Quantcast

Ljubomora

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
40.975
Nekoliko reci o ljubomori bez osnovane sumnje.
Ljubomora nastaje od crva sumnje; Ako ga ne ubijete, on vas jede , jede , jede i na kraju vas pojede.
Besmisleno je biti ljubomoran.To je kontraproduktivno.

Javlja se kod nevernih osoba kao sumnja - autoprojekcija.
Znaci projektuje se po principu ako bih ja nju prevario , zasto ne bi i ona mene.
Film se dalje odvija kao klupko. Sta sve cinim za nju a ona tako prema meni.

Verne osobe nisu ljubomorne. Ljubomorne su neverne osobe i ta patnja im dodje kao kazna za svoje unutrasnje neverstvo.

Dalje se osoba nalazi pod pitanjem: Kako ti njoj mozes da ne budes veran a ona tebi ne moze?
Na to pitanje se trazi niz izgovora. Najcesci je - ja mogu ali ona ne moze (zbog toga i toga. Npr, ja ne mogu da donesem kopile u kucu a ona moze.Ili ja radim a ona ne itd itd.).Ovi izgovori naravno da nisu nikakvo opravdanje ali "projektant" to moze da prihvati kao opravdanje.
Ako to prihvati kao opravdanje, prevario je samog sebe. Tako se i smatra - prevarenim; ali ne da je on samog sebe prevario nego da ga partner-ka vara.
Ako pocinje da pati a nju da osudjuje - nastaje tesko stanje za oba partnera.
U takvoj situaciji treba se posavetovati sa psihologom.

Uglavnom treba znati ovo da ljubomora kao sumnja se javlja usled sopstvenog neverstvakoje ne mora biti potvrdjeno u praksi.
Dovoljno je da se ima zelja , pozuda za nekim drugim. Automatski se od te zelje , kao senka javlja i sumnja u partnera da i on tako isto ne zeli ili cak radi ako ima priliku. Dakle kolika pozuda neverstva- tolika ljubomora.

Ljubomora je osecanje patnje, koja najcesce stvara predstavu da ga partner ponizava i iskoriscava, "da ga pravi budalom".
U stvari budalom on-a pravi samog sebe (opisao sam kako).

Ljubomora sa osnovanom sumnjom je kada postoje indikacije da je partner neveran i druga strana zbog toga pati kao izigrana ,prevarena strana.

Glavna osobina ljubomore je da ne prasta.
Koliko partner osudjuje drugu stranu, toliko ce i patiti zbog ljubomore, jer se toliko oseca ostecenim.
Ako partner oprosti - ljubomora nestaje.U onoj meri u kojoj je oprosteno.

Neko ko je prevaren, ako se ne smatra ostecenim, nije ljubomoran.
Npr: postoje ljudi koji veruju da svako samo sebi gresi.
S takvim stavom on se uopste ne opterecuje pitanjem da li je pertner veran ili ne.

Na kraju postoje osobe koje puno vole svog partnera. Ka takve one su uglavnom verne te samim tim nisu ni ljubomorne ( ne sumnjaju).Ukoliko se desi izuzetak,nastaje pozicija ili ili.
Pokajanjem se stvari ispravljaju i harmonija se vraca.

Poslednja izmena:

Lajterka

Poznat
Poruka
9.289
pročito sam pre neki dan, da su najljubomornije osobe koje ne mogu da vole a moraju imati osećaj da su voljene
sta vi mislite o tome?
a ako je pak ljubomora strah od gubitka, kako to da se svi ostali strahovi leče suočavanjem sa istim, a ovaj se uvećava?
ili se sve svede na naš ego trip?
i da li je neiskazivanje ljubomore znak jednakosti nedostatak ljubavi?
nemam zashto biti ljubomorna, da imam ne bih ni bila u toj vezi...

mislim, ne pricam o debilnim ispadima zato shto je pozdravio drugaricu, apelujem na takve zene da se samozapale sad, odma, sad...

ali shto mozem da popizdim kada se neka nakaci blizu mog co'eka...tad oci kopam...

Ankora

Buduća legenda
Poruka
38.333
nemam zashto biti ljubomorna, da imam ne bih ni bila u toj vezi...

mislim, ne pricam o debilnim ispadima zato shto je pozdravio drugaricu, apelujem na takve zene da se samozapale sad, odma, sad...

ali shto mozem da popizdim kada se neka nakaci blizu mog co'eka...tad oci kopam...
Potpisujem.
Uvik spremna za naostrit kandje.
Boli me dupe kaj se druge zene zgrazavajau nad tim.
Valja se borit za svoj pimpek.
(naglasak na pimpeke .. a ne k.urv.a pimpeke)

gost 287528

Elita
Poruka
20.352
pročito sam pre neki dan, da su najljubomornije osobe koje ne mogu da vole a moraju imati osećaj da su voljene
sta vi mislite o tome?
a ako je pak ljubomora strah od gubitka, kako to da se svi ostali strahovi leče suočavanjem sa istim, a ovaj se uvećava?
ili se sve svede na naš ego trip?
i da li je neiskazivanje ljubomore znak jednakosti nedostatak ljubavi?
....................I ovaj se leči suočavanjem ........................................

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.