Letnje gume

Misko je car nema tu dileme .. Da vremenom svi ti srednji i buget brendovi ili dobiju valove ili postanu tvrdi a i potrosnja gume je dosta veca da ne ulazim u performanse na 50% istrosenosti .. Imam na autu zadnje Conti SSR znaci run flat iz 2013 i nema nikavih problemam sa njima .. Hteo sam da ih menjam radi godina mada su na 80% a kolega koji drzi firmu mi rece ako je Conti ili Michelin nema potrebe
Imao sam tajvanske Nankang i godinama sam vozio bez ikakvih problema ,za kisu su bile fenomenalne ,letnje gume .
Zimske sam imao Fuldu takodje se odlicno pokazale.
 
Koje letne gume kupovati.Ima li ko iskustva sa nokian letnim gumama?
Gledaj da guma ima sto vise kanala 4-5 po mogucnosti i gledaj da nije bas plastificirana .
Nankang su bile ovakve sto sam imao.
Lepi za asfalt ..

911375F1-BC20-4DB1-97D4-1C77307FE897.jpeg
 
Nankang su inace tesko smece od guma i nagledao sam ih se polovnih za naostrenim krajevima tako da bruje zbog toga.
Kineska guma a moze da prodje ako vozis kao penzioner.
Trenutno vozim GP 1,4 T-jet sa Semperit letnjim gumama a koje drze odlicno i to u voznji na granici mogucnosti tj gas do kraja i otresanje mnogo ozbiljnijih automobila koji se ***** a onda se poklope usima.
A te sam gume nasao polovne na oglasima i da sam trazio bolje ne bi ih nasao jer su stvarno odlicne. Pricam za te pare jer uzeti 205/45r17 sa sarom od 7mm za 100€ je izuzetno povoljno.
 
Nankang su inace tesko smece od guma i nagledao sam ih se polovnih za naostrenim krajevima tako da bruje zbog toga.
Kineska guma a moze da prodje ako vozis kao penzioner.
Trenutno vozim GP 1,4 T-jet sa Semperit letnjim gumama a koje drze odlicno i to u voznji na granici mogucnosti tj gas do kraja i otresanje mnogo ozbiljnijih automobila koji se ***** a onda se poklope usima.
A te sam gume nasao polovne na oglasima i da sam trazio bolje ne bi ih nasao jer su stvarno odlicne. Pricam za te pare jer uzeti 205/45r17 sa sarom od 7mm za 100€ je izuzetno povoljno.
A jel i Fulda smece ?
Pricam o svom licnom iskustvu sa tim proizvodjacima ,pneumatike sam imao godinama bez ikakvih problema.
I da ih nadjem ponovo opet bi ih uzeo.
 
Ja sam se sa novom fuldom karat slupao po kišici nizbrdo ko da sam bio na sankama, vozio sam se 15 metara nesmanjenom brzinom. Išao sam 30-40 v stepe i švajsnuo

Guma ne znaš kakva je dok ne naiđe na kišicu do tada je bila super.

Posle sam ukapirao da mi proklizavaju u prvoj i drugoj po kišici kada ubrzavam. Promenio ih i to se više nije dešavalo.

Kada sam kupovao kao nemački kvalitet, tradicija, novo... A ono plastični bofl.
 
Nisu 20 ali imaju sigurno 10 godina original prva ugradnja. Fabrički balansirane nikad pipane jel možeš ti to da zamisliš? Nemaju jednu tačkicu ni poricu. Svaku jesen ih samo prsnem onim sprejom i u garažu. To ti je korejski kvalitet jbg probijanje na tržištu. Kao samsung pre 30 god.
Hyundai I kia su odustali od korejskih guma i presli na Miska... ima tome jedno 6-7g

Ja sam se sa novom fuldom karat slupao po kišici nizbrdo ko da sam bio na sankama, vozio sam se 15 metara nesmanjenom brzinom. Išao sam 30-40 v stepe i švajsnuo

Guma ne znaš kakva je dok ne naiđe na kišicu do tada je bila super.

Posle sam ukapirao da mi proklizavaju u prvoj i drugoj po kišici kada ubrzavam. Promenio ih i to se više nije dešavalo.

Kada sam kupovao kao nemački kvalitet, tradicija, novo... A ono plastični bofl.
Ne ciganci vec kupi Conti ako hoces nemacki kvalitet ..
 
A jel i Fulda smece ?
Pricam o svom licnom iskustvu sa tim proizvodjacima ,pneumatike sam imao godinama bez ikakvih problema.
I da ih nadjem ponovo opet bi ih uzeo.
Fulda je pod vlasnistvom Goodyear i kao takva ne moze da izbacije gume koje su bolje od Goodyeara .. Znaci Low-Cost sto bi rekli .. Nekad su bile dosta bolje .. Ja kad kuoujem gume kupim neku od ova 3 premijum brenda Conti ,Misko ,Brig ..Pirreli i Goodyear mogu neke ako su na ponudi ..
ali ako hocu nesto jeftino anda kupim Landsail kineske savim solinde gume koje su u rangu tih midioka buget firmi u vlssnistvu ovih velikih a kostaju duplo manje...
 
Hyundai I kia su odustali od korejskih guma i presli na Miska... ima tome jedno 6-7g
To ti je zbog ucenjivanja eu da mora biti određeni procenat delova pravljenih u eu kada se sklapa vozilo u eu fabrici. To će naravno uticati na pad kvaliteta vozila.

Ne ciganci vec kupi Conti ako hoces nemacki kvalitet ..
Sa prevarantima sam odavno raskrstio kupujem samo kvalitetne stvari.
 
To ti je zbog ucenjivanja eu da mora biti određeni procenat delova pravljenih u eu kada se sklapa vozilo u eu fabrici. To će naravno uticati na pad kvaliteta vozila.


Sa prevarantima sam odavno raskrstio kupujem samo kvalitetne stvari.
Hankook za EU se proizvidi u Madarskoj .. Nisu odustali radi ucena vec radi kvalitete gume tj reklamacija kojih sad imaju daleko manje odkako su presli na Miska..
 
Ja 10 godina vozim kumho letnje fantazija gume evo već drugi set. Imao davno mišelin brzo istrulile.
Razlike nisu tolike u tim balonoma a i u tim kg i ks koje imas .. uzmi neko auto sa vise kg i vecom ks sa niskim profilom pa ces osetiti razliku .. Moj Misko ce jos malo zaokruziti 100k km to malo koje gume mogu ..
 
Ma kakvi loše gume pojave se baloni popusti karkas, istruli guma popuca kruni se. To sam viđao samo kod evropskih skupih proizvođača.

Imaosam davno mišelinke posle par godina krenule da trule pretvarale se u prah. Ovo i posle 10 god ko novo
 
Fulda je pod vlasnistvom Goodyear i kao takva ne moze da izbacije gume koje su bolje od Goodyeara .. Znaci Low-Cost sto bi rekli .. Nekad su bile dosta bolje .. Ja kad kuoujem gume kupim neku od ova 3 premijum brenda Conti ,Misko ,Brig ..Pirreli i Goodyear mogu neke ako su na ponudi ..
ali ako hocu nesto jeftino anda kupim Landsail kineske savim solinde gume koje su u rangu tih midioka buget firmi u vlssnistvu ovih velikih a kostaju duplo manje...
Ne patim striktno za brendom samo trazim dobar odnos cene i kvaliteta.
Vozio sam se i u Michelin i Continental i Good Year pneumatike ,jeste kvalitet ,vidi se i po izradi i mekoci…
 

Back
Top