Ljubitelji mačaka vole bezuslovno

da nisu možda samo ekstravertni? Takvi ljudi nam inače možda ne prijaju, deluju napadno

Тај опис кучкара никако не одговара истини. Људи које време посвећују псима уместо људима, не знам. Виђам их свакодневно, помислим како немају ни посла ни породице, стоје тако целе сате са псима на ливади и као нешто им бацају... Боже ме сачувај и саклони.
 
kazu, veran ko pas, neveran ko macka.
he he

kao što reče đurđija, i one imaju različitu ličnost. Moja najstarija mačka, već pokojna, je bila sijamska mačka, vrlo introvertna, u interakciji samo sa mnom, posmatrala sve u glavnom, i smao za mene imala sve moguće emocije. I nikada nije htela da izađe iz stana, iako smo na prizemlju. Sa druge strane, dobila je mače sa jednim mačorom sa ulice, koji je najkul mačor kojeg sam videla. NAime, kada njega teraju, on onako polako ustane i ode onako kao da je tigar, okrene se pogleda, i ode. E ta mačkica što se rodila je slična, dakle nasledno. Nije introvertna, lako se da maziti sa svima, voli da ide napolje, često sedi na ivici terase i voli da je maze komšije.. ona ode napilje, čeka kod ulaza zgrade, kada je puste, čeka ispred vrata. Neretko komšije pozvone i kažu evo mačka čeka ispred vrata.

Sad, iako su različite ima tu sličnosti. Ne mogu da opišem, ali se ja osećam kao velika mačka 😊, volim distanciranost, volim svoju slobodu, volim da se volim sa nekim a da svako ima svoj prostor. Oprezno gledam druge kada se upoznajem i inače.. ne volim da mi se neko lepi. Da li volim bezuslovno? Pa volim ludo, kada volim to je onda duboko i da, ne smeta mi često što nije uzvraćeno. Ali ne znam da li je to tačno da ljubitelji mačaka vole bezuslovno, ne verujem. Više će biti da im prosto prija mačka kao životinja.
 
Видим смејеш се на оно што сам написала. Веруј ми, гарантујем ти да маса њих није баш чиста у главу. Једну жену свакодневно видим са два пса. Никакви они, никаква она. Делује као неко коме је то све што има у животу, могу мислити на шта јој стан личи.
 
jel vidis kako branis nesto za sta ti treba uputstvo za upotrebu da bi bilo normalno? :D

sa psima je daleko jednostavnije.

takodje..sta treba, da hodam na prstima tokom dana da je ne probudim jer ce me izgrebati ? :eek:
a sa druge strane ulece u spavacu sobu u 3 ujutru i budi..bio sam sa devojkom koja je imala macku..ma katastrofa..
jasta je
od toga da sjede i bulje i tebe ko boris novkovic
onim napacenim izrazom lica - volis li me..ceskaj me ako me volis...mozes ti to, jos ti ruka nije otpala...a onda im se pripisha ili prisere ili oboje...frka panika...vodi vani krelca da se ne iskenja negdje u stanu...nema veze sto je minus pet i tri ujutro...onda cupkas s njim ispred zgrade pa stanes u gomno...pa se izgubi jer te kao nije cuo..dok ga trazis on pojede neko drugo gomno...doslovno gomno, svjeze po mogucnosti
ako nije sve pojeo uvalja se u ostatak da se ne baci
takav se vrati, normalno
gdje ce drugo nego doma s tobom
onda doma bacis cipele jer sta ces s njima
najradije i bi i psa bacio, al ljubav je to...zato okupas kretena...vise ne smrdi na gomno vec samo na onaj neodoljivi eu de mokar pas...to treba ko repelent flashirat...pa se uvali s tobom u krevet i tako...zaspis, al sve nekako osjecas kroz onaj miris mokrog psa...jel to mozda ipak gomno?

macka s druge strane
ako je zdrava kenya uglavnom u svoj wc, prilicno tvrdo i diskretno
ne jede tudja gomna, ni svoja
jede uglavnom svoju hranu umjesto da konstantno zicka
ne bulji u tebe ko zaljubljena shiparica 24/7
ne padne u fras sto si bez nje otisao negdje
gleda svoja posla, proseta se kad oce, spava kad oce...druzi se kad oce, ali ne i kad ti oces...taman da te podsjeti sta je to samopostovanje

psa sam imala 7 godina
tvorove preko deceniju, a macke skoro dvije decenije
od kad sam dobila svoje mladunce najvise je voli upravo nas macak
onako macije, diskretno i nenametljivo, ali postojano
nikad nije zaplakala ili bila tuzna da on nije odmah dosao da provjeri sta se s njom dogadja
nikad nije bila bolesna da on nije prespavao pored njenog kreveta
toliko o sebicnosti i samozivosti
 
mislis..trebala bi da preisipitas posto je pitanje bilo upuceno tebi..

.. ti odlucujes o vezi na osnovu macijeg odobravanja..a posle pricaju da je parazit o kome sam govorio mit

ti macku i njeno odobravanje stavljas ispred veze i svojih zelja....mami ne bi dozvolila da ti se toliko mesa u vezu :D
govorio si o toksoplazmozi
da dobijes tokso ne treba ti macka
puno je veca sansa da ga skupis s povrca tipa salate ili nedovoljno termicki obradjenog mesa
e sad da li utice na mozak domacina..pa ako si pacov, mish ili tako neki glodar def utice i mozda ces pozelit skociti macki u celjusti
jer ces tako proslijediti i parazita natrag
ukoliko nisi tako neki glodar nego nesto malo vece npr covjek
postoji realna opasnost da pri tom skoku ubijes macku
od toga parazit bas i nema koristi, slozit ces se

https://www.sciencedaily.com/releases/2012/12/121206203240.htm
 
Poslednja izmena:
Тај опис кучкара никако не одговара истини. Људи које време посвећују псима уместо људима, не знам. Виђам их свакодневно, помислим како немају ни посла ни породице, стоје тако целе сате са псима на ливади и као нешто им бацају... Боже ме сачувај и саклони.
Imaš mnogo, ali baš mnogo predrasuda u vezi sa time. Postoje divni ljudi i divne porodice sa psom, skladne i zdrave u svakom mogućem smislu.. kao što postoje i takvi ljudi o kojima ti pričaš. Potpuno isto važi i kada je reč o vlasnicima mačaka. Više puta mi se dogodilo da ulazim u zgrade u kojima ne može da se diše od smrada koji dolazi iz samo jednog stana u kojem neko gaji mačke (i ni malo ne karikiram kada ovo kažem - zaista ne može da se diše).

Mi smo u kraju mesecima prijavljivali komunalnoj inspekciji dve žene, majku i ćerku, koje su živele same u stanu i imale nekoliko desetina mačaka. Te mačke su živele kako u njihovom stanu tako i svuda oko njega, jer su se nekontrolisano množile, i bile su jako teritorijalne po celom tom reonu (tako da nije istina da su samo psi takvi :)). Da li su im te žene obezbeđivale potrebnu zdravstvenu negu? Naravno da ne. Čitav park je bio prepun parazita od tih nesrećnih životinja i to se sve prenosilo na naše životinje i decu. Jesu li te žene po tebi OK?

Takvih primera ima jako puno i bilo bi pošteno da ih nabrojite.. baš kao i to da psihički normalnih i psihički nenormalnih ljudi ima svuda i u svim grupama.. i to nema nikakve, ali apsolutno nikakve veze sa time koju vrstu životinje vole. :D

A ti, elektrika, deluješ veoma i iskusno i elokventno.. i sasvim sam sigurna da vrlo dobro i sama znaš sve ovo što sam sada napisala.. je li tako? :)
(pitanje je čisto retoričko.. jer znam da znaš.. :))
 
Видим смејеш се на оно што сам написала. Веруј ми, гарантујем ти да маса њих није баш чиста у главу. Једну жену свакодневно видим са два пса. Никакви они, никаква она. Делује као неко коме је то све што има у животу, могу мислити на шта јој стан личи.
Ne može biti gori od stana sa onim mačkama sigurno! Veruj mi.. ono je užas, da ti se utroba izvrne naopačke.. i vizuelno i po mirisima.. a o zdravstvenim uslovima da i ne govorim. I da - podvući ću to opet --> mačke su u njemu.. a ne psi.. :lol:
 
Imaš mnogo, ali baš mnogo predrasuda u vezi sa time. Postoje divni ljudi i divne porodice sa psom, skladne i zdrave u svakom mogućem smislu.. kao što postoje i takvi ljudi o kojima ti pričaš. Potpuno isto važi i kada je reč o vlasnicima mačaka. Više puta mi se dogodilo da ulazim u zgrade u kojima ne može da se diše od smrada koji dolazi iz samo jednog stana u kojem neko gaji mačke (i ni malo ne karikiram kada ovo kažem - zaista ne može da se diše).

Mi smo u kraju mesecima prijavljivali komunalnoj inspekciji dve žene, majku i ćerku, koje su živele same u stanu i imale nekoliko desetina mačaka. Te mačke su živele kako u njihovom stanu tako i svuda oko njega, jer su se nekontrolisano množile, i bile su jako teritorijalne po celom tom reonu (tako da nije istina da su samo psi takvi :)). Da li su im te žene obezbeđivale potrebnu zdravstvenu negu? Naravno da ne. Čitav park je bio prepun parazita od tih nesrećnih životinja i to se sve prenosilo na naše životinje i decu. Jesu li te žene po tebi OK?

Takvih primera ima jako puno i bilo bi pošteno da ih nabrojite.. baš kao i to da psihički normalnih i psihički nenormalnih ljudi ima svuda i u svim grupama.. i to nema nikakve, ali apsolutno nikakve veze sa time koju vrstu životinje vole. :D

A ti, elektrika, deluješ veoma i iskusno i elokventno.. i sasvim sam sigurna da vrlo dobro i sama znaš sve ovo što sam sada napisala.. je li tako? :)
(pitanje je čisto retoričko.. jer znam da znaš.. :))
hordasenje nema veze s mackama
 
Ljubitelji mačaka vole bezuslovno, ljubitelji pasa žele uzvraćenu ljubav: Zanimljivosti o ljubimcima

Istraživanja pokazuju da odabir kućnog ljubimca mnogo govori i o karakteru vlasnika. Pas, mačka, ribice ili papagaj – saznajte šta vaša omiljena životinja govori o vašem karakteru.

Pas: Krenimo od jedne od najčešćih vrsta kućnih ljubimaca – pasa. Psi su izuzetno društvene životinje, što znači da je i osoba sa psom vrlo društvena i aktivna. Ljudi koje vole pse su oni koji vole da im se ljubav uzvrati. Imaju veliki broj prijatelja, društveni su i ne vole biti sami.

Generalno, ove ličnosti su vrlo pozitivne i optimistične. Ponekad čak i previše. Osoba koja ima psa, vjerovatno jako voli prirodu, planinarenje, putovanja, upoznavanje novih ljudi. To su čisti ekstroverti.


Mačke: Ljubitelji mačaka su većinom introverti, jer su i same mačke većinom takve.

Ako sebe smatrate ljubiteljem mačaka, onda ste najvjerovatnije osoba koja ne podnosi buku, ali voli živjeti u gradu među ljudima. Vi ste urbana osoba, ali pokušavate se odvojiti od svega što budi u vama nelagodu. U isto vrijeme možete biti zatvoreni u sebe, ali i jako društveni.

Ljubav prema mačkama je jako plemenita jer vlasnici mačaka znaju da im ljubav neće uvijek biti uzvraćena ali i dalje vole – to je bezuslovna ljubav. Među ljubiteljima mačaka postoji veliki broj naučnika. Prema statistikama, mačke vole matematičari, analitičari, računovođe, učitelj itd.

Ribe: Njih odabiru oni koji ne žele gubiti vrijeme na čišćenje stana i suzbijanje neugodnog mirisa. Ovi ljudi cijene estetiku i red, pa je njihova kuća uvijek uredna i uvijek u savršenom stanju. Kažu da su oni koji vole držati ribu kod kuće vrlo konzervativni, tačni i sabrani.

Papagaj: Vjeruje se da ptice vole neobični ljudi. Oni koji drže ptice kod kuće vole svijetle boje i mrze biti tužni. U većini slučajeva takvi ljudi imaju dobar smisao za humor i dobar smisao za stil. Takve osobe vole kreativan posao ili posao vezan za putovanja.


Copy sa pozitivni kutak

Imali istine ?
Glupost.
PAS je čovekov najbolji prijatelj.
 
Pa nečim su je razljutili
Mačke ne vole buku , znaci ni galamu niti nervozu i ne vole svadje
Mačka želi da ima mir one spavaju dosta u toku dana ako joj to nije dozvoljeno onda neće na dobro izaći

Mačka kad dodje jer želi ljubav ti mora da joj ispunis i da je mazis i posvetis joj pažnju

Ako je gurneš i kažeš ne sad ili će te lupi sapicom ili kao sto je mene moja ljetos zakačila zubom pa sam bila na antibiotiku

Problem uvjek se mota oko vrata legne i želi tako da otspava nagradi te stim da prede, taj dan nisam imala vremena sklonim je i sednem je na kauč brzinski me ćapila

🤷🏻‍♀️
Jednom da podjem na antibiotik zbog njenog capavanja ona ne bi više bila sa mnom.

Ne budalesati molim vas.
 
Obrnuto.
Pošto se generalizuje, može se reći sledeće.

Mačka će te voleti i biti uz tebe dok je hraniš, a pas i kad ne budeš imao koricu hleba.
svi oni koji se kunu u maciju ljubav i vernost bi sa upolakanim ocima gledali kako macka odlazi samnom kod mene kad bih joj tri puta dao da jedem..
 
Lepo ja govorim da je životinjama mesto u njihovom prirodnom staništu a ne u nekim stanovima.Prostije rečeno, napolju.Ako tamo nešto i "pokupe", to ostaje na njima, i ne mogu parazite uneti u kuću ili stan, a tako i na ukućane.Ja od kad znam za sebe, uvek sam imao i psa i mačke, mačke sam naveo u množini jer se štancaju redovno.Koja ugine, uginula je.Prirodna selekcija, najjači ostaju.Tu nema priče, tako to ide i u prirodi, ili što bi neki rekli, zakon džungle.Da ih šetam kod veterinara, ne pada mi na pamet.Ni ja ne idem kod lekara ako nema baš preke potrebe, a dešavalo se da npr. mačka ugine i pored dobijenih vakcina i drugih lekova, a to opet nije jeftina stavka.Toliko para ni na svoje zdravlje ne potrošim za deceniju koliko ti lekovi za životinje koštaju.Sve i da ih čuvaš u najboljim mogućim uslovima, što je opet velika greška, jednom izađe, nešto pokupi ili pojede što joj nije baš trebalo u životu, i ugine u roku od par dana.Pare si bacio, a i ljubimca sahranio.Dokle tako?Ovi što po ceo dan šetaju kerove, to su opet poseban slučaj i za neko ozbiljnije posmatranje, ali ne bih sad toliko baš dužio.Poenta priče je da ljubimac treba da se snalazi u svom prirodnom staništu a ne da bude razmažen i osetljiv na svaku promenu i bolest koja će ga snaći čim izađe iz kuće ili stana.Ne treba ih ni privikavati da ulaze unutra, jer mogu lako da prenesu svoje boljke i parazite na ukućane.Uz to, još jedna su dodatna obaveza, aročito za one koji rade u nekim nezgodnim smenama i nemaju vremena da uvek paze na svoje ljubimce.Npr. ja, ne mogu da zamislim situaciju da 12 sati ostavim ljubimce unutar kuće, pa haos bi mi napravili.Onako, iz zabave i čiste dosade.I kad dođem sa posla, još i da kidam živce zbog toga?Nema te teorije.Ovako je mačor na slobodi, radi šta god hoće, ide gde hoće, zaskoči koju mačku može, a pas je na lancu, dok ne napravim neki dobar box.Zasad mora tako jer trenutno nemam ni ogradu do komšije i do bašte, sve je to u planu za proleće.Mnogi radovi su u planu, pa će i to stići na dnevni red.
 

Back
Top