Macka u stanu

Macke su zakon, obozavam ih i mislim da su lekovite .Eto kad si umoran i pun si negativne energije samo zgrabis macku i stavis je na sebe i kad pocne da prede i frkce obuzme te milina i neki cudan osecaj smirenosti.Nisu zahtevne pametne su i toliko su korisne da nijedna kuca ne bi trebala da bude bez macke.Ja obozavam ove domace, znaci nedji neko mace na ulici i udomi ga, videces koliko su to dobra stvorenja.
 
Volim mačke, ali ne volim da znam da ih zateknem kad dođem kod nekog u stan iako ja lično čuvam mačku u stanu, ali vrlo pedantno...naučena je tačno šta se sme, a šta ne....život mi se ogadio kod nekih koji čuvaju mačke u stanu...kad vidim kako im se šeću po kuhinjskim delovima, pajaju repom tek oprano posudje, češaju se o četkicu za zube u kupatilu...a vrhunac mi je bio kad sam kod jednih prijatelja na ručku video kako svako od njih kad završi s klopom pusti svoj tanjir mački, a onda ga samo malčice pordrljaju u sudoperi...a mačku puštaju i napolje...već sam zamislio da sam zapatio ehinokokus...:roll:
 
Uh, mi imali persijskog mačora davno, ostalo mi u sećanju to da je sve zapišavao i imali dlaka svugde. I bio je grozno ljubomoran.
Onda smo se posle preselili u ovu kuću gde i sad zivimo, volimo zivotinje i opet je jedna maca dosla do nas, bila je i unutra i napolju, mnogo nam je prijala...ali jednog dana smo shvatili da nam je unela buve u tepih kojih smo se jedva resili. A imala je i ogrlicu protiv buva i stavljali smo joj redovno front-line. Tako da...ima tu i loših strana, a lepe znate i sami pa o njima ne pišem.
 
ja imam jednu u istoj kvadraturi, zabode se na fotelju ili stolicu, spava po ceo dan, tako da je ni ne osetis..
al ono sto je isto cinjenica za macke, jeste da su za razliku od kucica, opasni kalkulatori..kucetu treba hrana, voda i gde da spava, on oce da se igra sa tobom, i da te voli ko gazdu..macka cim nema da se jede ima ti ode...
xD
 
Poslednja izmena:
Imam macku i zivi u stanu! zelim samo da ti kazem da obavezno moras mace da uzgajas a ne da dovuces odraslu macku iz nekog doma za napustene zivotinje ili slicno! Mace ako se od malena uzgaja u stanu nece zahtevati da odlazi vani jer je tako naviklo, moja izlazi na terasu i kad joj dosadi upada u stan!


Macke koje su navikle da izlaze vani to jest da lutaju nece dozvoliti da ih drzish iskljucivo u stanu!

srecno
 
i jos nesto da dodam

u fazi odrastanja nisam mogla da sedim pored nje jer sam odlazila na posao tako da sam svako jutro u svih prostorija zatvarala vrata mace se moglo kretati u hodniku i kupatilu (30 qm) tek kad se vratim sa posla ostale prostorije su bile dostupne

to i dan danas tako praktukujem
 
Volim mačke, ali ne volim da znam da ih zateknem kad dođem kod nekog u stan iako ja lično čuvam mačku u stanu, ali vrlo pedantno...naučena je tačno šta se sme, a šta ne....život mi se ogadio kod nekih koji čuvaju mačke u stanu...kad vidim kako im se šeću po kuhinjskim delovima, pajaju repom tek oprano posudje, češaju se o četkicu za zube u kupatilu...a vrhunac mi je bio kad sam kod jednih prijatelja na ručku video kako svako od njih kad završi s klopom pusti svoj tanjir mački, a onda ga samo malčice pordrljaju u sudoperi...a mačku puštaju i napolje...već sam zamislio da sam zapatio ehinokokus...:roll:


Mislis da tvoja maca ne hoda po stolovima i kuhinjskim delovima dok je sama kod kuce? :lol:
Onaj nas debeli skot je macka za primer,pa ga tu i tamo navatamo kako radi nesto sto ne treba,kao npr kada gospodin nocu dok niko ne gleda,spava na trpezarijskom stolu,pa se uspava i ne provali da se neko probudio,pa dobije cusku :rtfm: :lol:
al dobro on je sada kod burazera,ali i dalje radi svasta sto ne treba kada burazer nije kod kuce
 
realno, bolje je imati više od jedne mačke zbog same mačke, nači, bolje je da ima druga

jeste,dve su ok,meni je sve preko mnogo
mi smo imali macku i psa i kada smo ih razdvojili,macka pocela da krade burazeru gace sa zice dok nije tu i da ih cepa,od dosade
dok je bila sa psom,nije pravila takve probleme
doduse,ne bi ni pravio te probleme da je od malena navikao da je sam
 
Imam macku i zivi u stanu! zelim samo da ti kazem da obavezno moras mace da uzgajas a ne da dovuces odraslu macku iz nekog doma za napustene zivotinje ili slicno! Mace ako se od malena uzgaja u stanu nece zahtevati da odlazi vani jer je tako naviklo, moja izlazi na terasu i kad joj dosadi upada u stan!


Macke koje su navikle da izlaze vani to jest da lutaju nece dozvoliti da ih drzish iskljucivo u stanu!

srecno
to zavisi od same macke
nasa pokojna macka je kao odrasla dosla kod nas dok smo ziveli u kuci,pa kada smo se preselili u stan,nije izlazila i nije se zalila....
 
Mislis da tvoja maca ne hoda po stolovima i kuhinjskim delovima dok je sama kod kuce? :lol:
Onaj nas debeli skot je macka za primer,pa ga tu i tamo navatamo kako radi nesto sto ne treba,kao npr kada gospodin nocu dok niko ne gleda,spava na trpezarijskom stolu,pa se uspava i ne provali da se neko probudio,pa dobije cusku :rtfm: :lol:
al dobro on je sada kod burazera,ali i dalje radi svasta sto ne treba kada burazer nije kod kuce

Moja mačka ne ulazi u kuhinju i trpezariju nikada....Hodnik i dnevna soba samo...A nema mogućnosti ni da uđe kad nismo kod kuće..;) O tome strogo vodim računa, ženi sam rek'o, može mačka, ali vidim li je jednom u kuhinji, leti pravo u tanjir komšijskog džukca..:rtfm: A sad kad dođe beba, više nema ni dnevna soba...samo u hodniku može da spije kad joj je ladno napolje..
 

Back
Top