Ljubav prema životu i postojanju?

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
Ljudi ne treba da postoje. Mi smo gore od svake zveri zemaljske. Evo gledajte šta rade u Ukrajni ovi nacisti, razapinju Rusa na krst i spaljuju ga živog.
Zašto čovek treba biti zahvalan životu, voleti? Ljudski rod treba biti istrebljen do poslednjeg.
Možda se tako ponašamo jer smo besni negde podsvesno a besni smo što mislimo da moramo da živimo. To nam dođe više kao obaveza, teret i odgovornost.

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.127
Možda se tako ponašamo jer smo besni negde podsvesno a besni smo što mislimo da moramo da živimo. To nam dođe više kao obaveza, teret i odgovornost.
Ne. Prava ljudska priroda uvek se vidi u ratu. Kad ne postoje pravila. Kad znaš da nećeš biti kažnjen od države ma šta god učinio. Ubio ti ili zarobio nekoga, svejedno je, vojnik je samo broj. E tu se vidi kakvi smo mi zaista.

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
Ne. Prava ljudska priroda uvek se vidi u ratu. Kad ne postoje pravila. Kad znaš da nećeš biti kažnjen od države ma šta god učinio. Ubio ti ili zarobio nekoga, svejedno je, vojnik je samo broj. E tu se vidi kakvi smo mi zaista.
Neko je rekao (moji čuveni citati a da se autora istih ne mogu setiti): "Kakav je neki narod vidi se po tome kako postupa prema ženama i slabima."
Tako nekako glasi.

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Evo dao dva otkaza u firmi za nedelju dana. Dva puta mi podizu platu i iako mi dali koliko trazim nisam otisao 5 dana na posao. I sad kada odem bice fazon nek si ti nama dosao. Ujutru me mrzi da ustanem. Telefon mi na avio rezimu 5 dana nisam dostupan. Koliko uzivam u spavanju. A dobro pre toga sam od npr 22 dana u firmi odradio 21 i poceo da se bunim kada su dali kovertu reko ovo je neozbiljno, ja pokazao ozbiljnost uozbiljite se sa tim kovertama.

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
Evo dao dva otkaza u firmi za nedelju dana. Dva puta mi podizu platu i iako mi dali koliko trazim nisam otisao 5 dana na posao. I sad kada odem bice fazon nek si ti nama dosao. Ujutru me mrzi da ustanem. Telefon mi na avio rezimu 5 dana nisam dostupan. Koliko uzivam u spavanju. A dobro pre toga sam od npr 22 dana u firmi odradio 21 i poceo da se bunim kada su dali kovertu reko ovo je neozbiljno, ja pokazao ozbiljnost uozbiljite se sa tim kovertama.
O tome ti pričam...

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.714
Na temelju nasilja i jeste izgrađen ovaj svet .
Ljudi ne treba da postoje. Mi smo gore od svake zveri zemaljske. Ljudski rod treba biti istrebljen do poslednjeg.
Sa ovim se slažem u potpunosti.(šteta što nisam milostivi bog)

Život i postojanje nije isto .
Život je nešto što ti nature , ne pitajući te
.Živiš.Da li postojiš?
Postojanje zavisi od tebe samog .
Da li ćeš postojati , ostaviti neki trag ili ćeš samo izbledeti.
Kada izblediš -ne postojiš
.Ali i dalje si živ.

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.127
Na temelju nasilja i jeste izgrađen ovaj svet .

Sa ovim se slažem u potpunosti.(šteta što nisam milostivi bog)

Život i postojanje nije isto .
Život je nešto što ti nature , ne pitajući te
.Živiš.Da li postojiš?
Postojanje zavisi od tebe samog .
Da li ćeš postojati , ostaviti neki trag ili ćeš samo izbledeti.
Kada izblediš -ne postojiš
.Ali i dalje si živ.
Pravljenje dece je produžavanje večne patnje koja se gomila generacijama. Čim nas je previše, eto rata da pokažemo svoju pravu prirodu.
Ima i dobrih ljudi, svakako, ali je dovoljno da ima i loših da pokvare i zagorčaju život dobrima.
Kakva je to egzistencija? Nisam tražio da budem na ovom svetu ali eto, tu sam.
Decu treba da prave normalni ljudi, koji umeju da se staraju o deci, a ne oni što se naroljaju po klubovima i onda prave decu. I onda se raziđu, alimentacija, dete bez roditelja.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
ah sta ja znam...previse je zla, bolesti, nepravde, ovoga onoga...
trenutci su ti neki lepi...eto za njih nekada vredi ziveti...
sve je nekako fake i povrsno...ne umeju ljudi ni da vole...
priroda mi je nestvarno lepa...no njenu surovost jos nisam spoznala..
taman se nekako skontas a onda pocinjes da staris i propadas...

ja sam obrnuta...jutru se jos radujem...dan jos nije uprljan...rado ustajem...
nekada volim zivot...kada ne mislim i kada me direktno ne doticu sve teskoce, bol zivljenja...

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
Pravljenje dece je produžavanje večne patnje koja se gomila generacijama. Čim nas je previše, eto rata da pokažemo svoju pravu prirodu.
Ima i dobrih ljudi, svakako, ali je dovoljno da ima i loših da pokvare i zagorčaju život dobrima.
Kakva je to egzistencija? Nisam tražio da budem na ovom svetu ali eto, tu sam.
Decu treba da prave normalni ljudi, koji umeju da se staraju o deci, a ne oni što se naroljaju po klubovima i onda prave decu. I onda se raziđu, alimentacija, dete bez roditelja.
I ja sam se stalno pitao kako to da za vozačku dozvolu moraš da prođeš sto testova, da se vidi da li si "sposoban" i mentalno i fizički, pa tek onda dobiješ dozvolu da se uključiš u saobraćaj?
A dete, deca, koja su hiljadu puta veća odgovornost, nikakva dozvola ne treba...
Poruka je automatski spojena:

ah sta ja znam...previse je zla, bolesti, nepravde, ovoga onoga...
trenutci su ti neki lepi...eto za njih nekada vredi ziveti...
sve je nekako fake i povrsno...ne umeju ljudi ni da vole...
priroda mi je nestvarno lepa...no njenu surovost jos nisam spoznala..
taman se nekako skontas a onda pocinjes da staris i propadas...

ja sam obrnuta...jutru se jos radujem...dan jos nije uprljan...rado ustajem...
nekada volim zivot...kada ne mislim i kada me direktno ne doticu sve teskoce, bol zivljenja...
Obožavam takve ljude.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
kada cujem iz kojih pobuda ljudi hoce i prave decu...istice vreme, sta ce ljudi reci, da ne budu sami u starosti da ima neko ko da se brine o njima...sebicno...uzasno...i to nedavno cula...
odnosi su manipulativni, poslovni i odvratni ugalvnom...
ili bazirani na iluzijama i fantazijama...
valjda tako treba da bude...valjda je tako normalno...

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
Eto malo i da se nasmešimo, kažem ja jednom prilikom da mnogo volim bebe životinja i uopšte da volim decu "nisu oni krivi što su se rodili, zato ih volim"
Onda je ispalo: "A mi odrasli smo krivi što smo se rodili?" :lol:

Eto @Lorelajn , to si dobro rekla a ustvari sam na isto mislio "Jutru se još radujem, dan još nije uprljan"

Baš to, nevinost i neuprljanost.
Poruka je automatski spojena:

Najlakše je napraviti dete. Sutra nađem devojku, napravim joj dete (uz njenu saglasnost - lol) i šta onda? Jesma li ja spreman da budem otac? Ne, nisam. Onda neću ni praviti dete.
Svesno i odgovorno. Takvi treba da budemo.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
Najlakše je napraviti dete. Sutra nađem devojku, napravim joj dete (uz njenu saglasnost - lol) i šta onda? Jesma li ja spreman da budem otac? Ne, nisam. Onda neću ni praviti dete.
a vidi...nikada neces zaista biti spreman za bilo sta...pa ni za to..
nikada nece biti idealno ni savrseno niti mozes da garantujes ni ti ni bilo ko buducnost koja je svima neizvesna...
ali kako se postavis u sitaciji je bitno...
nisam nimalo protiv dece...ako se desi slucajno ili iz ljubavi...
ali hvatati nekoga samo na dete ili ga tretirati kao projekat, poslovni plan :ljuta:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.875
Ajnštajn je rekao da smo svi za nešto.
Možda se nismo ni našli ni snašli.
Ne znam, ali činjenica je da 90% ne voli ni školu ni posao, da većina jedva ustaje iz kreveta, vrhunac mi je Njegoš koji kao učen i inteligentan čovek kaže da nigde na svetu nije video zadovoljnog i spokojnog čoveka.
mozda bi covek i mogao da bude spokojan i sretan u slucaju da je 100% egoista, egocentrican i sebican i da ga ne dotice niko i nista na ovome svetu...
sve i da covek ima "savrsen", "spokojan" i "zdrav" zivot...sve dok ima i trunku empatije prema okruzenju...ljudima, prirodi, zivotinjama...svetu...da ne pricam o porodici i voljenima...nece biti 100% srecan...jer ce saosecati i osetiti deo njihove boli i stradanja...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.