LICEMERJE

divlja u srcu:
Moracu da vas razocaram, al' ja se sa anakin ne svadjam, a ima pravo da misli da sam licemer.
Ja znam da nisam, zna i ko treba da zna, to mi je dovoljno. :)
A ako nisam licemer, i imam u sebi pozitivne energije i volim da pevam, ne znaci da sam savrsena. :lol:
Slazem se sa njenim postom koji je uokvirila alexandra, mada ne znam koliko to ima veze sa temom. :?

Mislim da ima- pretvaranje , dvolicnost, licemerje
 
Za mene je licemeran onaj koji jedno misli, drugo prica, a pitaj boga sta radi. :lol:
Licemer je destruktor. Ovo je mnogo bitan element. On svojim osmehom hoce da se svima svidi i bude potaman, a prica mu je uvek usmerena protiv drugih, hoce da nasteti slici koju drugi imaju o nekome. Krojac spanskih serija.
Motiv? Nesigurnost u sopstvene vrednosti ili cista korist. Glavni primer : moj bivsi urednik. :lol:
E, sad, moze to da se prosiri i da se razvodni do onog sto je anakin rekla.

Mada licno ne smatram da je covek licemeran, ukoliko uvek i na svakom mestu ne iznese svoj licni negativan stav o nekom drugom direktno u facu. I ako podeli taj svoj stav sa prijateljima, tu jos nismo stigli do licemerja. Al' ako ga deli na sve strane, bilo kome, bilo kad, a toj osobi se i dalje smeska, to je to.
 
mshone:
licemerje se koristi jer se brye i efikasnije stigne go cilja, lakse probija kroz prepreke.Normalno-ima svojju cenu-postovanje okoline koju tako povredis.Licemerje je i kad se predstavljas kao gospodjica/momak, iako to vise nisi.Pa makar gde isao na bracno putovanje...........


A ovo boldovano je prava stvar! :D
A gospodjica je gospodjica, tu si omasiooooo! :lol:
 
Ja volim licimure. Nekako mi prijatno sa njima. Tako su dobri i uvek nasmejani i uvek te gledaju u ochi i mudro klimaju glavom i trepcu dok im govorish. Pored njih se i sam nekako osetim kao bolji chovek... Nikom zavidan, da pomognem spreman, mentalno stabilan i kao lichnost izgradjen.
 
@divlja mene nisi razočarala što se ne svađaš sa ankin, naprotiv ... to čisto da se zna.
meni su one obe ok svaka na svoj način - ovo pišem pošto sam se ovako bzvz upeljala u to kao ko je kakav divlja i anakin...

licemerje...ima toga i ja sam ponekad
recimo bila prema svom bivšem šefu neko vreme ono smeješ na njegove glupave fore i tako to i nije mi drago što ga vidim... ili licemer sam prema tanji koja je u drugom stanju i rekla bih joj najradije glupačo ako sam ti drugarica što mi nisi do sada rekla da ćeš biti mama jer mi je neopisivo drago a ona ćuti a ja se smeškam kao cool sam i pravim se da ne vidim stomak do zuba.
najgora sam gnjida jer svima komentarišem kako je bezveze što se tako ponaša, što ne pominje trudnoću ...tako joj se svetim - uvređena sam ko čir na dupetu što me ne smatra dovoljno dobrom drugaricom kojoj će reći lepu vest nego čeka da je pitam ...
bljak sam.
eto.
 
Mene recimo zanima ko ovde ima visestruki identitet...stalno se prica o istim osobama pod raznim nickovima, pa bi li iko bio tako ljubazan da ne bude licemer i otkrije koje sve nickove koristi...
jbg, cisto retoricko pitanje - sumnjam da cu dobiti odgovor. the truth is out there.
 
uh sef...i ja isto direktorica pravi neka sranja da je neko drugi bio bi odavno pozvan u biro a nas tri jbg cutimo licemerno se pravimo da ne vidimo :roll:
a sta mogu dobiti iskrenim komentarom na njen rad?
 
pa ništa ja pokušala moj šef filpnuo ... pocrveneo od besa...
posle su me kolege grdile kao šta ti treba da se supotstavljaš šefu
ali rekao nam je da smo lenštine i da samo pijemo kafu a nije tačno ...
 
A tema je takva da prosto vapi za samohvalom. Kao kad bi recimo pitanje bilo "sta je to iskrenost?" Ko bi za sebe (iskreno) tvrdio da je lazovcina neopevana?? To cak ne moze ni da se kaze, logicki paradoks...
I koliko puta uopste cujete ljude da neko sranje koje im se desava ne pripisuju svemu drugom, sem samima sebi? Svi smo (skoro) idealni, samo nas okolnosti ometaju da dobijemo ono sto mislimo da zasluzujemo...
 
anakin:
ja mislim da je vreme za jednu pesmu, divlja...:)

e, a jel moze recitacija?
monolog?
dijalog?

pantomima?

evo samo za tebe anci:wink:


zivimo u pricanju, branimo se, hodamo i slavimo
neke bezvezne stvari
neke bezvezne price
sto je smislio neko
u samo par godina za nas
nisu dovoljne rec"i, samo obic"ne rec"i
da me vrate u z"ivot
nije dovoljan dodir
ni da znam da te imam
jos" samo par godina za nas
voli me onako kako nikad nisi volela
voli me onako kako nikad nisi volela
raste kao nada, kao more, kao govor
kao pokret, kao zora, kao dete, kao krv
kao z"elja medju nama
raste kao bol
i grize sve pred nas"im oc"ima
voli me onako kako nikad nisi volela
voli me onako kako nikad nisi volela
:wink:
 
E, Nico, ne znam, nisam pitala da li ste licemer, a cini mi se da vapaje koje cujes dolaze od negde drugde!
Anakin, ne pevam kad me teraju. Al' ako ces da me pratis na klaviru, nek ide zivot! :razz:
 
e, vec mi se storila slika u glavi te priredbe:D

znaci prvo ja-recitacija
onda giga i hani-skec
i onda finale- duet-anakin na klaviru i divlja sa mikrofonom:shock:

hihihihi..ja bih kanda na kraju dobila od divlje mikrofon u glavu i od anci klavirom po prstima:mrgreen:

odo ja....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top