Lekarska tajna

Pa pretpostavljam da, pored crta licnosti, imas i neke dogadjaje koje su doprineli da si besna, ali to moraju biti neki znacajniji dogadjaji nego sto je nezadovoljavajuca poseta lekaru. Mozda da probas sa psihoterapijom.

Jesi li procitao sve njene postove?Zar joj je malo muke u zivotu i malo razloga da bude besna i ocajna?Ako nisi u stanju da joj pomognes,nemoj joj ni otezavati.Mozda joj je ovo jedno od mesta gde moze da odagna teske misli...

- - - - - - - - - -

Pa pretpostavljam da, pored crta licnosti, imas i neke dogadjaje koje su doprineli da si besna, ali to moraju biti neki znacajniji dogadjaji nego sto je nezadovoljavajuca poseta lekaru. Mozda da probas sa psihoterapijom.

Psihoterapija je potrebana skoro svakom drugom coveku koji je ziveo predhodnih 20 godina u Srbiji.Mozda treba i tebi ili meni...Polako sa teskim recima....:think:
 
Jesi li procitao sve njene postove?Zar joj je malo muke u zivotu i malo razloga da bude besna i ocajna?Ako nisi u stanju da joj pomognes,nemoj joj ni otezavati.Mozda joj je ovo jedno od mesta gde moze da odagna teske misli...

Pa samo neka ih odagnava, ali ne tako sto ce svi ostali da budu krivi za sve sto joj u zivotu nije potaman.

- - - - - - - - - -

Psihoterapija je potrebana skoro svakom drugom coveku koji je ziveo predhodnih 20 godina u Srbiji.Mozda treba i tebi ili meni...Polako sa teskim recima....:think:

Ko kaze da je psihoterapija nesto lose? Super je to stvar za svakoga. Cisto joj preporucujem da proba, ako do sada nije.
 
Bila sam i kod psihijatra i psihologa zbog depresije koja je izazvana time sto sam se tesko nosila sa epilepsijom,kod psihologa par puta i vracena psihijatru,a sta kod njega 5 minuta i nikom nista.I odustala sam posto sam ionako lose (sad mi to bude povremeno),samo mi fali da me jos neko sputava,ali ako imas neki savet reci mi gde da se obratim.
 
Šta je ono što lekar mora da čuva kao lekarsku tajnu da li samo dijagnozu ili u ovo spada apsolutno svaki podatak koji dobije od pacijenta?
Da li postoji razlika kada recimo kod lekara dođe treće lice i zatraži ( pita) lekara nešto vezano za podatak iz zdravsvenog kartona neke druge osobe ( sa kojom nema nikakve veze) I lekar mu da informaciju, i između toga kada jedan pacijent izađe iz ordinacije , uđe drugi i dr. mu kaže : " Ja ne mogu da verujem šta sam sada otkrio kod .....".
Konkretno meni se dogodilo da je ginekolog kod koga sam ušla meni pričao o tome kako ne može da veruje da je pacijentkinja koja je pregled obavila pre mene još uvek nevina.
Ok nije reč o nikakvoj dijagnozi, ali po meni ovakvo ponašanje je neprihvatljivo, jer ja sam neko koga to uopšte ne interesuje, niti bi trebalo i ne vidim ni jedan razlog za ovako nešto.
Da li i ovakvi podaci spadaju u to što bi lekar trebalo da zadrži za sebe ili se širenje ovakvih informacija ne smatra odavanjem lekarske tajne, ili možda ipak da?

Hehe kakav tip...
Inače meni su ti ginekolozi jako čudna vrsta...šta tto muškarca natjera da gleda raznorazne vaginice cijeli život...:dontunderstand:
I kako se to uopšte dozvoljava...recimo zašto nema žena urologa?Ili možda i ima,ali ja nisam čuo...:telefon:
 
Hehe kakav tip...
Inače meni su ti ginekolozi jako čudna vrsta...šta tto muškarca natjera da gleda raznorazne vaginice cijeli život...:dontunderstand:
I kako se to uopšte dozvoljava...recimo zašto nema žena urologa?Ili možda i ima,ali ja nisam čuo...:telefon:

Zasto se ne bi dozvoljavalo?
Zena urologa je manje nego muskaraca ginekologa iz prostog razloga sto je urolog zapravo hirurg, a zene, ako se uopste odluce za hirurgiju (koja je generalno muska oblast), teze da postanu neki kardiohirurzi ili neurohirurzi. Sve ovo ne znaci da nema zena urologa, naravno.
 
Koga zmija ujede taj se i gustera plasi.

Sigurna sam da je to neminovno i da covek prodje kroz mnogo pakla u zivotu nebi li osetio samo delic njegovog blazenstva.Nazalost,postoje ljudi koje zivot gazi i vise nego sto su u stanju da podnesu.Probaj samo da one stvari na koje mozes da utices gledas iz vedrije perspektive a one druge sa manje revolta koji te direktno pogadja i pogorsava ti stres.Kad god mislim da sam u takvom haos da mi se tlo pod nogama otima i kad se raspadam fizicki i psihicki i kad dodjem do tacke kljucanja nastane prekid filma.Mislim slikovito.Posle toga...nekako se sve samo od sebe bar delimicno resi ili ja ucim iz svojih padova pa mi svaki sledeci bude manje bolan.Glavu gore draga Malenano1 i uzmi sve pozitivno od zivota tri puta vise nego sto mislis da jesi.;)
 
Pa samo neka ih odagnava, ali ne tako sto ce svi ostali da budu krivi za sve sto joj u zivotu nije potaman.

- - - - - - - - - -



Ko kaze da je psihoterapija nesto lose? Super je to stvar za svakoga. Cisto joj preporucujem da proba, ako do sada nije.

Nisu joj krivi svi,samo poneko i ponekad:)Nadam se da nije pesimista po prirodi vec samo ima steceni refleks samoodbrane koja joj nije bas uvek potrebna;)
 
Izvini ali moram da se izvristim od smeha na ovu izjavu.

:rotf::rotf::rotf:

Pa tebi je izgleda dosta da ti neko nabaca par izraza koje ne razumes i eto ga, rodjeni doktor. Znas sta kazu o intelektu ljudi koje je mnogo lako impresionirati?

Saaamo polako i bez prozivki.;)Bitno je da se ljudi razumeju i mozda pomognu jedni drugima.Ona ti je trazila konkretnu pomoc...a ti...dzentlmenski postavio samo lezece smajliiiiceee....:zcepanje:daklleee...pomoc na sunce ako si kadar ili daj bar neko cvece za damu ili...uuuucuti breee:zper:...tiii....doooodjemmmm jaaa....znasss:D
 
Izvini ali moram da se izvristim od smeha na ovu izjavu.

:rotf::rotf::rotf:

Pa tebi je izgleda dosta da ti neko nabaca par izraza koje ne razumes i eto ga, rodjeni doktor. Znas sta kazu o intelektu ljudi koje je mnogo lako impresionirati?
A znas sta kazu za one koji medicinu uce samo zbog titule? :) p.s.Ona makar "zeli" da slusa i da "cuje",za razliku od tebe.Znam ja dobro kakav ces ti biti doktor(ili jesi),vidim vec sliku tvog odnosa sa jako malo pacijenata.
 
Poslednja izmena:
Saaamo polako i bez prozivki.;)Bitno je da se ljudi razumeju i mozda pomognu jedni drugima.Ona ti je trazila konkretnu pomoc...a ti...dzentlmenski postavio samo lezece smajliiiiceee....:zcepanje:daklleee...pomoc na sunce ako si kadar ili daj bar neko cvece za damu ili...uuuucuti breee:zper:...tiii....doooodjemmmm jaaa....znasss:D

Pa ja sam joj preporucio psihoterapiju, a koliko znam, zabranjeno je da preporucujemo konkretne licnosti :)

- - - - - - - - - -

A znas sta kazu za one koji medicinu uce samo zbog titule? :) p.s.Ona makar "zeli" da slusa i da "cuje",za razliku od tebe.Znam ja dobro kakav ces ti biti doktor(ili jesi),vidim vec sliku tvog odnosa sa jako malo pacijenata.

Cuj, kakav god da budem, od sveg srca se nadam samo da necu biti jedna konkretna vrsta doktora. Tvoj doktor. Jadni ti ljudi.
 

Back
Top