Lidl

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Sta je dobro kod Lidla a sta treba izbegavati i koliko je Lidl jeftiniji,
u odnosu da druge velike firme,koje se kao i Lidl bave prodajom hrane i kucnih potreba.

POSEBAN%20RE%C5%BDIM%20RADA.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta je dobro kod Lidla a sta treba izbegavati i koliko je Lidl jeftiniji,
u odnosu da druge velike firme,koje se kao i Lidl bave prodajom hrane i kucnih potreba.

Mnogo toga je jeftinije. Ne samo hrana, ja sam kupio podlogu za stolicu da ne ostecujem parket stolicom za 1500 dindzi, a takve su 3000 drugde. Teksas kosulja za 1400, patike 1600 itd.

Od hrane mesni narezak je 50tak dinara a meni se vise svidja nego karneks koji je duplo skuplji, pasteta je isto jeftinija, pakovani suhomesnati proizvodi u slajsovima su 100 din sto je mnogo jeftinije od konkurencije, a uvek je nesto na akciji za 75 din. Njihove robne marke su jeftiniije freeway kola 2l je 75 din ili toalet papir je takodje jeftiniji nego kod konkurencije.

Slanisi su jeftiniji cips na primer, posebno velika pakovanja, mada nije bolji od konkurencije. Kokice su bolje a jeftinije.

Higijena je jeftinija, maramice, salvete, sapuni, tecni sapuni, gelovi za tusiranje... Takodje krpe i krpice za ciscenje. Rukavice su pre korone bile 100 komada za 600 dinara i slicno.

Prasak nikada nisam koristio njihov tako da ne zam kakav je. Takodje nikada nisam kupovao meso mada kazu da je ok.

Povrce i voce je mnogo jeftinije, posebno u odnosu na vero gde otkidaju usi. Paprika crvena je u veru bila preko 500 dinara, a u lidlu 179 ili tako neka cifra.

Kafa je isto mnogo jeftinija, a mnogima se vise svidja lidlova kafa od konkurencije. Takodje i 2 u 1 i 3 u 1 su 12-13 dinara sto je gotovo duplo jeftinije od konkurencije.

Pekara je ok. I cene su prihvatljive. Posle pekare ide tost koji jeste jeftiniji, ali nije bolji od konkurencije. Mada su ovi drugi poludeli sada sa cenama tako da je i to stvar izbora.

Mlecni proizvodi su isto mnogo jeftiniji. Sta god da uzmes pavlaka, kiselo mleko, kackavalji, kackavalji u slajsovima, biljni kackavalji, sta god.

Od kolaca - medeni kolac je odlican i madjarice. Cupavci su pristojni, mada to niko ne zna da pravi kako treba.

Keks sto se tice ukusa nije vrhunski. Ali ima ljudi koji bas vole neke stvari poput susamica ili onog riko rankija.

Od ostalih akcija po drzavama, to jedino da pratis i probas pa sta ti se svidi. Recimo kad su italijanski dani ja uzimam ono slatko glazirano lisnato testo. Ima tu svega i svacega, ja sam kupio engleski dzem - made in germany itd.

Akcije su velika cetvrtkom, mala ponedeljkom. Ponekad ima i vikend akcija. To mozes da ispratis na sajtu.

Ali dobro bi bilo da ides stalno i da vidis kako ide prodaja. Na primer, carska salata kada se pojavila je kostala 300-400 dinara i imali su tone toga. Kako je vreme prolazilo stalno je padala cena da bi se resili zaliha, na kraju sam kupio nekoliko tegli po 145 dinara.

Ili sada kada je propao uskrs sve je bilo u pola cene. Ali i ranijih godina kad prodje nesto sto je tematski kao bozicni keksici, onda sve ide u pola cene samo da se proda.

Takodje i kad se resavaju zaliha ili nece nesto vise da prodaju to ide za pola ili trecinu cene. Na primer, sad su se resili plasticnog escajga koji je isao za 29 dinara pakovanje. Ja sam kupio 50 pakovanja.

I tako ako imas neko pitanje... Pitaj slobodno. :D
 
Био је недавно и неки алат на акцији, неко ми спомену да је то пазарио и да је добро прошао.
 
usla sma jednom kad sam bila u hr na letovanju i vise nikad
svratili smo po paket vode i usput sam kupila neke atlet letnje majice upakovane po 2
jedan paket sam poklonila sestri, jedan sam zadrzala
oba paketa su imala majice sa rupama na razlicitom mestu, a nigde nije pisalo da je roba sa felerom
kod nas nisam i necu
 
Био је недавно и неки алат на акцији, неко ми спомену да је то пазарио и да је добро прошао.
mogu da zamislim smao koliko ce da traje
tako sam ja kupila neke srafcigene negde kao jako povoljno
u odnosu na isti komplet na drugom mestu duplo jeftiniji
kad sam prvi sraf zavila shvatila sam da je toliko i nekvalitnija legura od koje su napravljeni i da nisu pouzdan alat uopste
to je isto kao ono sto ti cige nude na semaforima
 
Jeste, bušilice, brusilice, testere za grane....nisam kupovo, ali oni koji jesu, kažu da su zadovoljni.
Hrana je ok, hemija tipa maramice vlažne za tehničku upotrebu ok....Truffies fenomenalne i neki slatkiši ...Nemam primedb n a Li.
I da, manja mesta mislim da su u prednosti, jer kod nas navale na akcijske popuste...
 
Lidl je odličan ne računajući meso. Može poprilično da se uštedi, tj za isti iznos dobijem više nego u maxi-ju ili rodi npr.

Imaju svoje brendove koji nisu neki vau kvalitet ali sasvim pristojni. Recimo jedini imaju čedar sir koji to zaista jeste jer ostali prodaju ono narandžasto đubre da li od "paladina"ili koga već čiji ukus nije ni blizu prave stvari. A imali su par akcija gde su baš britanske prave i još one malo sazrele imali. Takođe parmezan,pekorino,mocarela,feta...sve je pristupačnije. Od suhomesnatog isključivo uzimam njihovu švarcvaldsku šunku ili kada budu dani Španije ili Italije njihove pršute...i onaj špek u kockicama. Kulen im je loš. Ostalo ne jedem iskreno.
Upravo te tematske akcije su im odlične, začini,polupečene pice,neka jela kao lahmadžun iz turske kuhinje,pravi američki bbq sos ili azijski sosevi za vok.
Ok su mi i čokolade,kisela voda,one njihove grickalice,mlečni proizvodi onako...sve u svemu isplati se Lidl i sem lošijeg iskustva sa mesom ostalo je uglavnom pozitivno. I izbor vina i pića generalno im je slab ali dobro sad....
 
Meni se dopadaju njihove ekskluzive. Ima dosta stvari koje ne mogu da nađem u drugim radnjama, a da su pritom kvalitetne i da im je cena korektna.

Najveća zamerka bi se odnosila na to što nema korpi nego svi moraju da uzmu kolica. Pa kad nastane gužva, bude kao saobraćaj između rafova. U jednom trenutku sam počeo da poštujem pravo prvenstva na "raskrsnicama". :lol: Takođe, nije niko kriv za to, ali mi je najbliži Lidl tako nezgodno postavljen u odnosu na kuću da moram sa dva prevoza da idem, iako vazdušnom linijom nije toliko daleko.

Do sad sam tamo uzimao samo namirnice, tako da ne znam kakav im je kvalitet "nejestivih" stvari: odeće, alata, kućne hemije i ostalog.

Sve u svemu, moja iskustva sa Lidlom su pretežno pozitivna. Pre nego što se otvorio kod nas, kupovao sam u njemu na letovanju u Malom Lošinju i odonda sam priželjkivao da se otvori i kod nas, dok se to nije najzad i desilo.
 
mogu da zamislim smao koliko ce da traje
tako sam ja kupila neke srafcigene negde kao jako povoljno
u odnosu na isti komplet na drugom mestu duplo jeftiniji
kad sam prvi sraf zavila shvatila sam da je toliko i nekvalitnija legura od koje su napravljeni i da nisu pouzdan alat uopste
to je isto kao ono sto ti cige nude na semaforima
Dobri su im alati i vrlo trajni, a imaš garanciju gde bezrazložno u roku od dve godine možeš da vratiš proizvod i da ti vrate pare.
 
Prvo mi je izgledao gori i od IDEA e sto se tice hrane, ali od ideae nema gorih, jednom sam uzeo neku hranu i nije lose, mada je meni pijacni nacin kupovine kao u lidlu gadan. Mozda promenim misljenje, ali meso tamo ne uzimam.
 
ne idem cesto u Lidl ali mi je Lidl sasvim prihvatljiv jer je jeftiniji u odnosu na sve ostale supermarkete.sem mlevenog mesa koje ne kupujem ono sto sam kupovala, curetina, piletina , svinjsko meso , sveza riba ,bilo je ok..povrce im je uvek sveze i raznovrsno i jeftinije u odnosu na pijacu ..jaja koje imaju u svim klasama su jeftinija u odnosu na druge i sredstva ua higijenu su jeftinija
 
Volim da kupujem u Lidlu, gotovo da sam sa kupovinom sasvim prešla u Lidl.
U Lidlu sam prvi put videla neke proizvode koje sam ranije gledala samo u inostranstvu.
Više ništa nije nedostupno za prosečnog potrošača.
Od hrane ima svega; za gurmane, za one koji paze na ishranu, organsko voće i povrće, egzotično od špargli, marakuje, limun trave, klica pasulja.
Celerove trske su najbolje i najsvežije u Lidlu.

U lidlu redovno kupujem meso. Odličan je pileći file, pileća krilca, bataci, teleće šnicle. Pre neki dan sam kupila prelepe juneće šnicle. Ne pamtim kada sam ranije po mesarama našla tako divnu boju i miris junetine.
Lidlova sveža riba je moj favorit. Najčešće kupujem pastrmku, filete pastmrke, odreske šarana, oradu i zamrznute girice. Bez najmanje zamerke sam. Sve je sveže, lepo upakovano, prikladne cene.

Kada su dani proizvoda Grčke, Francuske, Italije..., uvek kupim ponešto novo da probam.
često kupujem cveće, rezano za sebe, saksijsko da poklonim.

Jedina zamerka što nema korpi. Često hoću nešto na brzinu da kupim, kada uzmem kolica napunim ih do vrha. Zaista ne mogu da odolim. Inače volim da kupujem od kada znam za sebe .Džaba mi napravljeni spisak. Izazovi su čudo :mrgreen:
 
ne idem cesto u Lidl ali mi je Lidl sasvim prihvatljiv jer je jeftiniji u odnosu na sve ostale supermarkete.sem mlevenog mesa koje ne kupujem ono sto sam kupovala, curetina, piletina , svinjsko meso , sveza riba ,bilo je ok..povrce im je uvek sveze i raznovrsno i jeftinije u odnosu na pijacu ..jaja koje imaju u svim klasama su jeftinija u odnosu na druge i sredstva ua higijenu su jeftinija
Sve. ovo +sladoled..
Sad je nedelja Italije i imaju njihove sladolede.
 
Ne znam zasto,ali neke je sramota da priznaju da kupuju u Lidl radnjama.Od Ideje su mnogo bolji
Zašto ih je sramota?
Lidlov kvalitet pamuka je odličan!
Veš, čarape, sportska oprema, sve je super.
Prošle godine sam kupila končanu crnu mini haljinicu za plažu. Slučajno sam je našla u odeljku popusta. Mislim da sam je platila oko 600 din. Mada sam imala i one šarene , lepršave haljinice, na moru sam nosila samo tu iz Lidla.

Asortiman, cena i kavalitet, odlični su za moje potrebe.
 
usla sma jednom kad sam bila u hr na letovanju i vise nikad
svratili smo po paket vode i usput sam kupila neke atlet letnje majice upakovane po 2
jedan paket sam poklonila sestri, jedan sam zadrzala
oba paketa su imala majice sa rupama na razlicitom mestu, a nigde nije pisalo da je roba sa felerom
kod nas nisam i necu
Jedina radnja koja bez pitanja vraca novac uz racun
 
Zašto ih je sramota?
Lidlov kvalitet pamuka je odličan!
Veš, čarape, sportska oprema, sve je super.
Prošle godine sam kupila končanu crnu mini haljinicu za plažu. Slučajno sam je našla u odeljku popusta. Mislim da sam je platila oko 600 din. Mada sam imala i one šarene , lepršave haljinice, na moru sam nosila samo tu iz Lidla.

Asortiman, cena i kavalitet, odlični su za moje potrebe.
Sramota ih,jer su Foliranti.
Znas ono kupuju u Merkatoru.
 

Back
Top