macak cesto mokri

d.i.v

Početnik
Poruka
43
Naime, macak star dve godine od juce ujutro jako cesto mokri. U stanju u je da stoji u posipu po pet minuta i da izpiski par kapi, cak i izadje iz posipa i po neku kap na plocice. Posle se lize i to cesto radi. Kako da mu pomognem dok ne stignemo do naseg veterinara. Juce bila nedelja nas veterinar ne radi. Do sad je bio zdrav, samo smo kod veterinara isli zbog vakcine i kastriranja. Inace jede manje nego obicno ali trazi da mu sipam.
 
Ja baš lečim mog mačora od teške upale FUSA.....već nekoliko dana dam mu antibiotike.
Moraš odmah da ga staviš na antibiotike i to na 8h, da izbegneš kateter ako može... takodje iz ishrane moraju biti izbačeni izvori kalcijuma kao što su mleko, jogurt i meso sa kostima. To stvara veliki sediment u mokraći i struže bešiku ima i drugih stvari koje moraš da znaš a nećeš čuti od veterinara. Poslaću ti link u poruci, da vidiš moje iskustvo i neka istraživanja na tu temu biće ti od koristi.
To mora da se leči jer otežano mokrenje u dužem periodu dovodi trajnog oštećenja bubrega......dok totalni zastoj dovodi do uremije i fatalan ishod kroz 48h.
Dakle dobro obrati pažnju jer se problem može ponoviti uvek.....
 
Hvala jos jednom. Macak ne jede nista od hrane koju si nabrojao. Uglavnom je to suva hrana, granule, i svaki drugi dan mu dam sosic,. Nije neki pijopija vode, pa se plasim da je ovo sve mozda posledica.
Nadam se da ce se ubrzo oporaviti.
 
Upala besike, pesak nije sto je dobro za pocetak. Dobio je terapiju danas, infuzija, antibiotik i jos nesto za opustanje besike, sutra ponovo na istu dozu terapije i prekosutra, u tom ce valjda stici i urinokultura .
 
Bas mi treba podrska i optimisticni stav. Sve sto citam o ovom problemu i nema bas lepe prognoze, uglavnom to moze da im se oonavlja. Zao mi je da se muci. Odveli smo ga kod veta, kad ga je poslusala kaze samo sto mu srce ne iskoci od straha.
 
Ja sam imao baš dosta slučajeva od obične upale.....do totalnog zapušenja pa na kraju i operacije.
Problem je što prvo se mora naći uzrok upale, kod nekoga je cistitis dok je kod drugih upala izazvana kristalima zbog promena ph urina.
Kao što sam već gore naveo, moraju se iz ishrane izbaciti izvori kalcijuma na taj način se izbegava kupovina skupe medicinske hrane.....provereno u praksi.
Koristio sam i ja uropet pastu.....odnosno metionin za snižavanje ph.......sada to ne koristim već jednostavno sam izbacio mleko, jogurt i druge izvore kalcijuma.....to stvara jak sediment već posle par sati od konzumuranja....
Terenutno lečim od cistitisa jednog mog mačora kome se ovo stalno ponavlja, nema pesak ali ima veoma jaku upalu i praktično je urin stao potpuno....."otpušio" sam ga jakim dozama antibiotika kako bi izbegao kateter jer mi se to smučilo. Problem je što mačor stalno leži na peći a to nije dobro za bešiku.
Kod upale urinarnog trakta antibiotici moraju da se daju 7-10 minimum pa i do 14 nekada...

Što se tiče Prolom vode bolje ne eksperimentisati može stvoriti suprotan efekat u nekim slučajevima kao što su bili moji gde je urin izrazito alkalan.....a prolom voda je takodje izrazito alkalna tako da bi samo pospešila stvaranje kristala......to može kod cistitisa gde je ph urina normalan ili ph kiseo.....dakle mora prvo da se utvrdi stanje....

Zaboravih da kažem kod katetera treba da se stavi kragna jer mačka hoće da ga izvuče...
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao baš dosta slučajeva od obične upale.....do totalnog zapušenja pa na kraju i operacije.
Problem je što prvo se mora naći uzrok upale, kod nekoga je cistitis dok je kod drugih upala izazvana kristalima zbog promena ph urina.
Kao što sam već gore naveo, moraju se iz ishrane izbaciti izvori kalcijuma na taj način se izbegava kupovina skupe medicinske hrane.....provereno u praksi.
Koristio sam i ja uropet pastu.....odnosno metionin za snižavanje ph.......sada to ne koristim već jednostavno sam izbacio mleko, jogurt i druge izvore kalcijuma.....to stvara jak sediment već posle par sati od konzumuranja....
Terenutno lečim od cistitisa jednog mog mačora kome se ovo stalno ponavlja, nema pesak ali ima veoma jaku upalu i praktično je urin stao potpuno....."otpušio" sam ga jakim dozama antibiotika kako bi izbegao kateter jer mi se to smučilo. Problem je što mačor stalno leži na peći a to nije dobro za bešiku.
Kod upale urinarnog trakta antibiotici moraju da se daju 7-10 minimum pa i do 14 nekada...

Što se tiče Prolom vode bolje ne eksperimentisati može stvoriti suprotan efekat u nekim slučajevima kao što su bili moji gde je urin izrazito alkalan.....a prolom voda je takodje izrazito alkalna tako da bi samo pospešila stvaranje kristala......to može kod cistitisa gde je ph urina normalan ili ph kiseo.....dakle mora prvo da se utvrdi stanje....

Zaboravih da kažem kod katetera treba da se stavi kragna jer mačka hoće da ga izvuče...

Izvadila mu je odmah juce kateter, jer se normalno praznio dok je primao infuziju, juce je par puta po malo piskio, jutros kad smo ustali vidim da je bio u pesku i ispiskio skoro normalnu kolicinu, obavio je i veliku nuzdu, izgleda mnogo bolje, nervira ga braunila, pokusava da je odvije. Mislim da smo najgore prosli. Sad bar znamo sa cim se borimo. Pripazicemo malo na ishranu, mada on jedino voli belo meso od pileta i nista vise od "ljudske" hrane.
 
Vratismo se sa terapije, primio je antibiotik, anti spazmolitik (valjda se tako kaze). Stigli nam nalazi, ima malo peska. Vet nam je predlozio RC hranu za mace sa urinarnim problemo, flasiranu vodu, moze i zivo meso, kaze mozda u izboru ipak junetina, jer je piletina koju kupujemo puna koncetrata.

Reci mi newfolder, na koju vakcinu mislis?
 
Vratismo se sa terapije, primio je antibiotik, anti spazmolitik (valjda se tako kaze). Stigli nam nalazi, ima malo peska. Vet nam je predlozio RC hranu za mace sa urinarnim problemo, flasiranu vodu, moze i zivo meso, kaze mozda u izboru ipak junetina, jer je piletina koju kupujemo puna koncetrata.

Reci mi newfolder, na koju vakcinu mislis?
ta urinari hrana zapravo samo sadrzi neophodan metionin
mi umjesto toga Vuku dajemo tablete metionina
kutija sa 100 komada nas kosta 1500 din
traju mu oko 3 mjeseca, sad kad je doziran
i znamo tocno koliko smo mu dali kad popije tabletu
tablete, inace, od prvog dana sam pije
samo ih stavimo ispred njega
konsultuj se s vetom oko toga
dal je ta opcija za njegov problem prikladna, sastavom
izaci ce vas neuporedivo jeftinije
i macan ce jesti normalno
moja vetica je ovom nasem tim savjetom bukvalno spasila glavu
 
Vratismo se sa terapije, primio je antibiotik, anti spazmolitik (valjda se tako kaze). Stigli nam nalazi, ima malo peska. Vet nam je predlozio RC hranu za mace sa urinarnim problemo, flasiranu vodu, moze i zivo meso, kaze mozda u izboru ipak junetina, jer je piletina koju kupujemo puna koncetrata.

Reci mi newfolder, na koju vakcinu mislis?

Vakcina protiv zaraznih bolesti, to bi trebao svaki veterinar da kaže ali nemaju zdravstvenu kulturu....

Koliki je ph urina ?
To je najvažnija stvar kod "fusa" odnosno urinarnih infekcija.....nije svejedno da li je urin alkalan ili kiseo.
Ja sam imao nekoliko mačaka sa urinarnim problemima i nijednom nisam kupio RC hranu niti flaširanu vodu kako su mi veterinari preporučili.....samo sam iz ishrane izbacio hranu koja stvara sediment odnosno pesak......i to je bio pogodak više se nije ponavljalo......osim kod jednog koji ima hronični cistitis bez peska
Lično sam izvršio na desetine mikroskopskih pregleda uzoraka urina posle uzimanja razne vrste hrane.....pokazalo se da riba uspešno smanjuje ph urina....
 
Vakcina protiv zaraznih bolesti, to bi trebao svaki veterinar da kaže ali nemaju zdravstvenu kulturu....

Koliki je ph urina ?
To je najvažnija stvar kod "fusa" odnosno urinarnih infekcija.....nije svejedno da li je urin alkalan ili kiseo.
Ja sam imao nekoliko mačaka sa urinarnim problemima i nijednom nisam kupio RC hranu niti flaširanu vodu kako su mi veterinari preporučili.....samo sam iz ishrane izbacio hranu koja stvara sediment odnosno pesak......i to je bio pogodak više se nije ponavljalo......osim kod jednog koji ima hronični cistitis bez peska
Lično sam izvršio na desetine mikroskopskih pregleda uzoraka urina posle uzimanja razne vrste hrane.....pokazalo se da riba uspešno smanjuje ph urina....

On je vakcinisan, mislila sam da postoji vakcina bas za ovaj problem koji macak ima. Ph mu je 6.5. a nadjeni kristali tripl-fosfata ++. Nemam ja sta da mu promenim u ishrani, on jede RC granule, svaki drugi dan kesicu, Jednom do dva puta nedeljno mu dam zivo meso piletinu. Po nekad ribu, eto to je jedino gde bi mogla da mu pojacam.

Koje vrste ribe dajes svojim macorima, i kako pripremljene (zive ili kuvane)?
 
Po nalazima ph urina je dobar i ne bi trebalo da se preterano talože kristali na toj vrednosti.
Upala beške odnosno cistitis kako kažu veterinari je verovatno nekog drugog uzroka, to malo kristala u mokraći nije nešto što bi trebalo da pravi probleme.
Rekao sam da riba smanjuje ph, medjutim u tvom slučaju ph je normalan nema potrebe za intervencijom u obliku paste, tableta i sl.
Dajem one male ribe girice cele samo ih malo stavim u toplu vodu da se odlede.......inače ja to retko i dajem jer ako jedu nešto uz to nekad dobiju proliv.
 
Ubacicu mu sad ovu RC urinari hranu, pa cemo uraditi kontrolni urin za mesec dana, pa cemo videti sta dalje.

Macak je dobro. Raspolozen je, jos nije apetit na nivou na kakvom je bio sto i nije tako lose, taman da skine koji gram jer je "krupan".
 
Primecujem da slabo pije vodu, i uvek je malo pio. Pokusavala sam da mu granule potopim u vodu, nije hteo da ih jede rako pa ih je poceo vaditi iz vodr. Sapicom ih je izbacivo jednu po jednu granulu. Verovatno da problem koji ima jefnim delom je posledica toga. Menjala sam ja njemu i cinije ali nije pio vise od onoga kolio pije inace. Je li imao neko ovakav prooblem i jesteli i kako uspeli da ih prevarite pa da piju vise vode?
 

Back
Top