LSE smer na ekonomskom fakultetu

Marciano

Početnik
Poruka
2
Pozdrav, posto sam 4. godina srednje skole poceo sam da se raspitujem za pojedine fakultete. Ono sto mi je posebno zapalo za oko su LSE smerovi, odnosno smer na engleskom jeziku koji nudi Ekonomski fakultet u Beogradu u saradnji sa LSE u Londonu. Znam da postoji valjda 2 smera ali trenutno ne favorizujem nijedan od tih. Da li neko ima iskustva sa tim smerovima, koliko ih je tesko upisati, koliko je tesko gradivo, da li se posle lakse zaposlis posto na kraju dobijes 2 diplome od kojih je jedna od izuzetnog prestiza? Bilo kakve informacije bile bi mi od velikog znacaja.
 
Brt, moj savet ti je da ne upisujes ekonomiju, upisi nesto prakticno, neke tehnicke nauke. A ako to vec bas toliko zelis da upises, upisi taj medjunarodni smer i brisi van zemlje jos dok studiras. U najboljem slucaju zavrsices taj fakultet, dobices neki znj kancelarijski posao i radices za platu od 500-800 jura i sutiraces se nogom u dupe od srece ako ti se ovo obistini jer se vecini ovo ne obistini i prodju jos gore od ovog. Da li je tvoj cilj narednih 40 godina da popunjavas neke excell tabele i da svirash ***** za sitne pare u prostoriji 2x2 jer i 1000 evra je mala kinta? Mnogo je za samca, ali kad ti dodje porodica, kola, kredit za stan i sl, bice ti malo.
Uzmi nesto sa cime mozes privatno da radis, od menadzerisanja i sl nema nista. To ti kaze covek koji je zavrsio ekonomski fakultet, a bavi se totalno drugim zanimanjem (IT) jer od ekonomije nema leba, a mogu da ti kazem da mi je i drago sto ne radim te idiotske poslove vec mi je posao da mislim i resavam probleme po ceo dan i non stop sam u pokretu. Studiranje je lepa stvar, ali ne treba se previse cimati oko toga, nije vredno ni nerviranja, ni zdravlja, ni ulozenog truda.
 
Svakako ekonomija jeste jedna od odblasti koje me interesuju, i verujem da cu uspeti da obezbedim prosek od minimum 8,5 na bilo kom fakultetu koji upisem jer sam spreman da radim. Ali naravno, glupo bi bilo upisivati nesto sto mnogo volis a nema leba da jedes od toga, jer tu onda nema nikakve satisfakcije. Zato me je interesovalo da li taj medjunarodni smer i ta njihova diploma nudi potenicjalno veoma visoku platu u nekoj stranoj firmi u Srbiji jer stvarno ne bih voleo da idem u inostranstvo. Matematiku spremam uveliko, vremena za konacnu odluku jos imam, ali su mi potrebne informacije od sto vise ljudi.
 
Svakako ekonomija jeste jedna od odblasti koje me interesuju, i verujem da cu uspeti da obezbedim prosek od minimum 8,5 na bilo kom fakultetu koji upisem jer sam spreman da radim. Ali naravno, glupo bi bilo upisivati nesto sto mnogo volis a nema leba da jedes od toga, jer tu onda nema nikakve satisfakcije. Zato me je interesovalo da li taj medjunarodni smer i ta njihova diploma nudi potenicjalno veoma visoku platu u nekoj stranoj firmi u Srbiji jer stvarno ne bih voleo da idem u inostranstvo. Matematiku spremam uveliko, vremena za konacnu odluku jos imam, ali su mi potrebne informacije od sto vise ljudi.
Pazi, firma ce da ti da platu veliku ako mozes nekako da joj privredis. A pare velike da dobijes samo zato sto imas neki papir, to tesko.
Administracija je realno, cist trosak, kao i IT. Ne privredjuje nista, a kosta.
Visoko obrazovanje se samo isplati u velikim mestima tipa Beograd, ako si iz nekog manjeg mesta, pisi propalo. Na zalost, danas je isplativije biti keramicar nego uciti fakultet.
 
Pre negde sam se raspitivao za ove smerove, i bio sam poslao mejl EKOF-u. Program je zaista zanimljiv, i pruža brojne mogućnosti, ali to je ekonomija. Nemoj trošiti vreme na to (no offense). Evo na primer, pretraži malo fakultete po Italiji. Svaki, svaki, ali svaki, ima po 50 programa za ekonomiju i politiku. Svi to sada žele (čak i oni koji to ne vole zaista, "bokte to je kul"). Po meni, bolje je upisati matematiku (ne moraš nužno finansijsku, ali je dobar smer), jer matematičari (samo prema mom mišljenju) prolaze bolje od ekonomista, i plus imaš širi spektar zanimanja, zaista, možeš sve da radiš.
 

Back
Top