Legalizacija marihuane....za ili protiv?!

Dali ste za legalizaciju marihuane?

  • da, uvek i svuda

  • ne, nikako, to je zlo veliko


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Гледам анкету и не верујем својим очима...

Једино објашњење је да су ових 24-оро, што су "за" - младе особе, без деце и без икаквог осећаја одговорности.

Upravo tako. Ne pada mi na pamet da lazem pa da se foliram da nisam i sam vario kad sam bio mladji, ali isto tako znam X ljudi iz mog najblizeg okruzenja, ortaka iz kraja, skole, koji su kao i ja krenuli sa marihuanom ali oni su nastavili sa drugim egzibicijama i danas u svojim trideset i nekim su teski, dugogodisnji narkomani. Nema sanse da me neko ubedi da ih upravo marihuana nije uvela u pakao.

Ove lozane koje su za legalizaciju marihuane su ili klinci koji nemaju veze s mozgom kao sto ni ja nisam imao u njihovim godinama ili su zaostali u razvoju pa se loze na travu iako su matore drtine.
 
Ето шта изазваше ови гологузани са својом парадом. Још само остаје да се јаве педофили, силоватељи... и остали јахачи апокалипсе да траже своја права. Додуше кад би клептомани тражили своја права имали би 100% подршку наше власти без суздржаних и против.
Кад подржавају параду срама наравно да треба подржати и легализацију дроге.
Крајње је време да се дигне кука и мотика.

Нема више куке и мотике,него шминке и лака за нокте."Кука и мотика" се уништавају сво време зарад поробљвања становништва по градовима,а такви су способни само да ћуте и трпе.
 
Нема више куке и мотике,него шминке и лака за нокте."Кука и мотика" се уништавају сво време зарад поробљвања становништва по градовима,а такви су способни само да ћуте и трпе.

Bravo! Ovde je sve receno u u dve recenice. potoji trend da obrazovani ljudi beze iz gradova na vikendice i sel van tv a radija i novina samo da bi izbegli uticaj "velikog brata".Kult lagodnog zovota bez muke i postenog rada na drugaj strani stvara nepismene vlasatodrsce sa ogromnim ovlascenjima i takodje kult golisavih striptizeta koje ne asocorija na buduce majke.na taj nacin seunistavaje tradicolnalne vrednosti:porodica ,rad,postenje ,cast..Otud dolaze i nakardne vrednosti kao marihuna,prostitucija itd,itd.
 
Protiv. I treba se jos zesce boriti protiv nje jer je daleko opasnija nego sto se pokusava predstaviti i skoro svi koji je redovno koriste su poremeceni i predstavljaju opasnost po druge. Ovo mi nije lako da kazem, ali svi moji poznanici i (bivsi) prijatelji koji je koriste su najblaze receno prsli i ne mogu normalno da funkcionisu u drustvu.
 
Исти су одгворни за растурање и кад бисмо легализовали, формално казали, е сада не морате да се кријете по ћошковима или да радите мењажу у школским двориштима него искључиво тргујте дрогом у кофи-шоповима. Ко се петљао са пријављивањем полицији ситних дилера, зна се како је прошао.
Ја сам за апсолутну забрану, чиме би пола полиције изгубило посао, што је немогуће, али немогуће је и искоренити трговину, тако да уопште не знам шта је ту паметно радити кад су у питању ђавоља посла јер њих никада не можете да победите.
 
Исти су одгворни за растурање и кад бисмо легализовали, формално казали, е сада не морате да се кријете по ћошковима или да радите мењажу у школским двориштима него искључиво тргујте дрогом у кофи-шоповима. Ко се петљао са пријављивањем полицији ситних дилера, зна се како је прошао.
Ја сам за апсолутну забрану, чиме би пола полиције изгубило посао, што је немогуће, али немогуће је и искоренити трговину, тако да уопште не знам шта је ту паметно радити кад су у питању ђавоља посла јер њих никада не можете да победите.

To je cela istina,zna se da kad bi drzava htela,mogla bi za 24h sve da skloni sa ulice.Ali,sto bi sami sebi izbijali kintu iz dzepa?
 
Ја не користим марихуану, чак ни рекреативно, али су ми познати њени фармаколошки ефекти. Мање је опасна и штетна од алкохола, у сваком погледу.

Мени овде смета што се њеном трговином богате људи на црно, а ништа од стеченог новца не опорезује... а и што не постоји никаква контрола квалитета, па неко заиста може продати некоме и отров.

Нисам за оно "За, увек и свуда", јер не мислим да треба увек и да треба свуда. Мислим само да трговину, промет и коришћење те супстанце треба да преузме држава, пошто је очигледно да је "забрана" бесмислена.

"Забрана" се очитује само у томе што када те у војсци или полицији питају да ли си некад пробао, а ти одговориш потврдно, заведу те као наркомана. И то најчешће они који је и сами користе бар једном недељно. Марихуану користе и у војним и полицијским официрским и подофицирским чиновима, тако да и то о томе доста говори.

Потпуна слобода никад неће постојати, јер ће то, као прво, забранити ЕУ. Али нешто попут онога у Холандији би могло да се уведе.
 
Ја не користим марихуану, чак ни рекреативно, али су ми познати њени фармаколошки ефекти. Мање је опасна и штетна од алкохола, у сваком погледу.

Мени овде смета што се њеном трговином богате људи на црно, а ништа од стеченог новца не опорезује... а и што не постоји никаква контрола квалитета, па неко заиста може продати некоме и отров.

Нисам за оно "За, увек и свуда", јер не мислим да треба увек и да треба свуда. Мислим само да трговину, промет и коришћење те супстанце треба да преузме држава, пошто је очигледно да је "забрана" бесмислена.

"Забрана" се очитује само у томе што када те у војсци или полицији питају да ли си некад пробао, а ти одговориш потврдно, заведу те као наркомана. И то најчешће они који је и сами користе бар једном недељно. Марихуану користе и у војним и полицијским официрским и подофицирским чиновима, тако да и то о томе доста говори.

Потпуна слобода никад неће постојати, јер ће то, као прво, забранити ЕУ. Али нешто попут онога у Холандији би могло да се уведе.


Covek je sve lepo objasnio i sada moze lock :)
 
legalize_opener_small.jpg



:mrgreen:
 
Ето шта изазваше ови гологузани са својом парадом. Још само остаје да се јаве педофили, силоватељи... и остали јахачи апокалипсе да траже своја права. Додуше кад би клептомани тражили своја права имали би 100% подршку наше власти без суздржаних и против.
Кад подржавају параду срама наравно да треба подржати и легализацију дроге.
Крајње је време да се дигне кука и мотика.

kad bi na neki eventualni gandza mars koji bi se odrzao u srbiji izasli samo oni koji i povremeno tu i tamo ispuse neki dzoint, a zive sasvim normalnim zivotima na ulicama bi bilo vise ljudi nego sto se okupilo 5.oktobra ili na gazimestanu 1989.
 
Nema sanse da me neko ubedi da ih upravo marihuana nije uvela u pakao.
.

mozda ih je prva cigareta uvela kasnije u pakao? ili prvo popijeno pivo ili djus votka? otkad je sveta i veka ljudi su koristili stimulanse i to je nesto svojstveno ljudskoj prirodi..sve je to stvar kulture..u islamskim zemljama na alkohol se gleda kao na heroin, dok je upotreba hasisa ili marihuane nesto sasvim uobicajeno i kulturoloski tradicionalno..kao sto ovde na svadbama ljudi piju rakiju u egiptu npr. puse hasis..sve u svemu, treba razgraniciti opasne droge poput heroina, kokaina, amfetamina etc. od marihuane i alkohola..nigde neces videti klosara koji se raspao od pusenja marihuane, a mozes videti ogroman broj ljudi koji tu i tamo zavare po neki kako zive sasvim normalne zivote, bez da su probali ili koriste teske droge
 
Poslednja izmena:

Back
Top