Lekarski pregledi

YBT pa to je divno :hahaha:

Pseudonimo, kanda ces ti da probijes led sa sampanjecem!!! :pivce:
Ajde, zivi bili pa videli. Nego, kada se to desi, nemoj da si se usudio da prvo zoves mamu da joj kazes!!! Prvo MORAS nas da obavestis!!! :rtfm:

Ma necu ja pre tebe posto smo odlucili da i supruga polozi IELTS (zakazano za 26.9.) ne bi li ustedeli onih 2000+ evra. Vec ima znanje dovoljno za prosek 4.5 pa greota da im damo te pare, ima dole jeftinijuh kurseva za usavrsavanje...
Nego cekam da mi se CO javi da zatrazi jos tu poslednju stvar, to ce mi biti znak da je sve ovo drugo OK.

A konacno odgovor cekamo "tek" krajem oktobra :worth:
 
Sad sam se neceg setila!
Dendijev lekarski je stigao u Sydney istog dana kada i moj prvi... Ali necu nista vise da pricam, da ne baksuziram!

@pseudonimo

Nas su za moj engleski pitali nekoliko dana pre nego sto su me poslali na novi lekarski. Ukratko, pitali su da li sam izasla na IELTS ili nameravam da uplatim za AMEP i napomenuli su da nista ne uplacujemo dok nam oni ne kazu.
 
Poslednja izmena:
poz svima,

Samo da se javim da smo suprug i ja krenuli u akciju za prikupljanje papira za assessment.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Pseudonimo,
Mozes li mi reci da li za tvoju suprugu treba zaista ocena iz IELTS-a samo 4.5,ako je ona 2end Instalment?

Pitam iz razloga sto je nama agent rekao da ja kao 2end Instalment moram da imam ocene iz sve cetiri komponente minimum 6-ce,da ne bi morali da platimo onih 2800aud,za casove tamo?Molim te reci mi za koji tip vize ste aplicirali i za koju drzavu?

Pozz svima,posebno dandy008 i for Mr Tree:bye:
 
Pseudonimo,
Mozes li mi reci da li za tvoju suprugu treba zaista ocena iz IELTS-a samo 4.5,ako je ona 2end Instalment?

Pitam iz razloga sto je nama agent rekao da ja kao 2end Instalment moram da imam ocene iz sve cetiri komponente minimum 6-ce,da ne bi morali da platimo onih 2800aud,za casove tamo?Molim te reci mi za koji tip vize ste aplicirali i za koju drzavu?

Pa to sta rade ti agenti je stvarno katastrofa:dontunderstand:. Cim stignem u AU idem na kurs jendnosemestralni na Murdoch university - Australian migration law and practice, registrujem se u MARA i krecem da sljakam ko agent:hvala:. U startu znam vise od ovih nekoliko koji su pominjani na ovom forumu, pa kad oni uspeju da navataju musterije valjda cu i ja:whistling:.
Eto je nadjoh buducu profesiju:evil:.
 
Jel neko skoro zvao ove IOM-a skoro? Hteli smo danas da prijavimo lekarski da odradimo pre dobijanja CO, ali kazu ne moze. Traze neki "uput" od CO i kazu da kod njih nikad nije moglo bez uputa?! Inace cena lekarski+tetovaza+DHL je oko 16000 din trenutno...
 
Poslednja izmena:
Jel neko skoro zvao ove IOM-a skoro? Hteli smo danas da prijavimo lekarski da odradimo pre dobijanja CO, ali kazu ne moze. Traze neki "uput" od CO i kazu da kod njih nikad nije moglo bez uputa?! Inace cena lekarski+tetovaza+DHL je oko 16000 din trenutno...
Nije to klasičan uput. To što IOM traži je broj koji si dobila u Acknowledgement letter kad si dobila povratnu informaciju da je aplikacija stigla u DIAC. Nalazi se skupa sa tvojim podacima u zaglavlju poruke.
Ponesi sa sobom taj papir.
 
Meni je čovek rekao drugačije. I cenu mi je rekao drugačije.

Rekao ti je da mozes da uradis lekarski bez zahteva od CO? A koju cenu ti je rekao?
@Palma
Pitala sam i za to pismo, ali rekao je ne, samo direktno pismo od CO gde ti kaze da uradis pregled. Ja sam predala pre godinu dana i u mejlu koji su mi poslali stoji " If you have applied for an offshore GSM visa, your case officer will contact you when you need to undertake health and character checks." Jel je tako i tebi pisalo?
 
Rekao ti je da mozes da uradis lekarski bez zahteva od CO? A koju cenu ti je rekao?
@Palma
Pitala sam i za to pismo, ali rekao je ne, samo direktno pismo od CO gde ti kaze da uradis pregled. Ja sam predala pre godinu dana i u mejlu koji su mi poslali stoji " If you have applied for an offshore GSM visa, your case officer will contact you when you need to undertake health and character checks." Jel je tako i tebi pisalo?

Ne mogu da nadjem gde sam zapisao... Rekao mi je 11000 i nešto, sa uključenih 3-4 hiljade za DHL... mada možda je to bilo i dodatnih 3-4 za DHL, a da sam ja loše zapamtio...
I jeste, rekao mi je da mogu da dodjem kad hoću, zakazuje se dan-dva ranije, čak mi je ispričao i svašta o svačemu što ga nisam pitao, šta se dešava sa emigracijama - Australskim i Kanadskim, neizvesnost i zastoji, da može biti neisplativo raditi nešto unapred itd...
S tim što ja već imam formulare koji beše 28 i još neki za te preglede, odštampan u vreme apliciranja (koje je u, uzgred bilo online), sa sve našim podacima i TRN-om.
Pa probaj da se orijentišeš u toj priči, milion ljudi je radilo lekarski pre vremena, da skrati vreme procesa ( e ako i uštedim još nedelju-dve na ove dve godine, baš mi znači), s druge strane, nekako bi bilo normalno da u Srbiji ne može nešto što svuda drugde može...
 
@Palma
Pitala sam i za to pismo, ali rekao je ne, samo direktno pismo od CO gde ti kaze da uradis pregled. Ja sam predala pre godinu dana i u mejlu koji su mi poslali stoji " If you have applied for an offshore GSM visa, your case officer will contact you when you need to undertake health and character checks." Jel je tako i tebi pisalo?
U vrijeme kada smo mi radili ljekarski nije trebalo striktno CO da ti da dozvolu za ljekarski već se to moglo raditi na osnovu papira koji ti pošalju mejlom da je aplikacija primljena. Ja nisam ni dobila CO.
Tada je većina aplikanata radila na taj način da bi ubrzala proces dobijanja vize.
Pošto su se u međuvremenu desile ove famozne promjene tj. kriza u svijetu i način apliciranja i komplet postupak je promijenjen. tako da sam ja (a i mnogi drugi) izvisila itd.itd....

E sad ako ti čovjek u IOM-u kaže da treba striktno od CO, onda čekaj da ti se on javi i da odobrenje za ljekarski.
Ne bih preporučila ništa više "na svoju ruku" jer smo svi svjedoci da i kad igraš po pravilima oni mogu smisliti nešto da te za..bu!
 
Pa danas sam zvala i ovaj put se javio neko drugi i rekao da moze, ali ovaj put je i cena drugacija... sad je kaze 17500 po osobi all inclusive (lekarski+ dodatne analize zbog tetovaze+ dhl).

U cetvrtak su mi zakazali inace...
 
Ajd sa srećom! Pripremi se na dugo čekanje. Nama je bilo zakazano u 9 a počeli da nas pregledaju poslije 11. Rtg pluća smo radili u Južnom Bulevaru oko 13h. Završili oko 2, jer sam ja morala dodatni snimak da radim. Ne pitaj krepali smo od gladi :)
 
Izgleda da ipak necu ujutru :( sad je zapelo oko formulara. Naime, nema online da se skine formular 26EH i 160EH vec samo mozes tamo na document checklist, ali meni ne dozvoljava vec dva dana jer je jelte server nedostupan. Pa se sad pitam da li su tako svima koji jos nemaju CO stavili da ne mogu da odstampaju ili sta?!
Ajde neka neko pokusa ko nema CO a predao je online da li moze da skine pa neka javi. Sad cu im poslati i mejl sa istim pitanjem.
 
Izgleda da ipak necu ujutru :( sad je zapelo oko formulara. Naime, nema online da se skine formular 26EH i 160EH vec samo mozes tamo na document checklist, ali meni ne dozvoljava vec dva dana jer je jelte server nedostupan. Pa se sad pitam da li su tako svima koji jos nemaju CO stavili da ne mogu da odstampaju ili sta?!
Ajde neka neko pokusa ko nema CO a predao je online da li moze da skine pa neka javi. Sad cu im poslati i mejl sa istim pitanjem.

Nije baš dva dana, ali i meni nije radilo to večeras, pa pokušaj ponovo, jer sad recimo radi.
Da li ne možeš da se uloguješ uopšte, ili ti ne da na document checklist, ili imaš i doc checklist, ali nemaš linkove za formulare?
 

Back
Top