Ljubav prema životu i postojanju?

Ne. Prava ljudska priroda uvek se vidi u ratu. Kad ne postoje pravila. Kad znaš da nećeš biti kažnjen od države ma šta god učinio. Ubio ti ili zarobio nekoga, svejedno je, vojnik je samo broj. E tu se vidi kakvi smo mi zaista.
То није тачно. Кад се суочиш са уништењем суочиш се са исконским добрим и исконским злим ово последење те води опстанку и преживљавању по сваку цену анимални инстикт.
Оно прво те води да не одбациш своје врлине и умреш као човек или можда и не умреш.
Зато је први светски рат био такав јер смо се у најнемогућијим условима одлучили за врлину.
И борбу са немогућим дошао је Рајс дошао је Пупин један владика Николај у британију и ти људи су употребили сав свој утицај да неутралишу аустроугарску пропаганду а била је као и даанас.

Дакле није увек тако мој деда је дошао са сремског фронта као ћелав младић са орденом истакао се спашавањем људи и рањеника.
Ја сам се вратио из рата и крстио као младић од 21. годином.
 
Па видите животиње се порађају подужу потомство и жртвују се чак и највећи предатори а живе од данас до сутра.
Некад су људи ловили и живели од улова и подизали децу чак и у ледено доба. Схватили су да је живот тежак али може бити и леп а то је ствар личног става и постављања ствари.

Данашњи људи су размажени мисле да су рођењем већ предодређени за срећу без труда и
муке па ако је нема онда ћу да се избедачим и смрачим и мрзим живот и свет волећи биљке животиње и птице и
сматраћу себе ускраћеним , неправедно кажњеним палим анђелом према коме је Бог био суров и неправедан.....мсм.....не знам..
То је велика размаженост некад су се људи знојили орући земљу да би дошли до хлеба и хране и на крају били срећни јер уживају у плодовима свок зноја и труда.
Само смо размажени и безнадежни изгубили смо храброст између зидина.
 
Hrišćanstvo je mržnja prema životu. Odriči se svega u životu da bi ušao u raj, a tamo će da ti bude lepo i divno.
Sam Hrist je simbol ljubavi prema ovom životu, ma kakav da mu je bio, a nije bio posut laticama i sladak kao med.
Hrišćanstvo nije mržnja prema životu.
Ono je podsetnik da dobro opstaje i nastavlja svoj život, a zlo je to koje se treba bojati jer neće opstati.
 
Sam Hrist je simbol ljubavi prema ovom životu, ma kakav da mu je bio, a nije bio posut laticama i sladak kao med.
Hrišćanstvo nije mržnja prema životu.
Ono je podsetnik da dobro opstaje i nastavlja svoj život, a zlo je to koje se treba bojati jer neće opstati.
Hoćeš listu stvari kojih treba da se odrekneš u životu da bi ušla u raj?
 
Hoćeš listu stvari kojih treba dase odrekneš u životu da bi ušla u raj?
Ne treba meni raj, Bog o tome odlučuje a ne ti, hvala Njemu na tome, i svemu.
Ti bi sad meni rekao mnogo toga, nešto bih verovatno i naučila, ali nema potrebe.
Ne volim ja Boga za raj, volim Ga za ovo što mi ovde, u ovom životu daje.
Da Boga nema, ne bih sutra već mogla više da preživim život.
 
Ne treba meni raj, Bog o tome odlučuje a ne ti, hvala Njemu na tome, i svemu.
Ti bi sad meni rekao mnogo toga, nešto bih verovatno i naučila, ali nema potrebe.
Ne volim ja Boga za raj, volim Ga za ovo što mi ovde, u ovom životu daje.
Da Boga nema, ne bih sutra već mogla više da preživim život.
Ono što imaš u ovom životu ne daje ti Bog nego ti sama uzimaš.
 
Bog te je samo postavio tu gde jesi, a ti si sve sama odradila.
Ne, Bog me je postavio gde jesam i pustio da radim kako volim, ali sam shvatila da mi sve što mimo Njega radim neće doneti ništa dobro.
Imala sam lični izbor u životu i prošla kao bos po trnju. Znala sam da to nije ono što je On za mene isplanirao, ali bilo je pomoći ipak jer nisam bila nečovek.
Trudiš se, radiš vredno i dobro, a dobijaš samo otrovne reči, pokude, podsmeh, nijedno: ''Bravo!'', nijedno ohrabrenje.
Ali, dobro...
Čovek se uči da živi dok je živ.
 
Hrišćanstvo je mržnja prema životu. Odriči se svega u životu da bi ušao u raj, a tamo će da ti bude lepo i divno.
То није оригинална идеја хрићанства ако можеш приметити те старце који живе дуже од осталих људи и не треба им ништа срећни су и задовољни са оним што имају . Идеја хришћанства је био један бољи свет и људско друштво тај пројекат је успео делимично али свакако је изродио и хуманизам и просветитељство и ренесансу и барок.
Негде се на крају сударио са науком.
Хришћантво је била струјеа месијанског покрета као и фарисеји и есени.
Настало је све после 2 храма када је Јевреје из Вавилона ослободио персијски краљ Кир или Сириус.
Он их је ослободио и дозволио зидање другог храма.протокован од више пророка као први месија.
Тада се јудаизам сусрео са заостратизмом филозофијом раја и пакла они који чине добро и они који чине зло Бог светлости и свега доброг и демон таме и деструкције свега доброг.
Што се и хришћанству персонификовсло са Богом и сатаном.Тада почиње апокалиптични јудаизам.
Но књиге генедис , Мојсија и пророка су сабране у овом периоду и биле ду придружане многе друге о Еноху Пастиру и многе друге које ду инспириссле јудаизам и хришћанство.
Нарочито су за то заслужни кумрснски записи са мртвог мора где је већина ствари преписано сложено а јудаизам под тиранијом Рима се трансформисао у протохришћански покрет чекања Месије из две лозе. Већ тада је постојало пророчанство да ће месија умрети и устати за три дана. Било их је више из 2 лозе ове Исусове и друге. Било их је пар пре њега који су мачем нападали Рим и гинули али када би их убили људи се нису смиривали долазио би нови и та побуна се није могла угушити.
Сви су пратили пророке нису знали шта им је чинити тачно.
На крају је један извршио кумрснско пророчанство и отишао хришћанима не јеврејима.
Они се не деле потпуно до 4 века када се обе стране одричу свих књига које су их повезивале и јасно се одвајају једна од друге.
Дакле нико те не тера да се ичег одричеш ако ти то не осећаш да треба тигар неће престати да једе месо нити Срби свиње.
То је лични избор људи који се не идентификују са материјалним вредностима него духовним.
Материјално пропада и нестаје дух остаје и у њега се улаже за живота.
А то ти је и по физичким законима тако енергија је неуништива само мења облик. Кружење материје и протицање енергије .
Заиста ако икад прочиташ читаво свето писмо видећеш да је то еволуција вере и моралности корак по корак ни Абрахам ни Јаков па ни други нису били ни мало златни људи али се Бог обавезао њиховим прецима да ће их умножити.
Већ Мојсије каже пре уласка у земљу гле ја вам доносим и благослов и проклетство ако се будете држали закона бићете повлашћени ако нићете проклети.
Видим да нећете дуго остати у својој земљи али знајте да Бог чује ваше молитве где год се налазили..
Вера те не тера да се одричеш ничег фок не схватиш да ти не треба и да ти је терет на путу.
 
Poslednja izmena:
Staro hrišćanstvo je čak zabranjivalo bilo koji oblik umetnosti.
1. Ne idi u kafane i ne pij.
2. Ne slavi svoj rođendan.
3. Ne seksaj se pre braka,
4. Ne gledaj ženu požudno.
5. Umri za Hrista,
6. Ne veseli se osim carstvu nebeskom.
7. Oblači se pokriveno, ako si žena nosi maramu ili pokrov preko lica.

Ima još nego me mrzi sada sve da pišem i ovo je mnogo i dovoljno loše.
 
Staro hrišćanstvo je čak zabranjivalo bilo koji oblik umetnosti.

1. Ne idi u kafane i ne pij.
2. Ne slavi svoj rođendan.
3. Ne seksaj se pre braka,
4. Ne gledaj ženu požudno.
5. Umri za Hrista,
6. Ne veseli se osim carstvu nebeskom.
7. Oblači se pokriveno, ako si žena nosi maramu ili pokrov preko lica.

Ima još nego me mrzi sada sve da pišem i ovo je mnogo i dovoljno loše.
I ko jos jednu od tih stavki postuje?
 
Не одмећи се у силовитим пићима.
Нигде се не спомиње рођендан.
Не би требало сли је тренутно не могуће.
Не гледај туђу жену пожидно.
Не одрчи се мог имена.
Ко умре мене зарад повратиће живот.
Не радуј се стварима земаљским материјалним већ небеским односно духовним.
Овде се мисли на материјализам.
Не можеш волети Бога и мамону јер не иде једно с другим ко воли мамону-новац Бога не воли.
Мемаш мараму преко лица код жена била је марама на глави али и то је каснијег датума.
 
Niko ja samo nabrajam te zabrane. To i jeste problem. Svi ste vi vernici, al do mojega.
Ти са само хејтер , бунтовник без разлога..😂
Инсче , гностицизам , атеизам је био престиж у науци 19. и 20. века па и за време комунизма срамота.
Сад видиш коју апокалипсу су проживеле бивше комунистичке државе Југославија - Србија и Рисија.
 

Back
Top