Lice i bubuljice?? Sta uraditi?

ixyixyixy

Početnik
Poruka
5
Zanima me sta je najpamenije uraditi kod problematicne koze... Isprobala sam sve moguce i nemoguce: komercijalne preparate (niveu,loreal,vishy,rough,logonu...) i vitamine a,b,d i homeopatiju,nista... Da li da batalim sve i pustim da samo prodje ili neko ima neki predlog? Do tad razbijam sva ogledala :besna:
 
Aktivni kiseonik pomaze,ima ga u svakoj apoteci(u obliku spreja...naprska se na bobuljice jednom ili dva puta dnevno a moze i vise i pusti samo da se osusi)...moja drugarica je imala problema sa bobuljicama i posle mesec dana koriscenja nestale su sve al mora svaki dan da se prska...:)
 
meni je pomogao redovan piling i povremeno mazanje lica sa jabukovim sircetom....sipas na vatu i utrljas na cisto lice 10 tak sekundi, isperes.....zna lice burnije da reaguje ali to je zato sto je upitanju kiselina koja radi i hemijski piling....probaj, mozda ti prija.....
 
Ne znam koliko imas godina, tj. a li su u pitanju pubertetske ili...?
U svakom slucaju posjeta dobrom dermatologu i/ili ginekologu ako je problem "iznutra"... Stres je najgori za lice, osim ako nije neki hormonalni disbalans.
Inace, meni licno odgovara-koziji sapun (piling varijanta sa kukuruznim brasnom), pantenol krem galenikin, apotekarski klindamicin losion (povremeno), i direktno na bubuljicu zink pasta i propolis. To je manje vise sva kozmetia koju koristim za lice :) i dobra okoloocna krema, jer ipak imam 27, i drzim stvari pod konrolom, manje vise... :)
Neki dan sam uzela i Rosal clearface mlijeko, i ono je ok ("bezbijedno") za ciscenje...
I kad god ti se da, maske, prirodne-od gline, meda, kvasca, voca... i ne "cackaj".
 
Egreta je u pravu, idi kod dermatologa, sa njim se posavetuj da li je potrebno da ideš i kod ginekologa (nebitno da li si seksualno aktivna, ne mora ni da ti uradi klasičan pregled, ako nisi do sada išla). Bitnije ti je da otkriješ uzrok i lečiš posledicu, nego da bacaš silne pare na kozmetiku koja ti možda i nije potrebna... I sve ti ovo pričam iz ličnog iskutva...
 
Zanima me sta je najpamenije uraditi kod problematicne koze... Isprobala sam sve moguce i nemoguce: komercijalne preparate (niveu,loreal,vishy,rough,logonu...) i vitamine a,b,d i homeopatiju,nista... Da li da batalim sve i pustim da samo prodje ili neko ima neki predlog? Do tad razbijam sva ogledala :besna:

Ja koristim losion Doroslovac. Na bazi je alkohola, proizvode ga u svakoj apoteci, i vrlo je pristupačan. Košta stotinak dinara.
 
Zanima me sta je najpamenije uraditi kod problematicne koze... Isprobala sam sve moguce i nemoguce: komercijalne preparate (niveu,loreal,vishy,rough,logonu...) i vitamine a,b,d i homeopatiju,nista... Da li da batalim sve i pustim da samo prodje ili neko ima neki predlog? Do tad razbijam sva ogledala :besna:

Džabe su kreme ako jedeš svašta.Izbaci slaktiše i suhomesnate prizvode..jedi više voća i povrća i izbegavaj gotove začine kao što su Vegeta, Začin C i sl.;)
 
Volim ovakve likove koji jedva čekaju da se nakače sa ovakvim komentarom...pa bolje prvo da proba sa pravilnom ishranom i zdravijim načinom života nego odmah da trči kod dermatologa da je ‚‚napuni‚‚ hormonskim lekovima koji u većini slučajeva nisu ni potrebni.

Dermatolozi ne prepisuju hormonske lekove u ovom slučaju, nego ginekolozi.
Ne pojavljuju se sve bubuljice zbog nepravilne ishrane. To može da joj kaže samo dermatolog i drugi lekari, a ne sveznajući forumski svet. Ako ima PCO može da ne jede i ništa doslovno, i da koristi najbolju i najskuplju kozmetiku i trt, ništa joj neće pomoći a na licu će ostaviti traga...
 
Džabe su kreme ako jedeš svašta.Izbaci slaktiše i suhomesnate prizvode..jedi više voća i povrća i izbegavaj gotove začine kao što su Vegeta, Začin C i sl.;)

Ja ne jedem meso (ni mesne preradjevine) vec X godina unazad, ni Vegetu, bijeli secer, uopste "smece" hranu zanemarljivo malo ili nikako...a imam ciba na izvoz katkad :mrgreen:
Nisu ni PCO...bar kad sam radila nalaze...
Stres ih aktivira...uglavnom, ako nisu pubertetske, ili od policisticnih jajnika...
Nisam pobornih tableta po svaku cijenu, ali ne treba ni sam sebi davati dijagnozu...
Krema-meni licno odgovara Mentaten, Saljicev melem, ranije sam ga koristila, i sad opet...
 
Ja ne jedem meso (ni mesne preradjevine) vec X godina unazad, ni Vegetu, bijeli secer, uopste "smece" hranu zanemarljivo malo ili nikako...a imam ciba na izvoz katkad :mrgreen:
Nisu ni PCO...bar kad sam radila nalaze...
Stres ih aktivira...uglavnom, ako nisu pubertetske, ili od policisticnih jajnika...
Nisam pobornih tableta po svaku cijenu, ali ne treba ni sam sebi davati dijagnozu...
Krema-meni licno odgovara Mentaten, Saljicev melem, ranije sam ga koristila, i sad opet...

Ja dok sam bila student pred svaki ispit sam ih imala od stresa,znači nije mi bio potreban dermatolog da mi to kaže... inače kada sam pre tri godine izbacila iz ishrane neke stvari moram priznati da se osećam ko zmaj....tako je mali korak do sreće.:)
 
Ja dok sam bila student pred svaki ispit sam ih imala od stresa,znači nije mi bio potreban dermatolog da mi to kaže... inače kada sam pre tri godine izbacila iz ishrane neke stvari moram priznati da se osećam ko zmaj....tako je mali korak do sreće.:)

Pretpostavljam da si dipl. u medjuvremenu...prije je to, vjeruj, nego ishrana. :mrgreen:

Ali, nije kod svakog isti uzrocnik, nije se igrati s tim, jer mogu posljedice biti ruzne&tuzne...
 
Aktivni kiseonik pomaze,ima ga u svakoj apoteci(u obliku spreja...naprska se na bobuljice jednom ili dva puta dnevno a moze i vise i pusti samo da se osusi)...moja drugarica je imala problema sa bobuljicama i posle mesec dana koriscenja nestale su sve al mora svaki dan da se prska...:)

Aktivni kiseonik?Ne znam zasto, ali me potseca na tecni azot(hemija, uhhh :|)...da li pece cim isusuje bubuljice ili da li mozda ne izaziva alergije ako bi htela da mi kazes...
 
Zanima me sta je najpamenije uraditi kod problematicne koze... Isprobala sam sve moguce i nemoguce: komercijalne preparate (niveu,loreal,vishy,rough,logonu...) i vitamine a,b,d i homeopatiju,nista... Da li da batalim sve i pustim da samo prodje ili neko ima neki predlog? Do tad razbijam sva ogledala :besna:
Pokusaj da izbacis slatkise ako ih koristis.ljuto takodje i masno.verovala ili ne onaj sapun ten san imas ih svuda po prodavnicama.umivaj se njime za pocetak.
 

Back
Top