lektira >:(

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
stasa:
Sto se tice lektira,uvek sam mrzlea da ih citam ,jer ne volim da cfitam ono sto mi neko zada.Ja jako volim da citam,ali uvek i iskljucivo ono sto volim i sto mis e svidi,a lektira to cesto nije....

I ja imam isti trip...a verovatno i vecina uchenika...Chak i da je dobra knjiga nekako mi se nece dopasti zato shto sam MORALA da je prochitam...Zato postoji jedna divna knjiga koja se zove "Interpretacija knjizevnosti"...hehe...
 
ja sam zavolela neke knjige upravo zato sto sam ih imala kao lektiru, inace ih ne bih ni uzela...
ali mrzim poeziju. fuj!

p.s. nisam ni citala sve lektire jer sam uvek 'ladno imala 5, pa nije bilo sanse da me proverava jel sam procitala... tako da sam narodne pesme i slicna biiip preskakala.
 
jao i ja mrzim poeziju...agh....
ma ok, ima i dela koja su mi se dopala a bila su u okviru nastavnog programa ali rech je o tome da kad znash da neshto morash da prochitash, vishe ti nije tako simpatichno...
 
e to... evo, racimo, biologija, gde ima puno, puuuno 'teskih' reci, koje ja inace znam, ali kad treba da pricam lekciju, ne mogu da ih se setim... a setila bih se, recimo, da sam to procitala u novinama.
 
Girl next door:
e to... evo, racimo, biologija, gde ima puno, puuuno 'teskih' reci, koje ja inace znam, ali kad treba da pricam lekciju, ne mogu da ih se setim... a setila bih se, recimo, da sam to procitala u novinama.

Potpuno isti trip...A takodje me nervira shto kad god moram da uchim meni se toliko prispava da ne mogu ochi da drzim otvorene...pogotovo u poslednje vreme....
 
love_girl:
Isti slucaj i kod mene....

P.S.Radili ste o prici i pricanju?;)
da... ma, cuti, nasa srpkinja je tako cudna, mi obradjujemo 'o prici i pricanju' od 7.-8. septembra... ali ona svaki put skrene s teme...
ma, svidja mi se (o prici). uglavnom ga niko nije razumo, ali ja sam odgovorila na ona pitanja u knjizi i sad mi je mnogo jasnije..;:-)
 
3. ilijada - homer
To je nešto kao serija u nastavcima i nije mnogo zanimljivo da se čita odjednom. Nama je dala da svako spremi po jedno poglavlje i da posle prepriča pred tablom u par minuta. Naravno da skoro niko nije imao pojma o ostalim poglavljima, pa je bilo ko u klin ko u ploču (Izađe čovek i krene "E sada Ahilej kreće tamo..." a Ahilej se nije pominjao u prethodnom poglavlju). Strašno. Ali inače sam čitao knjigu "Opsada i pad Troje". To je jako dobro, prepričano je kao pripovetka. (I Odiseja je sto puta zanimljivija od Ilijade, šteta što se ona ne radi)

6. pakao - dante
Baš dobro, možeš da zamišljaš ekranizaciju dok čitaš.

8. novela od starca - marin drzic
Ustvari se zove "Novela od Stanca".
Ili kako reče naša profesorka, "Ko je Stanac?"
(mi ćutimo) "Starac. Stanac je jedan starac." :eek:

10. kad su cvetale tikve - dragoslav mihajlovic
11. hleb i so - ljubomir simovic
12. tako zamisljam nebo - miroslav antic
13. plavi zaket - dusko radovic
Ove četiri mi nismo radili u naše vreme.

Inače verujem da je vreme jako pregazilo mnoga književna dela, jer mi njih posmatramo sa stanovišta trenutnog vremena, a mnoge stvari koje su nekada bile tabu (i samim tim dobar zaplet) sada uopšte nisu, i onda nam nije jasno šta je tu big deal.
 
Проф. Чолаковић Јовановић! Могу само рећи да је мени предавала и, премда знам да се обраћам на погрешну адресу, желим да истакнем колико њени часови могу значити ономе коме је књижевност љубав, а језик страст. Предвач је српског језика и књижевности, али су њени часови углавном посвећени светској књижевности. Сјајна припрема за катедру светске књижевности на Филолошком факултету, али и сјајна прилика за стицањем образовања из домена књижевности, филозофије и знаности уоште. Веома образована особа, посебно компетентна у области античке књижевности (ах, требало је чути њене беседе у Атини, у Одеону Херодота Атичког...).
Укратко, слушајте је што више, читајте што више и сарађујте на часовима - осим високих оцена, стећи ћете чврсту основу за неко даље изучавање књижевности и језика, а такође и доста, доста знања... Да су моји другови из гимназије на време видели значај њене појаве у Шестој...

Велики поздрав и... уживајте у њеним беседама!
(Да знате да вам завидим)

П.С. А да не говорим о елоквенцији... Осим свега наведеног, посебан је начин рада који примењује. Није класично предавање, већ би свакако могло бити названо и разговорима о књижевности. Уопште, њен је систем одличан, те се тек касније могу сагледати велики резултати - тачно на време:))

Znam da nam zavidis. Jedna od najboljih profesora u Sestoj, stvarno uzivam u njenim predavanjima. Kulturna je, elokventna, iako pojedini ne znaju to da cene. Mene bas interesuje knjizevnost, stoga su mi njeni casovi pravi odmor. Inace pre mi je predavala profesorka Zrinka, takodje jedna od najboljih profesorki knjizevnosti u Sestoj. Pozdrav i tebi!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top