macak cesto mokri

http://www.tommyvet.co.rs/index.php/apoteka-i-pet-shop/veterinarski-lekovi

evo ti kontakt za onu apoteku ako zatreba
za tabletice
pozoves ih i pitas
granule u vodi ti nisu neko rijesenje
zapravo, nista obicno i nije
osim suplementiranja regularne ishrane
macka pije vode koliko joj treba
ako jede samo granule uzima vise
ako jede vlaznu hranu i plijen manje
al za te kamence, koliko znam, zapravo nemaju pojma dal je samo klopa
ili kombinacija klope i genetike u pitanju
nije kod njega problem napravio manjak vode
tj to sto pije malo
 
Primecujem da slabo pije vodu, i uvek je malo pio. Pokusavala sam da mu granule potopim u vodu, nije hteo da ih jede rako pa ih je poceo vaditi iz vodr. Sapicom ih je izbacivo jednu po jednu granulu. Verovatno da problem koji ima jefnim delom je posledica toga. Menjala sam ja njemu i cinije ali nije pio vise od onoga kolio pije inace. Je li imao neko ovakav prooblem i jesteli i kako uspeli da ih prevarite pa da piju vise vode?

Mačka neće jesti granule potopljene u vodu, vole oni da krcka pod zubima što je dobro i za zube. Regulacija vode je jedan od najsloženijih mehanizama u svakom telu, ne možete na silu terati nakog da pije vodu tako da i ne pokušavate.
Iskreno rečeno najviše vode unesu kroz mleko, medjutim u ovom slučaj gde postoji urinarni problem to se nikako ne preporučuje zbog velike količine kalcijuma i stvaranje sedimenta odnosno peska.
Suve granule traže veliku količinu vode posle par sati, toliko iz mog ličnog iskustva.
 
Vragana, hvala za link.
Nadjoh podatak da treba da popiju u proseku oko 50 ml po kg, ovaj moj ne popije ni 50ml ukupno. Uvescu mu kesice svaki dan i u njih dodavati po malo vode. Nek mu to bude jedan obrok a drugi granule. Pa kako bude.
 
Недавно ми је умро мачак управо због тих компликација, ужасно ми је тешко и себе кривим што нисам довољно обратила пажњу.
Он је излазио у двориште да врши нужду , нисам могла да знам да има проблеме док није било прекасно.

ужас!
 
Infekcija. Neadekvatna postoperativna nega. I moj je dvorišni, pa sam mu svaki dah i otkucaj srca pratila u prvo vreme, malo je reći da sam bila paranoična, posebno što mu je tom prilikom sestra uginula. Svakodnevno sam ga, po 3 puta, jurila sa sprejem u ruci, da mu naprskam ranu, izbacila sam mu iznutrice i našu flaširanu vodu (zbog magnezijuma), smanjila prerađene, preslane "poslastice" i forsiram mu uglavnom granule i uzorke od trihinoskopije (sirove dijafragme), e sad, da lovim baš za njega, ne mogu. I super je sad, osim što bi trebalo da skine nekih kilo-kilo ipo, ali ne smem previše da ga animiram zbog malog drugara kom su komšijini psi slomili nogu. (Još jedan nedostatak kad mačka izlazi.)
 
Infekcija. Neadekvatna postoperativna nega. I moj je dvorišni, pa sam mu svaki dah i otkucaj srca pratila u prvo vreme, malo je reći da sam bila paranoična, posebno što mu je tom prilikom sestra uginula. Svakodnevno sam ga, po 3 puta, jurila sa sprejem u ruci, da mu naprskam ranu, izbacila sam mu iznutrice i našu flaširanu vodu (zbog magnezijuma), smanjila prerađene, preslane "poslastice" i forsiram mu uglavnom granule i uzorke od trihinoskopije (sirove dijafragme), e sad, da lovim baš za njega, ne mogu. I super je sad, osim što bi trebalo da skine nekih kilo-kilo ipo, ali ne smem previše da ga animiram zbog malog drugara kom su komšijini psi slomili nogu. (Još jedan nedostatak kad mačka izlazi.)

Не разумеш он је био дивљи мачак којег сам колико , толико припитомила у периоду од 6 месеци али и даље ми није дозвољавао многе ствари
да га чешљам,купам итд..

На крају када се припитомио скроз умро је , јој Боже не знам како ћу ово да преживим
 
Прво је после операције тешко померао задњи део , онда је то престало али је увек пишкио када би био уплашен или нервозан .Зато нисам знала да ли је инфекција или је он такав .Увек када би осетио другу мачку ишао би да пишки ,1000 пута у року 5 минута

Није био такав када није било других мачки у току дана и онда је пре недељу дана радио исто , само што је уместо урина била крв
Толико је крварио , не знам како ћу ово преживети
 
Pusti da vreme učini da se navikneš na tugu. Da preboliš nećeš. :( Slična je bila i moja Blondi. Majka je rano odbila od sebe, malo je kome verovala, i kad je konačno postala moja maza, ostala je i skotna sa svojim mlađim bratom, prekasno sam je sterilisala (incestno leglo bi garant bilo bolesno) i iskrvarila mi je. :(
 
Те ноћ када је умро , сањала сам га, у сну сам га видела у некој кући као да је на тренутак ушао и изашао.У том моменту сам се пробудила и он је био мртав.
Цело време тражим информације и што се више информишем схватам да сам пропустила знаке који су указивали на инфекцију али све је било тако брзо.
 

Back
Top