likovni konkurs ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konkurs za socijalno angažovane radove

Danas, u vremenu tranzicije, kulturna produkcija mahom ima samo jedan cilj – zgrtanje profita uz obaveznu degradaciju kvaliteta. Većina studentskih i omladinskih umetničkih radova i kulturnih događaja svodi se na promovisanje organizatora i proširivanje njihovog curriculum vitae kako bi se što bolje prodali na tržištu kulture. Mladi stvaraoci se brzo ukalupljuju u svet ponude i potražnje, i čini se kao da niko više nije zainteresovan za umetnost u službi progresivne društvene kritike ili za stanje u kome se društvo nalazi i pravac u kome se društvo kreće.

U takvim okolnostima, Programski savet Centra za liberterske studije raspisuje konkurs za socijalno angažovane radove. U izbor ulaze radovi u bilo kojoj formi i žanru pisane reči. U izbor takođe ulaze crteži i grafike. Konkurs je otvoren do 1. marta 2007. godine, a izabrani radovi biće objavljeni tokom aprila 2007. u okviru zbirke socijalno angažovanih radova. Svi autori i autorke čiji radovi budu štampani dobiće po tri primerka zbirke.

Svoje radove možete slati na adresu:
CLS
Poštanski fah 6
11077 Beograd

ili na e-mail adresu cls@inicijativa.org

Dodatne informacije:
Kontakt telefon: 063/712-6662;
E-mail adresa: cls@inicijativa.org
Web strana konkursa: www.inicijativa.org/konkurs

Raspisivanjem ovog konkursa želimo da se, u okviru svojih mogućnosti, suprotstavimo komercijalizaciji kulture i doprinesemo formiranju novih generacija socijalno-angažovanih stvaralaca, kao i da podstaknemo širenje i jačanje progresivne misli i konstruktivne društvene kritike.

Programski savet Centra za liberterske studije
 
U godini kada se navršava 60 godina postojanja Instituta ''Mihajlo Pupin'' rešili smo da promenimo i osavremenimo naš vizuelni identitet te zbog toga objavljujemo

KONKURS ZA NOVI LOGO
Instituta ''Mihajlo Pupin''

Tražimo originalno grafičko rešenje, primenjljivo za veće i manje formate, štampane i elektronske medije, koje sugeriše naučnoistraživačku orijentaciju Instituta i lidersku poziciju u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija.

Institut ''Mihajlo Pupin'' je organizovan u formi holdinga, pa osim matičnog ima i sedam zavisnih preduzeća. Zbog toga rešenje logotipa mora biti primenjljivo i na ostala preduzeća u sistemu tako što će omogućavati kombinaciju sa nazivima preduzeća (npr. ''IMP- Automatika'' ili ''IMP-Računarski sistemi''). Priložiti primere primene.

Predlog rešenja bi trebalo pripremiti na sledeći način:
- pismo-latinica - pozitiv-negativ
- kolorno (jedna do dve boje) - outline
- crno-belo - umanjen na 1cm

Uz rešenje logotipa potrebno je uraditi idejno rešenje poslovne galanterije (memorandum, fascikla, vizit karta). Autor čiji predlog bude usvojen obavezan je da dostavi punu elektronsku verziju rešenja (u vektorskom formatu), sa grafičkim opisom.

Pravo učešća na konkursu imaju sva pravna i fizička lica sa teritorije Srbije, a svaki autor može podneti najviše dva rada.

Uputstvo za dostavljanje znaka:
- digitalno u JPG formatu, 800x600 pixela
- odštampano na papiru formata A4 (kolor i crno-belo)

Radove dostavljati isključivo poštom na CD-u i u koverti A4 formata, na adresu Institut ''Mihajlo Pupin'', Volgina 15, 11060 Beograd, sa naznakom "Konkurs za logo" i šifrom autora. Podatke o autoru (ime, prezime, adresa i kontakt telefon) priložiti u posebnoj zatvorenoj koverti.

Krajnji rok za slanje radova je 22. septembar 2006. godine, naknadno pristigli radovi se neće razmatrati.

Izbor najboljeg rešenja izvršiće komisija imenovana od strane Poslovodnog odbora Instituta, a autoru najboljeg rada biće dodeljena nagrada u visini od 100.000,00 dinara. Ukoliko komisija ne prihvati ni jedno od ponuðenih rešenja, konkurs će biti poništen.

Rezultati konkursa će biti objavljeni 9. oktobra 2006. godine, prilikom centralne proslave 60. godišnjice Instituta, kada će se pred našim poslovnim partnerima izvršiti i promocija novog znaka. Nakon toga rezultati i najbolje rešenje će se moći videti i na Web sajtu Instituta www.institutepupin.com.

Dodatne informacije se mogu dobiti na telefon 2970-427 u Službi marketinga.
 
Pozdrav svima!
Samo da se javim posto sam ovde prvi put.
Stvarno ste puni informacija.
A jel je mozda neko naleteo na neki likovni konkurs vezan za ikonopis?
Ako jeste nek mi javi.
Ako saznam nesto sto vama moza da znaci,javicu
 
Galerija „Stara kapetanija“
Zemun
Kej oslobođenja 8, tel. 612-023

Poštovane kolege
Obaveštavamo Vas da se tradicionalna izložba ZEMUNSKI SALON otvara 14. novembra u 19 h u Galeriji „Stara kapetanija“, Zemun. Izložba je žirirana, a prijem radova (jedan rad galerijskog formata nastao poslednjih godinu dana) je u Galeriji „Stara kapetanija,,

18, 19 i 20. oktobra radno vreme 11- 19 h

U očekivanju uspešne saradnje,uz najlepše želje,
Predsednik
Društva likovnih i primenjenih umetnika
Slobodan Bibić, dipl.arh.
 
Ovo sam danas dobila:

Ja sam Aleksandar Pedovic clan UPIDIV-a iz Novog Sada (u dva mandata predsednik UO...).
Zeleo bih da Vas zamolim da ubacite kratku informaciju o The Iwano Project (opis i hronologija u prilogu) u informator i na sajt
(staviti link), da bi vasi clanovi koji zele mogli da se prijave da ucestvuju u ovom medjunarodnom umetnickom projektu koji traje vec osam godina i pokriva jugoistocnu Evropu a realizuje se u saradnji sa Japanom, cije izlozbe su uvek i u BG, prva u Galeriji Progres, a vec cetiri godine u Muzeju 25. maj, gde ce biti i naredna The Iwano Project VII koja se otvara 20. decembra u 19h.
Umetnice-i koji zele da ucestvuju mogu popuniyi on line "Aplication for artists" u dve kategorije: da rade na ;uvenim ru;no radjenim japanskim papirima 1. kod kuce, ili 2. u Workshop-u 07 u vili Izvrsnog veca APV u Cortanovcima u malom dvorcu, gde mogu da ucestvuju samo zene - umetnice mladje generacije...


Lep pozdrav : )

Aleksandar Pedovic
The Iwano Project
Novosadskog sajma 14,
21000 Novi Sad
SRBIJA
www.iwano.org.yu
office@iwano.org.yu
cbeer@iwano.org.yu
www.aleksandarpedovic.co.yu (uskoro)
aleksandar@pedovic.net (uskoro)
Mob: +381 (0)63 458 687
T: +381 (0)21 530 136
 
U pripremi izlozba minijatura 13. BEOGRADSKA MINI ART SCENA. Prijem radova (do 3 rada) 07. i 08. XI od 10 do 16 sati u Galeriji Singidunum.
@ Jelena-84 MINI ART prima i ikone -minijature, pa eto ti mogucnosti posto si pitala za konkurs za ikone! ;)
p.s. Sve informacije o propozicijama za ovu izlozbu mozete dobiti na sledecoj adresi, tj. br. telefona :

Galerija Singidunum

Beograd, Knez Mihailova 40, tel. 185-323

radno vreme: od 9 do 20 sati, subotom od 9 do 15 sati
 
Evo vam jossss:

ГРАД БЕОГРАД – ГРАДСКА УПРАВА
Секретаријат за културу

оглашава
К О Н К У Р С
за достављање понуда за
ОТКУП УМЕТНИЧКИХ ДЕЛА ИЗ ОБЛАСТИ ВИЗУЕЛНИХ УМЕТНОСТИ

Понуде могу да доставе аутори који су држављани Републике Србије. Ауторима се сматрају уметници чланови Улуса и Улупудса.
Аутор може да понуди три дела за откуп.

Понуда мора да садржи:
- личне податке аутора (име, адреса становања, телефон, назив банке и број текућег рачуна) и радну биографију;
- податке о делима која се предлажу за откуп (назив и опис дела, димензије, техника и година настанка, изглед дела – фотографије у боји минималне величине 10 х 15 центиментара, видео запис, односно професионално презентован материјал у зависности од примереног медија у коме је рад настао);
- вредност дела (бруто цена у динарима).
Откупљена дела морају да буду професионално опремљена.

Рок за достављање пријава је 1. новембар 2006. године.

Комисија ће изабрати дела за откуп и о томе обавестити учеснике конкурса до 15. децембра 2006. године.
Предлог за откуп доставити на адресу: Секретаријат за културу, ПИСАРНИЦА, Београд, Трг Николе Пашића 6, са назнаком: „Комисија за откуп уметничких дела“.

Приложена документација се не враћа.
Додатне информације на број телефона: 3234-361.
 
goscice, ima li neki konkurs u kome se trazi neki ne profesionalan pristup [aka u kome se ne trazi prezentacija, snimci, biografije, samo rad).
bicu ti zahvalan ako nadjes nesto...

posebno me interesuje dizajniranje namestaja i sve sto cini enterijer uopste. ajde pogledaj molim te.
 
Idol.....tesko..jako tesko ces naci tako nesto...nacices ali....
Sada je postalo "Moderno" ili sta li vec aplicirati za izlaganje sa nekim "projektima" pa se sve galerije vode time....i to je grozno...ali zaista..koliko sam puta odustala od izlaganja samo zbog "Projekta"....mrzelo me da pisem....ne mogu da verujem.....pa ljudi se izrazavaju kroz sliku, skulpturu...izabrali su taj put....da su hteli da pisu isli bi u knjizevnike...grozno..
Ali ok....
Proci ce i to...Mozda....
 
:Idol::
goscice, ima li neki konkurs u kome se trazi neki ne profesionalan pristup [aka u kome se ne trazi prezentacija, snimci, biografije, samo rad).
bicu ti zahvalan ako nadjes nesto...

posebno me interesuje dizajniranje namestaja i sve sto cini enterijer uopste. ajde pogledaj molim te.

Evo sada imas minijaturu u Singidunumu, to je ovo sto sam vec napisala. Ucestvovala sam vise puta i znam da tu traze mislim 2 fotografije rada (zbog kataloga), koje ako nemas, oni odrade za neku cifru.Ne treba znaci nikakav elaborat, samo doneses rad i to je to.Znam da su primali i radove ljudi koji nisu u likovnim udruzenjima, cak i one bez zavrsene Akademije.Sto se dizajna namestaja tice i enterijera, sada ne znam ni za kakav konkurs, kako meni salju informacije, tako ja prosledjujem ovde vama.Ako nesto bude bilo - postavljam obavestenje ! ;)
 
Mnogo sam vas razmazila!!! Ova tema je otvorena za sve koji imaju informaciju.Trenutno sam na slabijoj konekciji jer sam presla u drugi stan, tako da vise nemam kablovski internet.Sve sad ide mnogo sporije, a i ja sam sporija (he ,he) .Ne oslanjejte se samo na mene , kopajte gde god stignete.Sta uspem da okacim ovde - uspem, ali potrudite se i vi malo! ;)
 
dopao mi se konkurs zato sto mogu slati sasave videozapise sa digitalca, normalno snimljene na cd u dvd formatu sto nije nikakva filozofija...pozdrav...
BEOGRAD/NIS, 16. novembra (SEEcult.org) - Odbor za gradjansku inicijativu iz Nisa raspisao je nagradni konkurs za low-fi i kratku video formu za festival “Vazna je ideja!”, koji ce biti odrzan u decembru u Nisu, a potom i u Leskovcu i Vranju.

Pravo na ucesce imaju svi zainteresovani, a rok za prijem radova je 4. decembar 2006 godine.

Radovi bi trebalo da budu u DVD ili DvX formatu i ne smeju biti stariji od tri godine.

Uz radove bi trebalo poslati licne podatke (ime, prezime, adresu, e-mail adresu i broj telefona).

Radove ce pregledati i oceniti ziri, a autori ce biti obavesteni o rezultatima konkursa do 8. decembra ove godine.

Tri najbolja rada ce dobiti plakete, a najbolji rad bice nagradjen.

Radove treba slati na adresu: Odbor za gradjansku inicijativu, Svetozara Markovica 14a, 18000 Nis, Srbija.

Festival “Vazna je ideja!” bice odrzan u Nisu 10. decembra, a do kraja decembra i u Leskovcu i Vranju.

Vise informacija moguce je dobiti na broj telefona +381.18.521.424 i elektronskom postom, na adresu ogi@ogi.org.yu (sa naznakom “Vazna je ideja”).

Konkurs je raspisan u okviru projekta “Zlatni rudnik” koji podrzava Svajcarski program za kulturu “Pro Helvetia”.
 
Nadjoh za sad samo likovni konkurs "fokusa" na sajtu infostuda.
Tema je "Snovi",rok je do 17.12.Sve je slobodno(tehnika,format...).
Radovi se salju na adresu: Matka Vukovica 1 24000 Subotica
Ali pravo ucesca imaju samo Suboticani.
Pa ako vas ima....Srecno!!!!!
Nagrade su novcane i vrlo privlacne
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top