Lekarski pregledi

Poštovani Forumaši,

Imam jedan proble, a nadam se da će mi neko u rešavanju istog pomoći. Naime, dobio sam ponudu od jedne Marketing firme iz Perth-a da se preselim za AUS. Sve ide za sada super samo sam naišao na problem. Šef firme (o kojoj ne znam puno) mi postavio uslov da platim Health Insurance u Medibank Health Solutions-u, a ja za njih nikad čuo. Cifra je oko $500. Da li je ovo neka prevara? Ima li neko od vas iskustva sa rešavanjem ovakvih rebusa?

Unapred Hvala,
Darijan
 
Takodje imam tetovazu,aplicirala sam za partner vizu,i imam interviju pocetkom juna i ljekarski pregled,meni je tetovaza stara oko sedam godina tako da mislim da je sve ok ,ali ako treba sve to odraditi sta se moze,e bas mnogo cjepidlace..meni je bitno da sto prije sve to prodje i da sa svojim suprugom budem sto prije skupa,ja sam dokumenta predala 23 januara,i dobila termin za pregled i interviju 12 juna,posto ja zivim u Crnoj Gori,sve sam poslala kurir postom do sada su zaista svi bili ljubazni,tako da se nadam dace i to biti odradjeno kako treba,i naravno voljela bih da nemoram jos posle toga dugo cekati.Ja bih bila zahvalna posto sam ovdje nova ako je neko skoro dobio vizu da mi odgovori koliko se ceka posle ljekarskog i intervijua poz...
 
Bili smo pre neki dan na lekarskim, ništa specijalno. Samo malo razgovora, test vida, merenje pritiska, slušanje rada srca, pluća, ispipavanje stomaka i test urina. Meni čak nisu radili analizu krvi, niti slali na rendgen. Kažu, po novom nije potrebno za vizu 190 (?!). Supruzi su radili i ispitivanje krvi i snimak pluća, valjda zato što uzima neke lekove... Za mene je cena bila 95, za nju 135 evra, moglo je da se plati i u evrima.
 
Ovako... Prvo da vas pozdravim sve. Imam pitanje u vezi lekarskog. Naime, planiram da apliciram za vizu 189, ja kao nosilac i zena. Koliko sam primetio u vasim postovima svi ste aplicirali pa tek onda radili lekarski. Je l' to znaci da pri apliciranju prilazem samo nostrifikovanu diplomu, IELTS test, kopiju pasosa, drzavljanstvo, izvod, dokaz iz policije da nisam osudjivan (valjda) itd...??? Bio bih vam zahvalan na pomoci.
 
Ovako... Prvo da vas pozdravim sve. Imam pitanje u vezi lekarskog. Naime, planiram da apliciram za vizu 189, ja kao nosilac i zena. Koliko sam primetio u vasim postovima svi ste aplicirali pa tek onda radili lekarski. Je l' to znaci da pri apliciranju prilazem samo nostrifikovanu diplomu, IELTS test, kopiju pasosa, drzavljanstvo, izvod, dokaz iz policije da nisam osudjivan (valjda) itd...??? Bio bih vam zahvalan na pomoci.

Ugrubo vam je potrebno sve sa ovog spiska: http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/index/checklists/189-applicant-checklist.pdf . Na lekarski idete posle podnošenja zahteva za vizu.
 
Bili smo pre 2 dana na lekarskom, suprug je radio i analizu na Hepatit B i C zbog tetovaže, a sin koji ima punih 11 godina ( to je granica ) je morao da snima pluća. Krv nije vadio ni on ni bebica, brzo smo sve završili, doktorka je ljubazna, nadamo se da je sve u redu, i očekujemo mejl da nam je viza odobrena. Tetovažu je praktično nemoguće sakriti, jer se kod doktorke skidate i budete samo u gaćicama, tako da ne bih preporučila sakrivanje.
 
Ako netko ima najnovije iskustvo sa ljekarskim za usa vizu Bracnu .neka mi odgovori .Sta trebam ponijet i kako ide toI Kolko kosta to i cujem od raje da neke vakcine iz rani dana .treba ponije od doktora sta i koje sam dobivo ...a u mene se karton izgubioo nemogu pronac Ja cu u SARAJEVO.pa neb bilo lose tko je to prosao da mi objasni HVALA.UNAPRIJED...
 
Ako netko ima najnovije iskustvo sa ljekarskim za usa vizu Bracnu .neka mi odgovori .Sta trebam ponijet i kako ide toI Kolko kosta to i cujem od raje da neke vakcine iz rani dana .treba ponije od doktora sta i koje sam dobivo ...a u mene se karton izgubioo nemogu pronac Ja cu u SARAJEVO.pa neb bilo lose tko je to prosao da mi objasni HVALA.UNAPRIJED...

Ne treba ti karton nikakav , trenba obavezno da poneseš ono obavještenje da uradiš ljekarski sa HAP brojem , pasoš , novac za pregled i to je to .
Vjerovatno si zakazao pregled , pa su trebali da te obavjeste šta ti treba , naprimjer ako imas tetovaze ili si imao neku bolest ranije , moraš da im kažeš jer je nešto skuplji pregled onda .
Ako nemaš ništa od toga slikaju te za dosije , izmjere pritisak , uzmu krv i mokraću , snime pluća i to je to .Ništa specijalno , oni sami sve šalju .Poslije preko interneta možeš da provjeriš jesu ti gotovi rezultati.
 
Ne treba ti karton nikakav , trenba obavezno da poneseš ono obavještenje da uradiš ljekarski sa HAP brojem , pasoš , novac za pregled i to je to .
Vjerovatno si zakazao pregled , pa su trebali da te obavjeste šta ti treba , naprimjer ako imas tetovaze ili si imao neku bolest ranije , moraš da im kažeš jer je nešto skuplji pregled onda .
Ako nemaš ništa od toga slikaju te za dosije , izmjere pritisak , uzmu krv i mokraću , snime pluća i to je to .Ništa specijalno , oni sami sve šalju .Poslije preko interneta možeš da provjeriš jesu ti gotovi rezultati.

Ja cekam da mi oprave termin za intervjuu..pa cu onda na taj ljekarski Moram to isprintat obavjestenje sa tim HAP.Brojem.i pare a kolko treba slika i znaci te vakcine te kartone nemoram trazit ...HVALA WAM NA LIJEPOM ODGOVORUU....POZZ
 
Svi smo prosli kroz isto , puno znaci kad imas koga pitati.
Kad zavrsis pregled , sve postave na https://www.emedical.immi.gov.au/eMedUI/eMedicalClient, tako da uvijek mozes pogledati jesu gotovi rezultaiti[/QUOT................................... Cao...jos nesto bi vas pitao .znaci kad budem iso na ljekarski to cu radit prije intervjuaa.a doktori to salju u AMBASADU.SARAJEVO..i jos nesto ono sto ste napisal sta kontrolisu to je sve...a neki su pisal vidim na forumu da se ide isto na ocni pregled....dal to pregledavaju isto.hvalaa
 
Da, i to tek nakon apliciranja za 189 ili 190 vizu.

OK, hvala.
Ja tek 21.11.2015 imam test engleskog, u medjuvremenu skupljam i sredjujem sve za skills assessment....taj lekarski je tek tamo negde posle, da se tako izrazim. Samo mi nije bilo jasno da li se radi kod odredjenog ili bilo kod lekara. Uglavnom, o tom po tom...prvo ove dve stvari da resim.

A ako apliciram za 186, 187 ili 457 - isto je potreban lekarski, jel tako?
 

Back
Top