Lepe reči

bezveze mi je ova tema i prozivka.
ne znam da li imam nekog najomrazenijeg lika na forumu ali i da imam svakako ne bih to ovde rekla i isprozivala ga na taj nacin.a svako ima svoje dobre i lose osobine.pa i neko ko me izuzetno nervira.ali ne vidim potrebu da kazem 'taj i taj me mnogo nervira ali ipak je inteligentan,obrazovan...bla,bla...' :roll: kao da cu na taj nacin oprati ruke od svega loseg sto bi eventualno rekla o toj osobi...:?

SINDI:
evo..ja se nisam dovatil sa tobom..i necu..bas:D

evo, saljem ti..puno bure pozitivne energije..da se bucnes:wink:

ps.ma kontam o cemu pricas..al sam dobro raspolozena, pa me mrzi da se smaram..glooopooostima8-)

Ajmo mi da pevamo Azrine pesmice, bas sam lepo pocela.
A ovi nek se makljaju bez nas. :razz:

LePiaf:
Potpuno ste prsli svi. Shta vam to stavljaju u hranu?
Mislim da cu uzeti nedelju dana off sa foruma.

:lol: :lol: :lol:

E, sorry, ali meni nadahnuce preneo Tomas Man.
Ne mogu da odlim, evo vam citat: :lol:

Klavdija Shosha: " Da, to je jedan zemljak, takodje bolestan, jedan prijatelj. S njim sam se upoznala u jednoj drugoj banji jos pre nekoliko godina. Nasi odnosi? Oni su u ovome: mi zajedno pijemo caj, popusimo dva-tri papirosa, caskamo, filozofiramo, razgovaramo o coveku, o bogu, o zivotu, o moralu i o hiljadu drugih stvari. Eto mog izvestaja! Jesi li zadovoljan? "

Hans Kastorp: "I o moralu? A do cega ste, na primer, doshli u pogledu morala? "

Klavdija Shosha: "Morala? To te interesuje? E pa evo: cini nam se da moral treba traziti ne u vrlini, to jest ne u razumu, disciplini, dobrom vladanju i chestitosti - vec pre na suprotnoj strani, hocu reci u grehu, u onom sto nas izlaze opasnosti, u onom sto nam shkodi, shto nas upropashcuje. Cini nam se da je mnogo moralnije stradati, pa chak i svesno se upropastiti, negoli chuvati se. Veliki moralisti nisu bili ljudi vrline, vec pustolovi u zlu, porochnici, veliki greshnici koji nas uche da se hrishcanski priklanjamo pred bedom. Sve ovo tebi se svakako nimalo ne dopada, zar ne? "

:razz:

Banshee:
ali ne vidim potrebu da kazem 'taj i taj me mnogo nervira ali ipak je inteligentan,obrazovan...bla,bla...' :roll: kao da cu na taj nacin oprati ruke od svega loseg sto bi eventualno rekla o toj osobi...:?
Hm. Tako rečeno stvarno ispada ružno. Ako bi ti ovo potencijalno bila prilika da zapravo kažeš nekome da ti je bzvz a da do ušećeriš komplimentom - to je jadno. :? :evil:
Meni tako nešto nije palo na pamet, pošto o osobi o kojoj sam ovde pisala javno više puta izrekoh šta imam. I to što sam rekla mislim i sada i nemam nikakvu želju da to povučem. Nisam mišljenje formirala slučajno, a kako vreme prolazi - samo ga potvrđujem.
Sa druge strane, činjenica je da je osoba obrazovana.
Totalno bi mi idiotski bilo da me lične antipatije sprečavaju da vidim stvari objektivno.

CaLiMeRo:
Hm. Tako rečeno stvarno ispada ružno. Ako bi ti ovo potencijalno bila prilika da zapravo kažeš nekome da ti je bzvz a da do ušećeriš komplimentom - to je jadno. :? :evil:
Meni tako nešto nije palo na pamet, pošto o osobi o kojoj sam ovde pisala javno više puta izrekoh šta imam. I to što sam rekla mislim i sada i nemam nikakvu želju da to povučem. Nisam mišljenje formirala slučajno, a kako vreme prolazi - samo ga potvrđujem.
Sa druge strane, činjenica je da je osoba obrazovana.
Totalno bi mi idiotski bilo da me lične antipatije sprečavaju da vidim stvari objektivno.

ma ok,nije post bio tebi konkretno namenjen,slucajno sam rekla inteligentan,obrazovan....

ali ja nikada nisam izrazila javno antipatiju prema nekome sa foruma...mozda sam tu i tamo peckala nekoga ako se ne bih slozila sa njenim/njegovim misljenjem...ali to je to...jednostavno nemam razloga da nekoga ne volim...uostalom kako to mogu i da zakljucim ako sam sa tom osobom bila u kontaktu samo preko foruma,pa ni preko pp recimo...
i zato mi je glupo da kazem da mi se neko ne svidja pa posle da kazem da taj jeste pametan/obrazovan/mudar....bla,bla...sta god....jer ko sto rekoh,svi imaju i lose i dobre osobine...a boli me dupe da li je taj neko ekstra inteligentan...ako mi se ne svidja,ne svidja mi se i tacka.a moze da bude i najpametniji covek na svetu.ja to ne mogu i necu da poricem u tom slucaju.ali ne vidim potrebu da naglasim ni jedno ni drugo...ne znam,mozda samo ja to tako vidim...

eh pa i ja sam pomislila da je ta truba tako. lol anakin, ne zesti se, u pravu si, samo se malo opusti. to je sve.
svi smo mi dobri u dubini duse, sto bi rekao dusko kovacevic.
mene ne nervira niko u celini, mogu samo da me zabezeknu neke glupe izjave, ali posto sam sklona zaboravu nemam problem s tim.
samo ograniceni ljudi tako dugo pamte neke ruzne stvari.oni zatvoreni za nove dozivljaje.
a da je glupo kriti se i pickasto? o jeste i te kako. to je zapravo tako mizerno.

U principu nemam negativna predubjeđenja prema nikome od članova.
Neko mi je zanimljiv, neko pozitivno blesav, nego nadrndan, neko me nasmije do suza, neko glumi nadžak - babu ali nekome to pristoji više a nekom manje, neko me negdje i pecne ali ne znači da ga ne podnosim.
Dešavalo se da nekoga ili iskuliram kada me pecne, ili napišem mu nešto normalno i ta osoba počne normalno da se ponaša, tj. nestane netolerancija. Ni sa kim se ne prepirem, jer svako ima pravo na svoje mišljenje.
Ako moram "krpu derati" sa likovima iz realnog života ne moram i ovdje. Internet mi služi samo za zabavu i ubijanje dosade.

Nemam lepe reci o osobi koja mi se ne dopada ovde, ne zato sto ne zelim da ih nadjem, vec jednostavno zato sto ona nema nijedan kvalitet, a jesam se trudila da uocim bar jedan. Ne vredi, trulez i praznina, to je sve sto zjapi u njoj.

Banshee:
ma ok,nije post bio tebi konkretno namenjen,slucajno sam rekla inteligentan,obrazovan...
Odgovorila sam ti jer mi je tvoje mišljenje bilo interesantno, pošto nisam tako sagledavala stvari. Nisam se osetila prozvanom, samo sam, što rekao Strujin sin, htela da komuniciram.:D
Razumem tvoj stav - ako mi je neko antipatičan, šta mu vredi inteligencija (parafraziram, i mislim isto), samo što to u mom slučaju vredi za RL. U RL po tome koliko mi se neko dopada biram prijatelje. Tu je inteligencija potreban, ali nikada dovoljan uslov.
A ovo ovde - ovo je nešto drugo.
VR.
Neki ljudi o kojima na osnovu postova stvaram sliku.
I tu sliku ponekad komentarišem, ako tema dozvoljava ili me neko isprovocira da mu kažem šta imam.
Ne postoji osoba na Forumu prema kojoj imam negativan, a ličan stav. Svi moji negativni stavovi su principski - prosto rečeno povraća mi se od nekih tipova ponašanja i tipova ličnosti koje se ovde mogu susresti.

Ali zato ima par osoba koje veoma gotivim i to je baš onako lično.
Šteta što većma žive daleko. :arrow:

P.S. Smatram da je u redu i na Forumu iskazati NEGATIVAN stav o nekome, ako postoji, i ako je u kontekstu teme ili dijaloga koji vodis sa nekom osobom. Ali to vrlo razlikujem od ponašanja u kome neko kome si izrekao negativan stav o njemu počne da te prati po Forumu i potpisuje se iza većine tvojih postova sa negativnim komentarima. Sve osobe koje su mi na ovom Forumu gadne imaju zajedničku osobinu da to rade. Sve do jedne. To govori o nekoliko stvari - pre svega da su dokoni u životu i opsednuti time šta neki tamo NN misli o njima - jadni Narcisi želji publike, koji žive kroz Forum i za njega... Zato što su u RL, verujem, nule.

ok.shvaceno & prihvaceno ;)
mislila sam da si se osetila prozvanom jer sam (slucajno) stavila isti primer kao i ti...

inace,naravno da je inteligencija bitan faktor da li ce mi se neko svideti ili ne,ali upravo to sto si rekla...samo cinjenica da je neko inteligentan nije dovoljna da bi mi se svideo...i u vr i u rl.

sto se negativnog stava u okviru neke diskusije tice,i meni je ok to iskazati ali zadrzati se na tome...sada da prozivam svaki cas nekoga zbog necega sto je rekao na nekoj temi od pre 3 meseca...ne pada mi na pamet.

zato mi je bezveze ova tema....nekako povlacenje starih "svadja"...pri cemu mozes da opravdas svoj stav tako sto ces reci da ta osoba ipak ima i dobre osobine...makar meni tako izgleda...moguce da sam je pogresno sagledala...:?

ra-ta-tat:
Ne verujem da ovde u virtuelnom svetu foruma učesnici zaista imaju nešto jedno protiv drugog. Naravno da smo svi različiti i nismo svi kompatibilni, ali sigurno ste i u svom "najomraženijem" liku primetili nešto pozitivno. Nemoguće da postoji neko potpuno loš.
.
Obratite pažnju na znake navoda.
Pošteno je reći kao Nina2, ona prosto ne vidi način ili razlog da kaže nešto lepo o nekim ljudima. Ali potpuno je suludo svoju nesposobnost obrnuti u moje loše namere!

Ne znam ni šta sam mislila kada sam naivno verovala u vaše dobre namere. Lepo je rekao Neverovatan... ludaci u ludnice.

ra-ta-tat:
Cenim što si se potrudila da vidiš nešto lepo i kod mene. To je veoma pohvalno.

CaLiMeRo

mislim da je osoba koja je u stanju da prepozna loše namere čak i kada one ne postoje, što bi značilo da je ona izuzetno oprezna osoba :lol:

Mislim da je sagledavanje osobe proces koji se nikada ne staje.

ja mislim da ova cela tema ima smisla za one koji su dovoljno normalni da na nju odgovore na pravi nacin....i da ne shvate tudji post kao prozivanje!

Back