Ljudi poreklom iz Bosne i Hercegovine i Republike Crne Gore na visokim funkcijama u Republici Srbiji. Autorska tema.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Autorska tema.

Opšte poznato je da su ljudi poreklom iz Bosne i Hercegovine i Republike Crne Gore izuzetno uspešni i zauzimaju visoke funkcije u Republici Srbiji, što bi se narodski reklo "godi im zemlja u Republici Srbiji", dobro "rastu i cvetaju", tako da su izuzetno uspešni i dolaze do neverovatnih "visina" na političkom, privrednom i uopšte javnom i društvenom životu Republike Srbije.
Razmišljam o svemu tome, pa se pitam u čemu je "tajna uspeha"?

Da su uspešni u Republici Srbiji jesu itekako, do te mere, da taj uspeh verovatno nikada ne bi dostigli u Bosni i Hercegovini i Republici Crnoj Gori, ali u Republici Srbiji, njihov "talenat se razvije" ili "dođe na pogodnu zemlju ili tlo".

Mnogo je primera, da ne nabrajam.

Šta misle forumaši o svemu?

Da malo "pomognem", prva mi je asocijacija "Ilija Garašanin i Načertanije"?

Ne znam koliko je ljudi čitalo "Načertanije" i uopšte nešto od Ilije Garašanina? Da jesu "našli bi tajnu vezu"?
 
Poslednja izmena:
Veoma pogresan pristup celoj ovoj temi. To je onaj kurtonsko/elitisticki pogled na deo svog naroda. Nemam ja problem ako se na nekoj rukovodecoj poziciji nalazi neko ko je rodjen u Bosni, CG, Kosmetu, avionu ili camcu. Ako je taj neko strucan onda nije bitno koji mu je pedigre. Problem je ako je neko nestrucan zasto se nalazi na odredjenoj poziciji. E tu se onda vidi da su nekad rodjacko/zavicajne veze vaznije od bilo cega drugog.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top