Legende o zakopanom blagu po zemlji Srbiji

jo sto je dobra ova tema.:D.oko Novog Pazara i okolnih sela mozete videti cak i strance koji sa detektorima oru brda i palnine:lol:

Mnogi misle da su priče o zakopanom blagu domen bajki. Ipak, na ovom prostoru pre 3.500 godina živeli su Dardanci čiji se stakleni nakit, otkriven 1978, danas čuva u Narodnom muzeju. Tu je živeo jedan ilirski kralj, od 10. veka ovde su prisutni vladari iz loze Nemanjića – od Časlava, preko Stefana Nemanje i Stefana Prvovenčanog do Dragutina i Milutina, čiju prestonicu Jeleč na Rogozni ponekad pohode istraživači sa detektorima.

- Kruže mnoge legende o zlatu, verovatno kruže zato što ga ima. :p Mnogi su zakopano zlato starih naroda tražili u selima Kruševo i Kneževiće, naročito na brdima, gde su stara grčka groblja. I meštani sela Piskopovce ističu da su zlato u tom selu tražili mnogi ali, i ako ga je neko pronašao, nije se hvalio komšijama.

Starina s Pešterske visoravni Dionisije Jakonić (75) kaže da je čuo za jednu legendu o zakopanom blagu, te da je pažnju izazivalo jedno brdo iza sela Ugla.

- Po nekakvnoj legendi tu je zakopano blago nekog drevnog naroda. Ja lično znam čoveka koji je odlazio tu da kopa. On mi je pričao da je, nakon što je udario krampom nekoliko puta, nastupilo strašno nevreme, oluja i gmljavina, a on je video da zlato nije njemu namenjeno, uplašio se i više nikad nije smeo da ponovo traži na tom mestu - ispričao je Jakonić.
 
Voleo bi da cujem da li znate nesto o nekoj legendi o zakopanom blagu ili slicnom sto do dana danasnjeg nije pronadjeno u ovoj nam prelepoj Srbiji

Koliko je ovaj prostor, gde se nalazi i zemlja EX Jugoslavija, blagoslovljen ratovima, ne čudi me d aje najefikasniji način "Predislokacije" dragocenih predmet, ispred znatiželjnih očiju njihovo zakopavanje pod zemlju.Počevši od osvita istorije, pa preko najčuvenijeg zakopanog blaga, na ovim prostorima, Groba Atile, kralja Huna, koji se nalazi na dnu Tise, ili u nekom rukavcu Dunava, pa do sijaset hajdučkih i uskočkih četničkih partizanskih pa sada već i titovih jna blaga i čega sve ne, sigurno je da dovoljna količina toga, i dalje izmiče potrazi, i zato.

Detektore u ruke, Zakon o zaštiti spomenika kulture u džep, naoružajte se fotokopijama starih karti, pa na posao. . . i ne zaboravite, neki manifetluci, oko iskopavanja i preprodaje "Blaga" spadaju u krivična dela, pa obavezno pročitajte i KZ Srbije. . . tek da vam bude na umu, pa sretan lov.
 
Koliko je ovaj prostor, gde se nalazi i zemlja EX Jugoslavija, blagoslovljen ratovima, ne čudi me d aje najefikasniji način "Predislokacije" dragocenih predmet, ispred znatiželjnih očiju njihovo zakopavanje pod zemlju.Počevši od osvita istorije, pa preko najčuvenijeg zakopanog blaga, na ovim prostorima, Groba Atile, kralja Huna, koji se nalazi na dnu Tise, ili u nekom rukavcu Dunava, pa do sijaset hajdučkih i uskočkih četničkih partizanskih pa sada već i titovih jna blaga i čega sve ne, sigurno je da dovoljna količina toga, i dalje izmiče potrazi, i zato.

Detektore u ruke, Zakon o zaštiti spomenika kulture u džep, naoružajte se fotokopijama starih karti, pa na posao. . . i ne zaboravite, neki manifetluci, oko iskopavanja i preprodaje "Blaga" spadaju u krivična dela, pa obavezno pročitajte i KZ Srbije. . . tek da vam bude na umu, pa sretan lov.

Još će i da menjaju sadašnji-uslov za ulazak u eu
 
Mislim da je to zakopano blago završilo po švajcarskim bankama ili u bankama na Kipru.:rotf: Koje blago bre ljudi. Nemamo ga ni otkopano ni zakopano! :D

Ima ga još kako, i otkopanog i zakopanog.Svako ko se spremao na put, poput Nemaca 1945, a takvih je slučajeva bilo jako mnogo, bar na ovim prostorima, držao se samo jednog IZBEGLIČKOG PRAVILA, nosi od "Zlata" taman kolko ti treba za put, jer čim neko "Namiriše" šta imaš u džepovima, ili u pojasu, ode ti bogu na istinu pa da si brat najrodjeniji, RAT JE DEŠAVA SE.

A mnogo puta se dešava da se pravi vlasnici, uz put izgube, nestanu, zaborave, ili jednostavno ne mogu vratiti.

Puna je Vojvodina takvih slučajeva. . . pa zašto ne bi bilo i u Srbiji.

A što se tiče "Blaga" oje se krije po bankama, zlato i ostale , kao bože vredne stvari. . . kilogram zlata je negde oko 30.000 evra, poluga ima oko 12 kilograma, tu negde, a kad se uzme, i nisu baš neki iznosi,. . .
Koliko je vrednijih rukopisa "Izneto" iz Narodne Biblioteke Srbije, tobož bombardovana i zapaljena, koliko je predmeta dobilo noge, naročito onih iz Šlomovićeve i Mimarine zbirke, . . . a koliko muzejskih zbirki sa ovih prostora, NAJČEŠĆE SAZNA ŠTA SU U ZBIRCI IMALI, KADA BUDU OPLJAČKANI, KAO ONE IDIOTIZOVANE "KUSTOŠKINJE
" IZ MUZEJA GRAD ANOVOG SADA, koje blagog pojma nisu imale, jeli Rembrant ili nije. . . a Rembrantov otac dobio noge.

Nemojte molim Vas, ima i da se pljačka, i da se nalazi, i da se otima, svega ima u ovoj zemlji.

Najvredniji AVARSKI POJAS, pronadjen je u SIRMIJUMU, dva, retko vredna i lepa RIMSKA PARADNA ŠLEMA, iskopana su na sremskoj NJIVI.Ima . . .
 
Poslednja izmena:
dragi moji, sta vi radite na ovom forumu kad niko ne veruje u zakopano blago i tako to? ja sam novi clan i zeleo bih da vam kazem da sam pre 2 god.nasao u pecini staro oruzje iz prvog rata i to pozamasnu kolicinu. naravno satrulilo je podosta al eto vam dokaza da se po srbiji krije dosta takvih stvari. savet ako koga zanima, ne treba slusati prastare price o turcima nego o razbonicima i xajducima :novije istorije" kao caruga, bojovic, predalic i drugi koji su ziveli u zadnjih 100 god. eto toliko od ja, pozz svima.

Zdravo prijatelju, citajuci tekstove o blagu na forumu naisao sam na tvoju poruku gde kazes da si u nekoj pecini nasao oruzje iz prvog rata. Kolekcionar sam i veliki zaljubljenik u oruzje iz perioda prvog i drugog svetskog rata pa bih da te pitam sta je bilo sa tim oruzjem u pecini, da li si ga uzeo ili je ostalo unutra, ako si ga uzeo za sebe da li bi hteo nesto od toga da mi prodas ili ako je ostalo u pecini ako bi hteo da mi pokazes gde se nalazi naravno ne bi bilo za dzabe ja bih castio, pa ako je u pecini da se spremam za put? Vidi molim te odgovori mi sto pre jer me je bas privukao tvoj tekst o oruzju u pecini.
Unapred hvala, veliki pozdrav i svako dobro,
Bojan
 
Nama je u 6. osnovne profesor geografije pricao da su Huni zajedno sa Atilom Bichem Bozijim, kad je umro, zakopali i svo njegovo blago koje je posedovao, i to ispod korita Tise. Trazilo se tamo i nista nije nadjeno, medjutim, cini se da kako se tokom vremena planeta rotirala da se i korito pomerilo i da grob ustvari vise i nije tacno ispod korita nego pored, tako da treba pretraziti mnogo vecu teritoriju. Dosta istrazivackih timova je trazilo ali bez uspeha
 
Nama je u 6. osnovne profesor geografije pricao da su Huni zajedno sa Atilom Bichem Bozijim, kad je umro, zakopali i svo njegovo blago koje je posedovao, i to ispod korita Tise. Trazilo se tamo i nista nije nadjeno, medjutim, cini se da kako se tokom vremena planeta rotirala da se i korito pomerilo i da grob ustvari vise i nije tacno ispod korita nego pored, tako da treba pretraziti mnogo vecu teritoriju. Dosta istrazivackih timova je trazilo ali bez uspeha

kako su bre kopali ispod korita reke????
 
Već bi Srbin to iskopao. Iskop'o, izgriz'o, izujed'o, podmitio... Mislim da toga nema....
Nije ima ga Srbija je još dosta neistražena i neurbanizovana zemlja do bar 40% teritorije nema poštenih puteva...Ima svega u zemlji...Znam pouzdano za Sremsku Mitrovicu da gde god zaoru nađu nešto ne mora ni blago ali neki rimski artefekt...A ima sigurno negde vladarskog i hajdučkog blaga ne koliko se opisuje u legendama ali nešto ima...
 
U mom kraju kraj Uzica(Sevojno) kazu da kad su se nemci povlachili na kraju drugog svetskog rata da su negde tu u okolini zakopali Mercedes pun zlata jer ih je valjda usporavao pa su ga se morali nekako otarasiti...ovo je verovatno legenda ali kao klinac sam voleo da verujem u to i sa mojim ortacima sam ishao u "potragu za zakopanim Mercedesom".:-D

Jel' nađoste nešto ?
Bar neke pouzdane tragove o realnosti priče !?
Čaura,šlem,felna,retrovizor....?
 
ја чула да има круна цара душана у некој пећини у околини мораве ал чува је велика змија, духови а неки кажу да се појављује приказа окружена вуковима, озбиљно вам кажем :lol:

skoro sam negde cuo da je kruna i istambulu, odneli je sultanu. odavno
 
Ima mnogo zlata u Srbiji pogotovo na mestima gde su obitavali hajduci i druge dande. Oni su krali i otimali zlato i druge dragocenosti od turaka i srba i normalno sakrivali po planinama i gorama ( to je njima bila banka :-))... Hešto od toga su iskoristili a nešto je ostalo neiskorišćeno pošto se često dešavalo da se razbojnici međusobno poubijaju... E sada se postavlja pitanje kako to naći!? Mnogo sreće i zbanja je potrebno za to! Ko želi neka nađe neki detektor u ruke i neka mu je sa srećom ako neko želi neku pomoć neka potraži neki sajt ili forum sa takvom tematikom, neka ukuva na google skriveno ili zakopano blago i naći će

pozdrav
 

Back
Top