Lepa reč

To i jeste poenta, što se mahom otvaraju teme kritika, kukanja, sa narativom žene su loše, muškarci su loši, sve je loše, pa ko brani ljudima da otvore i temu gde će se napisati nešto lepo?

Evo, sada se ima prilika pa opet retko ko je iskoristio da kaže "moj muškarac je ____ (dodati po potrebi)", nego će tema da zamre kroz dva dana. Ali zato da sam otvorio temu "OSTAVIO JE ČARAPE _____ (dodati po potrebi), KLASIČNO MUŠKO, OVAJ MOOOOJ", to bi rasprava na temi stigla i do toga da žene traže pare, muškarci su neradnici i lenčuge, pa bi se već na petoj strani stiglo do ličnog vređanja.

A da pomažem nekome svojim pozitivnim primjerom može,
Ali neka neko od mene to traži i dobiće.
Ne čitam tuđe mozgove i potrebe, pa da to pišem jer nekome treba.

Ako to nekome treba da čuje, nek otvori temu kao ti, i nek lijepo kaže:
"Pohvali svog partnera"

Isto tako i ljudi sa problemom, otvore temu i traže pomoć
 
Setio sam se danas teksta Duška nam "Ima žena koje vole samo svoje muževe. Nisu ništa posebno ti muževi, već te žene." i počeo da razmišljam o tome kako to da nema mnogo tekstova i priča u kojima će se o muškarcima pisati u pohvalnom obliku?

Čak i za potrebe uzdizanja žena, jer, eto, vole samo tog čoveka kog su izabrale (nije im ga opština dodelila) mora da se pomene da nisu ništa posebno ti muževi, daleko bilo da se kaže da je i on tu nešto dobro, lepo, za poštovanje i posebno.

Ne znam čemu ta potreba za unižavanjem i izjavama tog tipa? Kao npr i "otac-kolac", poznata krilatica nam u Srbalja.

To je isto kao kad slušam nekog tipa koji priča za svoju ženu "ova moja"... Šta ova moja, mićo, pa ne govoriš o farmerkama, nego o osobi...

I onda gledam ove ogorčene i nezadovoljne, toliko frkću oko sebe da niko normalan neće ni da im priđe i to ih onda tek vodi u spiralu ludila.

No, pitanje, da li uopšte može da se razvije neki lep i normalan odnos u kom obe osobe ne vole, ne poštuju i zapravo ne cene osobu koju imaju pored sebe i zašto ne?

Takođe, dokle će pojedini muškarci da koriste milovanje ženskog uha kako bi skupljali poene i koliko je to jadno od 1 do 10? I zašto 10?

Studio?

Ја то повезујем са тржиштем. У односу на пре сто година променили су се услови живота. Физичка снага није пресудан фактор, као раније што је била, тако да сад жене имају своје послове, новац и самим тим, жељу да га троше. Мислим да је тржиште препознало жену као субјекта спремнијег да потроши више у односу на мушкарца. Данас се роба не продаје онако како се то чинило пре 50 година. На плацу имам Ободинов фрижидер из ’65. године који ради перфектно. Али, коме ћеш продати производ са причом да је нешто квалитетно и да траје. Данас се продаје тако што купцу кажеш да ће га твоја роба учинити посебним, јединственим, супериорним... Да ћеш бити ’рац свемирски или ’чка космичка. Гађа се сујета. У овом случају, женска, а то може бити екстра профитабилно. :)

Да би испразнио продавницу треба ти 4 мушкарца или 3 жене. Па наравно да ћеш подилазити женама, дизати њихову таштину у небеса. Последично, мушкарац иде на доле. Биће да људи и несвесно прихватају те калупе размишљања и само мултиплицирају оно што је друштвени mainstream.
 
A da pomažem nekome svojim pozitivnim primjerom može,
Ali neka neko od mene to traži i dobiće.
Ne čitam tuđe mozgove i potrebe, pa da to pišem jer nekome treba.

Ako to nekome treba da čuje, nek otvori temu kao ti, i nek lijepo kaže:
"Pohvali svog partnera"

Isto tako i ljudi sa problemom, otvore temu i traže pomoć

Ali zašto kad neko otvori temu da napiše nešto negativno neko ne napiše i nešto pozitivno? Zašto se mora negovati negativan narativ? To je pitanje. Npr, evo i meni je na ovoj temi neki član napisao "žene te gledaju kao novčanik", ja nisam nastavio sa "tako je, maaaatori", već sam napisao "ne, zbog ___" da ne ponavljam.

To je suština.
 
Setio sam se danas teksta Duška nam "Ima žena koje vole samo svoje muževe. Nisu ništa posebno ti muževi, već te žene." i počeo da razmišljam o tome kako to da nema mnogo tekstova i priča u kojima će se o muškarcima pisati u pohvalnom obliku?

Čak i za potrebe uzdizanja žena, jer, eto, vole samo tog čoveka kog su izabrale (nije im ga opština dodelila) mora da se pomene da nisu ništa posebno ti muževi, daleko bilo da se kaže da je i on tu nešto dobro, lepo, za poštovanje i posebno.

Ne znam čemu ta potreba za unižavanjem i izjavama tog tipa? Kao npr i "otac-kolac", poznata krilatica nam u Srbalja.

To je isto kao kad slušam nekog tipa koji priča za svoju ženu "ova moja"... Šta ova moja, mićo, pa ne govoriš o farmerkama, nego o osobi...

I onda gledam ove ogorčene i nezadovoljne, toliko frkću oko sebe da niko normalan neće ni da im priđe i to ih onda tek vodi u spiralu ludila.

No, pitanje, da li uopšte može da se razvije neki lep i normalan odnos u kom obe osobe ne vole, ne poštuju i zapravo ne cene osobu koju imaju pored sebe i zašto ne?

Takođe, dokle će pojedini muškarci da koriste milovanje ženskog uha kako bi skupljali poene i koliko je to jadno od 1 do 10? I zašto 10?

Studio?
za lep odnos potrebno je mnogo zrelosti.
ali nije to na žalost sve što ti treba.
 
Imala sam predivnu, pravu, zrelu vezu sa čovekom koga više nema :( Nažalost, nismo ostvarili svoju želju..

Mogu sve najlepše da napišem o njemu. I kada ga neko iz moje okoline spomene uvek pričam sve najlepše o njemu.

Nikada mi nije bio problem ni da pohvalim nekog svog poznanika i prijatelja.
 
Imala sam predivnu, pravu, zrelu vezu sa čovekom koga više nema :( Nažalost, nismo ostvarili svoju želju..

Mogu sve najlepše da napišem o njemu. I kada ga neko iz moje okoline spomene uvek pričam sve najlepše o njemu.

Nikada mi nije bio problem ni da pohvalim nekog svog poznanika i prijatelja.

Žao mi je zbog ovog prvog, naročito što o njemu pišeš tako lepo.
 
@Araon Ne mogu da pišem ništa ružno jer je bio predobar čovek. Bili smo 5 godina u vezi i retko, retko smo se svađali..
Veza je bila prilično skladna..maštali smo, imali snove..i...dogodio se rak..
 
Nije mi problem da upućujem lepe reči.
I to ne tipa voditeljki "lepa moja, slatka moja, bla bla bla..." Nego baš pohvalim lično nešto, kod nekoga .
I trudim se da to radim češće, jer prija i meni a i onome kome je izgovoreno.
Sitne male , lepe pohvalice,( kad stvarno tako mislim,) nikad , nikad ne hvalim ono što mi se ne dopada, al ako mi se nešto dopalo, zašto da ne izgovorim naglas ?
Ljudi su željni lepih reči, reakcije su prelepe.
 
Комнетарисао културно на теми која се зове лепа реч. Мисао брзином муње ми је прострујкал кроз мозак кад је Сонатица написала за ту трагедију. Још један пример. Мој добар пријатељ одавде је преминуо. Диван човек. Уметник културног наступа. Не памтим да је икоме рекао ружну реч. Сви га скоро једногласно изабрали да буде Мод на Политици, можда га знате по постовима, Борис Грушенко.

Sve ja ovo razumem, vas je ovo povredilo, što je i razumljivo. Ono što sam ja želeo da kažem je da to ne znači da sad treba da se upropasti tema koja je pokušaj da se ljudima osvesti i to da je ok reći i nešto lepo nekome, svom partneru naročito.

Ali ako vi mislite da je i za ovo, sipajte.
 
Poslednja izmena od moderatora:
No, nemam nameru da se nastavljam i da nekome popunjavam dokono vreme. Kao što rekoh, ako mislite da je ok isterivati neku pravdu i svetiti se nekim modovima tako što ćete sad ići redom i uništavati teme pozivajući se na neku nepravdu koju smatrate da se vama desila, mislim da ni to nije rešenje.

Mislim, mene ovo ni ne zanima, meni ni iz džepa, ni u džep na šta će da liči ovo mesto.

Svako dobro.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve je to do karaktera. Muško - žensko ne igra ulogu u tome da li će neko biti pohvaljen ili ne. To je malo dublja psihologija. :D Nemam vremena trenutno, ali bih imala dosta toga da napišem na ovu temu.

P.S. Tema je odlična
 
Možda nisu zaslužili...




Da.Naravno da žena može bez muškarca.Nije bitno imati muškarca pored sebe
.Bitno je imati muškarca koji vredi .A ti muškarci izumiru.

Baš niti jedan nije zaslužio? Pa ne znam šta bih rekao.

Naravno da može svako bez svakoga, ali što taj narativ? Mislim, čemu? I čemu to naglašavanje "one mogu bez muškaraca", pa može svako bez svakoga suštinski.
 
Ne bih rekla. Poštovanje mora biti uzajamno.
Inače je sve samo farsa i mučenje.
Poštujem ljude koji mene poštuju.
I nisam primetila da se muškarci degradiraju u odnosu na žene.

Nisi, zato što nisi "sa ove strane".

Pre ćeš čuti sa ženske strane "nama ne treba muškarac", nego obrnuto. Bar što sam viđao i ovde i uživo.
 
Po onome šta sam ja viđala, procenat muškaraca i žena koji kritikuju suprotan pol je jednak.

A to, kome ko treba i ko bez koga ne može, ne mogu da komentarišem. Svako zna svoje sposobnosti. I šta želi.
Neko voli da bude sam. Neko se, možda, razočarao, pa mu je to bolja opcija. Neko je prezahtevan, čeka pravu osobu.

Mnogo je razloga.
 
Bambi je lepo objasnila.
To ni ja ne razumem.
Po prirodi sam umiljata, pokazujem emocije i volim topao, skladan odnos. A on je zaista izuzetan covek.
Ali forum…nije bas dobro mesto za neke intimne price. Tek onako neke privatne sale i nesto neobavezno.

Cak i kada se prica o necem desetom, a emotivnom, dobije se nerazumevanje i podsmeh. Bukvalno mora da se nosi oklop i da se pazi sta se pise. Tako da verujem i da ce pojedini ljudi na ovoj temi biti suzdrzani, jer cuvaju ono sto im je bitno

Upravo tako!
Suzdržana sam da ne bih bila povređena čitajući komentare olako napisane.
 
Bambi je lepo objasnila.


Upravo tako!
Suzdržana sam da ne bih bila povređena čitajući komentare olako napisane.

Razumem taj deo, ali opet idem logikom kako može da te povredi neko ako napiše neku glupost na tvoj lep komentar?

Evo, ja sad napišem lupam "Pinocchio je moj životni partner, divna osoba, neko koga bih oženio u deset života zaredom" (baš banalizovanje) i prvo šta me briga šta će ko da napiše na to, a drugo šta može i da napiše?

I treća stvar, to mi je tek nejasno, lagano će da se otvori tema da se iskritikuje partner ili neki pojedinac, da se napiše neka negativna situacija, tu se niko ne boji da mu se neko dodatno posere u partnera ili da ti ljudi koji ne znaju tu osobu lično dodatno poliju benzinom, ali se ljudi plaše napisati lepo? Ne razumem taj deo.

Kao što se kod nas lepo o čoveku i sve najlepše govori samo kad umre... Taj deo ne razumem uopšte.
 

Back
Top