Legion Lenovo 5 (il' Pro 16inca) vs Asus Rog Strix G15

OBa su..

Imam ROG možda bih zato Lenovo...

Koji ti je lepši taj uzmi... služiće oba. Koji modeli i specifikacije tačno se predomišljaš?

Pro model može samo 16gb rama, po Lenovo sajtu...

E sad koji je lepši...piše da Asusov dolazi sa tečnim metalom, a s druge strane pročitao sam da je to dobrim delom mit da ima velike razlike u odnosu na pastu...

Ono što mi se sviđa jeste da Asusov ima 4 ventilatora, umesto samo 2 kao Lenovov.
 
E sad koji je lepši...piše da Asusov dolazi sa tečnim metalom, a s druge strane pročitao sam da je to dobrim delom mit da ima velike razlike u odnosu na pastu...

Ono što mi se sviđa jeste da Asusov ima 4 ventilatora, umesto samo 2 kao Lenovov.
Тешко је рећи. Сва три модела долазе у најмање 3-4 различитим конфигурацијама (процесор, RAM, диск, видео карта). У овом случају, избор овде се своди на то за шта ћеш га користити - ипак су ово машине за игре последне генерације.... Ово са бројем вентилатора и термалном пастом од течног метала би требало да ти буде последња брига - на пример, екран је важнији - технологија, резолуција, фреквенција. Још једна важна ствар, која се често занемарује, је најчешће коришћени део лаптопа – тастатура. Квалитетна тастатура је суштински важна када радите са лаптопом.
Ово су основне ствари на које треба обратити пажњу.
Користим Леново најмање 12 година. Поседовао сам 5 модела. Имао сам проблема само са моделом Јоga X1 пре 3 године - отисак прста је престао да ради после 6 месеци, што се, нажалост, показало као хардверски проблем.
Иначе, квалитет израде компаније Леново је неспоран. Не треба заборавити да је Леново купио бренд „Thinkpad” од IBM-а, мислим 2006. године.
 
Poslednja izmena:
Majke mi poludeću više; dajte pomozite da se opredelim između ova dva/tri laptopa.
Да извинеш на изразу, зависи коју серију закачиш и код кога купујеш. Није само до модела, и до продавца је. Ја мам више поверења у Леново (што не значи да Леново нема лоших серија).
Користим Леново најмање 12 година. Поседовао сам 5 модела. Имао сам проблема само са моделом Јоga X1 пре 3 године - отисак прста је престао да ради после 6 месеци, што се, нажалост, показало као хардверски проблем.
Иначе, квалитет израде компаније Леново је неспоран. Не треба заборавити да је Леново купио бренд „Thinkpad” од IBM-а, мислим 2006. године.
Волим Леново мада ми је цркао пре неки дан :)
Исправка за квалитет израде - колико пара толико музике, Леново има моделе од 30.000 динара па на више.
E sad koji je lepši...piše da Asusov dolazi sa tečnim metalom, a s druge strane pročitao sam da je to dobrim delom mit da ima velike razlike u odnosu na pastu...

Ono što mi se sviđa jeste da Asusov ima 4 ventilatora, umesto samo 2 kao Lenovov.
Ако је тастатура удобна, добар екран, ако је процесор добар и квалитетна пластика, мислим да је реално свеједно који је лепши.
Па ти види шта ти је приоритет, екран, процесор, квалитет израде, удобна тастатура или све заједно.
Иначе, квалитет израде компаније Леново је неспоран. Не треба заборавити да је Леново купио бренд „Thinkpad” од IBM-а, мислим 2006. године.
Леново није купио Тhinkpad. Lenovo је купио целу фирму IBM.
 
Леново није купио Тhinkpad. Lenovo је купио целу фирму IBM.
Не знам да се IBM лаптоп од 1996. до 2006. звао другачије него thinkpad. Иначе, Леново је купио PC бизнес IBM-а, али не и целу компанију – PC бизнес није био главна делатност фирме IBM у последњих 30 година.
 
Poslednja izmena:
Да извинеш на изразу, зависи коју серију закачиш и код кога купујеш. Није само до модела, и до продавца је. Ја мам више поверења у Леново (што не значи да Леново нема лоших серија).

Волим Леново мада ми је цркао пре неки дан :)
Исправка за квалитет израде - колико пара толико музике, Леново има моделе од 30.000 динара па на више.

Ако је тастатура удобна, добар екран, ако је процесор добар и квалитетна пластика, мислим да је реално свеједно који је лепши.
Па ти види шта ти је приоритет, екран, процесор, квалитет израде, удобна тастатура или све заједно.

Леново није купио Тhinkpad. Lenovo је купио целу фирму IBM.

Kako znam je li udobno dok ne probam XD.

Asus mi je malo cudan. Prvo, nema numericku tastaturu. Ona je integrisana u TouchPad, sto je bas cudno. Drugo, nema kamericu.
 
Kako znam je li udobno dok ne probam XD.
Лепо. У многим продавницама (на пример Комтрејд) постоји много изложених лаптопова. Отвори, погледај квалитет пластике и тастатуре.
Asus mi je malo cudan. Prvo, nema numericku tastaturu. Ona je integrisana u TouchPad, sto je bas cudno. Drugo, nema kamericu.
Најмањи проблем је недостатак нумеричке тастатуре. То многи произвођачи изоставе.
Обрати пажњу на
1) Удобност тастатуре
2) Квалитет израде пластике, да ли се тастатура угиба код куцања
3) Квалитет других делова, да ли пластика делује робустно или слабо
4) Провери на јутјубу и на приказима квалитет дисплеја
5) Да ли ти је битан процесор или не.
Пресабери се шта ти је важно од овог, па мислим да ћеш се на нумеричку тастатуру већ навићи ако је све остало у реду.
Не би било у реду да ти је тастатура неудобна и лоша за куцање, онда џаба издвојени део када сама тастатура није у реду.
 
Лепо. У многим продавницама (на пример Комтрејд) постоји много изложених лаптопова. Отвори, погледај квалитет пластике и тастатуре.

Најмањи проблем је недостатак нумеричке тастатуре. То многи произвођачи изоставе.
Обрати пажњу на
1) Удобност тастатуре
2) Квалитет израде пластике, да ли се тастатура угиба код куцања
3) Квалитет других делова, да ли пластика делује робустно или слабо
4) Провери на јутјубу и на приказима квалитет дисплеја
5) Да ли ти је битан процесор или не.
Пресабери се шта ти је важно од овог, па мислим да ћеш се на нумеричку тастатуру већ навићи ако је све остало у реду.
Не би било у реду да ти је тастатура неудобна и лоша за куцање, онда џаба издвојени део када сама тастатура није у реду.

Ma nije mi tastatura toliko bitna zapravo; ja ionako uzmem često eksternu.

Procesor je nebitan jer je isti; Ryzen 7 sam gledao. Ali jeste činjenica da su Lenovo laptopovi generalno malčice skuplji tj. može za istu paru da se uzme nešto malo jači Asusov.
 
Ma nije mi tastatura toliko bitna zapravo; ja ionako uzmem često eksternu.

Procesor je nebitan jer je isti; Ryzen 7 sam gledao. Ali jeste činjenica da su Lenovo laptopovi generalno malčice skuplji tj. može za istu paru da se uzme nešto malo jači Asusov.
Да ли си некада гледао market share oд Ленова и Асуса ? Леново ти је већ годинама у врху по продаји, Асус није ни међу прве три фирме по продаји лаптопова.
Леново рецимо има подешавање у биосу за перформансе процесора, што нема баш увек код Асуса.
Надам се да ти не смета, оба лаптопа су доста тешки.
https://laptopmedia.com/review/asus-rog-strix-g15-g513r-2022/#temperatures-and-comfort
Oвде пише да се графичка прегрева, па имај то у виду ако узимаш овај модел.
 
Да ли си некада гледао market share oд Ленова и Асуса ? Леново ти је већ годинама у врху по продаји, Асус није ни међу прве три фирме по продаји лаптопова.
Леново рецимо има подешавање у биосу за перформансе процесора, што нема баш увек код Асуса.
Надам се да ти не смета, оба лаптопа су доста тешки.
https://laptopmedia.com/review/asus-rog-strix-g15-g513r-2022/#temperatures-and-comfort
Oвде пише да се графичка прегрева, па имај то у виду ако узимаш овај модел.

Које су друге две?
 
Poznajem neke ljude u tim servisima i svi kukaju kako treba bežati po svaku cenu od Dell i HP. Krhka plastika.
HP производи моделе од 30.000 динара до 250.000 динара. Тврдиш да је све лоша пластика ?
Не капирам зашто онда постављаш овде питање.
Питај те људе из сервиса нека ти препоруче шта да узмеш.
 
Ne; tvrdim to za ono jedino što me interesuje, a to su mid-to-high end budžetski laptopovi, tj. u rangu ca. 900-1300e.
Ја сам чуо преко људи који се баве лаптоповима да су Асус за избегавање, па ти како хоћеш.
Тврдња ти је неутемељена и нејасна, не могу сви лаптопови до 1300 евра од једне фирме да буду лоше израђени. Могу да се теби или мени не допадају, али не може се рећи да нису квалитетно израђени.
Једини лаптоп који је заиста прављен лагано је Гигабајтов модел од једног килограма.
Како ти се чини овај модел
https://itsvet.com/laptop_hewlett_packard_elitebook_655_g9_6f2l8ea-pdaa1-18.i?id=35374
 

Back
Top