MAGNUM CRIMEN објављено ново оригинално издање са забрањеним поглављима!

Problem je u tome što "HAZU" ima spreman ceo arsenal koji samo čeka da bude pušten u "razmenu". Seti se da smo propagandni rat na svim poljima od Hrvata izgubili, a u smislu nacionalno-naučne propagande mi smo za njih mačji kašalj i zato je odlučeno da je bolje da se ćuti. Ne treba počinjati rat ako nisi spreman.

Mrkalj.....pa nece valjda hrvati da kazu kako je spc pozivala na genocid nad hrvatima?
 
Pa eto, šta reci, sami dokazujete sa pravim dokazima da samo još u Srbiji je komunizam na najvišoj lestvici dominacije nad Narodom!
Svaka istina koja je bila zabranjena Srbima u Srbiji od strane komunista, automatski je omogučila fašističko Katolički napredak u ostvarenju genocida nad Srbima Pravoslavcima, sto se i danas i dalje radi sa proverenom ustaskom strategijom...

Prvo izdanje je objavljeno u NOVOJ, KOMUNISTIČKOJ DRŽAVI, 1948 godine.
 
Jasenovac je trebao biti bombardovan tokom celog rata, i ne samo on vec i druge hrvatske koncetracione logore. Svaki put kad bi dosla nova grupa logorasa, spitfajeri bi trebali da ga bombarduju u brisucem letu i da omoguce logorasima bekstvo. Neka se spase i 30 posto njih opet je veliki uspeh. To su mogli i Rusi da urade od Septembra 1944 do Aprila 1945 ali ne znam zasto nisu. Cak je i Ruzvelt zvao na razgovor predstavnika hrvata u jugoslovenskoj vladi i Srba, Jovana Ducica na razgovor, kada je video sve te grozne fotografije iz NDH da pita sta se to tamo desava. A to je bilo 1942. Znaci da su Amerikanci znali za te morbidnosti a opet nisu nista hteli da ucine da to sprece. Velika mrlja lezi na Nemcima, Amerikancima,Englezima i Rusima! Hrvati treba da znaju da su zestoko uvredili i zaprepastili samog Boga. Ne bih voleo da sam u njihovoj kozi kad dodje momenat njegove osvete. Ne treba da se boje srba.

Isto to pitaju i Jevreji iz Aušvica, ni Aušvic nikada nije bio bombardovan iako su stalo nadletali saveznički avioni i slikali. Ni jedan jedini put nije bombardovan.

Zapadni saveznici nikada nisu ni pokušali da spreče konc logore, štaviše želeli su to da sakriju jer im je nemačka posle rata trebala kao saveznik protiv Rusije.
Kada su Rusi oslobodili Aušvic, i pokazali snimke, Englezi i Amerikanci su rekli da je to - "Komunistička propaganda". Tek kada su Rusi i Jerveji popizdeli i kada su doveli i žive svedoke i kada su Američke trupe ušle u neke logore (Posebno čuveni Masakr u Dahau, kada su sami amerikanci poklali oko 400 nemaca koje su zatekli u logoru) tek onda je počelo da se otkriva šta se desilo.
 
Poslednja izmena:
Па већ су је на неки начин забранили и то директно онај маторац Хајдин тј.САНУ:



http://www.standard.rs/sanu-odbila-da-bibliotekama-u-instranstvu-salje-magnum-crimen.html

SANU ODBILA DA BIBLIOTEKAMA U INSTRANSTVU ŠALJE MAGNUM CRIMEN”

ponedeljak, 19 mart 2012 09:34


Izvršni odbor SANU nije potvrdio odluku da se poznato delo na engleskom, dopunjeno sa dva nekada izbačena poglavlja, pošalje inostranim bibliotekama

****************************************

То је брука и срамота за СРбију шта је урадила САНУ, јер:


Akademik Vasilije Krestić, u rukopisnoj zaostavštini akademika Novaka, koja se nalazi u Arhivu SANU, našao je dva poglavlja, koja su izostavljana iz dosadašnjih izdanja knjige „Magnum crimen”, na zahtev komunističkih rukovodilaca Vladimira Bakarića i Maksa Baće, jer se u njima otkriva pogubna delatnost hrvatske rimokatoličke crkve, pre izbijanja Drugog svetskog rata.



Knjiga je upravo naručena da se ocrni katolička crkva. Nije bilo nikakvih zabrana i izbačenih dijelova knjige od komunističkih vlasti.
 
Nemcima?

Nemci su Jasenovac i aminovali, Jasenovac je i nastao po uzoru na nemacke konc. logore.

Odakle Spitfajeri u Srbiji, da dolete iz Londona, preko okupirane Evrope 1942.?!

I kakvo bekstvo da im omoguce kada je Jasenovac em na mocvarnom terenu em okuruzen ustaskim garnizonima.
Garnizonima koji su vrhunski naoruzani, gde vojnici imaju redovne obroke, avione, tenkove, sve vidove motornih vozila...sta mislis koliko bi im trebalo da pohvataju te logorase?

Uostalom, najbolju priliku da ucine nesto povodom Jasenovca su imali Nedic i Djujic.

Naravno, Hrvati su išli na obuku u Dahau i Aušvic, posebno zbog krematorijuma. Nemci su i te kako podržavali genocid nad Srbima.
 
http://www.jadovno.com/knjige-feljt...a-iz-knjige-magnum-crimen-viktora-novaka.html
Два изостављена поглавља из књиге Magnum crimen Виктора Новака
magnum_crimen-d2dc7bbb.jpg

Мр Горан Латиновић
Универзитет у Бањалуци
Одсјек за историју

Ecclesia militans ратује с Тyршевом идеологијом и Libellus accusationis:
два изостављена поглавља из књиге Magnum crimen Виктора Новака
(приредио Василије Крестић), Јагодина: Гамбит, 2005, стр. 213*

Виктор Новак (1889–1977) био је Хрват пројугословенске оријентације, који је високо образовање стекао у Загребу и Риму и који је дуги низ година био професор Универзитета у Београду, гдје је предавао Општу историју средњег векаи Помоћне историјске науке. Важио је као велики латиниста и палеограф и изузетан ерудита, чија библиографија броји преко 500 јединица. Међутим, иако се највише бавио ис-торијом средњовјековне Далмације, његово главно дјело тиче се историје XX вије-ка. Наравно, ријеч је о чувеном дјелу Magnum crimen: pola vijeka klerikalizma u Hrvatskoj, које је објављено у Загребу 1948. године. У предговору овог изузетно обимног дјела, које је посветио ''znanim i neznanim žrtvama klerofašizma'', Виктор Новак пише да је грађу сакупљао неколико деценија, јер је још као ученик гимнази-је почео да прати рад римокатоличког клерикализма, а наставио као члан Аустриј-ског историјског института, Ватиканске палеографске школе и на крају као профе-сор универзитета. Након вишедеценијског проучавања Римокатоличке цркве и на основу огромне изворне грађе, Виктор Новак дошао је до спознаје да усташки те-рор ни издалека не би добио на замаху и ширини да га није

Može moderator da mi lupa kazne koliko hoće ali ova knjiga je za retarde.

- Da li se u Bibliji pominju slovenski ili jevrejski gradovi?
- Da li Jevreji idu po Bibliji?
- Za koga je namenjena Biblija sa namerno nekoliko rzičitih varijanti pripovedanja?
- Da li se ljudsko biće plaši razlike li isto tako želi da dominira?
- Mehanizmi kojima se to čini nimalo nisu hrišćanski mislim bogougodni, iščašeni mozgovi utripovani da imaju moć
- Ako je vatikan tako agresivan, prvoslavlje ne bi opsatlo da ne ume agresivno da uzvrati, neke struje uopšte nisu opstale jer su pitome...
- slovenska plemena trajno uništena glupom pričom koja je uvaljena u mračnom srednjem veku
- uzmite se u pamet i odjebite prevaru
- oni nisu moćni sem ako im ne verujete
- vi ste kvazi religiju preuzeli kao nacionalnu pripadnost po mestu rodjenja a ne kao racionanu potrebu
- vaš život je suviše kratak i informacije koje imate su suviše bedne da bi shavtili
koliko se vekova sprovodi širenje uticaja planski jer vama prostim ljudima haraju paranoični nagoni razlike

O slovenima ima mnogo boljih knjiga, bez spinovanja skupljenih "dokaza" koji se tumače kako babi milo
 
:lol:
To se možda prodavala krajem '80-tih. A kada se pojavila ona se prodavala tamo gdje je i trebala da se prodaje - u knjižarama.

1986. bio sam druga godina fakulteta i poslije pročitane recenzije u NIN-u svaki dan sam zvao sarajevski Klub čitalaca Svjetlosti da pitam da li je došla. Onog momenta kada su mi rekli da je stigla otišao sam i kupio je.
Poslije toga viđao sam je dugo vremena u svim gradskim knjižarama. A Magnum tempus opet, kupio sam slijedeće godine u knjižari Kultura u ZG.

Ko god je pročitao Krestićev dodatak od 100 i kusur strana može se uvjeriti da ta dva poglavlja ništa značajno ne doprinose opštoj monstruoznoj slici KC u Hrvata danoj u samom Magnumu ... tako da nikakvog razloga nije bilo da se zabranjuju.

Ono što je nepobitno (i ono što me neobično raduje) je to da je knjiga dva puta izdana u "antisrpskoj komunjarskoj SFRJ" i da je napisana od strane čovjeka i Hrvata (i to joj daje strahovitu težinu), a takođe je i predgovor izdanja iz '86. napisao čovjek i Hrvat ... i to kako napisao!
Predgovor Jakova Blaževića je maestralna pisanija - nešto od čega me i dan danas prožimaju žmarci.

Prvi dokumentarni film o strahotama Jasenovca snimljen je baš u komunističkoj Jugoslaviji, u samoj Hrvatskoj 1946 godine.
Knjiga nije bila zabranjivana, istinu rečeno nije ni bila popularna jer je ogromna, ali ju je uvek bilo moguće nabaviti.

Medjutim ne možemo mi sada pravdati patološku ne zainteresovanost Srba za svoju istoriju i stradanja raznim "zaverama ćutanja", "zabranjenim knjigma" i slično. Iskreni budimo, Srbe je bolela ona stvar za Jasenovac. Da se ne lažemo.
 
Može moderator da mi lupa kazne koliko hoće ali ova knjiga je za retarde.

- Da li se u Bibliji pominju slovenski ili jevrejski gradovi?
- Da li Jevreji idu po Bibliji?
- Za koga je namenjena Biblija sa namerno nekoliko rzičitih varijanti pripovedanja?
- Da li se ljudsko biće plaši razlike li isto tako želi da dominira?
- Mehanizmi kojima se to čini nimalo nisu hrišćanski mislim bogougodni, iščašeni mozgovi utripovani da imaju moć
- Ako je vatikan tako agresivan, prvoslavlje ne bi opsatlo da ne ume agresivno da uzvrati, neke struje uopšte nisu opstale jer su pitome...
- slovenska plemena trajno uništena glupom pričom koja je uvaljena u mračnom srednjem veku
- uzmite se u pamet i odjebite prevaru
- oni nisu moćni sem ako im ne verujete
- vi ste kvazi religiju preuzeli kao nacionalnu pripadnost po mestu rodjenja a ne kao racionanu potrebu
- vaš život je suviše kratak i informacije koje imate su suviše bedne da bi shavtili
koliko se vekova sprovodi širenje uticaja planski jer vama prostim ljudima haraju paranoični nagoni razlike

O slovenima ima mnogo boljih knjiga, bez spinovanja skupljenih "dokaza" koji se tumače kako babi milo

Magnum Crimen је књига о злочину,а не о словенима..... Књигу треба делити свим страним дипломатама и државницима да се Хрватска постави тамо где јој је и место на сметлиште историје!
 
Magnum Crimen је књига о злочину,а не о словенима..... Књигу треба делити свим страним дипломатама и државницима да се Хрватска постави тамо где јој је и место на сметлиште историје!

Magnum Crimen dobro faktografski opisuje ustaške zločine, ali nije zbog toga napisana.

Jedina je zadaća bila ocrniti katoličku crkvu. Zbog toga je napisana.
 
Može moderator da mi lupa kazne koliko hoće ali ova knjiga je za retarde.

- Da li se u Bibliji pominju slovenski ili jevrejski gradovi?
- Da li Jevreji idu po Bibliji?
- Za koga je namenjena Biblija sa namerno nekoliko rzičitih varijanti pripovedanja?
- Da li se ljudsko biće plaši razlike li isto tako želi da dominira?
- Mehanizmi kojima se to čini nimalo nisu hrišćanski mislim bogougodni, iščašeni mozgovi utripovani da imaju moć
- Ako je vatikan tako agresivan, prvoslavlje ne bi opsatlo da ne ume agresivno da uzvrati, neke struje uopšte nisu opstale jer su pitome...
- slovenska plemena trajno uništena glupom pričom koja je uvaljena u mračnom srednjem veku
- uzmite se u pamet i odjebite prevaru
- oni nisu moćni sem ako im ne verujete
- vi ste kvazi religiju preuzeli kao nacionalnu pripadnost po mestu rodjenja a ne kao racionanu potrebu
- vaš život je suviše kratak i informacije koje imate su suviše bedne da bi shavtili
koliko se vekova sprovodi širenje uticaja planski jer vama prostim ljudima haraju paranoični nagoni razlike

O slovenima ima mnogo boljih knjiga, bez spinovanja skupljenih "dokaza" koji se tumače kako babi milo

Vatikan je odgovoran zbog ne činjenja i ne zaustavljanja genocida. Medjtuim kriviti samo Vatikan je licemerno- Genocid je počinilo HRVATSKO katoličko sveštenstvo.

U isto vreme protiv Srba su ratovali i sledeći katolički naroda- Madjari, Italijani i Nemci (pola/pola)- pa opet nisu počinili genocid nad Srbima niti je neki Italijanski ili madjarski sveštenik ubijao Srbe.
Sa druge strane nečovečna zlodela činili su "pravoslavna braća" Bugari, a Bugarska pravoslavna crkva se ponašala isto kao i Vatikan - nije ni zucnula protiv tog genocida - niti jednu jedinu reč.

Idućid alje, imamo i primer Slovenaca - čisto katoličkog naroda koji se i sam našao na udaru Nacizma - i primer Poljaka. Naime iako oba katolička naroda - Vatikan nije učinio ništa da spreči proterivanja i pokolje koje su nad Poljacima i Slovencima činili nacisti (nad Slovencima niej bilo pokolja ali etničkog čišćenja jeste).

Odgovor je prost - Niko nije smeo da zucne nešto Hitleru - pa ni Papa. Imao je da ćuti i ne trtlja previše da ne bi izgubio glavu.
Ako baš hoćemo da pričamo o moralnoj odgovornosti pape za genocid, da on zaista postoji - ali onda pogledajte Milana Nedića - Zašto on, Milan Nedić nije Hitleru rekao "Djubre jedno kaplarsko, sisaj mi tuki, majmune jedan"? Malo karikiram, ali ni Milan Nedić, ni papa nisu pokušali da spreče genocid u NDH. Milan Nedić nikada nije pokušao kod Hitelra da izdejstvuje zatvaranje Jasenovca, niti je ikada i pominjao Jasenovac...
 
Magnum Crimen dobro faktografski opisuje ustaške zločine, ali nije zbog toga napisana.

Jedina je zadaća bila ocrniti katoličku crkvu. Zbog toga je napisana.

Занима ме само како неко може да оцрни нешто што је већ црно? Сви знају за Хитлеровог папу Пија ,сви знају о злочинима које су католички свештеници чинили,сви знају о педофилији ...... По мени од тога црњег нема! Књига треба да послужи да се Хрвати адекватно обележе,а кад се стекну услови и да се адекватно казне!
 
Vatikan je odgovoran zbog ne činjenja i ne zaustavljanja genocida. Medjtuim kriviti samo Vatikan je licemerno- Genocid je počinilo HRVATSKO katoličko sveštenstvo.

U isto vreme protiv Srba su ratovali i sledeći katolički naroda- Madjari, Italijani i Nemci (pola/pola)- pa opet nisu počinili genocid nad Srbima niti je neki Italijanski ili madjarski sveštenik ubijao Srbe.
Sa druge strane nečovečna zlodela činili su "pravoslavna braća" Bugari, a Bugarska pravoslavna crkva se ponašala isto kao i Vatikan - nije ni zucnula protiv tog genocida - niti jednu jedinu reč.

Idućid alje, imamo i primer Slovenaca - čisto katoličkog naroda koji se i sam našao na udaru Nacizma - i primer Poljaka. Naime iako oba katolička naroda - Vatikan nije učinio ništa da spreči proterivanja i pokolje koje su nad Poljacima i Slovencima činili nacisti (nad Slovencima niej bilo pokolja ali etničkog čišćenja jeste).

Odgovor je prost - Niko nije smeo da zucne nešto Hitleru - pa ni Papa. Imao je da ćuti i ne trtlja previše da ne bi izgubio glavu.
Ako baš hoćemo da pričamo o moralnoj odgovornosti pape za genocid, da on zaista postoji - ali onda pogledajte Milana Nedića - Zašto on, Milan Nedić nije Hitleru rekao "Djubre jedno kaplarsko, sisaj mi tuki, majmune jedan"? Malo karikiram, ali ni Milan Nedić, ni papa nisu pokušali da spreče genocid u NDH. Milan Nedić nikada nije pokušao kod Hitelra da izdejstvuje zatvaranje Jasenovca, niti je ikada i pominjao Jasenovac...
Pa, kako bi "Hitlerov papa" rekao bilo sta, a kamoli ucinio protiv genocida? I kako bi kvisling Nedic smeo bilo sta da kaze ili uradi protiv nacista koji su ga i postavili?
Madjari su pocinili strasan genocid nad Srbima, zar si zaboravio Raciju, Bugari takodje. A Nemci - nacisti su takodje nacinili genocid i nad Srbima.
 
Pa nek otkupi, ovima našima će da se isplati, a kad tad će neko da okači na internet, skener mu se pozlatio... To je i onako bio cilj pokrovitelja.

A na koju knjigu mislis da se skenira, Ona koja su izdata 80 tih godina ili ovo sto je prevedeno na Engleski.

Da bi se skeniralo, potrebno je i vreme kao i novaca, Pre obimno je to za obicnog Coeka.
 
Ko je pominjao istinu?

babicibrozovic.jpg


Tri puta čitaj šta kaže Tuđmanov akademik, potpredsednik Hrvatske, predsednik Sabora, Dalibor rahmetli Brozović.

Svaka ti čast na ovome, Mrki !

I ti si jedan od retkih koji se bave tako važnim a tako zaboravljenim slučajevima za nas Srbe, poput pokojnog Dalibora Brozovića, jednog od master-mindova nauke Tuđmanovog plana etnički čiste Hrvatske, i najvećeg do sada znanog hrvatskog fariseja psudojezikoslovlja čije su laži danas posađene u temelje savremene kroatistike !

I biće još toga !
Mlađe srpske generacije se moraju intelektualno potruditi iz petnih žila kako bi stalo na put toj ustaškoj nemani upakovanoj u "oblandu kulture" i "visokoparnosti" u službi prikrivanja i potiranja zločina, a ustvari su spremni na najveće nečuveno varvarstvo opet srpsku decu živu zakopavati.

Pobedićemo Zlo !
 
Poslednja izmena:

Back
Top