Ljudi moji dali je ovo moguce!!!

Mislim da bi sa sportskog i takmičarskog aspekta većina ljudi volela da se ovo ostvari i da ima priliku da gleda odmeravanje najjačih klubova sa ovih prostora. Pitanje je da li je ovo moguće ostvariti? Niko sa ovih prostora nije rešio problem huliganskih bandi, a mislim da smo svi siti tuča i prekidanja utakmica i polomljenih glava!
 
Ako svetski politikanti i politicari odluce da se ovo ostvari , to bi bilo Politika i to politika koja i dalje od Balkana pravi bure baruta za neka buduca vremena .

Baksi ne...drugo da se mi sami na Balkanu guramo za takvu ligu, ali mozda ce to postat neminovnost...evo bas sam sad na fudbalu pisao o tome...malo razmisli

Evo da i ja nesto napisem. Ovoga puta bi nesto moglo da bude...mozda ne reg.liga ali neki Balkanski kup koji se i spominje a po meni ce to biti probni balon..

Zasto tako mislim, pa kao prvo Suker je za regionalnu ligu a on je ipak neki faktor u UEFI i zagovara je. Da se vratim sad malo u proslost..Platini je bio izricito protiv toga, ali njega vise nema...i ne samo to, uskoro dolazi novo rukovodstvo u UEFI koje ce sigurno imati neke svoje zamisli..

Neke ideje su vec izasle u javnost, pa koga zanima, evo teksta - https://subscribe.ft.com/barrier/log...ional_standard

No kao sto svi znate, bogati klubovi zele postati jos bogatiji, zele vise para i vec su predlagali neke takve zatvorene lige...moguce da ce se to aktualizirati a onda ce biti sasvim normalno pa i logicno da se osnuju Regionalne lige..ne samo nasa vec i neke druge, pa ce se mozda kroz nju morati kvalificirati u tu neku zatvorenu ligu?

Protiv toga se nece moci boriti jer ce postati neminovnost.

Zvuci kao teorija zavere ali spomenuo sam stvari koje se stvarno desavaju, moguce da ce novo rukovodstvo UEFE uraditi nesto takvo...dakle Regionalna liga definitivno vise nije samo pusta prica...

http://forum.krstarica.com/showthread.php/434280-Regionalna-liga/page37
 
Mislis li da se oni pitaju o tome i da oni odlucuju ?

Ko oni?

Ja ti hocu reci da veliki klubovi vec dugo vremena zele da se odvoje, da osnoju neku svoju "Superligu", Platini je do sad to odbijao, ali njega vise nema a za mesec, dva dolazi nova garnitura u Uefi, vec se prica o nekim novim idejama, procitaj link sta sam stavio...

U takvim uslovima, ako se to desi, onda ce jedna takva liga biti neminovnost inace nacionalna prvenstva nece imati smisla, bit ce to kao neka uteha i moguce je da se osnoje vise regionalnih liga a ne samo ova nasa.

Ovo veze ima sa politikom samo zbog istorije nasih naroda, ali takva liga ne bi bila uspostavljena zbog politike, vec jednostavno kao neminovnost
 
Ako svetski politikanti i politicari odluce da se ovo ostvari , to bi bilo Politika i to politika koja i dalje od Balkana pravi bure baruta za neka buduca vremena .

Све је почело на стадионима и одвајању фудбалских савеза хрватске и словеније, а убрзо и одвајању ЛОТО игре. На стадионима треба да започне и процес "уједињавања" по замисли чемериканаца. Далеко било.
 
Odlicna ideja! Bice podignut kvalitet fudbala to je sigurno ,Brinu vas navijaci? Za pocetak nema gostujucih navijaca,kako vreme bude prolazilo i pocnu da pristizu kultivisanije genereracije bice i boljeg navijanja, Kazu da bi bilo dobro da se ukljuce i Bugari ,Madjeri ,Austrijanci, Moguce je ali nema te navijacke armije kao Zvezda ,Dinamo ,Partizan ,Hajduk a verujem da bi i Sarajevo moglo da bude jako gledano kao i svi uostalom u toj ligi.
 
Odlicna ideja! Bice podignut kvalitet fudbala to je sigurno ,Brinu vas navijaci? Za pocetak nema gostujucih navijaca,kako vreme bude prolazilo i pocnu da pristizu kultivisanije genereracije bice i boljeg navijanja, Kazu da bi bilo dobro da se ukljuce i Bugari ,Madjeri ,Austrijanci, Moguce je ali nema te navijacke armije kao Zvezda ,Dinamo ,Partizan ,Hajduk a verujem da bi i Sarajevo moglo da bude jako gledano kao i svi uostalom u toj ligi.

Ali će biti upropašten fudbal u zemljama učesnicama.
 
Ali će biti upropašten fudbal u zemljama učesnicama.

Kako ce biti upropasten? Sta ce da bude gore nego sada, Ti si iz RS pogledaj vase klubove svi su propali osim Bjeljine i Krupe? Nadjite novac ,prodajte klubove ,uradite bilo sta jer ovako ne ide isto vazi i kod nas, Nas velikan Partizan ne moze da prodje 1. protivnika na koga naleti ,prosle godine Zvezda isto.
 
Pa vi apsolutno nista ne kontate...

Ta liga ce mozda postati neminovnost ako se bogati klubovi odvoje, ali dobro, ajmo da se ne odvoje a svejedno liga nastane.

Takva liga A TO JE ONO STO VI OCITO NISTE PROCITALI, nece unistiti fudbal zemalja ucesnika, jer se planira kao neki Balkanski kup, gde bi se igralo u periodu Januara i Februara kada vecina klubova sa ovih prostora ne igra vise Evropu..takva liga ne bi unistila nista.

Ali neka regionalna liga koju svi vidim zamisjate kao liga gde bi se igralo od 9 meseca pa do kraja, o da, takva liga bi unistila fudbal zemalja ucesnica. Ali je takva liga i nemoguca, pa evo recimo Hrvata, trenutno su na 15.mestu, ako ga zadrze imat ce 5 klubova u Evropi, dva u LŠ, pola lige ce im se boriti za Evropu..njima se ne ispalti liga gde bi prvi eventualno isao u LŠ a drugi i treci u LE jer to mozda ne bi bili oni..
 
Kako ce biti upropasten? Sta ce da bude gore nego sada, Ti si iz RS pogledaj vase klubove svi su propali osim Bjeljine i Krupe? Nadjite novac ,prodajte klubove ,uradite bilo sta jer ovako ne ide isto vazi i kod nas, Nas velikan Partizan ne moze da prodje 1. protivnika na koga naleti ,prosle godine Zvezda isto.

Pa evo ti primjer ABA lige. Srbija je od 4 ili čak 5 jakih klubova spala na 2. U Hrvatskoj propali Šibenik,Zadar,Split... U BiH Borac,Bosna,Sloboda. Od takve lige bi imali korist par najvećih klubova. Ali bi svi ostali propali. Uz svo uvažavanje kolika bi bila gledanost lige bez Zvezde,Partizana,Vojvodine? Koliko bi takva liga bila zanimljiva sponzorima? Ko bi prenosio i gledao utakmice tipa Metalac-Surdulica?
 
Pa evo ti primjer ABA lige. Srbija je od 4 ili čak 5 jakih klubova spala na 2. U Hrvatskoj propali Šibenik,Zadar,Split... U BiH Borac,Bosna,Sloboda. Od takve lige bi imali korist par najvećih klubova. Ali bi svi ostali propali. Uz svo uvažavanje kolika bi bila gledanost lige bez Zvezde,Partizana,Vojvodine? Koliko bi takva liga bila zanimljiva sponzorima? Ko bi prenosio i gledao utakmice tipa Metalac-Surdulica?

Pa liga koja bi se igralaod 9.meseca pa do 6.kad vecinom lige zavrsavaju, da unistila bi bas na nacin koji si napisao, ali ovo sto oni pisu da bi trebalo biti, ne..

"Ideja je da se igra paralelno s nacionalnim prvenstvima, a liga bi se igrala između veljače i svibnja. Plan je da Balkanski kup prvi put bude odigran 2018. godine," kazao je Kokeza.

- - - - - - - - - -

Pobednik ide direkno u Ligu šampiona?

Prvi čovjek srpskog nogometa je otkrio kako bi pobjednik lige dobio 2,5 milijuna eura i prohodnost prema Ligi prvaka, dok bi prvih osam ili 10 klubova zaradilo najmanje 700.000 eura.

http://www.index.hr/sport/clanak/evo-koliko-ce-zaraditi-pobjednik-regionalne-lige--/908257.aspx
 

Back
Top