mala postavicu vam, tad znaju da budu posebno smesne.
 
jao,kako su slatke tako izdužene : )
pa da, sad vidim da mimi liči na njih, tj da će biti taj tip mace i deluju mi nekako baš mačkasto, vitke su, ali ne onako mišićave nego nekako vretenaste

Mmmmmm...:think: ima istine u tome, sta vise- nase macke nisu mnogo zenstvene!:lol: da, nase macke su se izmenile, ranije su bile zenstvenije a sada su muskobanjaste, kazem za ove macke sa ulice.:lol:
 
:eek: Toj ženi treba oduzeti mačku i prijaviti je za zlostavljanje, mačke ne smeju da jedu čokoladu! :rtfm: A ona je čak ustanovila da je on obožava, uz rizik po razvoj dijabetesa i kardiovaskularnih smetnji.

A te orijentalne lepotice i ne mogu da se ugoje, da budu debele, tako je zbog klime, određeni tip ima prednost u određenom klimatskom pojasu. Recimo, po Rusiji većina mačaka liči na sibirske u čistoj rasi.
 
Ma ta zena je bila uzas, a macka kao poveci pas.
Evo ih neke slike koje sam nasla sa mackama sa plaze, lutalice.
Prvo smo videli ovu lepoticu, bila je trudna i vrlo druzeljubiva, mazila se i lezala kod nas na prostirci, a inace zivi u kamenju na plazi.

img0581u.jpg


Posle par meseci nasli smo na istoj plazi i ove malisane, velika macka mislim da je ona

img3001v.jpg

img3023y.jpg

img3021m.jpg


I moj muz im je davao sladoled ali mrvicu a i nije bio od cokolade, nismo imali nista drugo da im damo
 
Na drugoj plazi u kamenju na kome pecaju ljudi, a pored ceto dolaze oni koji hoce da prave rostilj na plazi, zive ove mace. To su samo neke koje sam tad uslikala a ima ih bar desetak tamo.

img8248.jpg

img8261.jpg

img8264.jpg
 
A ova lepotica je sigurno necija jer smo je stalno sretali na istom mestu na putu do plaze, a i uvo joj je malo secnuto, a to ovde rade mackama da se zna da su sterilisane. Nadam se da nije obavezno, zao mi da Mimi skracuju uvo, pitacu veterinara. Na ovim slikama se ne vidi ali jedno oko joj je braon a drugo plavo.

img1313o.jpg

img1317uw.jpg
 
Ovo su macke iz jednog parka, ova prva mi je prelepa. Nisu htele bas da pridju ali da sam imala neku hranu dosle bi sigurno. A ja nisam znala da ih ima u parku pa sve bacala galebovima. Bila je jos jedna ali sa njom su mi mutne slike, vec je zalazilo sunce, a one su u senci zbunja

img4356.jpg

img4359.jpg


Nema ih ovde bas smesnih, ali do skoro je bilo nekih malih na onom sajtu za udomljavanje koje su stvarno kao karikature bile. Srecom sve su udomljene, ali bice ih jos, pa kad vidim neku ja cu vam postaviti.
 
prelepe su mace, obe bele i mama maca i ona druga i onaj zuca i crno beli i ove poslednje dve, svaka na svoj nacin...
i oči su im nekako bademaste ili mi se samo čini
 
Evo mene opet, dobila sam novu igracku, nekog misa koji trci po kuci, pa ga jurim.

img5068i.jpg

img5076j.jpg

img5070j.jpg

img5072w.jpg

img5012.jpg


A volim da se igram sa ostacima moje stare omiljene igracke, sad su mi kupili nove koje su vrlo slicne.

img5089t.jpg

img5096h.jpg

img5099.jpg
 
Kad se ne igram ja odmaram, sta bih drugo radila, a ona me uvek slika u tim momentima, mada bih ja volela da me pusti na miru da spavam.

img5044i.jpg

img5056b.jpg

img5112x.jpg


Kad se probudim samo se rastegnem i spremna sam za nove pohode.

img5036h.jpg
 
Tek sad vidim da imate mnogo pločica po podovima. Da li Mimi pomaže kad se brišu?
SVE moje mace dok su bile male morale su da zajašu brisko a ja da ih vučem i tako smo stalno zajedno čistili.
 

Back
Top