Ljubav..!

Neno

Elita
Poruka
21.308
Malo ćemo o ljubavi, seks svakako posle dodje..:p

Kada nekog iskreno (za)volimo, ta osoba nam je posebna u svakom pogledu.. zbog nje smo tako emotivno ranjivi.. tugujemo, plačemo ili smo srećni, ushićeni, puni topline, ljubavi..
I to je uglavnom tako dok ljubav traje, pa i kad iskopni uvjek nam je draga, posebna.
Ali, kad nam se ugase emocije, najednom shvatimo koliko je neko običan.. što rekli ništa posebno. Mnogi će se tada zapitati, šta sam ja to "vidjela(o) u njoj-mu"?

U suštini niko nije nešto baš poseban, nego je naša ljubav i naša energija upravo ta koja neke osobe učine tako posebnim.. dakle, nekakva "hemija" tj privlačnost je osnov svake prave ljubavi a ako je obostrana, to je već ona sudbinska..
Ljubav bez toga je farsa, potreba, korist ili samo dobra prilika?

Kada nekog iskreno (za)volimo, ta osoba nam je posebna u svakom pogledu.. zbog nje smo tako emotivno ranjivi.. tugujemo, plačemo ili smo srećni, ushićeni, puni topline, ljubavi..
I to je uglavnom tako dok ljubav traje, pa i kad iskopni uvjek nam je draga, posebna.
Ali, kad nam se ugase emocije, najednom shvatimo koliko je neko običan.. što rekli ništa posebno. Mnogi će se tada zapitati, šta sam ja to "vidjela(o) u njoj-mu"?

U suštini niko nije nešto baš poseban, nego je naša ljubav i naša energija upravo ta koja neke osobe učine tako posebnim.. dakle, nekakva "hemija" tj privlačnost je osnov svake prave ljubavi a ako je obostrana, to je već ona sudbinska..
pa sve ljudske potrebe bi mogle da se tretiraju ovako prozaično kao što ti predstavaljaš.
ljubav je pak nešto posebno i iza svake ljubavi mora da ostane nešto nije važno da li je gorko ili slatko tvoje je i čuvaj ga u lepom sećanju.

Šta to bi, Neno? : p
Kao i uvijek, treba nešto pročitati i izmedju redova..
Kada nam se ljubav ugasi zbog raznih razloga, tek tada uvidimo da smo voljeli sasvim pogrešnu osobu. Ali dok smo je voljeli, obožavali, zakivali u zvijezde, bila nam je najbolja, sreća najveća..
Zbog toga ljubav nije za svakoga, kad-tad dodje do otrežnjenja i shvatimio da nas je srce izdalo. Tek tada vidimo da ta osoba nije ništa posebno, nego smo je mi, svojom (slijepom) ljubavi učinili da bude ono što nije.

pa sve ljudske potrebe bi mogle da se tretiraju ovako prozaično kao što ti predstavaljaš.
ljubav je pak nešto posebno i iza svake ljubavi mora da ostane nešto nije važno da li je gorko ili slatko tvoje je i čuvaj ga u lepom sećanju.
Bojim se srećo da ti nisi baš razumjela temu.. to niko ne spori što si navela, ali to uopšte nije tema.
U suštini bolje je voljeti, biti ostavljen(a), izgubljen(a) , nego uopšte nikad ne voljeti.. to stoji ali treba biti i dostojan nečije ljubavi.
Zato se olako i tretira ta ljubav iako često nema ni lj od nje.. zato se i kaže da ljubav nema granica, dok postoji i dok je ima u nama.

Bojim se srećo da ti nisi baš razumjela temu.. to niko ne spori što si navela, ali to uopšte nije tema.
U suštini bolje je voljeti, biti ostavljen(a), izgubljen(a) , nego uopšte nikad ne voljeti.. to stoji ali treba biti i dostojan nečije ljubavi.
Zato se olako i tretira ta ljubav iako često nema ni lj od nje.. zato se i kaže da ljubav nema granica, dok postoji i dok je ima u nama.
don't regret it

Pa to je jer vecina ljudi gleda na ljubav kao na pocetan potencijal koji ce ih ispuniti u potpunosti.
Prava i iskrena ljubav se razvija. Taj pocetak je osecaj povezanosti i bliskosti. Prestane da traje jer se vecina oslanja na tu pocetnu projekciju, pa kao sta bi, sta se desilo. Magare se obesilou.

Znači ljubav spaja samo interes? :think:
Ništa ono "andjele, šećeru.."

Samo nemoj to anđele i šećeru!

Kako si izvukao da ljubav spaja interes? Ono što sam napisala to jeste sažeto ljubav.
Interes dvoje, tipa oboje su slobodni žele porodicu, ili nalaze puno dodirnih tačaka, pa sviđaju se jedno drugom, ili mogu da se oslone na drugog, sve su to interesi. Ako nema interesa nema ni veze. I plus navela sam hormoni. Ako taj deo nije kako treba ni ljubav ne može biti erotska.
Tu je i karakter osoba, da li su tolerantni, da li su kao ljudi ok, to sve čini da se ljubav razvija ili ne.

Back